خرید نهال گردو در خرمدشت✔️ قیمت انواع نهال گردو خرمدشت

گردو؛ در بخش کشاورزی و باغداری از اهمیت بالایی برخوردار است. اخیراً اگرچه باغات گردو جدید در حال احداث هستند اما تقاضای داخلی نیز در حال افزایش می‌باشد. بنابراین بخشی از نیاز از طریق واردات تأمین می‌شود با سرمایه‌گذاری که برای توسعه باغات انجام می‌شود، تولید گردو افزایش می‌یابد و نیاز کشور به‌جای واردات با تولید داخلی و مهم‌تر از آن مازاد تأمین می‌شود. محصول مازاد مشمول صادرات و درآمد ارزی نیز خواهد بود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی خرمدشت

خرمدشت از شهرهای استان قزوین می‌باشد، ارتفاع این شهر از سطح دریا در حدود 1400 متر می‌باشد، کوه‌های فراوانی در این شهر و اطراف آن واقع‌شده‌اند. این منطقه آب و هوایی قاره‌ای با تابستان‌های گرم دارد. رود خر رود در این شهر جریان دارد و تأمین‌کننده قسمت زیادی از آب موردنیاز منطقه برای کشاورزی و باغداری می‌باشد. علاوه بر رود قنات‌ها نیز برای تأمین آب مورداستفاده قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در قزوین

تاریخچه باغات گردو در خرمدشت

در خرمدشت به دلیل وجود شرایط مساعد باغداری و کشاورزی فعالیت بسیاری از ساکنین محسوب می‌شود و باغات انبوه و گسترده میوه و گردو در این شهر وجود دارند. انگور، شلیل، سیب و هلو از محصولات باغی این شهر می‌باشند و غلاتی همچون جو و گندم نیز در خرمدشت کاشت می‌شوند. خربزه و گوجه‌فرنگی از دیگر محصولات زراعی خرمدشت می‌باشد. باغات قدیمی گردو در این شهر میزان تولید بالایی دارند و در حال حاضر باغات گردوی جدید در حال شکل‌گیری هستند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در خرمدشت

انتخاب محل باغ درکشت گردو بسیار مهم است. درختان گردو در تابستان‌ها آفتاب زیادی لازم دارند و دره‌هایی که معتدل هستند و از بادهای سرد محافظت می‌شوند بهترین عملکرد را دارند. به‌منظور رشد اقتصادی بسیاری از گونه‌های میوه، باید زهکشی هوای کافی در خاک باغ وجود داشته باشد. گذر از فصل سرما برای شکوفه دادن میوه ضروری است، به همین دلیل قبل از احداث باغ باید آن مکان را ازنظر دمایی بررسی شود تا مناسب برای کاشت گردو باشد تا جوانه‌ها یخ نزنند. احداث باغ در دامنه‌های رو به شمال می‌تواند به محافظت در برابر سرمازدگی بهاره کمک کند. اگر زودرس بودن میوه ازنظر اقتصادی مطلوب باشد، باغ باید درشیب‌های رو به جنوب ایجاد شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در خرمدشت حالت اقتصادی دارد؟

گردو با میوه و چوب باارزشی که دارد اهمیت اقتصادی پیداکرده است. درخت گردو 150-200 سال عمر می‌کند که در سال‌های نخست آن برای برداشت گردو و سپس از چوب آن با توجه به تقاضای بازار در ساخت لوازم و محصولات چوبی استفاده می‌شود. اگر گردو با نهال‌های پیوند نشده رشد کند چون میوه کمی خواهد داد ازاین‌رو ارزش چوب درخت برجسته می‌شود. چوب گردو از زمان‌های بسیار قدیم به‌عنوان اولین متریال مبلمان مطرح بوده است. مخصوصاً کابینت، میز، صندوق جهیزیه و همان‌طور که در ساخت میز قهوه استفاده می‌شود. با توجه به کاربردهای مختلف میوه، پوسته و الوار آن، ایجاد باغ گردو در کشور ما اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

 

خرید نهال گردو در خرمدشت

چنانچه در مورد خرید نهال میوه اطلاعات کافی نداشته باشید به‌راحتی می‌توانید از طریق مشاوران آنلاین سایت رایگان مشاوره شوید و اطلاعات کافی را به دست بیاورید. مجموعه نهال برتر علاوه بر عرضه نهال‌های درجه‌یک و باکیفیت شمارا در مراحل داشت نیز همراهی خواهد نمود. کارشناسان مجموعه بهترین راهنمایی‌های مربوط به کود دهی، سم‌پاشی و … را در اختیارتان قرار خواهند داد.

فروش نهال گردو در خرمدشت

در خرمدشت انواع نهال‌های گردو ارائه می‌شود و شما برای خرید این نهال‌ها می‌توانید به نهالستان‌ها مراجعه کنید. در هنگام خرید سعی کنید انواع باکیفیت را خریداری کنید و در نظر داشته باشید که هزینه‌های انجام‌شده در مدت کوتاهی به سودآوری بالایی خواهند رسید.

نهال گردو مناسب خرمدشت

 گردو ژنوتیپ پالیز با توانایی تحمل سرمای منفی سی درجه و تحمل گرمای تا ۴۵ درجه مناسب برای کاشت در خرمدشت می‌باشد و دیر گل است.
 گردو چندلر از ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر کاشته می‌شود و تحمل سرمای منفی ۳۰ و گرما تا ۴۰ درجه را دارد و دیر گل است.
 گردو فرنور برای مناطقی با ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ مناسب است و تحمل سرما منفی سی درجه و تحمل گرما چهل درجه را دارد و از انواع دیر گل است.
 گردو اسرائیلی و گردو تویسرکان رقم قدیمی نیز از ارقامی هستند که می‌توان در خرمدشت کاشت. این ارقام زود گل هستند و برای مناطق معتدل بدون سرمای بهاره بهترین گزینه محسوب می‌شوند.

انواع نهال گردو در خرمدشت

در خرمدشت باغات گردو با نهال‌های بومی وجود دارند. در حال حاضر با ارائه انواع نهال‌های اصلاح‌شده و پیوندی باغداران در حال جایگزینی درختان بومی با این نهال‌ها هستند. علاوه بر ارقام نام‌برده شده می‌توان ارقامی همچون لارا، کاما، اسرائیلی و… را در خرمدشت پرورش داد.

قیمت نهال گردو در خرمدشت

نهال‌های گردو قیمت‌های متفاوتی دارند برای اطلاع از قیمت‌ها و دریافت لیست قیمت می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
در نظر داشته باشید که خرید نهال گردو سرمایه‌گذاری امن محسوب می‌شود. خرید نهال‌های باکیفیت را اولویت خرید خود قرار دهید.

بهترین نهال گردو در خرمدشت

نهال گردویی که پربار و زودبازده باشد ازنظر باغداران بهترین نهل گردو محسوب می‌شود. نهال‌های اصلاح‌شده و پیوندی این خصوصیات را دارند و باغداران زیادی تمایل به خرید این نهال‌ها را دارند. برای خرید این نهال‌ها می‌توانید به سایت برتر نهال مراجعه کنید.

نهالستان گردو در خرمدشت

نهالستان‌ها مراکزی هستند که تحت نظارت جهاد کشاورزی فعالیت می‌کنند و انواع نهال‌ها را تولید و در اختیار باغداران قرار می‌دهند. کیفیت نهال‌های ارائه‌شده توسط نهالستان‌ها تضمین‌کننده باغ پر محصول شما خواهد بود. نهالستان گردو در خرمدشت ارائه‌دهنده انواع نهال گردو درجه‌یک می‌باشند.

کلام آخر

شما می‌توانید برای خرید نهال گردوی موردنظر خود به سایت نهال برتر مراجعه کنید و خرید خود را از بین ده ها نوع نهال گردو شناسنامه‌دار انجام دهید. همچنین باغداران عزیز برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با انواع نهال‌های میوه که قابلیت کاشت در خرمدشت را دارند می‌توانند به صفحه خرید نهال میوه در خرمدشت مراجعه کنند.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال