خرید نهال گردو در مرند✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار مرند

با مطالعه این مقاله باغداران و سرمایه‌گذارانی که قصد احداث باغ گردو در مرند را دارند می‌توانند با شناخت بهتر از اقلیم و موارد تاثیرگذار در احداث باغ و خرید ارقام سازگار از نهالستان‌های معتبر پروسه احداث باغ گردوی تجاری و موفقیت آمیزی داشته باشند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی مرند

شهر مرند از جمله بزرگترین شهرهای استان آذربایجان شرقی و در ۶۵ کیلومتری تبریز بوده که به خاطر قرار گرفتن در منطقه کوهستانی و در دامنه کوه‌ها  دارای آب و هوای کوهستانی و نیمه مرطوب و سرد است. شهر مرند در دامنه کوه میشاب قرار گرفته و به جهت نزدیکی به رود ارس تحت تاثیر جریانات جوی بارندگی‌های زیادی داشته و منابع پربار آب‌های سطحی و زیرزمینی آن این شهر را ناحیه‌ای حاصلخیز و مستعد برای باغداری از جمله پرورش نهال گردو کرده است.

تاریخچه باغات گردو در مرند

استان آذربایجان شرقی دارای دشت‌های وسیع و حاصل خیزی است و به دلیل مرتفع بودن و قرارگیری در بخش کوهستانی کشور از گذشته بیشتر مردم به کشاورزی و باغداری مشغول بودند. از این رو توجه به سابقه باغداری شهر مرند باعث می‌شود افراد تازه کار جهت احداث باغ گردو بتوانند با اطلاعات خوب و علمی در خصوص ارقام سازگار با اقلیم مرند، باغ گردوی خود را احداث کنند. نهال گردو دارای بیش از ۶۰ نوع واریته بوده و از این رو متناسب با هر اقلیم می‌توان رقم مناسب را کاشت و پرورش داد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در مرند

در رابطه با احداث باغ گردو توجه به فاکتورهای زیر می‌تواند در داشتن باغی پربازده و پربار با کمترین میزان هزینه‌های رسیدگی بسیار موثر باشد.

 • توکه به شرایط اقلیمی
 • انتخاب زمین بر اساس مناسب‌ترین اقلیم
 • توجه به میزان بارش منطقه
 • در نظر گرفتن حاصل خیزی و بافت خاک
 • توجه به نوسانات دمایی
 • انتخاب رقم مناسب با شرایط اقلیمی
 • داشتن اطلاعات علمی و جامع در خصوص زمان و طریقه کاشت نهال گردو

آیا کاشت نهال گردو در مرند حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به اینکه شهر مرند در ارتفاعات و بخش کوهستانی قرار گرفته و دارای آب و هوای سردسیری و نیمه مرطوب است و نهال گردو نیز در ارتفاعات و مناطق سردسیری بهترین عملکرد و رشد را دارند، می‌توان نتیجه گرفت که کاشت نهال گردو در شهر مرند کاملاً جنبه اقتصادی داشته و می‌تواند با سودآوری حداکثری منبعی درآمدی مطمئن و چندین ساله باشد.

خرید نهال گردو در مرند

رشد نهال از پایه پروسه زمانبر و طولانی مدت خواهد بود، از این رو خرید نهال گردو در مرند از نهالستان‌ها می‌تواند تصمیمی هوشمندانه و اقتصادی باشد. ارقام مختلف از طریق پیوند، اصلاح یا بذری مراحل رشد را پشت سر گذاشته و می‌توانند سریع‌تر به باردهی برسند، از این رو انتخاب نهالستان شناخته شده و مجوزدار می‌تواند شما را در خرید نهال گردو در مرند بسیار کمک کرده و ارقامی مناسب و با کیفیت را در اختیار شما قرار دهد.

فروش نهال گردو در مرند

از آنجایی که شهر مرند دارای بستر مناسب برای باغداری از جمله باغ گردو است، افراد زیادی مبادرت به فروش نهال گردو در مرند می‌کنند که اعتماد و خرید از این مراکز مستلزم داشتن آگاهی از  نحوه کار و فعالیت نهالستان طبق متدهای علمی است.

 • از این رو هنگام خرید نهال گردو از مراکز فروش باید به مجوز دار بودن نهالستان دقت کنید.
 • همچنین از ارائه کارت ضمانت و گارانتی در خصوص نهال‌ها اطمینان حاصل کنید
 • نهال‌های کاملاً سالم همراه با کارت قرنطینه و مقاوم را خریداری کنید.
 • از نظر ظاهری نیز دقت داشته باشید نهال کاملاً دارای تنه یک دست، بدون زخم و شکستگی باشد.

نهال گردو مناسب مرند

کاشت نهال گردو در هر اقلیم باید متناسب با شرایط جوی و محیطی آن منطقه باشد تا نهال بتواند بیشترین عملکرد خود را بروز داده و مطلوب‌ترین باردهی را داشته . از این رو با توجه به اقلیم شهر مرند نهال‌های سردسیری و دیرگل می‌تواند بهترین گزینه برای کاشت در شهر مرتفع و سردسیری مرند باشد و با حداکثر سازگاری و مقاومت بیشترین عملکرد و سوددهی را ارائه کند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو تبریز

انواع نهال گردو در مرند

گفتیم که نهال‌هایی که در مواجهه با سرمای بهاره مقاومت داشته و دیرتر شروع به گلدهی می‌کنند، جزو ارقام سردسیری بوده می‌توانند بهترین گزینه برای شهر مرند باشند.

 • نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۳ هزار متری، پر بازده و مقاوم به سرما، شروع باردهی از سال دوم و دیرگل
 • نهال گردوی خوشه‌ای : مناسب برای ارتفاعات بالای ۱۵۰۰ متری، نهالی پر بازده، پایه کوتاه و مقاوم به یخبندان
 • گردو چندلر: مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای بالای ۴۰ درجه، دیرگل مناسب برای ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، بسیار پر بازده و تجاری
 • گردو فرنور : رقمی مقاوم به آفات، سرمای بهاره و یخبندان، مناسب برای ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری و دیرگل

قیمت نهال گردو در مرند

اینکه برای خرید نهال گردو به چه مرکز و نهالستانی مراجعه می‌کنید می‌تواند در قیمت نهایی بسیار دخیل باشد.

 • خرید نهال از مراکز خرده فروشی یا نهالستان تولید کننده
 • سن نهال
 • نوع و رقم نهال
 •  ضمانت‌دار بودن و داشتن کارت سلامت و قرنطینه از جمله موارد تاثیرگذار در قیمت هستند. اما شما عزیزان می‌توانید از معتبرترین نهالستان یعنی برتر نهال استعلام قیمت نهال گردو را داشته باشید و خریدی آگاهانه و اقتصادی را انجام دهید.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیری و کوهستانی همچون شهر مرند نهال‌های پیوندی چند لر، فرنور، پالیز، فرانکت و خوشه‌ای هستند. این ارقام دارای مقاومت مطلوبی در برابر آفات و تنش‌های جوی و محیطی بوده و می‌توانند در مواجهه با سرمای بهاره با گلدهی دیرتر، باردهی بالاتر و کیفیت میوه بهتری داشته باشند.

همچنین برای خرید نهال گردو  در کرمان اینجا کلیک کنید.

نهالستان گردو در مرند

بهترین نهالستان برای خرید نهال گردو در مرند نهالستانی است که بتواند هم به صورت حضوری و هم اینترنتی خدمات و مشاوره‌های تخصصی رایگانی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد. نهالستان برتر نهال با داشتن چنین خدماتی و همچنین ارائه ارقام با کیفیت و متناسب با اقلیم به صورت تضمین شده و منصفانه می‌تواند بهترین مرجع برای خرید نهال گردوی توسط سرمایه‌گذاران مرندی باشد.

کلام آخر

طبق موارد گفته شده  شهر مرند می‌تواند با داشتن اراضی حاصلخیز و جلگه‌های سرسبز و منابع آبی گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری در بخش باغداری گردو باشد. انتخاب ارقام مناسب و با کیفیت در کنار اطلاعات تخصصی و بهره‌گیری از متدهای نوین باغداری می‌تواند پرورش نهال گردو را به منبعی پرسود و  اقتصادی مبدل کند.

مطالعه بیش‌تر: خرید نهال در مرند

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال