خرید نهال گردو در سگزآباد✔️ قیمت انواع نهال گردو سگزآباد

گردو درختی بسیار پربرگ و با عمر طولانی است زیرا می‌تواند بیش از 200 سال عمر کند و ارتفاع آن تا 25 متر نیز می‌رسد. همه گونه‌های گردو خود بارور هستند، به این معنی که گرده‌ها می‌توانند از قسمت‌های نر به قسمت‌های ماده همان درخت بروند و آجیل تولید کنند. بنابراین، یک درخت می‌تواند بدون نیاز به درختان گردو دیگر در اطراف، آجیل تولید کند. کاشت و پرورش درخت گردو بسیار موردتوجه باغداران قرارگرفته و در اقصی نقاط ایران باغات جدید گردو در حال احداث هستند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سگزآباد

سگزآباد یکی از شهرهای استان قزوین با آب و هوایی سرد و کوهستانی است. بخشی از این شهر در دشت قزوین واقع‌شده است و آب و هوایی معتدل دارد، خاک حاصلخیز آن شرایط را برای باغداری و کشاورزی فراهم آورده است. بسیاری از ساکنین این شهر به باغداری و کشاورزی می‌پردازند. این شهر میانگین بارش سالیانه در حدود 250 میلی‌لیتر را دارا هست. ارتفاع سگزآباد از سطح دریا 1300 متر هست.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در قزوین

تاریخچه باغات گردو در سگزآباد

در شهر سگزآباد باغات فراوان گردو وجود دارد. ارقام درخت گردو مناسب برای این منطقه با شرایط اقلیمی سازگار هستند و اکثراً در اواخر فروردین جوانه می‌زند. گلدهی بین اواخر آوریل و اوایل اردیبهشت اتفاق می‌افتد، اگرچه نسبت به سایر گونه‌ها به تعداد ساعات سرد بیشتری نیاز دارد. برخی ارقام ظرفیت تولید میوه بسیار خوبی دارد و از سایر گونه‌های پربارتر که در ادامه آن‌ها را نام‌خواهیم برد. در حال حاضر درختان قدیمی و ارقام بومی با درختانی جدید و مقاوم در حال جایگزینی هستند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سگزآباد

در صورتی که شرایط آب و هوایی مطلوب برای درختان گردو وجود داشته باشد گردو یک گیاه سودآور است؛ بنابراین مکان‌یابی مهم‌ترین پارامتر درکشت تجاری گردو است. این درخت در شرایط اقلیمی خاص و انواع خاک رشد می‌کند، علاوه بر این تجربه کافی در نگهداری از این درخت لازم بوده و سبب بازدهی بالای آن می‌شود. در سگزآباد به دلیل وجود شرایط اولیه برای کشت گردو می‌توان این باغات را احداث نمود و نتیجه مطلوبی نیز گرفت.

آیا کاشت نهال گردو در سگزآباد حالت اقتصادی دارد؟

اکثر درختان میوه زمانی که برای اهداف تجاری رشد می‌کنند از ارقام پیوندی هستند. پرورش‌دهندگان حرفه‌ای درختی را می‌کارند که ترکیبی از دو بافت گیاهی مختلف، پایه و پیوندک است. پایه قسمت پایین درخت است و سیستم ریشه را تولید می‌کند. انتخاب پایه مناسب بسیار مهم است، زیرا پایه از کل درخت در برابر بیماری‌های مختلف منتقله از خاک محافظت می‌کند. پیوندک نوک درخت را تولید می‌کند و البته ویژگی‌های درخت را تعیین می‌کند. درختان پیوندی سریع‌تر میوه می‌دهند، محصول بیشتری تولید می‌کنند و نسبت به درختان طبیعی نسبت به بیماری‌ها مقاوم‌ترند. علاوه بر این، میوه‌هایی یکدست تولید می‌کنند که بازارپسند هستند.

 

خرید نهال گردو در سگزآباد

برای خرید نهال گردو در سگزآباد شما می‌توانید به نهال فروشی‌ها مراجعه کنید. چنانچه در مورد خرید نهال میوه اطلاعات کافی نداشته باشید به‌راحتی می‌توانید از طریق مشاوران آنلاین سایت  رایگان مشاوره شوید و اطلاعات کافی را به دست بیاورید. در این صورت شما به‌راحتی می‌توانید خرید خود را انجام دهید.

فروش نهال گردو در سگزآباد

مهم‌ترین گام برای احداث باغ گردو خرید نهال گردوی مرغوب هست. انواع باکیفیت نهال‌ها زودبازده بوده و محصول بیشتری تولید می‌کنند. انواع زودبازده نهال‌ها در سال‌های اولیه کشت بار می‌دهند و مدت‌زمان کاشت تا برداشت را تا حدود زیادی کاهش می‌دهند که این موضوع بسیار به نفع باغدار هست.

نهال گردو مناسب سگزآباد

برای کاشت نهال گردو باید شرایط و اقلیم محل کاشت را در نظر گرفت: برای سگزآباد با آب و هوایی معتدل و ارتفاع 1300 متری ارقام زیر مناسب هستند.
• گردو چندلر از ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر باقابلیت تحمل سرما ۳۰- و گرمای ۴۰ درجه برای کاشت در این شهر مناسب هست و از انواع دیر گل گردو است.
• گردو فرنور از ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ با توانایی تحمل سرما 30- درجه و تحمل گرمای40 درجه نیز گزینه خوبی هست و دیر گل است.
• گردو اسرائیلی برای مناطق معتدل بوده و زود گل است.
• گردو ژنوتیپ پالیز و گردو تویسرکان رقم قدیمی و زود گل برای مناطق معتدل همچون سگزآباد گزینه مناسبی برای پرورش هستند.

انواع نهال گردو در سگزآباد

تنوع ارقام گردو در سگزآباد زیاد هست و همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد چندلر و فرنور از بهترین ارقام برای کاشت در سگزآباد هستند همچنین ارقام دیگری چون پدرو، لارا، روند، کاما و… نیز برای کاشت پیشنهاد می‌شوند.

قیمت نهال گردو در سگزآباد

قیمت نهال گردو بسته باکیفیت و نوع آن متغیر است. برای اطلاع از قیمت‌ها و دریافت لیست قیمت می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید. قیمت انواع نهال گردو با ویژگی‌های هر درخت برای شما درج‌شده است.

بهترین نهال گردو در سگزآباد

نهال گردویی بهترین محسوب می‌شود که از انواع مقاوم و پیوندی باشد. نهال‌ها با این‌چنین ویژگی‌هایی محصولات باکیفیت تولید می‌کنند و در برابر تنش‌های محیطی و بیماری‌ها مقاوم هستند. نگهداری از این نهال‌ها نیاز به هزینه بالایی ندارد و در کل پرورش آن‌ها به نفع باغدار هست.

نهالستان گردو در سگزآباد

در شهر سگزآباد برای دسترسی آسان‌تر مردم به انواع نهال گردو نهالستان‌هایی تأسیس‌شده‌اند. این مراکز تولیدکننده انواع نهال گردو هستند و آن‌ها را با بالاترین کیفیت تولید کرده و در اختیار باغداران و خریداران قرار می‌دهند. استفاده از تجربیات مشاوران و باغداران باتجربه در این مسیر راهنمای شما می‌تواند باشد.

کلام آخر

علاوه بر خرید نهال از نهالستان‌های محلی این امکان برای شما فراهم‌شده است که نهال موردنظر خود را از نهالستان برتر خریداری کنید. این مجموعه یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نهال در شمال غرب کشور هست. همچنین باغداران عزیز برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با انواع نهال‌های میوه که قابلیت کاشت در سگزآباد را دارند می‌توانند به صفحه خرید نهال میوه در سگزآباد مراجعه کنند.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال