خرید نهال گردو در قطب آباد✔️ قیمت انواع نهال گردو قطب آباد

شهر قطب آباد مرکز بخش کردیان بوده، این شهر در استان فارس قرار گرفته و مختصات جغرافیایی آن بر روی نقشه ایران ۲۸٫۶۴۰۳° شمالی ۵۳٫۶۳۸۶° شرقی هست؛ طبق آخرین آمار سرشماری در سال ۱۳۹۵ ساکنین این شهر ۷۵۰۰ نفر بوده و شغل اصلی آنها دامداری و کشاورزی هست؛ شهر قطب‌آباد را به عنوان دروازه ورودی به جزایر خلیج فارس می‌شناسند؛ ره‌آورد اصلی آن گندم است؛ در ادامه مقاله شرایط اقلیمی قطب‌آباد و احداث باغ گردو در آن را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی قطب آباد

همانطور که اشاره کردیم اقتصاد شهر قطب‌آباد بر پایه کشاورزی است ولی تولید محصول گردو سهم بسیار کمی را دارد؛ از شرایط اقلیمی موثر در خرید نهال گردو در قطب‌آباد باید به موارد زیر اشاره کرد:
• شهر قطب آباد در منطقه نیمه خشک و گرمسیری مستقر شده است.
• شهر قطب آباد دارای زمستان نسبتا خنک و تابستان گرمی است.
• ارتفاع شهر قطب آباد از سطح دریا ۱۰۰۰ متر است.
• بارش بارندگی در سطح قطب‌آباد کمتر از ۲۰۰ میلی‌متر است.
• میانگین رطوبت این شهر در طول سال کمتر از ۵۰ درصد است.
• ورزش باد در شهر قطب آباد نسبتاً سرعت بالایی دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در قطب آباد

باغات گردو در شهر قطب آباد تاریخچه چندان طولانی ندارند، چون اکثر نهال‌های کلاسیک و بومی ایرانی سازگاری زیادی با اکوسیستم گرم و خشک قطب آباد ندارند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در قطب آباد

شهر قطب آباد دارای بارش محدود و نامتناسبی بوده و میزان بارندگی این شهر در طول سال کمتر از ۲۰۰ میلی‌متر هست؛ لذا، احداث باغ گردو در قطب آباد نیازمند برنامه‌ریزی دقیقی در خصوص آبیاری و مدیریت منابع آب هستند؛ تهیه سیستم‌های آبیاری قطره‌ای و استفاده از تکنولوژی‌های پایدار مانند جمع‌آوری آب باران می‌تواند مفید باشد.
به خاطر خشکی هوا یا باران‌های سیل آسا در منطقه قطب‌آباد، خاک اکثر اراضی این منطقه فقیر به نیتروژن و عناصر غذایی دیگر هست، قبل از کاشت نهال، خاک را تجزیه و تحلیل نموده و مطمئن شوید که شرایط مناسبی برای رشد و تغذیه نهال گردو فراهم است؛ در صورت لزوم، با اضافه کردن کمپوست یا کود حیوانی پوسیده، کیفیت خاک را بهبود بخشید.

آیا کاشت نهال گردو در قطب آباد حالت اقتصادی دارد؟

در صورتی که خرید نهال گردو در قطب آباد به صورت استاندارد انجام شود کاشت آن کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد بود، نهال خریداری شده باید بتواند گرمای بیشتر از ۴۰ درجه شهر قطب آباد را تحمل کند.

خرید نهال گردو در قطب آباد

برای خرید نهال گردو در قطب آباد به ویژگی‌های ژنتیکی نهال توجه ویژه‌ای داشته باشید؛ نهال گردو گرمسیری به صورت ژنتیکی باید تحمل حرارت بالا را داشته و به خاطر زاویه تابش مستقیم آفتاب دچار صدمه و آفتاب سوختگی نشوند.
باغداران بهتر است قبل از خرید نهال گردو در قطب‌آباد با شرایط آبیاری باغات خود آشنایی داشته باشند، البته مسئله مهم برای نهال گردو داشتن سیستم ریشه عمیق برای جذب رطوبت از خاک بوده و جزء ویژگی‌های اصلی نهال‌های گرمسیری محسوب می‌شود.

فروش نهال گردو در قطب آباد

ویژگی‌های ظاهری یک نهال خوب برای فروش نهال گردو در قطب آباد شامل موارد زیر هست:
• ساقه قوی و سالم: نهال با ساقه قوی و بهترین پایه‌ برای رشد و توسعه صحیح نهال‌های پیوندی و ژنوتیپ هست.
• ریشه سالم: ریشه‌های سالم و خوب توانایی دریافت مواد غذایی از خاک و حمایت از ساقه را داشته؛ رشد و تغذیه نهال را تضمین می‌کند.

نهال گردو مناسب قطب آباد

در ادامه مطلب دو ویژگی مهم برای نهال گردو مناسب بر قطب‌آباد ارائه می‌دهیم:
• گلدهی زودهنگام: این نهال‌ها زودگل بوده و زود رس باشند تا برداشت میوه گردو در نیمه اول مهر ماه به پایان برسد.
• مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها: نهال‌های گرمسیری و زودگل باید مقاومت مناسبی در برابر آفات و بیماری‌های متداول داشته باشند؛ در شهر قطب‌آباد به خاطر خشکی هوا شیوع بیماری‌ها و آفات بیشتر از مناطق دیگر است.

انواع نهال گردو در قطب آباد

نهال گردو پکان آمریکایی، نهال گردو لارا آمریکایی و نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۵ جزو نهال‌هایی هستند که در این منطقه می‌توان کاشت.

قیمت نهال گردو در قطب آباد

برای استعلام قیمت نهال گردو در قطب‌آباد می‌توانید وارد لینک زیر شوید:
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در قطب آباد

طبق بررسی‌های انجام شده بهترین نهال گردو در قطب‌آباد نهال گردو پکان آمریکایی است؛ از ویژگی‌های خرید نهال گردو در قطب‌آباد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• نهال گردو پکان آمریکایی گرمسیری و زودگل است این درخت نیاز سرمایی طولانی مدتی ندارد‌
• حداقل باردهی نهال گردو پیکان آمریکایی در یک هکتار زمین ۴ تن است.
• این نهال زودبازده بوده و برای اولین باربری فقط یک سال زمان احتیاج دارد.
• میوه تولیدی نهال گردو پکان آمریکایی پوست کاغذی داشته و به راحتی از مغز آن جدا می‌شود.
• نهال گردو پکان آمریکایی قدرت باروری بالایی دارد.

نهالستان گردو در قطب آباد

نهالستان گردو در قطب آباد به عنوان یک نهالستان خوب، به راهنمایی و آموزش رایگان باغداران و کشاورزان می‌پردازد تا آنها بدانند چگونه نهال‌هایشان را به درستی مراقبت کرده و مانع از شیوع بیماری در باغات گردو شوند؛ همچنین، به مشتریان مشاوره می‌دهند که چه نوع نهالی برای شرایط خاص آنها مناسب است.
کارشناسان نهالستان معتبر برای ارتقاء دائمی کیفیت و کارایی نهال‌ها، در زمینه گیاه پزشکی، تحقیقات فراوان انجام داده و فعالیت خود را توسعه می‌دهند؛ آنها عملکرد خود را از طریق زیر ارتقا می‌دهند:
• انتخاب و کشت نهال‌های اصیل و با کیفیت
• اصلاح ارقام
• اصلاح بذرهای مورد استفاده برای تولید نهال پایه یا نهادهای بذری و قلمی

کلام آخر

یکی از وظایف اصلی نهالستان در قطب آباد، تولید نهال‌های سالم و قوی است؛ این فرایند شامل انتخاب بذر یا نهال مادر صحیح و اصیل است، پرورش نهال‌ها تا وقتی که بتوانند به رویشگاه جدید منتقل شوند و حفظ شرایط محیطی مناسب برای رشد و توسعه نهال‌ها، باعث ارتقا کیفیت آنها خواهد شد؛ کشاورزان قطب آباد با مراجعه به صفحه خرید نهال در قطب آباد در سایت اینترنتی برتر نهال می‌توانم با انواع نهال سازگار با این محیط آشنا شوند.رای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب قطب آباد و خرید نهال در قطب آباد اینجا کلیک کنید.

 

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال