خرید نهال گردو در بنارویه✔️ قیمت انواع نهال گردو بنارویه

در گذشته احداث باغ گردو در مناطق گرمسیری و خشک کار بسیار سخت و طاقت فرسایی بود، امروزه با روی کار آمدن نهالستان‌های معتبر و عرضه نهال گردو گرمسیری که سیستم دفاعی قوی در برابر تنش‌های هوایی دارد، آمار تولید میوه گردو در این مناطق افزایش یافته است، شهر بنارویه یک شهر گرمسیری و خشک بوده و اکثر باغداران در این منطقه به فکر تغییر زیرساخت‌های باغات خود و راه‌اندازی باغ مدرن و تجاری گردو هستند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بنارویه

بنارویی ۸۵۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد با وجود کوهپایه بودن این منطقه اقلیم نیمه گرمسیری و خشک آن باعث شده تا تنوع محصولات سرد درختی کاهش چشمگیری داشته باشد، البته کشاورزان این منطقه با خرید نهال گردو در بنارویه سعی کردند باغات تجاری و پرسودی را راه اندازی کنند.
1. میزان بارش سالیانه شهر بنارویه کمتر از ۲۵۰ میلی لیتر است، از این و اکثر باغات گردو در این شهر مجهز به سیستم‌های آبیاری هستند.
2. مهمترین بیماری که باغات شهر بنارویه را مورد تهدید قرار می‌دهد، سوختگی برگ درختان و آفتاب سوختگی تابستانی به خاطر خشکی و گرمای هوا است، کشاورزان باید از روش‌های طبیعی و مصنوعی از این مشکل جلوگیری کنند.
3. آنها علاوه بر خرید نهال گردو در بنارویه می‌توانند نهال‌های سازگار با درخت گردو را خریداری کرده و باغات دو منظوره راه‌اندازی کنند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در بنارویه

طبق بررسی‌های انجام شده میزان محبوبیت باغات گردو در دهه گذشته بیشتر از گذشته بوده و دلیل اصلی آن به خاطر فروش نهال گردو ژنوتیف و آگاه سازی‌های کشاورزان در رابطه با احداث باغ مدرن هست، اکثر کشاورزان در این منطقه برای رسیدن به سوددهی به دنبال خرید نهال گردو در بنارویه هستند که بر پایه ژنوتیپ و پیوندی تکثیر شده باشد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بنارویه

درخت گردو برای رشد بهتر احتیاج به خاک مناسب و آبیاری اصولی و استاندارد دارد، یکی از چالش‌های مهم برای احداث باغ گردو در بنارویه مشخص کردن میزان آبیاری باغات گردو است، برای اینکار باید از تجهیزات نوینی استفاده کرد که کشاورزان می‌کند
● روش پتانسیومتری: در این روش از دستگاهی به نام پتانسیومتر استفاده می‌شود که میزان رطوبت خاک را اندازه‌گیری می‌کند، متخصصان براساس میزان رطوبت در خاک، زمان آبیاری و میزان آب لازم را تعیین می‌کنند.
● روش پان‌ایومتری: در این روش، از دستگاهی به نام پان‌ایومتر استفاده می‌شود که میزان تبخیر انتقالی از برگ‌های گیاه را اندازه‌گیری می‌کند، با اندازه‌گیری این مقدار، میزان آب مورد نیاز گیاه را محاسبه می‌کنند.

آیا کاشت نهال گردو در بنارویه حالت اقتصادی دارد؟

زمان کاشت نهال گردو در منطقه بنارویه زمانی اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد بود که کشاورز از آخرین روش‌ها و تکنولوژی‌های مربوط به احداث باغ گردو در بنارویه آگاه شده و به بهترین نحو بتواند باغ خود را مدیریت کند، مدیریت صحیح یک باغ شامل موارد زیر است:
● کاهش هزینه‌های مراقبت و نگهداری از باغ گردو
● جلوگیری از بیماری و آفت زدگی درختان گردو
● افزایش عملکرد بال گردو و جلوگیری از سال‌آوری آن

خرید نهال گردو در بنارویه

باغداران برای خرید نهال در بنارویه می‌توانند به سایت تخصصی برتر نهال وارد شده و با کارشناسان این مرکز در تماس بوده و مشاوره رایگان و بدون هزینه کارشناسان بهره برده و سازگارترین نهال گردو را برای این منطقه شناسایی کنند.
خرید نهال گردو:

فروش نهال گردو در بنارویه

فروش نهال گردو در بنارویه
نکات مهم و طلایی برای فروش نهال گردو در برنامه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. برای تضمین سرمایه اولیه یک باردار نهال خریداری شده باید زود بازده بوده و در ۴ الی ۵ سال اول کاشت به باردهی اقتصادی برسد.
2. حتماً نیاز منطقه را مورد بررسی قرار داده سپس نهال گردو را انتخاب کنند.
3. نهال‌هایی را انتخاب کنند که میوه‌های آنها قدرت انبارمانی طولانی داشته و به هنگام نگهداری دچار کپک زدگی یا تغییر طمع نشوند.

نهال گردو مناسب بنارویه

میانگین دمای شهر بنارویه ۳۵ درجه سانتیگراد است و این نشانگر زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم و خشک است، باغداران در این منطقه باید نهال گردو گرمسیری را انتخاب کنند که نیاز سرمایی طولانی مدت نداشته و سریع‌تر از خواب زمستانی بیدار شوند.

انواع نهال گردو در بنارویه

از انواع نهال گردو گرمسیری می‌توان به نهال گردو لارا، نهال گردو پکان و نهال گردو پالیس تیپ ۶ اشاره کرد هستند، این نهال‌ها توسط نهالستان برتر نهال اصلاح شده و در آمار بالا در بازار عرضه می‌شود، به خاطر اینکه میوه دهی این نهال‌ها به صورت خوشه‌ای انجام می‌شود، باردهی بالایی داشته و پوسته آنها نیمه کاغذی است:
1. نهال گردو لارا آمریکایی: فاصله‌ای که برای کاشت این رقم در نظر گرفته‌اند الگوی کاشت مربعی ۶ در ۶ و یا الگوی کاشت مستطیلی ۷ در ۵ متر است، جزو درختان میانگل بوده و در ماه به سه بار آبیاری عمیق احتیاج دارد، محدودیت ارتفاعی نداشته و باردهی تک درخت گردو لارا آمریکایی در یک سال بین ۱۸ تا ۲۵ کیلوگرم است.
2. نهال گردو پکان آمریکایی: سه سال پس از کار شروع به باردهی می‌کند، ارتفاع مناسب برای کاشت نهال گردو پکان آمریکایی صفر تا ۲۰۰۰ متر از سطح دریا است، این نهال احتیاج به گرد افشان نداشته و خود بارور است در شرایط مناسب کشاورزی در یک هکتار زمین ۴ الی ۶ تن میوه تولید می‌کند.
3. نهال گردو ژنوتیپ پولیز تیپ ۶ یک نهال گرمسیری و زودگل بوده و بدون محدودیت ارتفاعی در هر نقطه کشور می‌توان آن را کاشت، میزان باردهی این نهال در یک هکتار ۶ الی ۸ تن است

قیمت نهال گردو در بنارویه

از آنجایی که مناطق گرمسیری با چالش‌هایی مانند خشکی هوا و کم آبی روبرو هستند پس به نهال‌های مقاومی احتیاج دارند که بتواند این شرایط را تحمل کند، مشخص است، نهال‌های مقاوم و با کیفیت قیمت بالاتری از نهال‌های سنتی دارند، از این رو قیمت نهال گردو در بنارویه کمی گرانتر بوده در عوض عملکرد مناسبی دارد.
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در بنارویه

از نظر متخصصین نهالستان نهال‌های کانادایی و آمریکایی گزینه مناسبی برای کاشت در منطقه بنارویه هستند، این نهال‌ها قدرت ذخیره‌سازی رطوبت بالایی داشته و می‌توانند در برابر نوسانات رطوبت در فصل زمستان و فصل تابستان عملکرد مناسبی از خود نشان دهند.

نهالستان گردو در بنارویه

باغداران برای احداث باغ گردو در بنارویه احتیاج به نهال‌های با کیفیتی دارند، از این رو آنها باید نهالستانی را انتخاب کنند که نهال‌های با کیفیت را با تضمین قیمت ارائه دهند، همچنین کارشناسان نهالستان در بنارویه در دسترس بوده و آماده پاسخگویی به سوالات کشاورزان در مورد مراقبت و نگهداری از باغ گردو باشند.

کلام آخر

در اقلیم نیمه گرمسیری و خشک شهر بنارویه علاوه بر نهال گردو می‌توانند انواع نهال میله را در این منطقه کاشته و تنوع زیادی در محصولات سردرختی ایجاد کنند، برای شناختن این نهال‌ها به صفحه خرید نهال گردو در بنارویه مراجعه کنید.

 

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال