خرید نهال گردو در ملکان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار ملکان

یکی از شهرهای قدیمی در شمال غربی کشور شهر ملکان است که صنعت کشاورزی در این شهر رونق زیادی دارد یکی از مهم‌ترین محصولات تولیدی در شهر ملکان میوه گردو بوده، نه تنها برای نیاز داخلی استان جوابگو بوده، به مناطق مختلف کشور و حتی بازار خارجی نیز فرستاده می‌شود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی ملکان

یکی از شهرهای غربی استان آذربایجان شرقی که نقطه اتصال آن با آذربایجان غربی است باید به ملکان اشاره کنیم،  ملکان همجوار با شهر مراغه و بناب بوده و ارتفاع این شهر از سطح دریا ۱۳۰۰متر است، میانگین بارش سالانه ۲۷۸ میلیمتر و میانگین دما ۱۲ درجه سانتیگراد است، طبق بررسی‌های انجام شده توسط جغرافیدانان  آب وهوای این خطه معتدل رو به سردسیری است، کشاورزان برای خفظ باغات خود باید به هنگام خرید نهال ارقام نهال دیرگل خریداری کنند.

 بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در تبریز

تاریخچه باغات گردو در ملکان

ملکان یکی از شهرهای قدیمی نزدیک به میاندوآب و تبریز است که قدمت طولانی دارد، باغات گردو در استان آذربایجان شرقی قدمت هزار ساله داشته و ملکان نیز از این قاعده مستثنا نیست.

 

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ملکان

انتخاب و خرید نهال گردو ژنوتیپ برای کشت در باغات  اولین کار مهم است که یک باغدار انجام می‌دهد، با توجه به شرایط منطقه خود باید در هنگام خرید نهال دقت کرده و سازگارترین را انتخاب کند تا بتواند در آینده یک باغی با سودآوری زیادی داشته باشد به همین علت قبل کاشت باید حتماً با متخصصان نهالستان مشورت کنید‌، از نکات طلایی خرید نهال گردو و احداث باغ گردو باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • خرید نهال اصلاح شده و پایه کوتاه
  • مشخص کردن نوع آبیاری قبل از خرید نهال
  • داشتن برنامه منظم برای کوددهی و آنالیز خاک

 

آیا کاشت نهال گردو در ملکان حالت اقتصادی دارد؟

شهرستان ملکان بعلت خاک  حاصلخیز و مساعد بودن آب و هوا  و دسترسی آسان به آبهای زیرزمینی کشاورزی و باغداری رونق زیادی دارد از این رو از پیشرفت اقتصادی بالایی برخوردار است.

 

خرید نهال گردو در ملکان

اگر خرید نهال گردو به صورت حضوری باشد می‌توانید با تعیین وقت از کارشناسان نهالستان برای خرید اقدام نمایید، خرید اینترنتی نهال گردو به منظور راحتی کار و صرفه جویی در رفت و آمد است و پس از خرید از  نحوه‌ی  ارسال مطلع شوید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

 

فروش نهال گردو در ملکان

فروش نهال‌ گردو در ملکان باید به صورتی باشد که نهالستان آنها را از لحاظ کیفیت و قیمت تضمین کرده و خدماتی مانند مشاوره رایگان پس از فروش نهال گردو ارائه دهند، باغداران با جمع آوری اطلاعات علمی در مورد اکوسیستم منطقه و مشخص کردن نیاز منطقه می‌توانند، بهترین و سازگارترین  نهال را انتخاب و تهیه کنند.

نهال گردو مناسب ملکان

در مناطق سردسیری که ارتفاعات زیادی دارند باید نهالی که سازگار با منطقه ی شما است را شناسایی کنید تا یک سودآوری خوبی داشته باشید، چون سرمای بی موقع می‌تواند ضرر زیادی بر جا بگذارد و باعث یخ زدگی شاخه‌های جوان و شاخساره‌ها شود. همچنین برای خرید نهال در شهر ارومیه اینجا کلیک کنید.

 

انواع نهال گردو در ملکان

در ادامه مطلب چند نوع نهال دی گل و سرسیری سازگار با منطقه ملکان را به شما معرفی می‌کنیم:

  • نهال گردوی خوشه ای دیرگل و زود بازده و متعلق به کشور فرانسه است، فاصله برای کاشت بین ۶ تا ۸ متر است سال اول شروع به باردهی می‌کند.
  • نهال گردوی ژنوتیپ‌ پالیز نهالی پر بار که متعلق به کشور کانادا است، نهالی پایه کوتاه و دیرگل است بهترین زمان کاشت پاییز است و تا ۱۰۰سال عمر مفید دارد.
  • نهال گردوی اسرائیلی دیر گل است در سال دوم کاشت باردهی می‌کند، خاک مناسب برای این نهال رسی و شنی برای کاشت در ارتفاع ۱۰۰ تا ۲۰۰۰ متر از سطح دریا مناسب است.
  • نهال گردوی فرنور مناسب کاشت در ارتفاع۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ هست، اوایل اردیبهشت شروع به گلدهی می‌کند و تقریبا ۱۳یا ۱۴ روز بعد از ارقام دیگر گلدهی می‌کند.

 

قیمت نهال گردو در ملکان

ارقام نهال های گردو بسیار متنوع هستند، برخی از ارقام مانند گردو تو سرخ به خاطر کمیاب بودن قیمت بالایی دارند و نکته بعدی در تعیین قیمت نهال گردو پیوندی یا بذری بودن گردو است، هزینه ی تولید  گردوهای ژنوتیپ زیاد است به همین خاطر قیمت بالاتری هم نسبت به ارقام بذری دارند، اخیرا گردوهای اصلاح شده به بازار وارد شده است  که نیاز به پیوند ندارند و مانند ارقام پیوندی باردهی عالی دارند اما قیمت نسبتا بالاتری به گردوهای بذری و سنتی دارند.

بهترین نهال گردو

نهال گردو کانادایی در مناطق سردسیر عملکرد خوبی دارد و باردهی آن تقریبا از سال اول شروع می‌شود نهال گردو کانادایی یکی از بهترین انواع نهال گردو برای احداث باغ گردو  است.

 

نهالستان گردو در ملکان

امروزه سایت‌های نهالستان‌های معتبر در همه جای کشور راه اندازی شده است ، کشاورزان برای آشنایی با بهترین نهالستان‌ها می‌توانند به این سایت ها مراجعه کنند و به صورت آنلاین و غیر حضوری با کارشناسان ارتباط برقرار کرده واز مشاوره‌ بهره مند شوند.

 

کلام آخر

البته کشاورزان شهر ملکان علاوه بر خرید نهال گردو می‌توانند انواع نهال میوه سازگار با این منطقه را شناسایی کرده و با خرید نهال میوه و احداث باغ آن سود مناسبی را کسب کنند، اگر به دنبال احداث باغ تجاری هستید توصیه می‌کنیم به صفحه خرید نهال در ملکان در سایت برتر نهال مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال