خرید نهال گردو در سعات شهر✔️ قیمت انواع نهال گردو سعادت شهر

از مناطق سردسیری استان فارس باید به شهر سعادت شهر اشاره کنیم که ۱۷۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع داشته و مختصات آن عرض شمالی و ۴۵/۵۲ تا ۳۰/۵۳ طول شرقی از نصف النهار هست، سعادت شهر به دلیل قرار گرفتن در بین دو رشته کوه دارای اقلیم معتدل رو به سردسیری با توده هوای مدیترانه‌ای است، به خاطر همین زمستان آن سرد و مرطوب و تابستان نسبتا گرم و خشک دارد، همین امر تاثیر زیادی در احداث باغ گردو در شهر سعادت شهر گذاشته است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سعادت شهر

یکی از شهرهای ییلاقی شهرستان پاسارگاد سعادت شهر است که بین دو رشته کوه‌های زاگرس احاطه شده، طبق بررسی‌های انجام شده میانگین دما را در شهر ۹ درجه سانتیگراد است و روزهای یخبندان آن از اواسط آذر تا اواسط آغاز شده و تا اواسط بهمن ادامه دارد، کشاورزان به هنگام خرید نهال گردو در سعادت شهر حتماً به ذخایر آبی منطقه و نوع خاک توجه داشته باشند.
نهال گردو باید توانایی مقاومت در برابر سرمازدگی را داشته باشد، مناطق معتدل مدیترانه‌ای شهر سعادت آباد شامل زمستان‌های نسبتا سرد و طولانی هستند که دمای آن گاهی به منفی ۲۰ درجه نیز کاهش پیدا می‌کند و نهال باید بتواند سرمای شدید این فصل را تحمل کند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در سعادت شهر

نام‌های قدیمی سعادت شهر کلیلک و اکلیدک بود، آثار باستانی موجود در سعادت شهر نشانگر از قدمت طولانی و تاریخی این شهر است، به خاطر سرسبزی منطقه اکثر ساکنین این شهر از همان گذشته به دنبال کشاورزی و باغداری بودند، با کمی مطالعه بر روی باغات مشخص شده باغات گردو در این شهر نزدیک به ۲۰۰ سال قدمت داشته و محبوبیت خاصی دارد، البته در سال‌های گذشته آمار فروش نهال گردو در سعادت شهر جهش چشمگیری داشته و این نشانگر اختصاص یافتن اراضی این منطقه برای احداث باغ تجاری گردو است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سعادت شهر

مهمترین شرایط باغداری در مناطق معتدل مدیترانه‌ای شهر سعادت شهر عبارتند از:
● مناطق معتدل مدیترانه‌ای دارای آب و هوای سرد و مرطوب در زمستان و معتدل و نسبتا گرم در تابستان هستند، این آب و هوا برای رشد و تولید محصولات باغی مهم است.
● خاک‌هایی با تغذیه خوب برای احداث باغ گردو در سعادت شهر مناسب هستند، این خاک‌ها تخلخل بالا داشته، مملو از مواد عالی بوده و برای حاصلخیز کردن آن از کود دامی پوسیده استفاده می‌شود.
● باغداران باید توجه داشته باشند که در مناطق معتدل مدیترانه‌ای، برخی از بلاها مانند سرمازدگی و تیرگی شدید می‌تواند رخ دهد، استفاده از منابع آبی مانند سیستم‌های آبیاری مصنوعی و یا غربال‌کردن شدید خاک می‌تواند کمک کننده باشد.
● خرید نهال گردو پایه کوتاه باعث می‌شود که از سرمازدگی درختان در فصل زمستان جلوگیری شود، کشاورزان باید روش صحیح هرس درختان در فصل زمستان را به خوبی یاد بگیرند، اگر تجربه کافی در این زمینه ندارند از متخصصین نهالستان در سعادت شهر کمک بخواهند.

آیا کاشت نهال گردو در سعادت شهر حالت اقتصادی دارد؟

گردو یکی از محصولات ارزشمند درختی است که به عنوان محصول غذایی و صنعتی استفاده می‌شود، این محصول طیف وسیعی از کاربردهایی از جمله استفاده در کنترل وزن، بهبود سلامت قلب و عروق، کاهش خطر بروز سرطان و ترمیم بافت‌های بدنی دارد.
مناطق معتدل مدیترانه‌ای با آب و هوای گرم و خشک در تابستان و سرد و مرطوب در زمستان، شرایط مساعدی برای رشد بهتر درختان گردو فراهم می‌کنند، با توجه به قدمت زندگی درخت گردو که به بیش از 100 سال می‌رسد، مشخص شده این درختان سیستم دفاعی قوی در برابر تنش‌های محیطی مانند خشکی، شوری خاک و برخی آفات دارند.

خرید نهال گردو در سعادت شهر 

ویژگی‌های یک نهال گردو خوب برای خرید نهال گردو در سعادت آباد و کاشت در مناطق معتدل مدیترانه عبارتند:
● مناطق معتدل مدیترانه دارای تابستان‌های سرد و خشک هستند، نهال گردو باید توانایی تحمل در برابر خشکی و کم آبی را داشته باشد.
● گردوها نیاز به نور بسیار زیادی دارند، بنابراین نهالی که تعداد برگهایش بیشتر و بزرگتر بوده، برای مناطق معتدل مدیترانه مناسب هست و فرایند فتوسنتز را بدون هیچ مشکلی انجام می‌دهند.
● به دلیل اینکه شهر سعادت آباد دارای بادهای قوی و پرشتاب هست، نهال گردو باید توانایی تحمل و مقاومت در برابر باد را داشته باشد.
خرید نهال:

فروش نهال گردو در سعادت شهر 

از نکات مهم باغداری در سعادت شهر علاوه بر آب و هوا، ارتفاع و نحوه آبیاری درختان باید به خاک آن اشاره کرد، نهال گردو باید در خاک شنی و دسترسی محدود آب رشد کنند، البته کارشناسان به هنگام فروش نهال گردو در سعادت شهر برنامه صحیح کود دهی و آماده سازی خاک را در اختیار کشاورزان قرار می‌دهند.

نهال گردو مناسب سعادت شهر 

با توجه به سرما و یخبندان فصل زمستان همچنین بهار دیررس در سعادت آباد توصیه می‌شود حتماً نهال‌های سردسیری و دیرگل را خریداری کنید که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هستند.

انواع نهال گردو در سعادت شهر 

از انواع پر فروش نهال گردو در سعادت شهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
● نهال گردو خوشه‌ای که پوست کاغذی داشته و هیچ تداخلی با آب و هوای معتدل مدیترانه ندارد.
● نهال گردو فرانکت پیوندی منشا آن کشور فرانسه است، ولی توسط نهالستان برتر نهال بومی‌سازی شده و در یک هکتار زمین حداقل ۴ تن میوه با کیفیت تولید می‌کند.
● نهال گردو کلاسیک تویسرکان ایرانی میوه های با کیفیت و صادراتی را تولید می‌کند.

قیمت نهال گردو در سعادت شهر 

قیمت نهال گردو در مناطق مختلف کشور ایران بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله:
1. سایز نهال نیز تاثیر قابل توجهی در قیمت آن دارد. نهال‌های دوساله قیمت بیشتری دارند.
2. فعالیت در بازار می‌تواند تأثیر زیادی بر قیمت نهال‌های گردو داشته باشد، عواملی مانند عرضه و تقاضا، سودجویی فروشندگان، در قیمت نهال گردو در سعادت شهر تاثیر می‌گذارند.
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در سعادت شهر 

نهال گردو پالیز تیپ ۹ یک نهال کانادایی بوده و بر پایه ژنوتیپ تکثیر می‌شود، میوه این نهال نیمه کاغذی بوده و درصد بیشتر وزن آن مربوط به مغز گردو است، مغز میوه گردو پالیز سفیدتر بوده و برای خشکبار و صادرات از این میوه استفاده می‌شود، علاوه بر تقاضای بالای میوه گردو پالیز کانادایی باید خاطرنشان شویم که در یک هکتار حداقل ۶ تا ۸ تا میوه با کیفیت تولید می‌کند، کشاورزان به هنگام خرید نهال گردو در سعادت شهر توجه داشته باشند که نهال کانادایی پایه کوتاه بوده و در یک هکتار زمین ۲۸۰ اصله نهال جای می‌گیرد.

نهالستان گردو در سعادت شهر 

کشاورزان بهتر است قبل از انتخاب و خرید نهال گردو در سعادت شهر حتماً نهالستان‌های معتبر و مجوزدار را شناسایی کنند که محصولات خود را با کارت گارانتی ارائه می‌دهد.

کلام آخر

باید خاطرنشان شویم که ارتفاع ۱۷۰۰ متری و آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای شهر سعادت شهر باعث شده تا انواع میوه‌های درختی در این شهر تولید و به بازار عرضه شود که باعث رونق صنعت کشاورزی شده است، برای شناختن نهال‌های میوه سازگار با سعادت شهر و قیمت آنها به صفحه خرید نهال میوه در سعادت شهر مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال