خرید نهال گردو در ورزقان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار ورزقان

با توجه به شرایط اقلیمی ورزقان باید بگوییم کاشت نهال گردو در این اقلیم بهره‌برداری و رشد اقتصادی خوبی را به همراه داشته و محبوب کشاورزان ورزقان قرار گرفته است، البته باغداران باید قبل از خرید نهال گردو تحقیقات کاملی را در مورد ویژگی‌های نهال‌ها داشته باشند، در این مقاله می‌خواهیم در مورد شرایط و نگهداری نهال‌های گردو نسبت به منطقه ورزقان بپردازیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی ورزقان

ورزقان در یک منطقه جنگلی قرار گرفته، تابستان‌هایی معتدل رو به گرم و زمستان‌هایی سرد و یخبندان و همراه با بارش برف شدید دارد، در شهرستان ورزقان منابع غنی شده هم وجود دارد، از جمله این منابع می‌توان مس را نام برد که باعث شده به سرزمین طلای سرخ ایران نام بگیرد، ورزقان دارای مناطق تاریخی زیادی بوده که باعث جذب گردشگران شده است، بنابراین باغداران با خرید نهال گردو و احداث باغ آن می‌توانند محصولات خود را به راحتی به گردشگران و توریست‌ها بفروشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهر تبریز

تاریخچه باغات گردو در ورزقان

ورزقان یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی بوده و دارای طبیعت سرسبز و جالبی است، بعضی از شرایط شهر ورزقان باعث شده تا سرمایه‌گذاران زیادی از داخل و خارج کشور به آنجا سفر کنند، یکی از مهمترین محصولات ورزقان گردو بوده، و با توجه به آب و هوای ورزقان که  از لحاظ اقلیمی خاک حاصلخیزی برای کاشت گردو دارد، باغات گردو این شهر پررونق است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ورزقان

در اینجا می‌خواهیم در مورد احداث باغ گردو توضیحات و مزایایی را بیان کنیم، باغ‌  گردو دارای امتیازات زیادی است:

  • محصول آن نسبت به محصولات دیگر بین مردم محبوب است به عنوان مثال نگهداری و مراقبت از باغات گردو گردو در مقایسه با دیگر محصولات کشاورزی کم هزینه بوده و زمانبر نیست.
  • مقاومت زیادی در مقابل بیماری و آفت دارد.
  • این نهال را می‌توان با روش‌های مکانیکی کاشت کرد که  با صرفه‌تر نسبت به بقیه میوه‌ها است.

 

آیا کاشت نهال گردو در ورزقان حالت اقتصادی دارد؟

فروش نهال گردو در ورزگان حالت اقتصادی بیشتری دارد، درخت گردو در دوره نونهالی تقریباً ۶-۵ ساله و در سن ۱۵-۲۰ سالگی بهترین میزان باردهی را داشته و عمر طولانی درخت گردو حداقل ۱۰۰ است ، اگر در این مدت از نهال به خوبی رسیدگی کنیم، بهترین سود را خواهیم داشت.

 

خرید نهال گردو در ورزقان

برای خرید نهال گردو در ورزقان حتماً این نکات مهم را رعایت کنیم چون باغداران با رعایت کردن این نکات باغ سالم گردو را مدت طولانی حفظ خواهند کرد:

  • نهال‌ گردو حتما عاری از بیماری باشند.
  • نهال کردو را در کدام منطقه از شهر ورزقان کاشت خواهد شد.

نهال گردو انواع گوناگونی دارد، هر کدام از این گونه‌ها برای بهتر رشد کردن و بهتر محصول دادن نیازمند دمای متفاوتی هستند، خریدار باید به این موارد توجه داشته و قبل از خرید نهال محل کاشت نهال گردو را آماده سازی و خاکورزی کند تا در آینده دچار مشکل نشود. همچنین برای خرید نهال در شهر اردبیل اینجا کلیک کنید.

فروش نهال گردو در ورزقان

پرفروش‌ترین نهال گردو در ورزقان نهال گردوی دیرگل و زود بازده است به نام نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ نه که از اولین سال کاشت شروع به باردهی می‌کند، نهال گردوی ژنوتیپ سردسیری بوده، همچنین میزان آبیاری نهال ژنوتیپ ۱۰ روز یکبار انجام می‌شود، مهندسین نهالستان زمان فروش نهال گردو توصیه می‌کنند که خاک نهال ژنوتیپ خاک پیت، رسی و شنی است، نهال ژنوتیپ  پالیز مناسب اقلیم‌های سرد کوهستانی و تابستان‌های معتدل است.

نهال گردو مناسب ورزقان

چند نوع نهال مختلف مناسب برای ورزگان وجود دارد که با توجه به آب و هوای اقلیمی می‌خواهیم معرفی کنیم.

  • نهال گردوی ژنوتیپ، مناسب مناطق سرد کوهستانی با تابستان‌هایی معتدل بوده و میزان آبیاری این نهال ۱۰ روز یک بار انجام می‌شود، باردهی نهال از اولین سال کاشت شروع می‌شود، نوع خاک این نهال گردو رسی، آهکی است
  • نهال گردوی چندلر مناسب اقلیم های سرد کوهستانی بوده، شروع باردهی این نهال‌ از اولین سال کاشت در باغ شروع می‌شود، این نوع گردو دیرگل و زودبارده است، نوع خاک آن رسی، شنی، ماسه‌ای است.

 

انواع نهال گردو در ورزقان

یکی از نهال‌های مناسب در ورزقان نهال ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ است چون این نوع نهال گردو مقاومت بیشتری در مقابل سرما دارد، در منطقه ورزگان به دلیل کوهستانی بودن حتماً باید نهال گردوی سردسیری را انتخاب کنیم، از نهال‌های دیگر ورزقان نهال گردوی چندلر است که مقابل سرمای زمستان تا زیر  ۱۰ درجه سانتیگراد مقاومت دارد، هوای خنک این اقلیم باعث رشد کافی و بازدهی بالا شده است.

قیمت نهال گردو در ورزقان

قیمت نهال گردو در ورزقان با توجه به مرغوب بودن محصول و روش تکثیر و فروش آن فرق می‌کند، قیمت نهال گردو بستگی به نژاد و اصالت نهال گردو است، ارقامی از نهال‌های گردو پس از دومین سال کشت باردهی خود را آغاز می‌کند از مهم‌ترین راه‌های غلبه بر خسارات‌،

به باغ گردو، خریذ ارقام دیر گل و  سازگار با این اقلیم هست تا در برابر سرمای زودرس زمستان و سرمای دیررس بهاره مقاومت کند.

 

بهترین نهال گردو در ورزقان

به دلیل وجود تغییرات آب و هوایی که در اواخر فروردین ماه اتفاق می‌افتد خطر یخ زدگی شکوفه درختان گردو زیاد است بنابراین کشاورزان ورزقان باید توجه داشته باشند که چه نوع گردو را انتخاب می‌کنند، جهت اطمینان بیشتر می‌توانند از مشاوران نهالستان برتر نهال کمک بخواهند.

 

نهالستان گردو در ورزقان

در ورزقان نهال‌های گردو با ضمانت و با اصالتی می‌توانید خریداری کنید، همچنین می توانید با کارشناسان تخصصی  در ارتباط بوده و بهترین نهال گردو در ورزقان بستگی به شرایط اقلیمی هر منطقه را دارد، کشاورز با شناختن خصوصیات انواع نهال گردو می تواند در انتخاب خود موفق شود؛ در نهالستان، کارشناسان سعی می‌کنند بهترین ارقام نهال گردو را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

کلام آخر

البته کشاورزان ورزگان علاوه بر خرید نهال گردو می‌توانند انواع نهال میوه را در باغات خود احداث کنند آنها برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است به صفحه خرید نهال در ورزگان مراجعه کنند.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال