خرید نهال گردو در صوفیان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار صوفیان

صوفیان یکی از مناطق سرسبز در شمال غربی کشور است که به خاطر آب و هوای منحصر به فرد و خاک حاصل خیزی که دارد مورد توجه اکثر باغداران و کشاورزان قرار گرفته است، اکثر کشاورزانی که در این منطقه زمین‌های زراعی دارند به خاطر سوددهی بالای درخت گردو و سازگاری آن با اکوسیستم منطقه مشتاق احداث باغ تجاری گردو هستند، در ادامه سعی می‌کنیم شرایط اقلیمی منطقه صوفیان را به طور کامل به شما شرح داده و دلایل پرسود بودن احداث باغ گردو در این منطقه را ارائه دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی صوفیان

صوفیان یکی از توابع شهر تبریز است، این منطقه نیمه کوهستانی بوده دارای زمستان‌های سرد و طولانی مدتی است، بنابراین مهم‌ترین فاکتور در خرید نهال گردو در منطقه شبستر دیرگل بودن آن است؛ کارشناسان، اقلیم منطقه صوفیان را سردسیری و خشک می‌دانند، زمستان‌های پر برف و پربارش این منطقه باعث شده تا در فصل بهار و تابستان ذخایر آبی مناسب داشته باشد، به همان اندازه که زمستان سرد را تجربه می‌کند بهار و فصل تابستان آن کاملاً معتدل بوده و شرایط ویژه‌ای را برای رشد درخت گردو مهیا می‌کند.

تاریخچه باغات گردو در صوفیان

صوفیان یکی از مناطق قدمت داره و کهن کشور ایران است، از همان گذشته شغل اصلی مردم صوفیان کشاورزی و باغداری بود، طبق شواهد به دست آمده مهم‌ترین محصولات سردرختی منطقه صوفیان گردو و بادام است ولی درصد بیشتر مردم صوفیان مشتاق کاشت نهال گردو بودم چون میوه گردو از همان گذشته بازار داغ و پرطرفداری داشت، البته به خاطر ناآگاهی برخی از کشاورزان احداث باغ گردو در این منطقه به خاطر بهار دیررس کار بسیار مشکل و طاقت فرسایی بود، امروزه با تکثیر و فروش نهال گردو اصلاح شده و دیرگل نگهداری و مراقبت از باغات گردو آسان و کم هزینه‌ شده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در تبریز

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در صوفیان

با اینکه اکثر کارشناسان نهالستان با توجه به شرایط اقلیمی منطقه صوفیان خرید گردو و راه‌اندازی باغ مدرن آن را توصیه می‌کنند ولی چند نکته طلایی برای احداث باغ گردو در منطقه صوفیان وجود دارد:

  • برای احداث باغ گردو در مناطق سردسیری و خشک صوفیان، باید زمینی با خاک مناسب و دارای زهکشی مناسب انتخاب شود به ph زمین توجه داشته باشید pH مناسب بین ۶-۷ واحد است.
  • برای خرید نهال گردو در مناطق سردسیری و خشک مانند صوفیان، باید گونه‌هایی که مقاومت به سرما و خشکی داشته و به خوبی در این شرایط رشد کنند، انتخاب شوند، برخی از انواع گردوها که در این مناطق مناسب هستند شامل گردوهای کانادایی آمریکایی و ایرانی است.
  • در منطقه صوفیان به خاطر اقلیم سردسیری و خشک، آبیاری یکی از مسائل مهم است، برای احداث باغ گردو در این مناطق، باید به آبیاری منظم و مناسب توجه کرد، استفاده از روش‌های آبیاری قطره‌ای می‌تواند برای صرفه‌جویی در آب مفید باشد.
  • باغ گردو برای رشد و توسعه به تهویه مناسب نیاز دارد، تهویه درست می‌تواند باعث کاهش ریسک بیماری‌ها و آفت‌ها شود.

آیا کاشت نهال گردو در صوفیان حالت اقتصادی دارد؟

زمانی خرید و فروش نهال گردو و کاشت آن در صوفیان اقتصادی و پر رونق خواهد بود که باغدار در انتخاب نهال گردو وسواس زیادی داشته و همچنین مراحل احداث گردو را به صورت کاملاً مدرن و تجاری انجام دهد، کاملا مشخص است که میزان باردهی باغات تجاری و مدل چند برابر باغات سنتی از کشاورزان صوفیان حتی با تلفیق روش‌های تجربی و مدرن می‌توانند سوددهی باغ خود را تا چند برابر افزایش دهند.

خرید نهال گردو در صوفیان

باغداران برای خرید نهال گردو در صوفیان چند نکته طلایی را رعایت کنند تا در احداث باغ تجاری موفقیت‌های زیادی کسب کنند این نکات طلایی عبارتند از:

  1. نهال خریداری شده دارای لیبل از وزارت جهاد کشاورزی باشد،‌این نهال‌ها با کیفیت بوده و نهالستان این محصولات را با کارت گارانتی ارائه می‌دهند.
  2. حتماً به هنگام خرید نهال گردو و کاشت آن در مزرعه ظاهر تنه و ریشه نهال را مورد بررسی قرار دهند تا غیر طبیعی نباشد.
  3. از سازگار بودن نهال با منطقه مطمئن باشید نهال گردو باید سردسیری بوده و در ارتفاع ۱۵۰۰ متر از سطح دریا عملکرد مناسبی داشته باشد. همچنین برای خرید نهال گردو در قزوین اینجا کلیک کنید.

فروش نهال گردو در صوفیان

فروش نهال گردو در صوفیان توسط نهالستان‌های معتبر و شناسه‌دار انجام می‌شود و نهال گردو را با کارت گارانتی ارائه می‌دهند، برای شناختن بزرگترین نهالستان شمال غربی کشور می‌توانید به سایت برتر نهاد مراجعه کرده و با شرایط فروش نهال گردو آشنا شوید.

نهال گردو مناسب صوفیان

با توجه به شرایط اکوسیستم منطقه صوفیان بیشترین ریسک و خطرات باغ گردو شیوع بیماری‌های باکتریایی و قارچی به خاطر نوع آب و هوای آن است، باغداران بهتر است بیماری‌های مشهور و با سابقه در منطقه صوفیان را شناخته و با توجه به آن نهال گردو مناسب را خریداری کنند، نهالی گردو سرسیری و دیرگل نسبت به بیماری‌های باکتریایی سیستم دفاعی قوی‌تری دارد، همچنین به روش تکثیر نهال گردو نیز توجه داشته باشند نهال گردو که به روش ژنتیک تکثیر شده باشد طول عمر طولانی‌تر و باردهی بیشتری دارد.

انواع نهال گردو در صوفیان

برای آشنایی بیشتر با انواع نهال گردو سازگار در منطقه صوفیان بهتر است جدول زیر را مطالعه کنید

 

نام نهال گردو ویژگی نهال گردو
نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ در یک هکتار ۶ تا ۸ میوه با کیفیت تولید کرده و جزو نهال‌های سردسیری و دیرگل است.
نهال گردو چند لر جزو ارقام پایه کوتاه نهال گردو بوده فاصله‌ای که برای کاشت آن در نظر می‌گیرند ۶ متر است بنابراین در یک هکتار زمین حداقل ۲۸۰ اصله نهال گردو جای می‌گیرد.
نهال گردو فرنور دیرگل بوده می‌تواند سرمای زمستان را تحمل کرده و بهترین ارتفاع برای کاشت آن ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متر از سطح دریا است.

 

قیمت نهال گردو در صوفیان

جهت استعلام قیمت نهال گردو در صوفیان حتماً به سایت تخصصی وطن نهال مراجعه کرده و از کارشناسان نهالستان درخواست کاتالوگ شرکت را داشته باشید، با مطالعه کاتالوگ شرکت می‌توانید با انواع نهال گردو و قیمت نهال گردو آشنا شوید.

بهترین نهال گردو در صوفیان

مهندسین نهالستان معتقدند بهترین نهال گردو در صوفیان نهال گردو کانادایی است که به روش ژنوتیپ تکثیر شده باشد، چون درختان کانادایی سیستم ریشه زایی و دفاعی قوی‌تری نسبت به ارقام دیگر دارند.

نهالستان گردو در صوفیان

به خاطر منطقه جغرافیایی صوفیان که در شمال غرب کشور قرار گرفته و به شهر میاندوآب نزدیک است هیچگونه خللی بر خرید نهال گردو وجود نمی‌آید، چون بزرگترین نهالستان شمال غربی کشور در میاندوآب قرار گرفته است، همچنین متشابه بودن آب و هوای میاندوآب با صوفیان باعث می‌شود تا تلفات نهال‌های کاشته شده به کمتر از یک درصد و حتی به صفر نیز برسد.

کلام آخر

با توجه به بازاریابی اینترنتی میوه گردو، تکثیر و فروش نهال گردو ژنوتیپ و اصلاح شده کاملاً مشخص است اکثر کشاورزان در احداث باغ گردو موفقیت‌های زیادی را به دست می‌آورند، اگر کشاورزان مراحل احداث باغ گردو را به روش مدرن و تخصصی انجام دهد سرمایه اولیه آنها تضمین شده و سودآوری بالایی را تجربه خواهند کرد. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر صوفیان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در صوفیان مراجعه کنید.

 

 

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال