خرید نهال گردو در بندر دیر✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار بندر دیر

بندردیر مرکز شهرستان دیر در استان بوشهر واقع شده است مختصات جغرافیایی بندر به شکل زیر هست:
• بندر دیر بین ۲۷ درجه و ۵۱ دقیقه عرض شمالی
• ۶۱ درجه و ۵۸ دقیقه طول شرقی
بندر دیر در سواحل خلیج فارس قرار گرفته هست؛ در سال‌های گذشته سطح آب خلیج فارس در کنار بندر دیر کاهش زیادی یافته است به طوری که تمامی گسل‌ها و شکستگی‌هایی که در دامنه کوه وجود دارد به راحتی قابل رویت بوده و باعث شده تا میزان نمک خاک بندر تا حد زیادی افزایش یابد، اگر بخواهیم شرایط احداث باغ گردو در بندر را مورد مطالعه قرار دهیم باید خاک منطقه را بررسی کنیم.
باید بگوییم که میزان قلیایی بودن خاک این منطقه بالاتر از مناطق دیگر استان بوشهر هست؛ وجود گل‌های آهکی در سواحل بندر دیر تاثیر بسزایی در میزان ph منطقه گذاشته است؛ همین علت باعث شده تا پوشش گیاهی در اطراف بندر دیر کمتر از حد انتظار باشد، در ادامه به شرایط اقلیمی پرداخته و توضیحات کاملی در رابطه با احداث باغ گردو در این منطقه خواهیم داد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بندر دیر

از مهمترین شرایط اقلیمی بندر دیر برای خرید نهال گردو و احداث باغ گردو باید به موارد زیر اشاره کرد:
• جنس غالب خاک منطقه بندر دیر قلیایی بوده و باغداران قبل از خرید نهال گردو در بندر دیر باید آنالیز خاک را به خوبی انجام دهند.
• رطوبت زمین بندردیر نسبت به دیگر مناطق استان بوشهر بیشتر است.
• این منطقه دارای زمستان معتدل و تابستان گرم و شرجی هست.
• از دیگر ویژگی‌های خاک منطقه بندرعلی باید به کمبود مواد آلی و طبیعی اشاره کنیم که تاثیر بسزایی در کشاورزی این منطقه گذاشته است.
• میزان بارش سالانه بندردیر کمتر از ۲۵۰ میلی‌متر بوده و به صورت فصلی هست، بارش باران اکثراً در فصل زمستان و بهار اتفاق می‌افتد بنابراین در این منطقه رودهای فصلی ایجاد می‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بوشهر

تاریخچه باغات گردو در بندر دیر

در مورد تاریخچه باغات گردو در بندر دیر هیچ اطلاعات موثقی وجود ندارد، چون اکثر کشاورزان در این ناحیه مشغول تولید میوه خرما، گندم و تنباکو هستند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بندر دیر

بندر یک شهر کوچک است که ۲۸ کیلومتر از شهر بوشهر فاصله داشته و به خاطر ساحلی بودن اکثر مردم آن مشغول صیادی و فروش ماهی هستند، با این وجود برخی از ساکنین بندر دیر مشغول کشاورزی و دامپروری بوده و مهم‌ترین محصولات باغداری شهر بندردیر مربوط به غلات، تنباکو و خرما هست؛ ما در ادامه می‌خواهیم شرایط این سهر را برای احداث باغ گردو در بندر دیر بسنجیم:
• با توجه به گرمای هوا در این شهر توصیه می‌شود نهال گردو خریداری شده توان مقاومت در هوای گرم و شرجی این منطقه را داشته باشد، همچنین کشاورزان روش هرس درختان گردو را در این منطقه به خوبی یاد بگیرند.
• چون خاک بندردیر همواره مرطوب بوده پس باغداران بهتر است از سنسورهای رطوبت سنج برای آبیاری باغات خود استفاده کند.
• طبق بررسی‌های انجام شده حاشیه رودمند برای احداث باغ گردو مناسب هست.

 

آیا کاشت نهال گردو در بندر دیر حالت اقتصادی دارد؟

درخت گردو در مناطق قلیایی نیز می‌تواند رشد کند، درخت گردو معمولاً درختی است که در آب و هوای گرم و معتدل رشد و در زمین‌هایی که خاک غنی و با pH بین 6.0 تا 7.5 (همانند بسیاری از خاک‌های قلیایی) دارند، رشد بهتری دارند، بنابراین اگر کشاورزان در انتخاب و خرید نهال گردو در بندردیر توجه داشته و از نهالستان معتبر نهال را خریداری کنند امکان دارد احداث باغ گردو سودآور باشد.

 

خرید نهال گردو در بندر دیر

قبل از خرید نهال گردو در بندردیر ابتدا کشاورزان محوطه زمین کشاورزی خود را به خوبی مشخص کنند، قله درانگ در میانه شهرستان بندردیر قرار گرفته و ارتفاع ۱۲۰۰ متر دارد، کشاورزی در این منطقه متفاوت خواهد بود یا زمین‌هایی که در حاشیه رود مند قرار گرفتند نیز شرایط متفاوتی برای احداث باغ گردو دارند؛ بنابراین باغدارانی که به دنبال سرمایه‌گذاری در صنعت تولید گردو هستند حتماً مختصات باغ خود را به صورت علمی و تخصصی از سازمان‌های مربوطه دریافت کنند.

فروش نهال گردو در بندر دیر

خوشبختانه سفره‌های زیرزمینی برای کشاورزی در بندر دیر مناسب بوده، بنابراین فروش نهال گردو در بندر دیر بلامانع هست به شرطی که کشاورزان به خوبی نهال گردو را شناخته و شرایط مراقبت از آن را بدانند.

نهال گردو مناسب بندر دیر

نهال‌های آمریکایی سیستم دفاعی قوی در برابر تنش‌های گرمایی و کم آبی دارند؛ با توجه به شرجی بودن هوا در فصل تابستان کشاورزان نمی‌توانند به غیر از نهال گردو پکان آمریکایی نهال‌های دیگری در این منطقه کاشت کنند، چون باعث افت کیفیت میوه تولیدی و تلف شدن نهال میوه خواهد شد.

انواع نهال گردو در بندر دیر

همانطور که اشاره شد تنها نهال گردو مناسب برای بندر دیر نهال گردو پکان آمریکایی هست، از ویژگی‌های مهم این نهال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• تناژ تولید میوه گردو پکان آمریکایی در یک هکتار ۴ الی ۶ تن هست البته با توجه به ساحلی و شرجی بودن منطقه ممکن است تناژ تولید آن در هکتار به دو و نیم تا ۴ تن کاهش یابد.
• عمر اقتصادی نهال پیکان آمریکایی ۱۰۰ سال هست در واقع یک سرمایه‌گذاری بلند مدت محسوب می‌شود.
البته نهال گردو پکان آمریکایی جزو درختان پایه بلند بوده و فاصله کاشت آن را ۱۲ متر در نظر گرفته‌اند؛ باغداران برای احداث باغ گردو پکان آمریکایی باید تجهیزات لازم را برای هرس کردن سمپاشی و محلول پاشی آن آماده سازی کنند.

قیمت نهال گردو در بندر دیر

برای استعلام قیمت نهال گردو در بندر دیر می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید، این لینک مربوط به یکی از نهالستان‌های معتبر کشور هست:

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در بندردیر نهال گرمسیری پکان آمریکایی هست؛ البته ما خرید نهال گردو در بندر دیر و احداث باغ آن را به صورت تئوری و تجربی به شما پیشنهاد دادیم، برای این کار احتیاج دارید از کارشناسان نهالستان کمک بخواهید.

نهالستان گردو در بندر دیر

برای شناختن معتبرترین نهالستان گردو در بندر دیر توصیه می‌کنیم به صورت اینترنتی و مجازی چندین نهالستان را با یکدیگر مقایسه کرده و نهالستانی را برای خرید نهال گردو در بندر دیر انتخاب کنید که شرایط فروش ویژه‌ای برای محصولات خود در نظر گرفته است.

کلام آخر

 البته ما پیشنهاد می‌دهیم به غیر از نهال گردو پکان آمریکایی به بررسی نهال انگور، انجیر، بادام و شرایط کاشت آنها در منطقه بپردازید؛ برای این منظور به صفحه خرید نهال میوه در بندر دیر در سایت برتر نهال مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر بندر دیر می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در بندر دیر مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال