خرید نهال گردو در سده✔️ قیمت انواع نهال گردو سده

شهر سده اقلیم کوهستانی و سردسیری دارد، یعنی یک منطقه کاملاً ایده‌آل برای احداث باغ گردو بوده و باغداران این منطقه با آگاهسازی‌های فراوانی که انجام شده توانسته‌اند باغات تجاری و مدرن گردو را در این منطقه راه اندازی کنند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سده

یکی از مناطق کوهستانی سرسبز و توریستی استان فارس شهر سده است که ۲۱۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد، این شهر زمستان‌های سرد، یخبندان و مرطوبی را گذرانده در عوض تابستان‌های آن معتدل و مرطوب است، همین امر باعث شده تا کشاورزان در خرید نهال گردو در سده دقت کرده و نهال‌های ژنتیک را خریداری کنند که در برابر یخبندان و رطوبت سیستم دفاعی قوی دارند، مختصات شهر سده بر روی نقشه ایران به صورت زیر است.
۳۰٫۷۱۱۵۳۰۰۵°شمالی ۵۲٫۱۷۴۰۱۵۷۰°شرقی
دوره یخبندان شهر سده از ۱۵ آزاد تا ۲۵ بهمن بوده، با این وجود بهار این منطقه دیررس بوده و نوسانات جوی در فروردین ماه بیشتر به چشم می‌خورد اکثراً در فروردین ماه کاهش یکباره هوا و ریسک بارش تگرگ وجود دارد، بنابراین کشاورزان برای محافظت از باغات خود نهال‌های دیرگل و سردسیری را انتخاب می‌کنند که گلدهی آنها اوایل اردیبهشت ماه آغاز شود.
از مهم‌ترین مزیت‌های باغداری و کشاورزی در شهر سده باید به ذخایر آبی فراوان آن اشاره کرد، این شهر مملو از چشمه‌های جوشان، رودخانه‌های خروشان و سفرهای آب زیرزمینی بوده، یعنی هیچ کشاورزی در باغ خود نسبت به آبیاری باغات گردو دچار مشکل یا هزینه خاصی نیست، مخصوصاً در سال‌های گذشته استفاده از تکنولوژی‌های جدید آبیاری در این شهر رواج بیشتری پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در سده

اگر تاریخچه شهر سده را مورد بررسی قرار دهیم قدمت آن مربوط به دوره مادها است به طوری که به عنوان یک راه اصلی برای حمله اسکندر مقدونه به پایتخت ایران شناخته شده است، شهر سده یک منطقه ییلاقی بوده همین امر باعث شده تا تنوع محصولات سردرختی در شهر سده بیشتر باشد.
شهر سده به عنوان یک منطقه سرسبز کوهستانی برای جذب گردشگری و توریست‌ها شناخته شده است، با کمی مطالعه کشاورزی و باغداری در منطقه سده متوجه خواهید شد که ۲۰ درصد از محصولات تولید شده این شهر مربوط به باغات گردو بوده و اکثر باغداران در این منطقه به دنبال خرید نهال گردو در سده و احداث باغ آن هستند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سده

علاوه بر آب و هوای منطقه، نقش دیگری که در کاشت و خرید نهال گردو در سده تأثیر دارد، خاک مناسب است؛ گردو برای رشد به خاکی که دارای زهکشی خوب و عمق کافی نیاز دارد؛ خاک‌های کوهستانی عموماً شنی و صخره‌ای هستند، در نتیجه ممکن است برای کشت نهال گردو نیاز به تغذیه و بهسازی بخشی از خاک باشد.
باغداران باید از عدم آفات و عوامل بیماری‌ را در باغ خود مطمئن باشند، برخلاف مناطق شهری یا دیگر مناطق کشاورزی، در مناطق کوهستانی و ارتفاع ۲۰۰۰ متری به دلیل پراکندگی کمتر آفات و بیماری‌های گیاهی، احتمال شیوع بیماری و آفت زدگی کمتر است، با این وجود توصیه می‌شود حتماً آنالیز خاک را قبل از خرید نهال گردو در سده انجام دهید.

آیا کاشت نهال گردو در سده حالت اقتصادی دارد؟

کاشت و خرید نهال گردو در مناطق کوهستانی و یخبندان سودآور است، گردو درختی است که به آب و هوای سرد و مرطوب عادت کرده و برای رشد و تولید محصول به سرما و یخبندان زمستان احتیاج دارد، از لحاظ علمی کاشت و خرید نهال گردو در سده و مناطق کوهستانی و یخبندان که دارای آب و هوای یخبندان و سرد هستند، می‌تواند به عنوان یک کسب و کار سودآور مطرح باشد.
از طرف دیگر، گردو یک محصول با بازار مستقل بوده و طرفداران زیادی در بازارهای محلی و صادراتی دارد، از آنجا که گردو یک محصول با قدرت ذخیره‌سازی و انبارمانی بالا است و می‌توان آن را به مدت چند سال نگهداری و به طور مستقل بازاریابی و فروش آن را انجام داد

خرید نهال گردو در سده

میزان آب مورد نیاز برای آبیاری باغات گردو توسط متخصصان نهالستان در سده تعیین می‌شود و زمان فروش نهال گردو در سده توسط کارشناسان فروش به کشاورزان ارائه می‌شود، عوامل تعیین کننده برای میزان آبیاری باغ گردو عبارتند از:
● نژاد نهال گردو
● شرایط آب و هوایی
● نوع خاک
● عمق آب زیرزمینی
خرید نهال:

فروش نهال گردو در سده

میوه‌های تولید شده در مناطق کوهستانی اعتبار بیشتری برای خود دارد، چون:
● تقاضای برای خرید محصولات باغی ارگانیک و بدون استفاده از سموم شیمیایی در بازار بیشتر است.
● بخاطر متنوع بودن فروش نهال گردو در سده، تنوع میوه‌های تولید شده در این منطقه بالا بوده و بازار مخصوص به خود را دارد.

نهال گردو مناسب سده

نهال‌های سردسیری و دیرگل که برپایه ژنوتیپ یا پیوندی تکثیر شده باشد گزینه مناسبی برای کاشت در منطقه کوهستانی و سردسیری سده است.

انواع نهال گردو در سده

از انواع نهال گردو سازگار با منطقه سدل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
● نهال گردو اسرائیلی زودبازده است و باردهی آن در هر هکتار حداقل ۴ تا ۸ تن تخمین زده‌اند، این درخت به صورت خوشه‌ای میوه خود را تولید می‌کند که در هر خوشه ۸ تا ۲۸ عدد گردو وجود دارد، محدودیت ارتفاعی نداشته و در مناطق کوهستانی و سردسیری بازده مناسبی دارد.
● نهال گردو خوشه‌ای باردهی بالایی داشته از این رو مورد توجه کشاورزان منطقه سده قرار گرفته است میوه گردوی خوشه‌ای پوسته کاغذی دارد.
● نهال گردو فرانکت یک نهال آمریکایی است که به عنوان نهال دیر گل و سردسیری برای کاشت در سد مناسب است در یک هکتار زمین حداقل ۴ تن میوه تولید می‌کند و عمر اقتصادی آن ۸۰ سال است.

قیمت نهال گردو در سده

احتساب و تعیین قیمت نهال گردو در سده یک فرایند پیچیده بوده و برخی از عوامل موثر شامل عوامل بازاری، عرضه و تقاضا، هزینه تولید، و آمار فروش قبلی در نهالستان هست:
● اندازه و قد نهال: اندازه و قد نهال نیز به عنوان فاکتوری مهم در تعیین قیمت نهال گردو در سده مؤثر هست، نهال‌های دو ساله گران‌تر هستند.
● رقم یا نژاد نهال گردو: وجود رقم‌ها و نژادهای مختلف نهال گردو در بازار می‌تواند تأثیر زیادی بر قیمت نهال داشته باشد، برخی از رقم‌ها و نژادها محبوب‌تر و تقاضای بیشتری دارند و در نتیجه قیمت بالاتری دارند.
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در سده

آمار فروش نهالستان‌ها در چند سال گذشته مشخص کرده است نهال کانادایی پالیز تیپ ۹ به خاطر باروری بالای ۶ تن در هکتار و هزینه‌های کمتر مورد توجه کشاورزان این منطقه قرار گرفته است، از دیگر ویژگی‌های نهال گردو پالیز تیپ نه باید به موارد زیر اشاره کرد:
● این نهال اصالتاً کانادایی بوده ولی توسط نهالستان برتر نهال بومی‌سازی و در آمار بالا به دست کشاورزان می‌رسد.
● کیفیت و مرغوبیت این نهال به اندازه‌ای بالا است که نهالستان عرضه کننده آن را با کارت گارانتی ۲ ساله عرضه می‌کند.

نهالستان گردو در سده

مهمترین سیاست معتبرترین نهالستان گردو در سده جلب رضایت کشاورزان و کمک به آنها برای احداث باغ تجاری و مدرن است.

کلام آخر

کاشت نهال گردو در مناطق کوهستانی و یخبندان پتانسیل بالایی دارد، مناطق کوهستانی و یخبندان مانند شهر سده دارای آب و هوای سرد و مرطوب هستند که برای کاشت و خرید نهال گردو در سده بسیار مناسب بوده و باعث عمر طولانی . افزایش باروری درختان گردو می‌شود.
البته خاک‌های مناطق کوهستانی و یخبندان دارای ضریب نفوذپذیری مناسب و حاوی مقدار زیادی مواد آلی هستند که برای رشد بهتر انواع نهال میوه مناسب هستند، کشاورزان شهر سده برای آشنایی بیشتر با انواع نهال سازگار در این منطقه می‌توانند به صفحه خرید نهال در سده مراجعه کنند.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال