خرید نهال گردو در زاهدشهر✔️ قیمت انواع نهال گردو زاهدشهر

شهر زاهدشهر در جنوب شرقی شهرستان فسا در استان فارس قرار گرفته است، شهر زاهدشهر به خاطر قرار گرفتن در مسیر جاده ترانزیتی استان کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان دارای موقعیت استراتژیکی صادراتی خاصی است، همین موضوع باعث شده تا محصولات تولیدی در شهر زاهدشهر به راحتی به بازار برون مرزی وارد شده و سودآوری زیادی برای باغداران داشته باشد، در ادامه مقاله شرایط اقلیمی زاهد شهر و مراحل احداث باغ گردو را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی زاهدشهر

اقلیم شهر زاهدان معتدل رو به گرمسیری است، البته سفره‌های زیرزمینی این شهر سالیانه در حال کاهش بوده و کشاورزی و باغداری در این منطقه با مشکلات زیادی روبرو کرده است، باغداران به هنگام خرید نهال گردو در زاهدشهر توجه داشته باشند که بارش سالیانه این شهر در طول سال کمتر از ۳۰۰ میلی‌متر است؛ ارتفاع شهر فسا از میانگین دما در طول سال ۱۸ درجه سانتیگراد بوده و این نشانگر زمستان معتدل و سرد و تابستان گرم است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در زاهدشهر

با کمی مطالعه حقابه‌های قدیمی و قلعه تاریکی ملک آباد خواهید فهمید قدمت به ۲۰۰۰ سال پیش باز می‌گردد، ۱۰ سال پیش قبل از اینکه خشکسالی تاثیر منفی بر روی باغات شهر زاهدشهر داشته باشد مزارع سرسبزی در این شهر ‌اندازی شده بود که تنوع زیادی از میوه‌های مختلف مخصوصاً میوه گردو داشت، البته در این ۱۰ سال کشاورزان با نهال ژنوتیپ و اصلاح شده گردو آشنا شدند، همین امر باعث افزایش آمار فروش نهال گردو در زاهدشهر و تولید میوه گردو در این منطقه شده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در زاهدشهر

یکی از مشکلاتی که در زاهد‌شهر اکثر کشاورزان را به چالش کشیده است افزایش عنصر سدیم در خاک است، وجود عنصر سدیم (Na) در خاک باعث شور شدن آن می‌شود. سدیم یک یون محلول در آب بوده و در صورت وجود آن در خاک، باعث افزایش محتوای نمکی و الکترولیتی خاک می‌شود که منجر به شور شدن آن می‌شود؛ در برخی از مناطق شهر زاهدشهر، شوری خاک به عنوان یکی از مشکلات اساسی در کشاورزی و نهاده‌وری مطرح است، این مشکلات عبارتند از:
● خاک‌های شور قادر به حفظ آب در فاصله‌هاي طولاني نيستند، سدیم در خاصيت رطوبتي خاک تغييراتي ايجاد مي‌کند، از این رو بهتر از کشاورزان قبل از خرید نهال گردو در زاهدشهر آنالیز خاک را به خوبی انجام دهند.
● وجود سدبم باعث کمبود عناصر غذایی و عدم بهره‌وری در استفاده از مواد آلی و نیتروژن می‌شود. در واقع، با افزایش میزان شوری خاک توانایی جذب عناصر غذایی به ویژه نیتروژن کاهش می‌یابد.
● خاک‌های شور در مناطق گرمسیری می‌توانند منبعی برای تنش حرارتی بوده، رشد و توسعه و عملکرد نهال گردو را کاهش دهد.

آیا کاشت نهال گردو در زاهدشهر حالت اقتصادی دارد؟

با استفاده از اطلاعات مربوط به گزارش‌های آب و هوا، خاک و نژاد درخت گردو، با استفاده از مدل و فرمول‌های شهرت یافته در علم مهندسی کشاورزی، می‌توان شرایط احداث باغ گردو در زاهدشهر را بررسی کرده و درآمد سالیانه آن را صورت تخمینی محاسبه کرد.

خرید نهال گردو در زاهدشهر

مهندسین نهالستان با آزمون و تحقیقات فراوانی که انجام داده‌اند توصیه می‌کنند به هیچ عنوان نهال‌های بذری و سنتی را خریداری نکنید، خرید نهال گردو در زاهدشهر باید بر پایه ژنوتیپ و اصلاح شده باشد، نهال‌های بذری و سنتی قدرت تحمل کمتری در برابر تنش‌های محیطی مانند تغییرات دما، خشکی، شوری خاک و فشار ارتفاع دارند، چون:
● کاستی‌های ژنتیکی: نهال‌های بذری و سنتی از نژادها و ارقام اصلی گرفته شده‌اند که در مزارع شخصی کشاورزان توسعه یافته‌اند و تحمل کمتری نسبت به تنش‌های محیطی دیگر دارند.
● نهال‌های بذری و سنتی به طور طبیعی قادر به تامین و استفاده مناسب از عوامل ضد تنش مانند آنتی‌اکسیدان‌ها، عناصر غذایی و هورمون‌های محافظ نیستند، این کمبود سبب کاهش قدرت تحمل در برابر تنش‌های محیطی می‌شود.
خرید نهال:

فروش نهال گردو در زاهدشهر

نهال‌های گردو با پایه کوتاه و ژنوتیپ مناسب برای مناطق معتدل رو به گرمسیری هست چون قدرت بیشتری در تحمل شرایط محیطی سخت مانند دماهای بالا و رطوبت کم دارند، این نهال‌ها به دلیل تطابق بیشتر با محیط، بهترین شرایط رشد را در مناطق معتدل به گرمسیری دارند و باعث افزایش آمار فروش نهال گردو در زاهدشهر شده است.
گردوهای ژنوتیپ‌ و پایه کوتاه معمولاً مقاومت بیشتری در مقابل بیماری‌ها و آفات دارند، این نهال‌ها از طریق تولید ترکیبات مثبت در برابر بیماری‌ها و آفات، می‌توانند جلوی آنها را گرفته و دوره طلایی بلند مدتی داشته باشند.

نهال گردو مناسب زاهدشهر

نهال گردو مناسب برای احداث باغ گردو در زاهدشهر نهال‌های اصلاح شده هستند که بر پایه ژنوتی و یا پیوندی تکثیر می‌شوند، از دیگر ویژگی‌های این نهال‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
● نهال گردو حتماً زود بازده باشد.
● نهال گردو پربار باشد.
● نهال گردو عمر طولانی داشته باشد.
● نهال گردو زود گل و میانگل گزینه مناسبی برای کاشت در این مناطق هستند.

انواع نهال گردو در زاهدشهر

انواع نهال گردو سازگار با این منطقه نهال‌های پربار و زودبازده هستند که در سال‌های اولیه کاشت به باردهی اقتصادی می‌رسند:
● نهال گردو لارا
● نهال گردو تو سرخ
● نهال گردو پکان
● نهال گردو پالیز تیپ ۵

قیمت نهال گردو در زاهدشهر

گردو محصولی با ارزش و پرطرفدار بوده و در بازار بسیار تقاضا دارد، گردو به عنوان یک محصول گران قیمت به فروش می‌رسد و به صورت تازه خوری، خشکبار، روغن و سایر فرآورده‌ها در بازار معامله می‌شود، به این ترتیب، خرید نهال گردو در زاهدشهر سودآور خواهد بود، پس مهمترین فاکتور برای خرید نهال گردو کیفیت و میزان مرغوبیت آن است نه قیمت آن، کشاورزان برای استعلام قیمت نهال گردو در زاهدشهر و آشنایی با انواع نهال گردو می‌توانند به لینک زیر مراجعه کنند:
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در زاهدشهر

نهال گردو پالیز بهترین نهال برای کاشت در زاهدشهر است، سیستم دفاعی این درخت قوی بوده و هزینه مراقبت و نگهداری آن کمتر از درختان دیگر است.

نهالستان گردو در زاهدشهر

متخصصان نهالستان در زاهدشهر می‌توانند به کشاورزان در روش‌های صحیح کاشت نهال‌ها کمک کنند، این شامل توصیه‌ها درباره عمق و فاصله در کاشت، نحوه تربیت و پیوند نهال‌ها و محافظت درست نهال‌ها در مقابل عوامل مختلف مانند وزش باد و آفات است.

کلام آخر

متخصصان نهالستان در زاهدشهر می‌توانند به کشاورزان در انتخاب نهال‌های مناسب کمک کنند که شامل:
● انتخاب نهال‌های مقاوم به بیماری‌ها و آفات
● تلفیق برتری‌های ژنتیکی
● سازگاری با شرایط خاکی و آبی منطقه است؛
مشاوره علمی و تخصصی پس از فروش، به کشاورزان باعث افزایش عملکرد، کاهش خطرات و بهبود کیفیت محصولات کشاورزی در فرآیند تولید نهال‌ها می‌شود، از نظر این متخصصین علاوه بر نهال گردو باغداران می‌توانند انواع نهال میوه را در باغات خود کاشت کنند، برای شناختن این نهال‌ها به صفحه خرید نهال میوه در زاهدشهر مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال