خرید نهال گردو در خاوران✔️ قیمت انواع نهال گردو خاوران

یکی از شهرهای چهار فصل استان فارس شهر خاوران است، توجه داشته باشید این شهر در نقشه در منطقه گرم و خشک و بیابانی قرار گرفته است، وقتی وارد شهر شوید در کمال تعجب خواهید دید که انواع میوه‌های گرمسیری و میوه‌های سردسیری با فاصله چند کیلومتر در کنار یکدیگر رشد کرده‌اند، به طور مثال شما باغات گردو را در یک طرف شهر و باغات خرما و مرکبات را در طرف دیگر شهر نظاره خواهید کرد؛ در ادامه برای آشنایی بیشتر با شرایط اقلیمی خاوران و احداث باغ گردو در این منطقه همراه ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی خاوران

مختصات جغرافیایی شهر خاوران روی نقشه ایران ۲۸٫۹۳۶۱°شمالی ۵۳٫۳۱۰۰°شرقی بوده و طبق آمار ذسال ۱۳۹۵، در شهر خاوران جمعیت شهر برابر با ۴٬۳۳۲ تن بوده‌ است؛ همانطور که اشاره کردیم شرایط اقلیمی خاوران کاملاً متفاوت بوده و این شهر در قسمت جنوبی استان فارس در شهرستان خفر واقع شده است، قسمت‌هایی از این شهر کوهستانی و مابقی خشک و بیابانی هستند.
ولی میانگین ارتفاع شهر خاوران از سطح دریا ۱۳۶۰ متر است؛ آب و هوای کوهستانی این شهر کاملاً مطبوع بوده و باعث تنوع میوه‌های تولید شده در شهر خاوران شده است، خرید نهال گردو در خاوران رونق زیادی دارد به طوری که اکثر زمین‌های کشاورزی مربوط به احداث باغ گردو است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در خاوران

مساحت شهر خاوران حدود ۱۳۰ کیلومتر مربع نام قدیمی این شهر خانه کهدان شناخته می‌شود، قدمت طولانی و وجود باغات وسیع گردو در شهر خاوران نشانگر تاریخچه طولانی باغات گردو در خاوران است .

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در خاوران

کشاورزان برای احداث باغ گردو در خاوران باید به نکات زیر توجه کرده و آن را الگوی خرید نهال گردو در خاوران قرار دهند:
• ارتفاع شهر خاوران از سطح دریا ۱۳۶۰ متر است، البته برخی از مناطق آن بیابانی و برخی کوهستانی هستند؛ برای مناطق کوهستانی خرید نهال سردسیری مانند ژنوتیپ پالیز تیپ ۹، فرنور، فرانکت و برای مناطق گرمسیری خرید نهال لارا، پکان، ژنوتیپ ۵ توصیه می‌شود.
• از آنجایی که میانگین بارش سالانه در شهر خاوران کمتر از ۲۲۰ میلی‌متر است نشانگر خشکی هوا و خشکی خاک است پس اطلاعات کافی در مورد نوع آبیاری و تجهیزات آن به دست بیاورید، در این شهر برای آبیاری از آب قنات‌ها استفاده می‌کنند که مهمترین آنها قنات شیخ احمدی است.
• میانگین دمای شهر خاوران ۱۹ درجه سانتیگراد است، در مناطق بیابانی این شهر در فصل زمستان هیچ روز یخبندانی را تجربه نکرده ولی در مناطق کوهستانی روزهای یخبندان نزدیک به ۲۰ روز است.
• برای موفقیت در باغداری این شهر توصیه می‌کنیم قبل از خرید نهال گردو در خاوران حتماً شیب زمین را به دست بیاورید، برای این منظور احتیاج به مختصات دقیق زمین کشاورزی دارید تا مشخص کنید زمین زراعی شما در کدام منطقه شهر خاوران قرار گرفته است

آیا کاشت نهال گردو در خاوران حالت اقتصادی دارد؟

با کمی بررسی برآمد ساکنین شهر خاوران متوجه خواهید شد که عمده درآمد آنها از کشاورزی و باغداری است، باعث شده تا اکثر مناطق شهر خاوران سرسبز بوده و باغ متنوع داشته باشند؛ تولید میوه گردو سهم بسزایی از تولیدات سردرختی شهر خاوران را به خود اختصاص داده و این نشانگر اقتصادی و مقرون به صرفه بودن خرید نهال گردو در خاوران و احداث باغ آن است.

خرید نهال گردو در خاوران

باغداران شهر خاوران برای خرید نهال گردو در این منطقه به نکات زیر توجه داشته باشند:
1. همانطور که گفتیم به خاطر متنوع بودن اقلیم شهر خاوران ابتدا اکوسیستم اطراف باغ خود را به دست آورده و مشخص کنید که در منطقه کوهستانی قرار گرفته است یا نه؟ سپس به خرید نهال گردو در خاوران بپردازید.
2. با توجه به ارتفاع مزرعه خود انتخاب کنید که نهال خریداری شده سردسیری و دیرگل باشد یا گرمسیری و زودگل.
3. برای بازگشت سریعتر سرمایه توصیه می‌شود حتماً نهال‌های زود بازده را خریداری کنید تا بعد از ۵ الی ۶ سال بتوانید با فروش محصولات آنها به کسب درآمد برسید.
4. از نظر متخصصین خرید نهال پایه کوتاه گزینه مناسبی برای باغداران است.

فروش نهال گردو در خاوران

نهالستان‌هایی که به صورت اینترنتی به فروش نهال گردو در خاوران پرداخته‌اند مانند نهالستان برتر نهال، جهت جلب رضایت باغداران شرایط فروش ویژه‌ای برای کشاورزان در نظر گرفته‌اند که مهمترین آنها فروش نهال شناسنامه‌دار به همراه کارت گارانتی حداقل ۲ ساله و تضمین قیمت است.

نهال گردو مناسب خاوران

کاملا مشخص است نهال‌هایی که سیستم دفاعی قوی دارند هزینه رسیدگی و مراقبت آنها کمتر است گزینه مناسبی برای کاشت در منطقه خاوران محسوب می‌شود بنابراین به هنگام خرید نهال گردو در خاوران حتماً به روش تکثیر آن توجه داشته باشید چون نهال‌های پیوندی و ژنوتیپ که بر پایه اصلاح شده تکثیر شده‌اند مزایایی بیشتری داشته و سیستم دفاعی آنها قوی‌تر است.

انواع نهال گردو در خاوران

شناختن انواع نهال گردو سازگار در شهر خاوران به کشاورزان این منطقه کمک می‌کنند تا تصمیم صحیحی برای خرید نهال گردو در خاوران بگیرند:
1. نهال گردو فرنور فرانسوی سیستم دفاعی قوی دارد این درخت دیرگل بوده اواخر فروردین ماه گلدهی خود را آغاز می‌کند، نهال گردو فرنور فرانسوی میوه‌های درشت با پوسته کاغذی تولید می‌کند که ارزش تجاری بالایی دارد، این درخت هم بر پایه بذری و هم بر پایه پیوندی تکثیر می‌شود ولی بهتر است نهال گردو فرنور فرانسوی را بر پایه پیوندی تهیه کنید.
2. نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ یک نهال سردسیری است که اوایل اردیبهشت شروع به گلدهی می‌کند، بنابراین هیچگونه خطر و ریسک سرمازدگی شکوفه‌ها وجود ندارد و کشاورز با نظارت بر فرایند گرده افشانی می‌تواند سال پرباری را تجربه کند، درخت گردو ژنوتیپ پالیز تیپ نو کمتر دچار سالاری شده و باردهی آن به صورت متناوب است، درخت کانادایی ارتفاع کوچک‌تری دارد و ۴ الی ۶ متر است.
3. نهال گردو چندلر آمریکایی یک نهال نهال میانگل بوده و فروردین ماه گلدهی خود را شروع می‌کند این درخت قدرت باروری قوی داشته و سرعت رشد آن نیز بیشتر است به طوری که یک سال پس از کاشت اولین شکوفه‌های گردو را می‌توان مشاهده کرد.
4. نهال گردو خوشه‌ای تخم مرغی بومی کشور ایران بوده محصولات آن کاملاً درشت و مغز سفیدی دارد به خاطر رشد خوشه‌ای، در هر گوشه آن ۱۹ تا ۳۰ عدد میوه گردو وجود دارد، قدرت باروری بالا سیستم دفاعی بالا و سرعت رشد بالا باعث محبوبیت این نهال شده است.

قیمت نهال گردو در خاوران

گزینه‌های زیادی برای تعیین قیمت نهال گردو در خاوران تاثیرگذار هستند که مهم‌ترین آنها شناسنامه‌دار بودن نهال است؛ نهال‌های شناسنامه‌دار از غربالگری وزارت جهاد کشاورزی عبور کرده و پروسه آنها طولانی و هزینه بر است؛ بنابراین قیمت بیشتری دارند.
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در خاوران

بهترین نهال گردو در خاوران نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ برای مناطق سردسیری و تیپ ۵ برای مناطق گرمسیری است، نهال ژنو چیپ منشا کانادایی دارد و قدرت باروری آن در هکتار بیشتر از ۶ تن است؛ پوسته محصول این نهال نیمه کاغذی بوده درصد روغن بیشتری دارد و جزو برندهای صادراتی شناخته شده است.

نهالستان گردو در خاوران

بهترین نهالستان گردو در خاوران نهالستانی است که موارد زیر را به هنگام فروش نهال گردو در خاوران رعایت کند:
• مشاوره و راهنمایی رایگان جزو وظایف یک نهالستان است.
• ارائه کارت گارانتی از دیگر وظایف نهالستان معتبر است.
• شفاف سازی در مورد قیمت نهال گردو در خاوران و هزینه‌های مربوط به بسته‌بندی و ارسال نهال مهم است.
• نهالستان در برابر نهال‌های بی‌کیفیت مسئول است.

کلام آخر

سرمایه‌گذاری در صنعت کشاورزی مخصوصاً احداث باغ گردو در خاوران یک سرمایه‌گذاری کاملاً امن و با سوددهی بالا است، باغداران این منطقه با مراجعه به سایت برتر نهال و مطالعه مقالات علمی آن می‌توانند اطلاعات بیشتری در زمینه احداث باغ تجاری و مدرن گردو به دست بیاورند.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب خاوران و خرید نهال در خاوران اینجا کلیک کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال