خرید نهال گردو در الیگودرز✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار الیگودرز

الیگودرز یکی از شهرستان­های استان لرستان و از شهرهای دامنه­ی شرقی رشته­ی کوه زاگرس است، موقعیت کوهستانی این شهر، بارندگی مناسب و وجود رودهای پرآب این شهر را تبدیل به یکی از قطب­های کشاورزی و باغداری کرده است، یکی از انواع درختان میوه­ی پر طرفدار بین باغداران این شهر به دلیل شرایط خاص آب و هوایی آن درخت گردو است، در این مقاله شما را با انواع تجاری و پرطرفدار گردو که قابلیت کاشت در این شرایط آب و هوایی را داشته باشد و جزئیات باغداری آن به صورت مختصر و مفید آشنا خواهیم کرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی الیگودرز

همانطور که می­دانید موقعیت شهر الیگودرز کوهستانی بوده و حدود 2100 متر از سطح دریا ارتفاع دارد، این ارتفاع بالا از سطح دریا نشان دهنده­ی آب و هوای سردسیری، زمستان­های سرد و یخ بندان و بهار و تابستان­های خنک و ملایم است، شیب این منطقه به سمت جنوب بوده و بنابراین در دریافت نور کافی برای درختان میوه مشکل خاصی پیش نمی­آید، وجود سه رودخانه‌ی بختیاری، حوضیان و سزار در این شهر نشان دهنده­ی وجود بارش کافی و منابع آب کافی برای پرورش درختان گردو است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در شهر خرم آباد

تاریخچه باغات گردو در الیگودرز

سابقه­ی کاشت و نگهداری از درختان گردو در شهر الیگودرز به گذشته­های بسیار دو بر می­گردد، برداشت میوه از درختان گردو در این شهر شاید یکی از مهم­ترین منابع درآمد باغداران بوده است اما به هر حال ارقامی که مورد استفاده قرار می­گرفته ارقامی نبوده­اند که بتوانند با باردهی بالای خود زحمت باغداران را جبران کنند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در الیگودرز

در زمینه­ی احداث باغ گردو در الیگودرز بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • رقمی از گردو را خریداری کنید که تحمل شرایط سخت و کوهستانی این شهر را داشته باشد.
  • تراکم درختان را در باغ با توجه به نوع رقم رعایت کنید، کاشت متراکم تر نمی­تواند شما را به عملکرد بالا برساند و بر عکس با سایه اندازی قدرت درختان شما را در باردهی کم می­کند.
  • با توجه به شیب دار بودن زمین­های کوهستانی از سیستم آبیاری قطره­ای استفاده کنید تا آبیاری باغات عملکرد بهتری داشته باشد.
  • احداث باغ در زمین­های کوهستانی مستلزم مناسب بودن بافت خاک و نبود لایه­ی سخت در عمق توسعه­ی ریشه است، بنابراین قبل از اقدام به کاشت نهال از خاک باغ خود آزمایش گرفته و همچنین پروفیل خاک نیز برای حصول اطمینان از نبود لایه­ی سخت تهیه کنید.
  • از آفات و بیماری­های رایج در مناطق کوهستانی و منطقه­ی خود اطلاع داشته و برای جلوگیری از وارد شدن آنها به باغ خود اقدامات لازم را انجام دهید.
  • احداث باغ در الیگودرز را با دریافت مشاوره از مشاوران انجام دهید.

آیا کاشت نهال گردو در الیگودرز حالت اقتصادی دارد؟

کاشت نهال گردو در الیگودرز با توجه به شرایط آب و هوایی و آب کافی که در این شهر وجود دارد در صورتی که با خرید نهال گردو در ارقام تجاری و پربار و البته مقاوم صورت بگیرد حتما اقتصادی و به صرفه خواهد بود.

خرید نهال گردو در الیگودرز

برای اینکه احداث باغ در الیگودرز اقتصادی باشد باید نهال گردو تجاری و اقتصادی را در باغ خود بکارید، برای خرید نهال گردو در الیگودرز می­توانید به نهالستان­های معتبر و فعال در این شهر و یا نهالستان­های معتبر کشوری که نهال گردو تجاری را به سراسر کشور ارسال می­کنند مانند نهالستان برتر نهال مراجعه کنید. همچنین برای خرید نهال در شهر تهران اینجا کلیک کنید.

فروش نهال گردو در الیگودرز

همانطور که می­دانید در همه­ی شهرها به ویژه در شهرهایی که استعداد کشاورزی بالایی دارند مانند شهر الیگودرز نهالستان­ها و مراکر فروش نهال زیادی وجود دارد و حتی در فصل کاشت نهال فروشندگان دوره گرد نیز پیدا می­شوند، اما بهترین مرکز فروش نهال در الیگودرز مرکزی است که خود تولید کننده­ی نهال باشد و بتواند ارقام متنوعی از نهال گردو را به شما معرفی کند، در این خصوص شما می­توانید به مراکز معتبر کشوری مراجعه کنید و حتی اگر امکان مراجعه ی حضوری برای شما فراهم نباشد می­توانید خرید خود را به صورت اینترنتی و غیر حضوری انجام دهید.

نهال گردو مناسب الیگودرز

برای انتخاب نهال گردو تجاری مناسب با شرایط جغرافیایی و آب و هوایی در الیگودرز باید در نظر داشته باشید که رقم مناسب باید قابلیت کاشت در ارتفاع بیش از 2000 متر از سطح دریا را داشته باشد، در برابر سرما زدگی بهاره مقاوم باشد و مقاومت بالایی در برابر سرما و یخ بندان شدید در زمستان نیز داشته باشد، ارقام دیر گل گردو برای مقاومت در برابر سرمای بهاره مناسب هستند.

انواع نهال گردو در الیگودرز

در الیگودرز سابقا تنها ارقام بومی و مقاوم به سرما و ارتفاع کاشته می­شدند اما در بین ارقام تجاری ارقامی وجود دارند که برای کاشت در الیگودرز مناسب باشند، ارقام پربار و زود بازده­ای مانند نهال گردو ژنوتیپ پالیز و نهال گردو فرنور از دسته ارقام مناسب برای کاشت در الیگودرز هستند، توجه داشته باشید که نهال گردو چندلر قابلیت کاشت در ارتفاع بیش از 2000 متر را نداشته و برای الیگودرز مناسب نیست.

قیمت نهال گردو در الیگودرز

قیمت گذاری برای نهال گردو توسط ارگانهای ذیصلاح انجام شده و در این قیمت گذاری فاکتورهایی مانند رقم و کارهایی که نهالستان برای تولید نهال گردو انجام می­دهد موثر است، بنابراین برای اینکه بدانید قیمت نهال گردو در الیگودرز به صورت مصوب و منصفانه چقدر است باید به نهالستان­های مجوز دار که تحت نظارت کارشناسان جهاد کشاورزی فعالیت می­کنند مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

هر کدام از ارقام تجاری گردو در صورتی که در شرایط خاص آب و هوایی و اقلیمی مناسب خود کاشته شوند می­توانند بهترین عملکرد خود را نشان دهند، بنابراین بهتر است با توجه به اقلیم و موقعیت جغرافیایی الیگودرز رقم مناسب را انتخاب کنید، ارقامی مانند تیپ 8 ونه ژنوتیپ پالیز می­تواند بهترین رقم برای شما باشد.

نهالستان گردو در الیگودرز

نهالستان گردو در الیگودرز باید مجوز دار و معتبر و البته پرفروش باشد، سابقه ی کار بالا در زمینه­ی تولید و فروش نهال گردو نیز می­تواند ضمانتی برای کیفیت نهال ارائه شده باشد، بنابراین برای خرید نهال گردو باید به نهالستان مجوز داری مانند برتر نهال مراجعه کنید که گواهی­های لازم و البته ضمانتنامه­های لازم برای تضمین کیفیت نهال را به شما ارائه کند.

کلام آخر

انتخاب نهالستان و رقم مناسب برای کاشت در الیگودرز گام ابتدایی و مهم در احداث باغ گردو است اما موضوع به اینجا ختم نمی­شود و شما باغداران برای اینکه بتوانید بهترین عملکرد را از باغات خود داشته باشید باید شیوه­های قدیمی در باغداری را کنار گذاشته و به با دریافت مشاوره از متخصصان باغداری خود را پیش ببرید.

برای آگاهی از اطلاعات لازم در رابطه با خرید نهال در الیگودرز با ما در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال