خرید نهال در صوفیان✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان صوفیان

شهر صوفیان یکی از توابع استان تبریز است که آب و هوای کوهستانی و معتدل رو به سردسیری آن باعث شده تا تنوع محصولات سردرختی بیشتری داشته باشد، طبق تاریخچه به دست آمده از قدمت شهر صوفیان مشخص شده مهم‌ترین درآمد اکثر ساکنان این منطقه مربوط به باغداری است، البته در سال‌های گذشته با پیشرفت علم گیاه پزشکی و تکنولوژی کشاورزی، صنعت باغداری در شهر صوفیان جهش زیادی داشته و تنوع محصولات آنها نیز افزایش پیدا کرده است در ادامه سعی می‌کنیم بهترین نهال‌های سازگار با منطقه صوفیان و نهالستان‌های معتبر این شهر را برای شما معرفی کنیم.

با یک قرن تجربه، پیشگام در تولید نهال 

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در صوفیان

برای خرید نهال در صوفیان سرمایه‌گذاران و کشاورزان باید اقلیم شهر خود را به خوبی بشناسند، از آنجایی که ارتفاع شهر صوفیان از سطح دریا ۱۴۰۰ متر است بنابراین درختانی را خریداری کنید که با این ارتفاع سازگاری داشته باشد، آب و هوای منطقه صوفیان جزو اقلیم‌های معتدل رو به سردسیری قرار گرفته، پس نهال خریداری شده حتماً دیرگل باشد، همچنین نهال‌هایی مانند خرمالو و انار که برای پخته شدن میوه‌هایشان احتیاج به ساعات طولانی نور خورشید دارند گزینه مناسبی برای کاشت در صوفیان نیست، در عوض شما می‌توانید انواع نهال هلو بادام سیب انگور را در این منطقه کاشت کنید. همچنین برای خرید نهال در شهر تهران اینجا کلیک کنید.

نهالستان صوفیان

خوشبختانه نهالستان‌ های بزرگ کشور مانند برتر نهال که مجوز رسمی خود را از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کرده است، برای دسترس بودن در بین کشاورزان صوفیان سایت فروش نهال اینترنتی را راه‌اندازی کرده‌اند، باغداران به راحتی می‌توانند با مراجعه کردن به این سایت با انواع نهال سازگار با منطقه صوفیان آشنا شده و نسبت به خرید نهال اقدامات لازم را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در تبریز

باغداری در صوفیان

شرایط باغداری در صوفیان با توجه بع طبقه‌ بندی جغرافیایی منطقه کوهستانی و نوع کشاورزی آن متغیر است، اما شرایط باغداری در اقلیم صوفیان به موارد زیر وابسته است:

  • ارتفاع: با افزایش ارتفاع در مناطق کوهستانی، شرایط آب و هوایی تغییر می‌کند، دما بطور عمومی با کاهش ارتفاع کوهستانی افزایش می‌یابد و مقدار بارندگی نیز ممکن است تغییر کند، پس میانگین دمای منطقه خود را از مراکز معتبر بررسی کنید.
  • شیب زمین: باغداری در مناطق نیمه کوهستانی مانند صوفیان معمولاً با شیب زمین بالا و آب‌شستگی شدید زمین همراه است، این شرایط، کشاورزان را وادار می‌کند روش‌های خاصی برای کنترل سیلاب و حفظ حاصلخیزی خاک را اتخاذ کنند.
  • بارندگی: بیشتر مناطق صوفیان با بارندگی فصلی متمرکز و سرمای زیاد در فصل‌های سرد روبرو هستند، قبل از خرید نهال میوه حتماً ذخایر آبی منطقه را بررسی کنید.
  • خاک: خاک‌ مناطق نیمه کوهستانی ممکن است مشکلاتی مانند کاهش حاصلخیزی و اصلاح بهره‌ وری داشته باشد، لذا کشاورزان با افزایش مواد آلی به اصلاح و بهبود سطح حاصلخیزی خاک بپردازند.

نهال فروشی در صوفیان

شرایط فروش نهال در صوفیان کمی متفاوت تر از مناطق دیگر است، نهال فروشی‌ها در صوفیان سعی می‌کنند نهال‌هایی را عرضه کنند که به روش‌های نوین کشاورزی تکثیر شده باشند تا بتوانند به راحتی هوای سرد و یخبندان فصل زمستان و ارتفاع آن را تحمل کنند همچنین باروری نهال‌های اصلاح شده و ژنوتیپ تا چند برابر افزایش پیدا کرده و سوددهی آنها تضمین شده است.

فروش نهال در صوفیان

از نکات مهم و طلایی در فروش نهال در منطقه صوفیان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که توجه کردن به آنها باعث می‌شود تا هیچگونه تلفاتی برای کشاورز نداشته باشد:

  • بهترین گزینه برای باغداران صوفیان خرید نهال پایه کوتاه است چون رسیدگی به آنها بسیار آسان کم هزینه بوده و نزدیکی تاج به سطح زمین باعث می‌شود تا از نفوذ سرما در فصل زمستان جلوگیری شود.
  • به خاطر دیر رس بودن بهار منطقه صوفیان حتماً نهال دیرگل را خریداری کنید تا به خاطر تغییرات جوی فروردین ماه دچار آسیب نشوند.
  • باغداران حتماً به قیمت نهال توجه داشته باشند که با کیفیت آن متناسب باشد.

قیمت نهال در صوفیان

قیمت نهال در صوفیان بر اساس کیفیت و نحوه تکثیر آن مشخص می‌شود، نهال‌های اصلاح شده پروسه طولانی و پرهزینه‌ای را طی می‌کنند تا برای کاشت در مزرعه آماده شود.

خرید نهال بادام در صوفیان

کشاورزان عزیز توجه داشته باشند که یکی از میوه‌های سازگار با منطقه صوفیان نهال بادام است، باغداران اگر می‌خواهند سرمایه اولیه خود را به طور کامل تضمین کنند می‌توانند گزینه اول خود را خرید نهال بادام و احداث باغ آن قرار دهند، ویژگی مهم باغ بادام سازگاری بالای آن با انواع نهال‌های دیگر است، کشاورزان به راحتی می‌توانند در کنار باغ بادام باغات میوه دیگری را نیز راه‌اندازی کرده و سود خود را تا چند برابر افزایش دهند.

خرید نهال میوه در صوفیان

امروزه نهال‌هایی نیز برای کشاورزان صوفیان معرفی شده است آنها می‌توانند در کنار باغات خود این نهال‌ها را خریداری کرده و با فروش محصولات آنها به درآمد مناسبی برسند:

 

نوع نهال ارقام نهال

 

نهال سیب نهال سیب سبز با اسمیت، نهال سیب مراغه، نهال سیب گالا، نهال سیب ردچف
نهال گلابی نهال گلابی نطنز، نهال گلابی درگزی و مشو
نهال بادام نهال بادام شمشیری، نهال بادام یلدا، نهال بادام خوشه ای تونو، نهال بادام شکوفه
نهال فندق نهال فندق گردویی، نهال نخجوان، نهال فندق تک شاخه، نهال فندق بارسلونا
نهال انگور نهال انگور تبرزه، نهال انگور فخری، نهال انگور یاقوتی
نهال انار احداث باغ انار در صوفیان توصیه نمی‌شود.
نهال هلو نهال هلو آلبرتا، نهال هلو پیش‌رس، نهال هلو انجیری پلنگی،
نهال گوجه سبز نهال گوجه سبز شهریار، نهال گوجه سبز زودرس، نهال گوجه برقانی
نهال گیلاس نهال گیلاس قرمز ارومیه، نهال گیلاس خوشه‌ای فرانسه، نهال گیلاس صورتی لواسان
نهال زردآلو نهال زردآلو عسگرآبادی، نهال زردآلو سلطنتی، نهال زردآلو تخم مرغی
نهال به نهال به آمریکایی، نهال به ایتالیایی، نهال به پرتغالی
نهال شلیل نهال شلیل انجیری، نهال شلیل شبرنگ، نهال شلیل سان گلد، نهال شلیل کیوتا
نهال زرشک نهال زرشک پفکی، نهال زرشک سیاه.
درختان زینتی نهال صنوبر، نهال پالونیا، نهال بید، نهال گل محمدی، نهال بید مشک
نهال پسته نهال پسته هیبریدی آمریکا یی، نهال پسته احمد آقایی، نهال پسته کله قوچی، نهال پسته پایه فندق
نهال زیتون احداث باغ زیتون در صوفیان توصیه نمی‌شود.
نهال انجیر احداث باغ انجیر در صوفیان توصیه نمی‌شود.
نهال آلو نهال آلوی خورشتی، نهال آلوی قطره طلا، نهال آلو آنجلا
نهال آلبالو نهال آلبالو سیکانی، نهال آلبالو مورلو، نهال آلبالو مجاری
نهال توت نهال توت هرات، نهال توت موزی سیاه، نهال توت هرات
نهال سنجد نهال سنجد قزل، نهال سنجد حاج حسینی
نهال عناب نهال عناب ژاپنی، نهال عناب ارمنی
نهال بلوبری نهال رازبری،  نهال بلوبری نلسون، نهال بلک بری
نهال خرمالو احداث باغ زیتون در صوفیان توصیه نمی‌شود.
نهال ازگیل نهال ازگیل ژاپنی، نهاد اصلی
نهال‌زغال اخته نهال زغال اخته فلوریدا، نهال زغال اخته سیاه
نهال‌گل محمدی نهال گل محمدی خاردار نهال گل محمدی بدون خار

کلام آخر

همانطور که مطالعه کردید تنوع محصولاتی که در منطقه صوفیان کاشته می‌شود بسیار زیاد است، البته خالی از لطف نیست در مورد خرید نهال گردو نیز مطالبی بیان کنیم، گردو نیز جزو خشکبار مهم و پرفروش در این منطقه قرار گرفته است، اگر می‌خواهید اطلاعات کامل‌تری در مورد احداث باغ گردو به دست آورید به صفحه خرید نهال گردو در صوفیان‌ مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
ارتباط با برترنهال