خرید نهال گردو در شریفیه✔️ قیمت انواع نهال گردو شریفیه

درختان گردو درختانی بلند و مقاوم هستند که میوه هسته‌دار با مغزهای خوراکی به نام گردو را در داخل پوسته سخت خود دارند. این درختان می‌توانند صد و پنجاه سال عمر کنند. درختان گردو تک‌پایه هستند، به این معنی که شکوفه‌های گل‌دار نر و ماده موردنیاز برای تولیدمثل را یک درخت تولید می‌کنند و نیازی به کاشت درختان نر و ماده نیست. درختان گردو در حدود 5 سالگی به بلوغ و به بالاترین میزان باردهی می‌رسند. در این متن به احداث باغ گردو در شریفیه و همچنین راهنمایی شما برای خرید نهال گردو مناسب با این شهر خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی شریفیه

شریفیه در حدود 12 کیلومتری شهر قزوین واقع‌شده است و با شهرهای بیدستان و محمدیه همسایه است. این منطقه آب و هوایی نیمه‌خشک و سرد دارد. شرایط اقلیمی و خاک مساعد زمینه را برای کشاورزی و باغداری در این منطقه فراهم آورده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در قزوین

تاریخچه باغات گردو در شریفیه

در شریفیه باغات میوه و گردو به‌صورت انبوه وجود دارند. درختان بومی گردو در این باغات کاشت شده‌اند. علاوه بر باغات قدیمی باغداران از طرف جهاد کشاورزی برای ایجاد باغات جدید گردو تشویق می‌شوند. در هنگام کاشت درخت گردو باید این نکته را مدنظر داشته باشید که درختان گردو ترکیبی شیمیایی به نام ژوگلون تولید می‌کنند که رشد گیاهان مجاور را متوقف می‌کند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در شریفیه

این راهنمای گام‌به‌گام برای احداث باغ گردو را دنبال کنید:
• اولین گام برای احداث باغ گردو آنالیز خاک باغ است تا pH آن مناسب برای کاشت گردو باشد.
• نهال‌هایی که با اقلیم شریفیه مناسب هستند را خریداری کنید.
• محل کاشت را انتخاب کنید. محل کاشت را درجایی از باغ انتخاب کنید که درخت شما در آن نور مستقیم خورشید زیادی دریافت کند. محل را با خاک غنی و با زهکشی خوب آماده کنید و منطقه را از سایر پوشش‌های گیاهی و هرگونه سنگ یا ریشه بزرگ پاک‌کنید. به درختان خود فضای کافی برای رشد بدهید زیرا آن‌ها سیستم ریشه‌ای عمیق و دوقلویی ایجاد می‌کنند.
• نهال‌ها را بکارید. دانه‌های گردو را بافاصله 6-7 متری بکارید تا فضای کافی برای رشد داشته باشند.
• نهال‌ها را آبیاری کنید. بلافاصله پس از کاشت نهال‌ها را آبیاری کنید. برای تماشای رشد دانه‌های گردوی خود به درختان جوان و بالغ شدن در سال‌های آینده آماده شوید.

 

آیا کاشت نهال گردو در شریفیه حالت اقتصادی دارد؟

در اینجا سه مورد از محبوب‌ترین کاربردهای درخت گردو آورده شده است:
1. تولید آجیل: بارزترین کاربرد درختان گردو، برداشت میوه آن‌ها برای آجیل خوراکی است. گردو سیاه و گردو انگلیسی دو گونه هستند که اغلب برای برداشت استفاده می‌شوند.
2. الوار: چوب درخت گردو سخت و مقاوم است و الوار این درختان می‌تواند همه‌چیز از مبلمان و کف‌پوش گرفته تا اسلحه بسازد. گردو سیاه محبوب‌ترین درخت گردو است که برای چوب استفاده می‌شود.
3. رنگرزی: پوسته خردشده میوه گردو که پوسته نیز نامیده می‌شود، می‌تواند لباس را به رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای‌رنگ کند.
باغات گردو سودآوری بالایی دارند و می‌توان محصولات به‌دست‌آمده از آن را در بازارهای داخلی و خارجی عرضه نمود.

خرید نهال گردو در شریفیه

برای خرید نهال گردو می‌توانید به نهال فروشی‌ها مراجعه کنید. تنوع بالای ارقام گردو ممکن است شما را سردرگم کند. چنانچه در مورد خرید نهال میوه اطلاعات کافی نداشته باشید به‌راحتی می‌توانید از طریق مشاوران آنلاین سایت رایگان مشاوره شوید و اطلاعات کافی را به دست بیاورید. با خرید نهال مناسب می‌توانید باغ گردو با محصول زیاد و مرغوب داشته باشید.

فروش نهال گردو در شریفیه

ممکن است افراد سودجو نهال‌هایی بی‌کیفیت را باقیمت‌های پایین به خریداران عرضه کنند ولی آگاه باشید که ممکن است این نهال‌ها پس از چندین سال نگهداری بار ندهند و یا محصولشان بی‌کیفیت باشد. فروش نهال‌های شناسنامه‌دار در نهالستان‌ها صورت می‌گیرد.

نهال گردو مناسب شریفیه

چندین رقم از گردو را که برای کاشت در شریفیه مناسب هستند را با برخی از ویژگی‌هایشان نام می‌بریم:
• گردو ژنوتیپ پالیز از بهترین ارقام گردو برای کاشت در شریفیه است. این رقم تحمل سرمای 30- درجه و تحمل گرمای بالا تا ۴۵ درجه را دارد و از انواع دیر گل گردو است.
• گردو چندلر تحمل سرمای منفی ۳۰ و گرمای تا ۴۰ درجه را دارد و دیر گل است. دیر گل بودن گردو یک مزیت در مناطق سرد محسوب می‌شود؛ جوانه‌ها از یخ‌زدگی حفظ می‌شوند.
• گردو فرنور تحمل سرمای 30- درجه و تحمل گرمای 40 درجه را دارد و از انواع دیر گل است. این رقم نیز بین کشاورزان بسیار محبوب است.
• گردو اسرائیلی در مناطق معتدل بدون سرمای بهار کاشته می‌شود و از ارقام زود گل است.
• گردو تویسرکان رقم قدیمی و زود گل گردو برای کاشت در مناطق معتدل بدون سرمای بهاره یکی از بهترین گزینه‌ها برای کاشت در شریفیه است.

انواع نهال گردو در شریفیه

در شریفیه انواع نهال گردو در نهالستان‌ها ارائه می‌شود. برای دسترسی به تنوع بالای نهال‌ها شما می‌توانید خرید خود را از نهالستان‌های مرکزی انجام دهید. قبل از خرید اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورید تا خریدی مناسب داشته باشید. علاوه بر نهال‌های نام‌برده شده در بالا نهال‌های دیگری نیز هستند که برای کاشت در شریفیه گزینه‌های مناسبی هستند.

قیمت نهال گردو در شریفیه

نهال‌ها بسته به کیفیتی که دارند قیمت‌های متفاوتی دارند. برای اطلاع از قیمت‌ها و دریافت لیست قیمت می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
نهال‌های اصلاح‌شده و پیوندی که در برابر شرایط محیطی و بیماری‌ها مقاومت بالایی دارند قیمت‌های بالاتری دارند.

بهترین نهال گردو در شریفیه

پرورش‌دهندگان حرفه‌ای درختی را می‌کارند که ترکیبی از دو بافت گیاهی مختلف، پایه و پیوندک است. پایه قسمت پایینی درخت است و سیستم ریشه را تولید می‌کند. انتخاب پایه مناسب بسیار مهم است، زیرا پایه می‌تواند از کل درخت در برابر بیماری‌های مختلف ناشی از خاک محافظت کند. پیوندک قسمت بالایی درخت را تولید می‌کند و البته ویژگی‌های درخت را تعیین می‌کند. درختان پیوندی زودتر به بار می‌نشینند، محصول بیشتری تولید می‌کنند و نسبت به درختان طبیعی (غیر پیوندی) در برابر بیماری‌های رایج مقاوم‌تر هستند. علاوه بر این، آن‌ها یکنواختی میوه را تضمین می‌کنند.

نهالستان گردو در شریفیه

در شریفیه نهالستان‌های محلی وجود دارند که به ارائه انواع نهال‌های میوه و گردو می‌پردازند. علاوه بر این نهالستان برتر با ارائه تنوع بالایی از نهال‌های گردو توانسته توجه بسیاری از باغداران را به خود جلب کند. برای خرید نهال گردو از این مجموعه علاوه بر مراجعه حضوری می‌توانید آنلاین خرید خود را انجام دهید.

کلام آخر

مجموعه نهالستان برتر نهال‌هایی باکیفیت و شناسنامه‌دار را به شما عرضه می‌کند. خرید از جای مطمئن، تضمین‌کننده کیفیت نهال است. همچنین باغداران عزیز برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با انواع نهال‌های میوه که قابلیت کاشت در شریفیه را دارند می‌توانند به صفحه خرید نهال میوه در شریفیه مراجعه کنند.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال