چگونه از درخت آسیب دیده گردو مراقبت کنیم

چگونه از درخت آسیب دیده گردو مراقبت کنیمReviewed by مدیر on Sep 16Rating:
چگونه از درخت آسیب دیده گردو مراقبت کنیم
امتیازدهی به این نوشته

چگونه از درخت آسیب دیده گردو مراقبت کنیم

زخمهای درخت شایع هستند و علل آن شامل: شاخه های شکسته؛ ضربه، ساینده و ضایعات. آسیب حیوانات؛ حمله حشرات؛ آتش؛ و غیره زخمها معمولاً پوست را می شکنند و به بافتهای آب و مواد غذایی درخت آسیب می رسانند. زخم ها همچنین قسمت داخلی درخت را در معرض ارگانیسم ها قرار می دهند، در درجه اول باکتری ها و قارچ هایی باعث تغیر رنگ درخت میشوند و باعث پوسیدگی درخت میشوند. پوسیدگی می تواند منجر به تضعیف ساختاری ساقه های درخت شود و عمر یک درخت را کوتاه کند. پوسیدگی قابل درمان نیست. با این حال، مراقبت صحیح از درخت می تواند پیشرفت پوسیدگی در یک درخت آسیب دیده را محدود کند. این برگه اطلاعاتی درباره این است که چگونه از درخت آسیب دیده گردو دیده مراقبت کنیم.

واکنش درخت به زخم:

درختان به دو روش به زخم یا آسیب دیدگی واکنش می دهند: محوطه سازی و توسعه در مناطق حائل.

تقسیم بندی

هنگامی که یک درخت زخمی می شود، بافت آسیب دیده ترمیم نمی شود و بهبود نمی یابد. درختان بهبود نمی یابند. آنها مهر و موم می کنند. اگر به یک زخم قدیمی نگاه کنید، متوجه می شوید که از داخل بیرون “بهبود نمی یابد”، اما سرانجام درخت با تشکیل بافت “کالوس” تخصصی در اطراف لبه های زخم باز می شود. پس از زخم، چوب جدیدی که در اطراف زخم رشد می کند، یک مرز محافظ را تشکیل می دهد که مانع از انتشار عفونت یا پوسیدگی در بافت جدید می شود. بنابراین، درخت با “تقسیم” یا جدا کردن بافت آسیب دیده پیر با رشد تدریجی بافت جدید و سالم، به آسیب پایان می رساند.

بیشتر بخوانید»»» نهال گردو اسلاح شده

مناطق حائل

نه تنها درختان سعی می کنند بافت آسیب دیده را از بیرون ببندند، بلکه چوب موجود در اطراف زخم را نیز برای انتشار آلودگی مناسب نمی دانند. اگرچه این فرایندها به خوبی اثبات نشده اند، درخت سعی می کند با تنظیم مرزهای شیمیایی و فیزیکی اطراف سلولهای آلوده، واکنش به پاتوژن و محدود کردن آسیب،  از آسیب بیشتر جلوگیری کند.

چگونه از درخت آسیب دیده گردو مراقبت کنیم

مراقبت از زخم های درخت:

راقبت مناسب از زخم های درخت باعث رشد کالوس و بسته شدن زخم ها می شود.

ترمیم جسمی

زخم های درخت اغلب در جایی که پوست هنگام آسیب دیده پاره شده باشد، خاردار به نظر می رسد. این در هنگام شکستن شاخه ها و هنگام قطع شدن تنه درخت متداول است. برای ترمیم این نوع آسیب، هر لبه پوست خزنده را با چاقوی تیز برش دهید. مراقب باشید که هیچ پوست سالم از بین نرود و بافت زنده بیشتری از حد لازم در معرض دید خود قرار دهد. در صورت امکان، زخم باید مانند بیضی کشیده شکل باشد که محور طولانی به صورت عمودی در امتداد تنه یا اندام در حال گردش باشد. تمام پوست اطراف زخم باید محکم باشد.

پانسمان زخم

تحقیقات نشان می دهد که پانسمان زخم (موادی مانند تار یا رنگ) مانع از پوسیدگی نمی شود و حتی ممکن است باعث بسته شدن زخم شود. پانسمان زخم می تواند دارای اثرات مخرب زیر باشد:

  • از خشک شدن جلوگیری کرده و رشد قارچ را بهبود میبخشد
  • در تشکیل چوب سالم یا بافت کالوس دخالت کنید
  • مهار محفظه احتمالاً به عنوان یک منبع غذایی برای عوامل بیماری زا استفاده می شود.

پر کردن حفره

پر کردن سوراخ ها یا سوراخ های بزرگ در درخت به طور کلی به دلایل زیبایی انجام می شود. اطلاعات کمی وجود دارد که نشان می دهد یک درخت پر شده از پایداری مکانیکی بهتری برخوردار است. با این حال ، پر کردن ممکن است به بافت کالوس مکانی برای نشستن داشته باشد ، بنابراین در نتیجه رول (تاشو) کالوس متوقف می شود (Shigo 1982). تقریباً از هر نوع پر کردن می توان تا زمانی که به درون درخت نریزد.

چگونه از درخت آسیب دیده گردو مراقبت کنیم

هرس شاخه های آسییب دیده

هرس مناسب باید برای از بین بردن شاخه های مرده، مرده و شکسته استفاده شود. از بین بردن شاخه های کم عبور، خطرناک و برای کنترل اندازه درخت انجام داده می شود. با این حال، هرس هر نوع، با از بین بردن برگهای تولید کننده مواد غذایی (در صورت زنده بودن شاخه)، ایجاد زخم هایی که نیاز به انرژی برای آب بندی دارند و فراهم کردن نقاط ورود احتمالی برای بیماری، باعث ایجاد فشار در درخت می شود.

sorce

دیگر مقالات مفید سایت:

نحوه هرس نهال های کوچک گردو

انتخاب یک مکان مناسب برای گردو

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *