خرید نهال گردو در خرامه✔️ قیمت انواع نهال گردو خرامه

به علت شرایط مساعد آب و هوایی برای رشد نهال گردو در خرامه، این صنعت جزو صنعت پرسود برای باغداران خرامه محسوب می‌شود، انواع پوشش گیاهی و خاک مناسب در منطقه کوهستانی خرامه تاثیر مستقیمی بر رشد و توسعه نهال‌های گردو خواهد داشت.
شهر کوهستانی و معتدل خرامه در استان فارس قرار گرفته، میانگین دمای این شهر در طول سال ۱۶ درجه سانتیگراد بوده و نشانگر آب و هوای معتدل رو به سردسیری آن است، نزدیک به ۵۵/۰۰۰ نفر جمعیت داشته و ارتفاع آن ۱۵۰۰ متر از سطح دریا است، برای آشنایی بیشتر با شرایط اقلیمی خرامه و احداث باغ گردو همراه ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی خرامه

مساحت شهر خرامه ۲۶۴٫۱ کیلومتر مربع بوده و در کنار تالاب بین المللی کمجان قرار گرفته است، وجود باغات سرسبز و پربار در شهر خرامه نشانگر حاصلخیز بودن منطقه و ذخایر آبی مناسب آن است.
● باغداران برای احداث باغ گردو در خرامه هیچ محدودیت ارتفاعی ندارد، ارتفاع ۱۵۰۰ متر یک ارتفاع ایده‌آل برای کاشت انواع نهال گردو است.
● می‌توان گفت در شهر خرامه روزهای یخبندان و سرد وجود نداشته، بنابراین احتمال یخ زدگی نهال‌های تازه کاشته شده به صفر می‌رسد.
● کشاورزان قبل از خرید نهال گردو در خرامه حتماً شیب زمین را مورد بررسی قرار دهند، البته خاک خرامه حزو خاک‌های حاصلخیز استان فارس شناخته شده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در خرامه

طبق شواهد موجود مشخص شده شهر خرابه نزدیک به ۲۵۰۰ سال قدمت داشته و جزو شهرهای قدیمی استان فارس محسوب می‌شود، وجود باغات قدیمی گردو و کهن نیز نشانگر قدمت‌دار بودن باغات گردو در شهر خرامه است، امروزه اکثر کشاورزان به فکر خرید نهال گردو در خرامه و احداث باغ آن هستند به طوری که تولید سالانه گردو در این شهر به بیشتر از ۸۰۰ تن رسیده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در خرامه

شرایط احداث باغ تجاری و مدرن گردو در مناطق کوهستانی و معتدل مانند شهر خرامه به عوامل زیر بستگی دارد:
1. شرایط آب و هوایی: در علم باغداری مناطق کوهستانی و معتدل برای رشد درختان گردو مناسب هستند، درخت گردو در دمای بین ۱۵-۲۷ درجه سانتیگراد بهترین رشد را دارد، میانگین دمای شهرامه ۱۶ تا ۱۸ درجه سانتیگراد هست؛ شهر خرامه میزان بارندگی سالانه مناسبی داشته و بالای ۵۰۰ میلی‌لیتر در سال هست
2. خاک: خاکی با pH بین ۶ تا ۷.۵ و عمق کافی (حداقل ۵۰ سانتیمتر) برای ریشه های درخت گردو مناسب بوده و مانع از پوسیدگی ریشه نهال جوان می‌شود؛ خاک باید دارای خاصیت دفع آب بوده تا رطوبت زیاد خاک منجر به بروز بیماری باکتریایی و قارچ های خطرناک نشود؛ همچنین خاک باید غنی از خاکریزه، کلسیم، فسفر و پتاسیم بوده و منافذ هوا برای تنفس ریشه درخت کافی باشد.
3. فضای مناسب و تجربه و علم باغداری: برای احداث باغ گردو به فضای مناسب برای کاشت درختان و همچنین دسترسی به منابع آب برای آبیاری مهم هست؛ تجربه کشاورزی و دانش در زمینه مدیریت باغات گردو برای موفقیت در احداث باغ گردو در خرامه مهم است

آیا کاشت نهال گردو در خرامه حالت اقتصادی دارد؟

زمانی راه‌اندازی باغات گردو در شهر خرامه اقتصادی و سودآور خواهد بود که باغدار قبل از خرید نهال گردو در خرامه بازار منطقه خود را بررسی کند، بازار محصولات گردو در منطقه و فراهم کردن ارتباط با بازارهای محلی و صادرات به بازارهای جهانی برای فروش محصولات باغ گردو نقش مهمی در موفقیت کسب و کار دارد.

خرید نهال گردو در خرامه

مدیریت منابع طبیعی و حفظ محیط زیست در احداث باغ گردو بسیار مهم است، استفاده از روش‌های پایدار کشاورزی، کاهش آلودگی خاک و آب، حفاظت از تنوع زیستی، استفاده از مواد آلی در کاشت‌ها به بهبود عملکرد باغ گردو کمک می‌کند، البته باغداران در خرید نهال گردو در خرامه توجه داشته باشند تا نهال‌هایی بر پایه ژنوتیپ و پیوندی را برای باغات خود خریداری کنند.
خرید نهال:

فروش نهال گردو در خرامه

مهندسین نهالستان زمان فروش نهال گردو در خرامه معتقد هستند، برای ایجاد یک باغ تجاری و مدرن گردو، نیاز به برنامه‌ریزی مالی، انتخاب نژاد و نوع درخت گردو، تجهیزات و تکنولوژی مناسب، مدیریت منابع انسانی و آموزش لازم وجود دارد، کشاورزان برای آموزش لازم جهت نگهداری و مراقبت از باغات گردو می‌توانند مجلات تخصصی در این زمینه را از سایت‌های تخصصی مانند برتر نهال دانلود کرده و مطالعه کنند.

نهال گردو مناسب خرامه

با توجه به اقلیم شهر خرامه می‌توان گفت تمامی نهال‌های گردو در این منطقه مناسب بوده و هیچ گونه محدودیتی برای باغداری وجود ندارد، آنها می‌توانند نهال‌های گردو زودگل، میانگل و نهال‌های دیرگل را انتخاب کنند، ولی فاکتورهایی برای خرید نهال گردو در خرامه وجود دارد که عبارتند از:
● نهال گردو حتماً زود بازده باشد.
● میزان محصول تولیدی در یک هکتار زمین از باغ گردو را بررسی کنید.
● نهال‌های دو ساله سازگاری بیشتری با فضای باز مزرعه دارد.

انواع نهال گردو در خرامه

همانطور که گفتیم دست کشاورزان خرامه برای انتخاب نهال و احداث باغ گردو در خرامه باز بوده و می‌توانند انواع مختلفی از نهال گردو را انتخاب کنند.
● نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹
● نهال گردو تویسرکان
● نهال گردو فرنور
● نهال گردو فرانکت
● نهال گردو چندلر
● نهال گردو فرانیس
● نهال گردو خوشه‌ای

قیمت نهال گردو در خرامه

قیمت نهال گردو در مناطق کوهستانی و معتدل خرامه بستگی به عوامل مختلف دارد، از جمله:
● نوع نهال گردو
● سن نهال گردو
● اندازه و قد نهال گردو
● کیفیت و وضعیت بهداشتی نهال گردو
● منطقه جغرافیایی و شرایط آب و هوایی منطقه
● میزان عرضه و تقاضای بازار برای نهال گردو در منطقه
به طور کلی، قیمت نهال گردو در خرامه بخاطر کوهستانی بودن بالاتر از مناطق دیگر است، برای اطلاعات دقیق تر و به‌روزتر درباره قیمت نهال گردو در خرامه، بهتر است به لینک زیر مراجعه کنید.
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در خرامه

مهندسین نهالستان در خرامه معتقدند آمار فروش نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ در این منطقه بالا بوده و محبوبیت زیادی در بین کشاورزان دارد.

نهالستان گردو در خرامه

باغداران حتماً نهالستان‌هایی را انتخاب کنند که نماینده رسمی وزارت جهاد کشاورزی بوده و محصولات خود را به همراه کارت گارانتی کارت سلامت ارائه می‌دهند، البته مهم‌ترین مزیت یک نهالستان در خرامه در دسترس بودن کارشناسان آن است تا باغداران در صورت بروز مشکلی بتوانند با کارشناسان تماس گرفته و مشکل خود را حل کنند.

کلام آخر

شهر خرامه یک منطقه سرسبز و کوهستانی بوده و تنوع محصولات سردرختی آن بیشتر از مناطق دیگر استان فارس هست، برای شناختن بهتر انواع نهال میوه سازگار با این منطقه به صفحه خرید نهال میوه در خرامه مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال