خرید نهال گردو در تاکستان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار تاکستان

یکی از شهرستان‌های کشور که از نظر تولید گردو سرآمد و پیشتاز است شهر تاکستان واقع در استان قزوین است این شهر با داشتن منابع آبی، اقلیمی و خاکی مناسب برای گردو، یکی از بهترین گردو‌های استان قزوین را تولید می‌کند پس لازم است موضع گیری جدیدی به پرورش گردو در این شهرستان داشت.

 

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی تاکستان

این شهرستان در شمال تا شمال شرقی استان قزوین و در ارتفاع 1265 متری از سطح دریا واقع شده است و دارای اقلیمی معتدل و نیمه سردسیری است که در تابستان درجه حرارت آن به 40 درجه سانتی گراد و در زمستان به 20- درجه سانتی گراد می‌رسد.

 

تاریخچه باغات گردو در تاکستان

این شهرستان علاوه بر تولید انگور در زمینه‌ی تولید گردو نیز شهرت دارد چون که بستر لازم برای پرورش گردو دارد از همین رو اهالی این منطقه از زمان‌های بسیار دور تاکنون از کاشت و پرورش آن غافل نبوده‌اند و یکی از با کیفیت‌ترین گردوهای استان را تولید می‌کنند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در شهر قزوین

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در تاکستان

اولین قدمی که می‌توان برای احداث باغ گردو در تاکستان برداشت انتخاب مکان باغ است که لازم است از نظر وسعت، شیب زمین و نوع خاک مورد بررسی قرار گیرد و در صورت مناسب بودن این موارد بایستی رقم پربار و زودبازده را برای کاشت انتخاب کرد و در مرحله آخر نهال‌های گردو را طبق یک الگوی کاشت مناسب درون گودال‌هایی با فاصله مشخص کاشت و آبیاری کرد.

آیا کاشت نهال گردو در تاکستان حالت اقتصادی دارد؟

پاسخ مثبت به این پرسش مستلزم رعایت کردن موارد متعددی است از جمله:

  • انتخاب مکانی مناسب و ایده‌آل برای احداث باغ
  • آزمایش خاک
  • اصلاح یا تقویت خاک بر اساس نتایج آزمایش خاک
  • انتخاب رقمی زود بازده، مقاوم و پربار برای کاشت
  • انتخاب الگوی کاشت مناسب
  • تعیین فواصل کاشت
  • وجود نیروی کارگر و متخصص و ماشین آلات مکانیزه
  • برآورده هزینه‌ها و درآمد

پس بررسی تمامی این موارد و پاسخ دقیق به آن‌ها می‌توان به پرسش بالا پاسخ صحیح داد.

 

خرید نهال گردو در تاکستان

به باغداران تاکستان پیشنهاد می‌شود در صورتی که قصد احداث باغات جدید گردو و احیا یا جوان کردن باغات قدیمی گردو خود را دارند از نهال‌های قدیمی و محلی خود استفاده نکنند و آن‌ها را با نهال‌های پیوندی و پربازده جایگزین کنند زیرا می‌توانند چندین برابر نسبت به ارقام محلی محصول تجاری برداشت کنند که چنین نهال‌هایی را می‌توانند از نهالستان‌های معتبر و بزرگ در تاکستان تهیه کنند. همچنین برای خرید نهال گردو در شهر شیراز اینجا کلیک کنید.

فروش نهال گردو در تاکستان

علاوه بر میوه و چوب گردو، نهال گردو نیز در نهالستان‌های این شهر به صورت متنوع و عمده به فروش می‌رسد که هر کدام از این محصولات ارزش اقتصادی بالایی دارند.

 

نهال گردو مناسب تاکستان

با توجه به تنوع ارقام مختلف گردو و سازگاری آن‌ها با شرایط اقلیمی مختلف لازم است که برای هر منطقه رقم متناسب با آن را خریدداری کرد از همین رو نهال گردوی که برای کاشت در تاکستان برگزیده می‌شود باید متناسب با اقلیم نیمه سردسیری باشد و همچنین میزان عملکرد و مقاومت آن نسبت به آفات و امراض منطقه نسبت به ارقام محلی بالاتر باشد.

 

انواع نهال گردو در تاکستان

خوشبختانه تنوع ارقام گردو در کشور بالا است و اکثر آن‌ها قابلیت کاشت در تاکستان را دارند فقط کافیست خصوصیات آن‌ها را به درستی بررسی کرد تا در انتخاب بهترین رقم دچار خطا نشد از میان ارقام مناسب برای تاکستان می‌توان به ارقام خوشه‌ای ترکیه، نهال گردو چندلر، روند، دارا، ژنوتیپ برتر پالیز تیپ 8 و پدرو اشاره کرد.

قیمت نهال گردو در تاکستان

یکی از مولفه‌های تاثیر گذار بر روی قیمت نهال گردو، نحوه‌ی تکثیر (پیوندی یا رویشی) میزان عملکرد آن در هر هکتار، کیفیت میوه (درشت، پوست کاغذی و رنگ سفید مغز) مقاومت در برابر شرایط نامساعد (مانند سرما، گرما، آفات و امراض، شوری خاک و غیره) است که بعد از ارزیابی این موارد می‌توان گفت قیمت نهال متناسب با رقم است یا خیر.

 

بهترین نهال گردو

با بررسی مواردی همچون سازگاری رقم، میزان عملکرد، کیفیت میوه و… می‌توان بهترین رقم را انتخاب کرد که به نظر می‌رسد ژنوتیپ برتر پالیز تیپ 8 رقم یکی از بهترین ارقام برای کشت در تاکستان باشد.

 

نهالستان گردو در تاکستان

نهالستان‌های تاکستان علاوه بر انواع نهال‌های میوه که بازار عرضه می‌کنند به صورت اختصاصی بر روی ارقام مختلف گردو نیز کار می‌کنند (به دلیل ارزش بالای درخت گردو) و با پیوند زدن ارقام مختلف و اصلاح آن‌ها بهترین ارقام را به بازار عرضه می‌کنند در نتیجه خرید نهال گردو از این نهالستان‌ها بسیار باصرفه و پرمنفعت است.

کلام آخر

هر درخت گردو را می‌توان به عنوان یک پس انداز یا یک سرمایه در نظر گرفت زیرا نه تنها ده‌ها سال میوه گرانبها تولید می‌کند بلکه چوب و حتی برگ آن نیز کاربردهای زیادی دارد پس پیشنهاد می‌شود از همان ابتدا در انتخاب رقم، محل کاشت آن دقت کامل کرد تا بتوان سالیان دراز به سود قابل توجهی دست یافت. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر تاکستان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در تاکستان  مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال