خرید نهال در دوبرجی✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان دوبرجی

در اکثر مناطق شهر دوبرجی را به خاطر نارنج قلعه به نام قلعه نارانجی می‌شناسند، در واقع یکی از آثار تاریخی این شهر قلعه نارنجی بوده و نشان از قدمت‌دار بودن شهر دو برجی است؛ برای آشنایی با سیر تا پیاز باغداری در شهر دوبرجی ابتدا اقلیم این منطقه را به خوبی مورد بررسی قرار داده و چالش‌هایی که باغداری و کشاورزی در این منطقه با آن مواجه است را به خوبی بشناسید، برای شناختن شهر دوبرجی همراه ما باشید

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در دوبرجی

اقلیم شهر دوبرجی بیابانی گرم و خشک است این یعنی زمستان کوتاه مدت، بهار زودرس و تابستان گرم و طولانی دارد، از فاکتورهای مهم خرید نهال در دوبرجی، خرید نهال گرمسیری و زودگل است تا بتواند گرمای تابستان و خشکی هوا را به خوبی تحمل کرده دچار بیماری‌های مختلفی مانند جارویی شدن، لول شدن برگ‌ها، سوختن برگ‌ها، آفتاب سوختگی و آفت زدگی نشود.
البته متخصصین نهالستان به هنگام فروش نهال در دوبرجی تاکید می‌کنند باغداران نهال‌های سنتی را به هیچ عنوان در مزارع خود کاشت نکنند، چون سیستم دفاعی این نهال‌ها در برابر خشکی هوا ضعیف‌تر بوده و نگهداری از آنها بسیار پرهزینه و سنگین خواهد بود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در شیراز

 نهالستان دوبرجی

برای شناختن بهترین نهالستان در دوبرجی حتماً سابقه و فعالیت آن را مورد بررسی قرار داده و نکات زیر را مطالعه کنید:
● نهالستان‌هایی مانند برتر نهال حداقل ۱۰۰ سال سابقه در تکثیر و فروش نهال در دوبرجی و مناطق مختلف کشور داشته باشد.
● آمار فروش نهال نیز مهم است نهالستان‌های که فروش میلیونی نهال دارند مشخصا به خاطر با کیفیت بودن نهال‌های عرضه شده و رضایت کشاورزان است.
● شناسنامه‌دار بودن نهال را در ارجحیت قرار دهید.
● مطمئن باشید قیمت نهال در دوبرجی بر اساس استانداردهای وزارت سازمان کشاورزی تعیین شده باشد.

 باغداری در دوبرجی

همانطور که اشاره کردیم اقلیم بیابانی، گرم و خشک این منطقه باعث شده تا احداث باغ در دوبرجی با چالش‌های زیادی روبرو شود:
1. مختصات جغرافیایی دوبرجی طول: 28.3067 و عرض: 55.1928 هست، مختصات باغ خود را از گوگل مپ به دست آورده و بر اساس آن الگوی کاشت باغ را مشخص کنید.
2. ارتفاع شهر دوبرجی از سطح دریا ۹۰۰ متر بوده و این ارتفاع برای کاشت نهال‌های گوناگون بسیار مناسب و سازگار هست.
3. میزان بارش باران در منطقه دوبجی کمتر از ۲۰۰ میلی‌لیتر بوده و پراکندگی منظمی ندارد، بیشتر بارندگی‌ها در فصل زمستان و بهار اتفاق می‌افتد، کشاورزان برای آبیاری باغات خود از آب‌های زیرزمینی و آب چاه استفاده می‌کنند.
4. بهترین گزینه برای خرید نهال در دوبرجی خرید نهال اصلاح شده و پایه کوتاه است، چون تاج این درختان نزدیک به هم بوده و فاصله کاشتشان کمتر از ۶ متر است از تبخیر رطوبت سطح زمین و تبخیر رطوبت شاخه‌های زیرین آن جلوگیری می‌شود.
5. یکی از مهم‌ترین مراقبت‌های کشاورزی برای باغات میوه در شهر دوبرجی نوع هرس آنها است تا در فصل تابستان هیچ صدمه‌ای نبینند.

 نهال فروشی در دوبرجی

برای شناختن بهترین نهال فروشی در دوبرجی حتماً به مجوزدار بودن نهال توجه داشته و مطمئن باشید که خدمات پس از فروش و مشاوره رایگان پس از فروش داشته باشد.

 فروش نهال در دوبرجی

فاکتورهای مهمی که برای فروش نهال در دوبرجی باید رعایت شوند عبارتند از:
● نهال زود بازده باشد.
● نهال بر پایه اصلاح شده، ژنوتیپ، پیوندی و قلمه تکثیر شده باشد.
● نهال گرمسیری و زودگل باشد.

 قیمت نهال در دوبرجی

شما می‌توانید نهال مناطق گرمسیری را به صورت از نهالستان‌های مربوطه در منطقه خود خریداری کنید، قبل از خرید نهال در دوبرجی، بهتر است اطلاعات کاملی از نیازهای آن به رطوبت، نور، خاک و دما در منطقه گرمسیری را کسب کرده و توجه داشته باشید که نهال‌ها باید به خوبی پیوند زده و سالم باشند، برای آشنایی با قیمت نهال در دوبرجی در سال ۱۴۰۲ حتماً به لینک زیر مراجعه کنید:
لیست قیمت نهال:

 خرید نهال بادام در دوبرجی

شرایط خرید نهال بادام در دوبرجی و مناطق گرمسیری و بیابانی باید به صورت دقیق بررسی شود، زیرا بادام به آب و هوای خنک و مرطوب تر عادت دارد:
● انتخاب گونه مناسب: در مناطق گرمسیری و بیابانی با مشکل کم آبی و درجه حرارت بالا مواجه هستید، بنابراین باید نوعی بادام را برگزینید که مقاوم به گرمای نسبتاً بالا و کم آبی باشد، مانند گونه های “بادام درختی سنگی و تونو” مقاومت بیشتری در برابر شرایط سخت آب و هوایی دارند.
● منبع نهال: از فروشنده مطمئن و قابل اعتمادی نهال بادام تهیه کنید، بهتر از نهال بادام بر پایه بذری تلخ تکثیر شده باشد.
● زمان خرید: بهتر است نهال بادام را در فصل بهار یا پاییز خریداری کنید، با توجه به اقلیم شهر دوبرجی در این زمان ها ریشه ها بیشترین رشد را دارند و احتمال موفقیت نهال کاشت شده بیشتر است.

 خرید نهال میوه در دوبرجی

خرید نهال میوه در دوبرجی
قبل از کاشت نهال‌ها، بستر مناسبی برای رشد آنها ساخته و بررسی کنید که زمین دارای کیفیت مناسب خاک و زهکشی صحیح باشد، نهال جوان در ابتدا به نگهداری و رسیدگی‌های موثر و تخصصی نیاز دارند، باید از علف های هرز دوری کرده و حشرات و بیماری را کنترل کنید، از همه مهمتر در خرید نهال در دوبرجی توجه داشته باشید تا نهال‌های سازگار با مناطق بیابانی را خریداری کنید:
● انواع نهال خشکبار مانند نهال فندق، پسته مخصوصاً نهال بنه، نهال گردو مخصوصاً نهال آمریکایی و نهال بادام
● انواع نهال زرشک و نهال انگور
● انواع نهال زینتی و غیر مثمر برای تولید چوب بیشتر
● انواع نهال سیب، انار، انجیر و زیتون

کلام آخر

بهتر است قبل از خرید نهال در دوبرجی شوید که گونه‌ انتخابی متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه شما باشد، برخی از گونه‌های گرمسیری و اصلاح شده مقاومت بیشتری به گرما و خشکی داشته و برای مناطق گرمسیری و بیابانی مناسب‌تر هستند، به طور مثال خرید نهال گردو در دوبرجی کاملاً اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد بود نهال‌های آمریکایی به صورت ژنتیکی مقاومت شگفت انگیزی در برابر شرایط آب و هوایی و طاقت فرسایی شهر دوبرجی دارند، برای شناختن بهتر این نهال به صفحه خرید نهال گردو در دو برجی مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال