خرید نهال گردو در سیدان✔️ قیمت انواع نهال گردو سیدان

کاشت نهال گردو در مناطق کوهستانی و مدیترانه‌ای شهر سیدان می‌تواند با موفقیت صورت گیرد، اما برای برنامه‌ریزی و انجام درست کاشت نیاز به بررسی شرایط محیطی و آب و هوایی در این مناطق دارید. در ادامه، چندین شرط کاشت نهال گردو در مناطق کوهستانی و مدیترانه‌ای سیدان را ذکر خواهیم کرد، همراه ما باشید

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سیدان

مهم‌ترین مسئله برای راه‌اندازی باغ کشاورزی و تجاری شناختن شرایط اقلیمی شهر مورد نظر است، سیدان در بخش‌های شمالی استان فارس قرار گرفته و به خاطر ارتفاع ۱۶۰۰ متری از سطح دریا به عنوان یک منطقه کوهستانی شناخته شده است.
از ویژگی‌های بارز اقلیم شهر سیدان که تاثیر زیادی بر خرید نهال گردو در سیدان گذاشته توده هوای مدیترانه‌ای آن است، این توده هوا باعث شده تا دمای فصل زمستان در شهر سیدان به منفی ۲۰ درجه و در فصل تابستان به مثبت ۳۵ درجه برسد.
ولی میانگین دما در طول سال ۱۶ درجه سانتیگراد بوده و باعث شده آب و هوای ایده آلی برای احداث باغ گردو در سیدان ایجاد کند، کشاورزان عزیز حتماً سرعت باد منطقه را نیز مورد بررسی قرار دهند، اکثراً بادهای غربی با سرعت ۶ km/h، هست.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در فارس

تاریخچه باغات گردو در سیدان

یکی از شهرهای قدیمی استان فارس شهر سیدان است که بر اساس قبرستان‌های قدیمی موجود در این شهر قدمت آن به هزار سال قبل می‌رسد، همانطور که قبرستان این منطقه قدیمی است، باغات کشاورزی شهر سیدان قدمت طولانی داشته و جزو باغات کهنسال استان فارس شناخته شده است، ایده آل بودن اقلیم شهر سیدان باعث شده تا نزدیک به ۲۰ درصد اراضی این شهر به احداث باغ گردو در شهر سیدان اختصاص یابد، در واقع از محصولات مهم تولید شده در شهر سیدان میوه گردو است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سیدان

با کمی بررسی نقشه ایران خواهید فهمید مختصات جغرافیایی سیدان طول جغرافیا: 53درجه شرقی و 29 درجه شمالی هست، این مختصات باعث شده تا در فصل تابستان نور کافی برای رشد و پخته شدن میوه گردو وجود داشته باشد؛ طبق آمار به دست آمده میزان بارندگی سالیانه شهر سیدان ۳۲۰ میلی متر است.
کشاورزان در خرید نهال گردو در سیدان باید نهال‌های مقاوم به کم آبی و خشکی را انتخاب کنند، اقلیم کوهستانی و مدیترانه‌ای شهر سیدان باعث شده تا نوسانات رطوبت در این شهر افزایش یابد؛ معمولا در فصل زمستان هوا سرد با رطوبت بالای ۶۰ درصد و در فصل تابستان هوا گرم و با رطوبت کمتر از ۳۰ درصد است،

آیا کاشت نهال گردو در سیدان حالت اقتصادی دارد؟

شهر سیدان یک منطقه کوهستانی و مدیترانه است برای اقتصادی بودن احداث باغ گردو در سیدان چند نکته را بیان می‌کنیم:
● دمای یخبندان فصل زمستان باعث افزایش عملکرد درخت گردو در فصل بهار می‌شود.
● گرمای بالای ۲۵ درجه فصل تابستان به رسیدن و پخته شدن میوه‌های گردو در این فصل کمک می‌کند.
وقتی نهال گردو در فصل زمستان به خواب عمیق زمستانی فرو رفته و نیاز سرمایی خود را تامین کرده است، با آغاز فصل بهار قدرت بیشتری در جوانه دهی و گرده افشانی خواهد داشت که تاثیر بسزایی در کیفیت میوه گردو دارد.
از طرف دیگر حرارت و دمای فصل تابستان به درختان گردو کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکنه میوه‌ها آماده برداشت شوند، در واقع کیفیت میوه گردوی تولید شده در سیدان بیشتر از مناطق دیگر بوده و باعث افزایش صادرات آن به بازار برون مرزی شده و نشانگر اقتصادی بودن خرید نهال گردو در سیدان است.

خرید نهال گردو در سیدان

کشاورزان قبل از خرید نهال گردو در سیدان باید محوطه باغ را آماده سازی کنند، این اماده سازی شامل موارد زیر است:
● گردو در مناطق مدیترانه‌ای به مقدار مناسبی نور خورشید نیاز دارد،بهتر است نهال‌ها روزانه حداقل 6 تا 8 ساعت در معرض نور قرار بگیرند، مناطق کوهستانی و مناطق مدیترانه‌ای از نور خورشید بسیار غنی هستند.
● گردو در خاک‌های عمیق و متخلخل رشد می‌کنند، خاک‌هایی با زهکشی خوب بهترین مکان برای کاشت نهال‌های گردو هستند، حتما قبل از کاشت نهال گردو میزان ph خاک را مورد بررسی قرار دهید.

فروش نهال گردو در سیدان

نهالستان‌های معتبر با توجه به اقلیم مناسب و ایده‌آل شهر سیدان نهال‌های زیادی را به کشاورزان این منطقه پیشنهاد می‌دهند، تنها نکته مشترک در فروش نهال گردو در سیدان دیرگل بودن آنها است، در واقع دوره شکوفه دهی این درختان اواخر فصل فروردین و اوایل اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

نهال گردو مناسب سیدان

از نظر متخصصین نهالستان در سیدان نهال‌های گردو کاغذی و نیمه کاغذی بازار فروش مناسبی داشته و برای فروش نهال گردو در سیدان مناسب هستند.

انواع نهال گردو در سیدان

از انواع نهال گردو محبوب در شهر سیدان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
● نهال گردوی فرنور دیر گل و زود بازده است، برای مناطق مدیترانه‌ای و کوهستانی مناسب بوده و نیاز آبی کمتری دارد.
● نهال گردوی کانادایی متعلق به کشور کانادا، بوده و توسط نهالستان برتر نهال بر پایه ژنوتیپ بومی‌سازی شده است، در یک هکتار زمین ۲۸۰ اصل نهال گردو کانادایی کاشته می‌شود.
● نهال گردوی اسرائیلی دیر گل و متعلق به کشور فلسطین است کمیت و کیفیت باردهی آن بالا است.

قیمت نهال گردو در سیدان

قیمت نهال گردو در مناطق کوهستانی و مدیترانه‌ای بر اساس سیستم دفاعی آن مشخص می‌شود، قیمت نهال گردو در سیدان به عوامل متعددی بستگی دارد:
● امکان دسترسی
● میزان تقاضا و عرضه نهال گردو
● سن نهال گردو
● انواع نهال (مثلاً نهال تک برگ و چند برگ)
● شرکت‌ها یا فروشندگانی که نهال را عرضه می‌کنند، نهال‌هایی که به صورت مستقیم توسط نهالستان‌های تولید کننده عرضه می‌شوند قیمت ارزانتری دارند.
علاوه بر این، عوامل جغرافیایی و میزان هزینه تولید نهال در تعیین قیمت نهال گردو در سیدان نقش دارند، بنابراین نمی‌توان قیمت دقیق را بدون تحقیق در محلهای مربوطه مشخص کرد، بهترین راه برای اطلاع از قیمت نهال گردو در مناطق مدیرترانه‌ای و کوهستانی مراجعه به لینک زیر است.
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در سیوان

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ بهترین نهال گردو شناخته شده است، اصالت این نهال مربوط به کانادا بوده و سازگاری زیادی با مناطق مدیترانه‌ای دارد.

نهالستان گردو در سیدان

از ویژگی‌های بارز نهالستان گردو در سیدان باید به خدمات پس از فروش و مشاوره رایگان آن اشاره کرد، کشاورزان این شهر قبل از خرید نهال گردو در سیدان باید مجوز نهالستان را مورد بررسی قرار دهند.

کلام آخر

گردو در مناطقی با آب و هوای معتدل تا گرم رشد می‌کند، در مناطق مدیترانه‌ای، شرایط کاشت بهتر است البته به شرطی که در تابستان‌ها خشک و گرم، روش آبیاری باغ مناسب باشد، البته کشاورزان شهر سیدان باید از باغات گردو در برابر تندبادها محافظت کنند؛ همانطور که تنوع نهال گردو برای شهر سیدان زیاد است، انواع نهال دیگر را نیز می‌توان در این منطقه کاشت جهت شناختن این نهال‌ها به صفحه خرید نهال میوه در سیدان مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال