خرید نهال گردو در دوبرجی✔️ قیمت انواع نهال گردو دوبرجی

امروز آگاه سازی‌های فراوانی در مورد احداث باغ گردو در مناطق مختلف سردسیری و گرمسیری انجام شده و بر سودآور بودن این صنعت تاکید می‌شود، ولی باید خاطرنشان شویم زمانی صنعت تولید گردو و احداث باغ آن سودآور خواهد بود که کشاورز اطلاعات علمی و تخصصی کافی در این مورد داشته باشد، نداشتن سواد کافی برای راه اندازی باغ گردو باعث تلف شدن سرمایه اولیه کشاورز در هر منطقه‌ای از کشور ایران خواهد بود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی دوبرجی

برای شناختن بهتر شرایط اقلیمی شهر دو برجی به مختصات طول و عرض جغرافیایی آن اشاره می‌کنیم، طول: 28.3067, و عرض جغرافیایی: 55.1928 هست، همین امر باعث شده زاویه تابش خورشید در این منطقه مستقیم بوده، زمستان‌ کوتاه مدت و تابستان بلند مدت و گرمی را تجربه کند، کشاورزان به هنگام خرید نهال گردو در دوبرجی باید به این مسئله توجه داشته باشند.
ارتفاع شهر دوبرجی تقریباً ۸۹۸ m از سطح دریا بوده و به خاطر بارش کم باران که تقریباً کمتر از ۲۵۰ میلی لیتر است رطوبت این شهر کمتر از ۴۰ درصد گزارش شده، طبقه بندی آب و هوایی كوبن شهر دوبرجی حزو‌مناطق BWh بوده و اقلیم آن بیابانی، خشک و گرم هست
● دمای بالای ۴۷ درجه در فصل تابستان
● زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم و سوزان
● وزش باد سوزان
● بارش کم باران و رطوبت کم

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در دوبرجی

برای شناختن تاریخچه باغات گردو در این شهر بهتر است به قلعه‌ نارنج قلعه اشاره کنیم که قدمت بسیار طولانی دارد و این نشانگر کهن بودن تاریخچه شهر دوبرجی است، باغداری و کشاورزی در شهر دوبرجی با توجه به شرایط طاقت فرسای آن رونق زیادی داشته و کشاورزان راه حل‌هایی برای احداث باغ گردو در دوبرجی پیدا کرده‌اند، البته درصد تولید میوه گردو در این شهر کمتر از حد انتظار و پتانسیل آن است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در دوبرجی

از نظر متخصصین احداث باغ گردو در دوبرجی با اقلیم گرمسیری و خشک به یه نکته وابسته هست:

● خاک:
برای رشد مناسب درختان گردو، خاک باید خوب زهکشی شده، عمیق بوده و حاوی مواد آلی و خاکریزه باشد؛ همچنین، خاک باید از خاصیت آب‌رسانی مناسبی برخوردار باشد.

● آب:
گردو به آبیاری منتظم نیاز دارد، در منطقه گرمسیری و خشک دوبرجی، منابع آبی محدود هست، پس در خرید نهال گردو در دوبرجی، انتخاب مکان مناسب، تامین آب مورد نیاز توجه فراوان کرده و در صورت امکان از سیستم‌های آبیاری قطره‌ای، استفاده شود تا مصرف آب را کاهش داده و بهره‌وری را بالا ببرد.

● دما و آب و هوا:
گردو به دماهای متوسط و مناسب برای رشد و بهبود عملکرد نیاز دارد، در مناطق گرمسیری و خشک، دمای بالا و شرایط خشکی هوا و خاک تاثیر منفی بر رشد درختان گردو خواهد گذاشت؛ در این صورت، انتخاب نژادهای مناسبی از گردو ضروری است که به دما و شرایط خشک‌سازی مقاوم باشند.

آیا کاشت نهال گردو در دوبرجی حالت اقتصادی دارد؟
نهال گردو گرمسیری و زودگل به دمای بالا در تابستان و سرما در زمستان مقاومت داشته و می‌تواند در شرایط آب و هوایی گرم و خشک رشد کند، بنابراین خرید نهال گردو در دو برجی کاملاً اقتصادی و سودآور خواهد بود، البته به شرطی که کشاورزان از کارشناسان نهالستان در دوبرجی کمک گرفته و مشاوره لازم را دریافت کنند.

آیا کاشت نهال گردو در دوبرجی حالت اقتصادی دارد؟

درختان گردو نیاز به نیتروژن، فسفر، پتاسیم و سایر عناصر غذایی دیگر دارند، قبل از خرید نهال گردو در دوبرجی، در خاک‌های زراعی کم عمق، باید از کودهای شیمیایی و آلی استفاده کرد تا تغذیه مناسب برای دسترسی به این عناصر فراهم شود.

خرید نهال گردو در دوبرجی

نهال گردو گرمسیری و زودگل به دلیل رشد سریع، مقاومت در برابر آفات و بیماری ها، تحمل در برابر شرایط آب و هوایی خاص، محصول دهی بالا و کیفیت محصول برتر خود مورد استقبال کشاورزان و باغبانان برای احداث باغ گردو در دو برجی قرار می‌گیرد.

فروش نهال گردو در دوبرجی

نهال گردو گرمسیری و زودگل به دلیل رشد سریع، مقاومت در برابر آفات و بیماری ها، تحمل در برابر شرایط آب و هوایی خاص، محصول دهی بالا و کیفیت محصول برتر خود مورد استقبال کشاورزان و باغبانان برای احداث باغ گردو در دو برجی قرار می‌گیرد.

نهال گردو مناسب دوبرجی

نهال گردو گرمسیری آمریکایی قادر است در سن حدود 7 تا 8 سالگی محصول دهی اقتصادی خود را آغاز کند، میوه های آن به صورت قابل توجهی بزرگ، تخمیناً 3 تا 6.5 سانتیمتر قطر داشته و دارای مغز بزرگ و لذیذی هستند، مغز گردوی گرمسیری آمریکایی از نظر کیفیت و خواص غذایی بسیار ارزشمند بوده و حاوی مقدار زیادی پروتئین، چربی های ناسالم، فیبر و انواع ویتامین ها و مواد معدنی است، از همه مهمتر سازگاری نهال گردو آمریکایی با اقلیم شهر دوبرجی بالا بوده و فروش نهال گردو در دوبرجی برای باغداران منطقه اقتصادی خواهد بود.

انواع نهال گردو در دوبرجی

مناطق گرمسیری و خشک مانند دوبرجی با تنوع آفات و بیماری‌های مضر برای باغات گردو روبه‌رو هست، بنابراین، باید نژادها و گونه‌هایی را انتخاب کرد که مقاومت طبیعی یا هیبریدی داشته باشند، تا باغدار کمتر مجبور به استفاده از سموم و سیستم‌های مدیریت آفت شویی گردد، انواع نهاا آمریکایی گزینه مناسبی برای خرید نهال گردو در دو برجی است.

قیمت نهال گردو در دوبرجی

البته قیمت نهال گردو در دوبرجی بر اساس کیفیت و میزان تقاضای آن مشخص می‌شود، قیمت نهال گردو پکان آمریکایی و نهال لارا تنها ۱۱۰ هزار تومان بوده و برای کشاورزان این منطقه کاملاً با صرفه و اقتصادی است، ولی برای آشنایی بیشتر باغداران توصیه می‌شود به لینک زیر مراجعه کنید:
لیست قیمت نهال گردو:

بهترین نهال گردو در دوبرجی

شرایط اقلیمی شهر دوبرجی چالش‌های فراوانی در باغات گردو ایجاد کرده، از این رو کارشناسان نهال پکان آمریکایی را برای باغداران این منطقه پیشنهاد می‌دهند، نهال گردو گرمسیری پکان آمریکایی به مقاومت بالا در برابر بیماری و آفات همچون عفونت باکتریایی، قارچی و آفات حشره ای، از جمله پروانه گردابی، شته و کرچک شهرت دارد؛ سیستم دفاعی قوی یکی از فاکتورهای مهم برای فروش نهال گردو در دوبرجی است.

نهالستان گردو در دوبرجی

کلام آخر

نهال گردو گرمسیری آمریکایی توانایی رشد سریع و قوی را دارد و در طول چند سال اول زندگی خود به شکل قوی و درخشان رشد می‌کند، از این رو خرید نهال گردو در دوبرجی برای اکثر باغداران این منطقه سودآور خواهد بود، البته کشاورزان جدو برجی می‌توانند با خرید نهال‌های میوه مانند نهال زرشک،انگورو انجیر سودآوری باغات خود را تا چند برابر افزایش دهند برای شناختن نهال میوه سازگار در این شهر به صفحه خرید نهال میوه در دوبرجی مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال