خرید نهال در مزایجان✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان مزایجان

مختصات جغرافیایی شهر مزایجان روی نقشه ایران ۳۰٫۲۵°شمالی ۵۳٫۴۰°شرقی هست، این منطقه ۲۱۵۰ متر از سطح دریا وجود دارد با وجود اقلیم کوهستانی و سردسیری شهر مزایجان پوشش گیاهی متنوعی داشته و فعالیت اکثر ساکنین این شهر بر روی کشاورزی و باغداری تمرکز شده است، برای معرفی و آشنایی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر مزایجان همراه ما باشید.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در مزایجان

اکثر مناطق کوهستانی مانند شهر مزایجان عموماً شیب دار هستند، برای احداث باغ در مزایجان نیاز است شیب زمین را تعیین کنید و در خرید نهال توجه کرده و نهال‌هایی که قدرت ریشه‌زایی قوی دارند را انتخاب کنید، چون نهال‌هایی که ریشه زایی سطحی دارند و به عمق زمین نفوذ نمی‌کنند در زمین‌های شیبدار امکان ریشه کن شدن آنها زیاد است.
به هنگام خرید نهال در مزایجان توجه کنید که مناطق کوهستانی و سردسیری در فصل زمستان آب و هوای کاملاً سرد یخبندان و رطوبت بالا دارند، لازم است نژاد و ارقام مناسبی را انتخاب کنید که بتوانند در نوسانات دمایی زمستان و تابستان به خوبی رشد کرده و دچار آسیب نشوند.

 

 

بیشتر بخوانید: خرید نهال در شیراز

نهالستان مزایجان

نهالستان‌های معتبر و شناخته شده عموماً دارای گواهی‌ها و مجوزهای مربوطه هستند که حکم تاییدیه کیفیت و استاندارد نهال‌ها را دارد، این گواهی‌ها شامل استانداردهای بین المللی بوده و به مشتریان اطمینان می‌دهد که محصولی با کیفیت و مطابق با مقررات وزارت جهاد کشاورزی را دریافت می‌کنند.
همچنین نهالستان‌های معتبر مانند برتر نهال دارای تنوع بالا در تولید نهال‌ها هستند، آنها انواع مختلفی از نهال‌ها را تولید می‌کنند که شامل انواع درختان میوه و غیر مثمر هست؛ این تنوع به مشتریان امکان می‌دهد تا نهال‌های مورد نظر خود را بر اساس نیازهای خود بخرند.

باغداری در مزایجان

با کمی مطالعه تاریخچه شهر مزایجان خواهید فهمید این شهر قدمتدار در سال ۱۳۹۰ به شهر تبدیل شده است و جمعیت آن ۳٬۵۶۷ تن است، اکثر مردم این شهر کشاورز و باغدار هستند و از میوه‌های معروف تولید شده در شهر مزایحان باید به میوه بادام گردو و انگور اشاره کنیم که جزو میوه‌های سردسیری شناخته شده است، از دیگر ویژگی‌های بارز اقلیمی شهر مزایجان که بر خرید نهال در مزایجان و باغداری این شهر تاثیر گذاشته است باید به موارد زیر اشاره کنیم:
• ارتفاع شهر مزایجان از سطح دریا ۲۱۵۱ متر هست، خرید نهال در مزایجان باید به گونه‌ای باشد تا بتواند این فشار و ارتفاع را به راحتی تحمل کند، برخی از درختان قدرت تحمل ارتفاعات کوهستانی را ندارند.
• میانگین دمای سالانه این شهر حدود °۱۰ سانتیگراد هست، در فصل زمستان این دما به منفی ۲۰ درجه و در تابستان به مثبت ۳۸ درجه تغییر می‌کند، باغداران باید مراقب باغات خود در خشکی و گرمای فصل تابستان، رطوبت و سرمای فصل زمستان باشند.
• میانگین بارش سالانه در این شهر ۳۷۰ میلی لیتر هست، از این رو بهتر است کشاورزان قبل از خرید نهال در مزایجان روش آبیاری مناسبی برای باغات خود انتخاب کنند.

 

نهال فروشی در مزایجان

نهال فروشی در مزایجان بعد از فروش نهال در مزایجان خدمات پس از فروش جامع و مناسبی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند؛ این خدمات شامل مشاوره‌های فنی در مورد نگهداری و پرورش نهال‌ها، تیمار و درمان نهال‌های بیمار بعد از کاشت و تحویل محصولات مورد نظر هستند.

 

فروش نهال در مزایجان

مهندسین کشاورزی به هنگام فروش نهال در مزایجان توصیه می‌کنند کشاورزان آنالیز خاک را انجام دهند تا از مغذی بودن بافت خاک برای کاشت نهال میوه مطمئن باشند.

قیمت نهال در مزایجان

یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت نهال در مزایجان میزان تحمل درخت در برابر خشکی خاک و خشکی هوا است؛ در مناطق کوهستانی، دسترسی به منابع آب ممکن است به دلیل زمستان‌های سرد و سخت و شرایط آب‌های سطحی کمتر باشد، بنابراین کشاورز مجبور از نهال‌های مقاوم را خریداری کند که گران قیمت هستند.
میزان عرضه و تقاضا برای نهال‌ها در مناطق کوهستانی مانند مزایجان نیز به قیمت آنها تأثیر می‌گذارد، اگر تقاضا برای نهال‌ها بیشتر از عرضه باشد، باعث افزایش قیمت نهال‌ در مزایجان خواهد شد؛ فراموش نکنید اصالت نهال نیز باعث افزایش قیمت آن خواهد شد.
لیست قیمت نهال:

خرید نهال بادام در مزایجان

کاشت نهال بادام در مناطق سردسیری و با ارتفاع بالای ۲۰۰۰ متر مانند شهر مزایجان سودآور هست، بادام به دمای پایین و زمستان‌های سرد عادت دارد و به خاطر این خاصیت، با خرید نهال بادام در مزایجان می‌توان باغات حرفه‌ای و مدرن آن را احداث کرد.

 رطوبت زمستانه این مناطق نیز به تولید محصول بادام کمک می‌کند، اگر شرایط دما و رطوبت منطقه با شرایط مورد نیاز باغبانی بادام همخوانی داشته باشد، می‌توانید در این مناطق به کشاورزی بادام بپردازید و سود خوبی بدست آورید، باغداران شهر مزایجان با انتخاب صحیح نهال بادام توانستند بهترین میوه‌های بادام را با کیفیت و تناژ بالا تولید کنند.

خرید نهال میوه در مزایجان

برای خرید نهال میوه در مزایجان حتماً نهال‌های سردسیری و دیرگل را انتخاب کنید که گلدهی آنها هفته آخر فروردین ماه آغاز شود، چون نوسانات دمایی و تنش‌های هوایی در فروردین ماه شهر مزایجان غیر قابل پیش‌بینی است.

خرید نهال:

 

نوع نهال ارقام نهال
نهال سیب  نهال سیب مراغه، نهال سیب ردلاو، نهال سیب پینک لیدی، نهال سیب گلاب کهنز
نهال گلابی  نهال گلابی سردرودی، نهال گلابی درگزی، نهال گلابی بیروتی
نهال هلو نهال هلو انجیری، نهال هلو پاییزه، نهال هلو زعفرانی زود رس
نهال گیلاس نهال گیلاس ناپلئون، نهال گیلاس بارلت، نهال گیلاس تک دانه
نهال انگور نهال انگور صاحبی نهال انگور عسگری، نهال انگور ریش بابا قرمز، نهال انگور فخری،
نهال زردآلو نهال زردآلو سلطنتی، نهال زردآلو انبه‌ای، نهال زردآلو رجبعلی، نهال زردآلو شکر پاره
نهال انجیر به خاطر کوهستانی بودن کاشت نهال زیتون توصیه نمی‌شود
نهال پسته نهال پسته اکبری نهال پسته بنه، نهال پسته بادامی، نهال پسته فندقی، نهال پسته پیوندی اکبری
نهال آلبالو نهال آلبالو اسرائیلی، نهال آلبالو مجاری، نهال آلبالو گوشواره‌ای، نهال آلبالو پربار سیکانی
نهال شلیل  نهال شلیل سفید، نهال شلیل انجیری نهال شلیل ردگلد، نهال شلیل ایفری،
نهال آلو  نهال آلو قطره طلا، نهال آلو سانتارزا، نهال آلو خاکی، نهال آلو برقانی،
نهال به ننهال به کوزه‌ای، نهال به ایتالیایی، نهال به اصفهان
نهال انار به خاطر کوهستانی بودن کاشت نهال زیتون توصیه نمی‌شود
نهال عناب نهال عناب گلابی، نهال عناب ژاپنی، نهال عناب ارمنی
نهال گوجه سبز نهال گوجه سبز ترکیه، نهال گوجه سبز مراغه، نهال گوجه سبز دبه‌ای،
نهال ازگیل نهال ازگیل قرمز، نهال ازگیل جنگلی
نهال خرمالو به خاطر کوهستانی بودن کاشت نهال زیتون توصیه نمی‌شود
نهال فندق نهال فندق لونگ داسپاین، نهال فندق فرتیل دو کاتارد، نهال فندق گردویی، نهال فندق قزوین،
نهال بلوبری نهال گوجه بری، نهال بلوبری کراپ،
نهال گل محمدی نهال گل محمدی دیم، نهال گل محمدی خاردار
نهال زیتون به خاطر کوهستانی بودن کاشت نهال زیتون توصیه نمی‌شود
نهال توت نهال توت کاکوزا، نهال توت قرمز، نهال توت موزی سفید
نهال سنجد نهال سنجد قزل، نهال سنجد حاج حسینی
نهال زینتی نهال بید مجنون، نهال بید مجنون غیر پیوندی، نهال پالونیا فورتونی
نهال زغال اخته نهال زغال اخته سیاه، نهال زغال اخته فومینا
نهال زرشک نهال زرشک قرمز، بیرجند، نهال زرشک بیدانه سیاه

کلام آخر

سه میوه گردو، بادام و انگور جزو مهم‌ترین میوه‌های تولیدی شهر مزایجان است، البته کشاورزان این منطقه می‌توانند با آشنایی بیشتر با نهال‌هایی مانند هلو، شلیل، زردآلو و آلو انواع باغات دو منظوره‌ای را احداث کرده و میزان سوددهی آن را تا چند برابر افزایش دهید، اگر می‌خواهید با کمترین سرمایه، باغ مدرن و حرفه‌ای را راه‌اندازی کنید بهتر است با مهندسین نهالستان برتر نهال در ارتباط باشید.برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ضمینه نهال‌های گردو که می‌توان در شهر مزایجان کاشت به صفحه خرید نهال گردودر مزایجان مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال