خرید نهال گردو در لوجلی✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار لوجلی

از جمله عوامل تاثیرگذار در کیفیت و کمیت باردهی شرایط اقلیمی منطقه است. با توجه به شرایط آب و هوایی، و کوهستانی لوجلی در هنگام خرید نهال گردو و کشت و پرورش باید شناخت خوبی از دما و اقلیم این شهر داشت.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی لوجلی

شهر لوجلی شهری کوهستانی و سردسیری واقع در ارتفاعات ۱۵۱۰ متری از سطح آب‌های آزاد از توابع استان خراسان شمالی در شهرستان شیروان مرکز بخش سرحد است که دارای جمعیت ۱۷۸۰ نفری است.
به دلیل قرارگیری در دل کوهستان و دامنه‌های کوهپایه الاداغ، شاه جهان و کپه داغ منطقه محصور با اقلیم معتدل کوهستانی و زمستان‌های پربارش و برفگیر است. رودخانه اترک قلچق، پراکنش های بارندگی منظم با میانگین بارشی ۳۷۰ میلی‌متر در سال و همچنین چشمه سار و رودخانه‌های دائمی باعث شده این شهر دارای اراضی و مراتع سرسبز و حاصل خیز با خاک غنی و آبرفتی بوده و برای پرورش انواع نهال‌های میوه خصوصاً نهال گردو و میوه هایی مانند توت، بادام، پسته، سیب، هلو، گلابی، انجیر، انار، زردآلو، آلو، گیلاس، زعفران و زرشک بسیار عالی باشد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بجنورد

تاریخچه باغات گردو در لوجلی

از جمله مهم‌ترین شاخصه‌هایی که در بررسی تاریخچه باغات گردو در لوجلی به چشم می‌خورد استفاده از رقم‌های دیرگل و مقاوم به سرما هستند این ارقام معمولاً از اواخر فروردین تا اواسط اردیبهشت شروع به جوانه زنی می‌کنند به این ترتیب از سرمای بهار و ریزش گلبرگ در امان هستند. شهر لوجلی با داشتن رطوبت نسبی خوب، منابع آبی پربار، آب و هوای معتدل کوهستانی و بافت خاک غنی و لومی می‌تواند برای کاشت نهال گردو مناسب باشد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در لوجلی

از مهمترین عوامل تاثیرگذار که باید قبل از احداث باغ گردو شناخت دقیقی از آن حاصل شده و رقم سازگار با این پارامتر را خریداری شود موارد زیر هستند.
. اطلاع از شرایط اقلیمی
. حداقل و حداکثر دمای مطلق
. میزان ارتفاع آن از سطح دریا
. کیفیت خاک، سنگینی سبکی، میزان اسیدیته، شوری، آهک و نوع بافت آن
. اطلاع از پراکنش بارندگی‌ها و منابع آبی آن
. شیب زمین، مختصات کاشت نهال، مکان یابی
. استفاده از رقم گرده افشان و فاصله گذاری مناطق کاشت
. تعبیه سیستم‌های آبیاری
. خرید نهال تضمین شده از نظر کیفیت سلامت و سازگار با این اقلیم
. اطلاع از نحوه کاشت نهال گردو در زمان و زمین مناسب

 

 

آیا کاشت نهال گردو در لوجلی حالت اقتصادی دارد؟

به طور قطع کشت و پرورش نهال گردو در اقلیم کوهستانی، پر آب و حاصلخیزی مانند لوجلی می‌تواند با مهیا بودن منابع بسیار سودآور باشد در جهت افزایش این سود، هرچه هزینه‌های رسیدگی کمتر باشد و از نهاده‌های کشاورزی گران قیمت مانند سموم و کودهای تقویتی کمتر استفاده شود و نهال با مقاومت بالا و گلدهی دیر موقع از سرمازدگی در امان باشد میوه‌های ارگانیک، بازار پسند، درشت و با کیفیتی را تولید خواهد کرد. در جهت افزایش گلدهی و میوه‌ استفاده از رقم‌های گرد افشان به نسبت یک به ۱۰ در باغات گردو تاثیر بسزایی در راندمان تولید سود نهایی دارد.

 

خرید نهال گردو در لوجلی

برای اینکه بتوانید سرمایه خود را با خرید نهال گردو در لوجلی از ارقام مقاوم، سالم و مرغوب و دارای ضمانت حفظ کنید می‌توانید رقم‌های دیرگل و مقاوم به سرما را به همراه ضمانت نامه‌های برگشت، کیفیت و سلامت و همچنین تاییدیه عاری از آفات با قیمت بسیار اقتصادی و ایده‌آل به صورت اینترنتی از بزرگترین مجهزترین و معتبرترین کشور یعنی برتر نهال دریافت کنید.

فروش نهال گردو در لوجلی

نهالستان‌های فعال در زمینه تولید و پرورش نهال‌ها زمانی می‌توانند حسن سابقه و اعتبار بالایی به عنوان مرجع خرید داشته باشد فروش نهال گردو در لوجلی را طبق ضوابط زیر انجام دهد.
* برای فعالیت‌های مختلف خود تاییدیه‌های لازم را از مراکز بهداشتی، کشاورزی و موسسات بذر و گیاه دریافت کرده باشند.
* نظارت‌های کمیته فنی نهال و همچنین ارگان‌های مربوطه بر عملکرد پرورشی نهال‌ها انجام شود.
* نهال طبق شرایط بهداشتی و زیر نظر متخصصین گیاه شناس و مهندسین کشاورزی با استفاده از متدهای جدید گیاهی پرورش یافته و دارای کارت سلامت باشند.
* نهال‌ها دارای شناسنامه، فاکتور فروش معتبر، کیفیت و سلامت بالا بوده و شاخص کنترل، گواهی عاری از آفات، تضمین کیفیت و سلامت باشد.

نهال گردو مناسب لوجلی

با توجه به اینکه شهر لوجلی در مناطق مرتفع و در دل کوهستان قرار گرفته است لذا دارای زمستان‌های پر برف و یخبندان‌های سوزناک بوده، برای پیشگیری از خطر سرمازدگی و ریزش برگ و میوه لازم است که نهال گردو مناسب لوجلی از رقم‌های دیرگل و مقاوم به سرما مانند کانادایی، پوست کاغذی، فرنور انتخاب شود.

انواع نهال گردو در لوجلی

سردسیری و کوهستانی بودن منطقه لوجلی باعث شده رقم‌های دیرگل و مقاوم به سرما از میان انواع نهال گردو در لوجلی مناسبت و سازگاری بالایی با این اقلیم داشته باشند که به اختصار در بخش زیر هر کدام را معرفی می‌کنیم.
* نهال گردوی فرنت: رقمی فرانسوی، سازگار در اقلیم‌های کوهستانی، مناسب کاشت در ارتفاعات ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، شروع باردهی از سال اول، محصول آوری ۵ تن در هکتار، حداکثر عمر باردهی ۱۰۰ سال
* نهال گردوی کانادایی: رقمی پیوندی بسیار پربازده با عملکرد فوق العاده ۸ تن در هکتار رقمی مقاوم به سرما و دیرگل، قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، مخصوص مناطق کوهستانی و سردسیری مقاوم به سرمای بهاره و یخبندان
* نهال گردوی هاوارد: رقمی آمریکایی، پیوندی، نسبتا پایه کوتاه مناسب برای ارتفاعات ۵۰۰ تا ۱۶۰ متری، مناسب برای مناطق سردسیری محصول آوری ۶ تن در هکتار، باردهی جانبی با محصولات یک دست
* نهال گردوی فرنور: رقمی سردسیری با مقاومت حداکثری در برابر یخبندان و سرمای بهاره، رقمی پیوندی و پایه کوتاه، زود بازده با محصول آوری ۷ تن در هکتار، مناسب با ارتفاعات ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ متری

قیمت نهال گردو در لوجلی

در فرایند قیمت گذاری نهال‌های گردو مهمترین عامل میزان و عمر باردهی، نوع گلدهی و رقم یک نهال است. لذا اطلاع از قیمت نهال گردو در لوجلی با کمک لینک زیر می‌تواند باغداران عزیز را در مدیریت سرمایه و تعداد نهال‌های خریداری شده مطابق با اقلیم و هدف باغدار همراهی کند.

بهترین نهال گردو

در حالت کلی برای هر اقلیم و منطقه‌ای با خصوصیات آب و هوایی متفاوت بهترین نژاد گردو می‌تواند نژادی کم چالش از نظر تنش‌های دمایی، خاکی و آبی با مقاومت بالا در برابر بیماری‌ها به همراه باردهی بالا باشد. همین شاخصه‌ها در مورد بهترین نهال گردو در لوجلی نیز صدق می‌کند و رقمی که بتواند رضایت باغدار را به دنبال داشته باشد بتواند میوه‌های بازار پسند و صادراتی و با کیفیت را تولید کند و کمتر دچار خشکی، ریزش برگ، سرمازدگی و آفات سود می‌تواند بهترین نهال گردوی این بخش شناخته شود.

نهالستان گردو در لوجلی

هنگام خرید نهال گردو اولا باید به ویژگی و شاخصه دیرگل بودن و مقاومت آن در برابر سرما توجه ویژه‌ای داشته باشید در وهله بعد نوبت به یافتن و شناسایی معتبرترین نهالستان گردو در لولجی رسیده است با کمک برتر نهال تا نهال‌های مورد نظر خود را با ضمانت‌نامه‌های معتبر از این مرکز دریافت کرده و از جوابگویی و تعهد آنها به همراه پشتیبانی ۲۴ و مشاوره‌های رایگان تخصصی بهره‌مند شوید.

کلام آخر

 پرورش نهال گردو به دلیل سودآوری چند منظوره از نظر چوب، مغز گردو، روغن و الوار آن می‌تواند هدفی اقتصادی و ایده‌آل برای بسیاری از کشاورزان باشد. برای اینکه بتوانید خرید نهال گردوی سازگار با شهر، شرایط کاشت نهال و روش‌های مراقبتی آن و همچنین احداث اصولی باغ گردو را به صورت دقیق پیش ببرید می‌توانید به صورت آنلاین با ما در تعامل باشید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر لوجلی می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در لوجلی مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال