خرید نهال گردو در جویم✔️ قیمت انواع نهال گردو جویم

جویم در جنوب استان فارس قرار گرفته و ۷۲ کیلومتر از شهر جهرم فاصله دارد، این شهر قدیمی بوده و در دوره قاجار آن را با نام ژیوم می‌شناختند، مساحت شهر جویم ۳۲۶۰ متر مکعب بوده و و در دامنه رشته کوه البرز قرار گرفته است، اقلیم شهر جویم گرمسیری و نیمه خشک است که تاثیر زیادی بر باغات گردوی این شهر گذاشته است، در ادامه مقاله اطلاعات کاملی در مورد شرایط جوی جویم و خرید نهال گردو در این شهر ارائه خواهیم داد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی جویم

شهر جوییم یک منطقه کوهپایه‌ای بوده که ۸۵۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد، تابستان‌ این منطقه گرم بوده و حرارت دما گاهاً تا ۵۰ درجه سانتیگراد نیز افزایش پیدا می‌کند، در عوض زمستان معتدل رو به سردسیری دارد به طوری که سردترین دما در شهر جویم تنها منفی ۲ درجه سانتیگراد ثبت شده است.
به هنگام خرید نهال گردو در جویم توجه داشته باشید که تعداد روزهای یخبندان این شهر فقط ۵ روز بوده یعنی برابر با ۱۲۰ ساعت، بنابراین درختانی را انتخاب کنید که خواب زمستانی کوتاه مدت داشته و برای عملکرد بهتر در فصل بهار احتیاج به گذراندن دوره سردسیری نداشته باشند.
با اینکه بارش سالانه شهر جویم تنها ۲۵۰ میلی متر است، ولی ذخایر آبی این منطقه برای احداث باغ گردو در جویم کاملاً مناسب بوده، کشاورزان از طریق آب‌های رودخانه، قنات و دریاچه فصلی هرم باغات خود را آبیاری می‌کنند.
در شهر جویم ۳۶ رشته قنات ۳۷ چشمه و ۲۰۴ حلقه چاه مجوز دار برای آبیاری حداقل ۸۰ کیلومتر زمین زراعی و باغی وجود دارد، با وجود آب و هوای گرمسیری شهر جویم کشاورزی در این منطقه رونق بسیاری داشته مخصوصاً باغات خشکبار مانند بادام کوهی، بنه و گردو رکن اصلی محصولات سردرختی آن محسوب می‌شود

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در جویم

جویم یک شهر تازه تاسیس بوده و در سال ۱۳۱۶ پایه گذاری شده است، با وجود تابستان‌های گرم و زمستان معتدل کشاورزی و باغداری از شغل‌های اصلی این منطقه محسوب می‌شود، البته در سال‌های گذشته آمار فروش نهال گردو در جویم افزایش چشمگیری داشته است که نشانگر آگاه سازی کشاورزان منطقه و ارتقاء کیفیت نهال‌های عرضه شده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در جویم

درختان گردو به صورت ژنتیک تا دمای ۴۵ درجه را به راحتی تحمل می‌کنند، ولی دمای ۵۰ درجه خسارات جبران ناپذیری به باغات گردو کشاورزان وارد می‌کند، بنابراین اولین مرحله برای احداث باغ گردو در جویم خرید نهال گرمسیری است تا بتواند دمای ۵۰ درجه را به خوبی تحمل کند، مراحل بعدی عبارتند از:
1. کسب اطلاعات تکمیلی از اکوسیستم منطقه، یک کشاورز قبل از خرید نهال گردو در جویم باید اطلاعاتی در مورد سرعت باد، فشار هوا، مختصات زمین شایع‌ترین بیماری‌های منطقه کسب کند.
2. بعد از کسب اطلاعات بالا باغدار موظف است خاک باغ را آنالیز کند آنالیز خاک به کشاورز کمک می‌کند تا عناصر موجود در خاک را به طور کامل بررسی کرده در صورت فقیر بودن خاک از از کودهای طبیعی یا شیمیایی استفاده کند.
3. گاهی اتفاق می‌افتد که عوامل بیماری‌زای خاکزی تا سالیان طولانی در بستر باغ به طور پنهانی زندگی کرده و بعد از کاشت نهال‌ها به سمت نهال‌های جوان هجوم و آنها را آلوده می‌کنند، از این رو قبل از کاشت نهال کل محوطه باغ را با استفاده از مواد ضدعفونی کننده پاکسازی کنید.
4. مراحل خاک ورزی، شخم زدن خاک، طراحی الگوی کاشت و کندن گودال‌ها در فاصله مناسب چند ماه قبل از کاشت نهال‌ها لازم و ضروری است.
5. چند روز قبل از تحویل نهال‌ها کل محوطه باغ را آبیاری کرده و رطوبت آن را به حد نصاب برسانید برای این کار می‌توانید از دستگاه‌های رطوبت سنج پیشرفته استفاده کنید

آیا کاشت نهال گردو در جویم حالت اقتصادی دارد؟

چون شهر جویم یک شهر گرمسیری و نیمه خشک بوده و میانگین دما در این شهر ۲۵ درجه سانتیگراد است، امکان دارد خرید نهال گردو در جویم و کاشت آن با چالش‌های زیادی روبرو شده و میزان سوددهی باغات گردو را کاهش دهد، ولی کارشناسان نهالستان در جویم معتقد هستند اگر کشاورزان نهال‌های آمریکایی و ژنوتیپ را خریداری کنند که سیستم دفاعی قوی در برابر خشکسالی و گرمای ۵۰ درجه داشته باشد، می‌توانند باغات پربار و تجاری را احداث کرده و تا سالیان طولانی از آن بهره‌برداری کنند.

خرید نهال گردو در جویم

ذخایر آبی کافی شهرستان جویم هیچ چالشی برای احداث باغ گردو در جویم ایجاد نکرده است، چالش اصلی برای این منطقه دمای فصل تابستان است که گاهی تا ۵۰ درجه سانتیگراد افزایش یافته و در اکثر موارد باعث بیماری و آفتاب سوختگی درختان باغ گردو می‌شود، از این رو کارشناسان نهالستان در جویم نهال‌هایی را پیشنهاد می‌دهند که اصالت آمریکایی داشته باشد.
خرید نهال:

فروش نهال گردو در جویم

برای ترغیب بیشتر کشاورزان شهر جویم جهت احداث باغ گردو، فروش نهال گردو در جویم به صورت تضمینی انجام داده و نهالستان‌های معتبر مشاور تخصصی و علمی خود را رایگان انجام می‌دهند تا کشاورزان هیچ مشکلی در این زمینه نداشته باشند.

نهال گردو مناسب جویم

خصوصیات نهال گردو مناسب برای احداث باغ گردو در جویم باید به موارد زیر اشاره کرد:
● چون هدف اصلی از احداث باغ گردو کسب درآمد بالا است، حتماً میزان باردهی نهال را مد نظر داشته باشید نهال گردو در یک هکتار حداقل ۴ تن میوه با کیفیت و صادراتی تولید کند.
● یکی از دلایل کاهش درآمد کشاورزان هزینه‌هایی است که در طول سال برای مراقبت و نگهداری از باغات صرف می‌شود، نهال خریداری شده سیستم دفاعی قوی داشته باشد تا باغدار مجبور به صرف هزینه گزاف نباشد

انواع نهال گردو در جویم

البته در شهر جویم به خاطر اقلیم گرمسیری کشاورزان این منطقه حق انتخاب زیادی ندارند، تنها نهال‌های آمریکایی یا نهایتاً نهال کانادایی ژنوتیپ را انتخاب کنند، چون آستانه تحمل درختان گردو ۴۵ درجه سانتیگراد است و در دماهای بالاتر آسیب دیده و کیفیت و کمیت باردهی کاهش چشمگیری خواهد داشت.

قیمت نهال گردو در جویم

شرایط کشاورزی در شهر جویم کاملاً متفاوت بوده و احتیاج به نهال‌های مقاوم و اصیل دارد، قیمت نهال اصیل و شناسنامه‌دار حتماً گرانتر از نهال‌های متفرقه خواهد بود، برای استعلام قیمت نهال گردو در جویم وارد لینک زیر شوید:
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در جویم

به دلایل زیر نهال گردو آمریکایی گزینه مناسبی برای کاشت در شهر جویم است:
● این نهال دارای رشد سریعی است و می‌تواند در طول چند سال اول بعد از کاشت به اندازه‌ی قابل توجهی میوه بزرگ تولید کند.
● نهال گردو پکان آمریکایی معمولاً مقاومت بالایی در برابر بیماری‌ و آفات دارد
● میوه‌های گردو پکان، پوسته کاغذی داشته و دارای طعم خوب، بافت مخملی و رنگ سبز تا قهوه‌ای هستند.
● نهال گردو پکان آمریکایی قادر به تحمل شدت نور بالا است

نهالستان گردو در جویم

کشاورزان برای حفظ سرمایه اولیه خود حتماً از مجوزدار بودن نهالستان گردو در جویم مطمئن باشند.

کلام آخر

با اینکه شرایط اکوسیستمی تاثیر زیادی در احداث باغ گردو در جویم دارد، ولی کشاورزان باید بدانند خرید نهال گردو در جویم و آشنایی با روش‌های نوین احداث باغ گردو کمک زیادی به آنها خواهد کرد تا به موفقیت برسند، باغداران این منطقه برای شناسایی انواع نهال سازگار با شهر جویم به صفحه خرید نهال میوه در جویم مراجعه کنند.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال