خرید نهال در جویم✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان جویم

ژیوم قدیمی شهر جویم است که در استان فارس قرار گرفته این شهر کوهپایه‌ای با ارتفاع ۸۵۰ متر در کوهپایه‌های رشته کوه البرز مستقر شده و دارای اقلیم گرم و نیمه خشک است، با این وجود باغات انگور، بادام ،پسته، گردو و انجیر کوهی در این خطه به وفور یافت شده و صنعت کشاورزی در این منطقه رونق نسبتا خوبی دارد، منتهی به خاطر گرمای ۵۰ درجه سانتیگراد در فصل تابستان باغداران محدودیت زیادی برای کاشت انواع نهال داشته و تنها می‌توانند نهال‌های گرمسیری را در اراضی خود کاشت کنند، برای آشنایی بیشتر از سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر جویم همراه ما باشید.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در جویم

همانطور که اشاره کردیم شهر جویم با ارتفاع ۸۵۰ متر از سطح دریا به عنوان یک منطقه گرمسیری و نیمه خشک شناخته شده است، در شهر جوین نزدیک به ۸۰ کیلومتر اراضی باغی و زراعی دارد که باغداران برای آبیاری محصولات خود از آب‌های قنات، چاه و چشمه سارها استفاده می‌کنند و همین امر تاثیر زیادی در خرید نهال در جویم گذاشته است.
میانگین بارش باران در شهر جویم ۲۷۰ میلیمتر بوده ولی ذخایر آبی این شهر کاملاً مناسب برای کشاورزی بوده و باغداران این منطقه در مورد آبیاری باغات خود هیچ مشکلی ندارند، از دیگر نکات مهم برای خرید نهال در جویم باید به میانگین دمای ۲۵ درجه سانتیگراد در طول سال اشاره کنیم.
حداکثر روزهای یخبندان در شهر جوین ۵ الی ۱۰ روز است، در واقع این شهر یک زمستان معتدل و خنک را تجربه می‌کند، از چالش‌های مهم باغداری در شهر جویم باید به شیوع آفات مختلف به خاطر گرما اشاره کرد، همین امر باعث شده تا کارشناسان نهالستان در جویم گونه‌های مقاوم اصیل و اصلاح شده را به باغداران این منطقه پیشنهاد دهند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در شیراز

نهالستان جویم

برای شناختن یک نهالستان خوب حتماً قبل از خرید نهال در جویم موارد زیر را بررسی کنید:
● مجوزدار بودن نهالستان
● شناسنامه دار بودن نهال‌های عرضه شده
● مجهز به باغ مادر و جدیدترین تکنولوژی‌های روز برای تکثیر و رشد نهال
● دسترسی آسان
● راه اندازی سایت‌های علمی و تخصصی
● فروش نهال در تمام نکات کشور و صادرات آن به خارج از کشور

باغداری در جویم

مختصات شهر جویم روی نقشه ایران ۲۸٫۲۴۹۷°شمالی ۵۳٫۹۸۴۱°شرقی هست، باغداران این شهر کهن با وجود اقلیم گرمسیری توانستند باغات سنتی و باغات کاملاً مدرن و تجاری را در مناطق خود احداث کنند، از شرایط احداث باغ در جویم باید به موارد زیر اشاره کرد:
● برای خرید نهال در جویم و کاشت آن در مناطق گرمسیری و نیمه خشک، مناطقی با خاک باتراکتیک و خاک‌های عمیق و زهکشی شده مناسب هستند.
● انتخاب نهال‌های سالم و مرغوب از اهمیت بالایی برخوردار است، نهال‌هایی که در این مناطق به خوبی رشد کرده‌ و به شرایط محیطی منطقه عادت دارند، بهترین انتخاب هستند.
● در مناطق گرمسیری و نیمه خشک، باید الگوی آبیاری با توجه به نیاز آبی نهال و همچنین شدت بارندگی در آن منطقه تنظیم شود، آبیاری بیش از حد باعث رشد نامتناسب درختان می‌شود.
● زمین باید قبل از خرید نهال در جویم و کاشت آنها در مزرعه، عاری از علف‌های هرز باشد، سپس برای نگهداری رطوبت خاک و کنترل علف‌های هرز، بهتر است زمین را با پوشش زیادی از مواد آلی (مانند تراشه‌های چوب) پوشانده و علف‌های هرز را با روش‌های مکانیکی یا شیمیایی کنترل کنید.

نهال فروشی در جویم

امروزه خرید نهال کار آسانی برای کشاورزان است، آنها با مراجعه به سایت اینترنتی می‌توانند قیمت و کیفیت محصولات نهال فروشی‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و یک انتخاب درست داشته باشند.

فروش نهال در جویم

تنها ویژگی فروش نهال در جویم که تمامی کارشناسان و کشاورزان بر آن پایبند باشند، گرمسیری و زودگل بودن نهال است چون این نهال‌ها در برابر تابش مستقیم نور خورشید و خشکی هوا مقاوم هستند.

قیمت نهال در جویم

قیمت نهال میوه در مناطق گرمسیری معمولاً بیشتر از مناطق دیگر است، این به دلیل نیاز به نهال های قوی و مقاوم در برابر شرایط گرم و خشک در این مناطق است، عواملی که می‌تواند قیمت را تحت تاثیر قرار دهد عبارتند از:
● نوع میوه: قیمت نهال در جویم بسته به نوع میوه متفاوت هستند.
● اصلاحی فنّی: تغییرات و اصلاحات فنی در نهال‌ها، به قیمت آنها می‌افزاید، نهال‌های با کیفیت بالا و اصلاح شده معمولاً گرانتر از نهال‌های عادی هستند.
● اصالت: نهال‌هایی که از منابع معتبر و صحیح تهیه و اصالت سنجیده شده دارند، گرانتر خواهند بود.
● فصل خرید: قیمت نهال‌ها به دلیل فصل خرید و تداخل با فصل کاشت، تغییر می‌کند.
لیست قیمت نهال:

خرید نهال بادام در جویم

در مناطق گرمسیری، میزان بارش بسیار کمتر از تبخیر بوده و آبیاری خیلی مهم است، باغداران با استفاده از روش‌های آبیاری موثر، بتوانند از تراز آبیاری مناسب برخوردار شوند، در این مناطق، نهال‌های دیمی مانند بادام در برابر شرایط خشکی ظرفیت بیشتری برای رشد و بقا دارند، کشاورزان با خرید نهال بادام در جویم می‌توانند باغات دیم بادام را راه اندازی کنند که با کمی دقت و مدیریت سوددهی زیادی برای آنها خواهد داشت.

خرید نهال میوه در جویم

انتخاب نهال مقاوم در برابر شرایط خشکی و گرما نقش مهمی در احداث باغ در جویم و مناطق گرمسیری و نیمه خشک دارد، برخی از گیاهان مناسب برای این شرایط شامل پسته بنه، انگور، بادام کوهی و انجیر است.
خرید نهال:

 

نوع نهال ارقام نهال

 

نهال سیب  نهال سیب اسمیت نهال سیب دو رنگ فرانسه
نهال گلابی   نهال گلابی بیروتی
نهال بادام  نهال بادام آذر خوشه‌ای
نهال فندق  نهال فندق قزوین، نهال فندق تک شاخه
نهال انگور  نهال انگور نلنر پرلت
نهال انار  نهال انار بردسکن، نهال انار گرین گلوب، نهال انار دانه سیاه اصل، نهال انار سردشت
نهال هلو  نهال هلو انجیری پلنگی،
نهال گوجه سبز  نهال گوجه سبز زودرس، نهال گوجه برقانی
نهال گیلاس   نهال گیلاس صورتی لواسان
نهال زردآلو  نهال زردآلو سلطنتی، نهال زردآلو تخم مرغی
نهال به  نهال به کوزه ای
نهال شلیل نهال شلیل انجیری، نهال شلیل شبرنگ،
نهال زرشک  نهال زرشک سیاه، نهال زرشک قائنات
درختان زینتی نهال صنوبر، نهال پالونیا، نهال بید، نهال گل محمدی، نهال بید مشک
نهال پسته  نهال پسته احمد آقاییی، نهال پسته کله قوچی
نهال زیتون  نهال زیتون کنسروالیا، نهال زیتون ماری، نهال زیتون پیکو دو، نهال زیتون آمریکایی
نهال انجیر  نهاله انجیر زرد، نهال انجیر سفید، نهال انجیر سه وقته
نهال آلو  نهال آلو قطره طلا
نهال آلبالو  نهال آلبالو گوشواره‌ای
نهال توت  نهال توت موزی سیاه، نهال توت موزی زرد
نهال سنجد نهال سنجد قزل، نهال سنجد حاج حسینی
نهال عناب  نهال عناب گلابی، نهال عناب ژاپنی، نهال عناب ارمنی
نهال بلوبری  نهال بلوبری نلسون
نهال خرمالو   نهال خرمالو ژاپنی، نهال خرمال گوجه‌ای، نه
نهال ازگیل نهال ازگیل ژاپنی، نهال ازگیل ارمنی
نهال‌زغال اخته نهال زغال اخته فلوریدا، نهال زغال اخته سیاه
نهال‌گل محمدی نهال گل محمدی خاردار نهال گل محمدی بدون خار

کلام آخر

شرایط باغداری در مناطق گرمسیری و نیمه خشک مانند جویم معمولاً با شرایط آب و هوایی دشواری مواجه هستند، در این مناطق، دما بالا و بارش آب کمتر از مناطق دیگر است، بنابراین، باغداران در این مناطق با استفاده از روش‌های آبیاری مناسب و انتخاب نهال سازگار به شرایط خشکی و گرمی بتوانند محصولات باکیفیت را برداشت کنند، برخی از نهال‌های گردو در شهر جویم رشد اقتصادی دارند برای شناختن این نهال‌ها به صفحه خرید نهال گردو در جویم مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال