خرید نهال در دورود✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان دورود

دورود یکی از پربارش‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای استان لرستان است که در دامنه مرتفع اشترانکوه و رشته کوه زاگرس قرار گرفته است. این شهر سومین شهر بزرگ و پرجمعیت لرستان با ۱۲۱۶۳۸ نفر است که دارای مساحت ۳۶ کیلومتری است. شهرستان دورود در ارتفاع ۱۵۲۲ متری از سطح آب‌های آزاد با میانگین دمایی ۱۶ درجه و میانگین بارشی ۶۷۹ میلی‌متر در سال است که دارای ۷۴ روز یخبندان بوده لذا از جمله اقلیم‌های کوهستان و نسبتاً سردسیری محسوب می‌شود. علت نامگذاری شهر دورود به این اسم، ترکیب دو رود مهم تیره و ماربره از قسمت‌های شمالی و شرقی با هم است که از جمله سرشاخه‌های رود بزرگ دز شناخته می‌شوند. شهرستان دورود در کنار پدیده‌های طبیعی و تاریخی متعدد، با قرارگیری در مسیر ترانزیتی شمال به جنوب و شرق به غرب یکی از کریدورهای مهم ایران محسوب می‌شود. با قرارگیری در دامنه‌های اشترانکوه، داشتن آبشارها، رودخانه‌ دورود، دریاچه گوهر، دشت‌ها، کشتزارها و اراضی سرسبز و حاصلخیز به عنوان پایتخت طبیعت ایران و سرزمین آبشارهای خروشان معروف است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در دورود

دورود قطب تولید زردآلو است اما به واسطه تنوع اقلیمی و آب و هوای کوهستانی شرایط رشد اکثر نهال‌های زردآلو، گردو، بادام، انجیر، گلابی، سیب، هلو، شلیل، انگور و محصولات زراعی مانند بنشن، غلات، حبوبات، گندم، جو، لوبیا، چغندر قند، زعفران و گیاهان دارویی در آن میسر است. شهرستان دورود در دشت حاصلخیز و غنی سیلاخور، زیست بومی متنوع است که وجود اشترانکوه در شرق، باباهور در جنوب و کوه پریز در جنوب شرقی آن باعث شده کلیه مناطق این بخش از منابع آبی، خاک قدرتمندی برای کشاورزی و باغداری بهره‌مند باشند.

مطالعه بیشتر : خرید نهال در خرم آباد

نهالستان دورود

با توجه به بالا بودن استعداد و ظرفیت‌های کشاورزی و باغداری در این بخش مراکز متعددی تحت عنوان نهالستان دورود فعال بوده و هر کدام برای معروفیت و افزایش فروش به دنبال تولید و پرورش نهال‌های با کیفیت و مرغوب هستند. این نهال‌ها باید تاییدیه‌های سلامت و اصالت را از سازمان جهاد کشاورزی، موسسه تحقیقات بذر و گواهی ثبت نهال و کمیته فنی نهال استان اخذ کرده و به عنوان نهال سالم و مرغوب عرضه شوند.

باغداری در دورود

گستره سطح باغات این بخش نشان دهنده این است که شهرستان دورود به قطب تولید زردآلو در ایران شناخته می‌شود و که ۱۵۰۰ هکتار باغ زردآلو را شامل می‌شود. زردآلوهای تولیدی این بخش بسیار مرغوب، با رنگ بی‌نظیر، بافت گوشتی و طعم و عطر فوق العاده عالی است که به دلیل مهیا بودن و مساعد بودن شرایط آب و هوایی و خاک منطقه اکثر باغداران از اراضی باغی خود در جهت پرورش این نهال بهره می‌برند. متوسط برداشت و عملکرد باغات ۱۵۰۰ هکتاری این بخش را تولیدات ۲۰۰۰۰ تنی آن تشکیل می‌دهد. با توجه به اینکه وجود تابستان‌های مرطوب باعث تکثیر قارچ‌ها و افزایش استفاده از قارچ کش‌ها در این مناطق شده اما در ارتفاع بالای شهرستان دورود به دلیل رطوبت نسبی هوای کم و کوتاه بودن تابستان و گرمای آن باعث شده میزان استفاده آفتکش‌ها و قارچ کش‌ها کم و در نتیجه میوه‌های تولیدی بسیار ارگانیک و مرغوب باشد.

نهال فروشی در دورود

از عمده‌ترین مزایای خرید اینترنتی از مراکز نهال فروشی در دورود این است که می‌توانید بدون نیاز به واسطه و واسطه گری و افزایش غیر موجه قیمت‌ها در ارتباط مستقیم با مرجع تولیدی نهال‌های ضمانت‌دار را با کمترین پروسه وقتگیر و هزینه بردار خریداری و دریافت کنید. نهالستان بزرگ برتر نهال با داشتن سایت تجاری گسترده و خدمات فروش آنلاین می‌تواند نهال‌های مورد نیاز برای شهرستان دورود و باغداران این شهر را بدون تفکیک به بهترین شکل بهداشتی و اصولی با گارانتی ۲ ساله ارسال کند.

فروش نهال در دورود

یکی از دلایل موفقیت افراد در هنگام خرید و فروش نهال در دورود توجه به موارد و شاخصه‌های زیر است.

  • انتخاب نهال بر حسب اقلیم و موقعیت جغرافیایی منطقه
  • توجه به محل پیوندک نهال که باید بدون برآمدگی، فرورفتگی، جای زخم و آفات باشد
  • انتخاب نهال‌های شناسنامه‌دار برای مشخص بودن سن و سال نهال، میزان باردهی، اسم تولید کننده و رقم پایه و پیوندک استفاده شده
  • توجه به ریشه‌های پرتراکم، بدون حالت مدور، پیچ خوردگی و تاب خوردگی با تراکم بالا و رنگ قهوه‌ای روشن
  • شناسنامه‌دار بودن نهال
  • دارا بودن کارت قرنطینه و گواهی عدم بیماری
  • ارتفاع ۸۰ سانتی آن و داشتن جوانه‌های سالم در دو سوم پایینی نهال

قیمت نهال در دورود

با گستردگی ارقام مثمر و میوه ده قیمت نهال در دورود نیز گوناگون و متفاوت است که می‌توانید از طریق لینک زیر همه قیمت‌ها را مشاهده کنید.

خرید نهال میوه در دورود

حال که با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای شهرستان دورود برای کشاورزی و بارداری آشنا شدید، مسلماً خرید نهال میوه در دورود یکی از اولویت‌های شما برای سرمایه‌گذاری با درآمدهای میلیاردی خواهد بود. در این مسیر می‌توانید از خرید نهال‌های سالم و مرغوب تا کاشت اصولی و رسیدگی‌های کم چالش با برتر نهال در ارتباط باشید.

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب سیب گلدن ورد، سیب دو رنگ فرانسه، سیب جوناتان، سیب ردچف، سیب مراغه
نهال بادام بادام اسکندر، بادام منقا، بادام پسته‌ای، بادام اسرائیلی
نهال پسته پسته بنه، پسته پیوندی احمدآقایی، پسته زرندی، پسته اکبری
نهال انگور انگور کشمش خلیلی، انگور یاقوتی، انگور صاحبی، انگور لعل
نهال گیلاس گیلاس خوشه‌ای فرانسه، گیلاس فرنگی، گیلاس هارت
نهال گلابی گلابی ویلیام دوشیز، گلابی شاه میوه، گلابی بیرونی، گلابی دوچی
نهال عناب عناب قائنات، عناب ارمنی، عناب ژاپنی
نهال انار انار دانه سیاه ، انار فردوس
نهال خرمالو خرمالو گوجه‌ای، خرمالو ایورکا
نهال زینتی بیدمشک، بید مجنون، پالونیا، صنوبر،
نهال زرشک زرشک بیدانه پفکی، زرشک بیدانه قائنات، زرشک بی دانه سیاه
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی
نهال هلو هلو پلنگی، هلو قجیر قانات، هلو معطر، هلو کاظمی، هلو ۶۰ روزه
نهال شلیل شلیل فانتاریا، شلیل بیگ تاپ، شلیل شبرنگ، شلیل پالیز
نهال گوجه سبز گوجه سبز ترکیه، گوجه سبز زودرس، گوجه سبز مراغه
نهال به به اصفهان، به گلابی، به کوزه‌ای
نهال زردآلو زردآلو نوری، زردآلو نادری، زردآلو عسگرآبادی
نهال آلبالو آلبالو مجاری، آلبالو پربار سیکانی، آلبالو گیسی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی خار
نهال آلو آلو انجیری، آلو غول پاییزه، آلو مراغه
نهال توت توت سیاه، توت قرمز، توت هرات، توت چتری
نهال فندق فندق تک شاخه، فندق یکورب، فندق نخجوان
نهال بلوبری بلوبری گراپ، بلوبری ایرانی، بلوبری نلسون
نهال سنجد سنجد قزل، سنجد حاج حسینی، سنجد محلی
نهال زیتون زیتون خوراکی، زیتون اسرائیلی ، زیتون الک ترکیه
نهال انجیر انجیر بنفش، انجیر زرد، انجیر گلابی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی خاردار، بی خار، دیم
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل آمریکایی ، ازگیل جنگلی، ازگیل قرمز

خرید نهال بادام در دورود

در میان زردآلوی با کیفیت این بخش محصول بادام یکی از متمایزترین تولیدات باغی این بخش است که از رقم‌های قدرتمند، مقاوم به گرما و خشکی محسوب می‌شود و اکثراً به صورت دیم مورد کشت قرار می‌گیرد. با خرید نهال بادام در دورود از ارقامی مانند شاهرودی ،۲۱ شاهرودی ،۷ تونو و مامایی می‌توانید بهترین باغات دیم بادام را پرورش دهید.

کلام اخر

شهرستان دورود بر دامنه‌های سرسبز، فراغ و حاصلخیز اشترانکوه و سلسله جبال زاگرس است که با داشتن رودهای تیره و ماربره یکی از مناسب‌ترین اراضی برای پرورش نهال‌های میوه ثروت آفرین است. با آموزه‌های باغبانی رایگان و خرید نهال از برتر نهال به باغداری سودمند و حرفه‌ای برسید.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر دورود می توان کاشت کرد، به صفحه  خرید نهال گردو در دورود مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال