خرید نهال گردو در قطرویه✔️ قیمت انواع نهال گردو قطرویه

کشاورزی در شهر قطرویه آمیخته‌ای از روش‌های سنتی و مدرنیته است که باعث شده تا باغداران در این منطقه درآمد ثابتی داشته باشند، از محصولات مهم شهر قطریه می‌توان به بادام پسته و دیگر خشکبار مانند گردو اشاره کرد، متاسفانه کاشت گردو در شهر گوتریه رواج چندان زیادی نداشته و از کل مساحت ۳۹۲ هکتار زمین زراعی فقط ۱۰ درصد آن مربوط به احداث باغ گردو اختصاص داده‌اند، ما در این مقاله می‌خواهیم میزان سود دهی باغات گردو در شهر قطرویه را به طور کامل توضیح داده و به صورت علمی آن را ثابت کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی قطرویه

شهر قطرویه یک منطقه گرمسیری است که میانگین دمای آن ۱۷ درجه سانتیگراد در طول سال است، دمای شهر قطرویه در فصل زمستان به منفی ۹ درجه و در فصل تابستان به مثبت ۴۱ درجه سانتیگراد می‌رسد، همین بازی دمایی برای خرید نهال گردو در قطرویه و کاشت آن مناسب هست، مختصات قطرویه عبارتند از:
عرض جغرافیایی— 29.1470465
طول جغرافیایی — 54.7041393
با اینکه میزان بارش باران در شهر قطرویه در طول سال کمتر از ۱۰۰ میلی‌متر است ولی در گذشته مردم این شهر از آب‌های قنات برای آبیاری باغات استفاده می‌کردند، امروزه برای راحتی کار با حفر چاه‌ها زمین‌های باغداری خود را آبیاری می‌کنند و همین موضوع باعث خشک شدن قنات‌های موجود در شهر قطرویه شده است.
کشاورزان شهر قطرویه به هنگام احداث باغ گردو در قطرویه توجه داشته باشند که گرم‌ترین ماه سال مربوط به مرداد بوده و در این ماه باید مراقب تنش‌های محیطی و دمایی باغات گردو باشند.
وزش باد در این منطقه سرعت زیادی نداشته و آسیب‌های چندان جدی به باغات گردو وارد نمی‌کند، و مرطوب‌ترین ماه سال در قطرویه اسفند، فروردین و اردیبهشت هست، در این بازه زمانی باغداران باید مراقب شیوع بیماری‌های باکتریایی و قارچی در باغات گردو باشند چون عامل اصلی شیوع بیماری رطوبت است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در قطرویه

همانطور که اشاره کردیم در صدر خیلی کمتری از زمین‌های زراعی شهر قطرویه را به احداث باغ گردو در قطرویه اختصاص داده‌اند، شاید دلیل آن به خاطر عدم آگاهی از نهال‌های گردو گرمسیری است، امروزه نهالستان‌های معتبر اقدام به تکثیر و فروش نهال گردو در قطرویه کرده‌اند که با شرایط این شهر سازگاری خیلی زیادی داشته و باردهی آن در یک هکتار حداقل ۴ تن میوه با کیفیت است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در قطرویه

امروزه روش‌ها و پیشنهادات جدید و علمی برای احداث باغ گردو در قطرویه وحود دارد که باغداران با رعایت کردن این مراحل می‌توانند باغ تجاری گردو را احداث کرده و تا سالیان طولانی از آن بهره‌برداری کنند، مراحل احداث باغ گردو به روش تجاری و مدرن به شرح زیر است:
● بررسی امکانات: این مرحله شامل بررسی امکانات موجود برای ایجاد یک باغ گردو مدرن هست، در این مرحله، اطلاعات مربوط به شرایط خاک، آب و هوا، منابع آبی و سایر منابع ضروری برای رشد گردو جمع آوری می‌شود.
● طراحی باغ: برنامه‌ریزی دقیقی برای ایجاد باغ گردو انجام شود، این شامل ایجاد طرح کلی باغ، انتخاب نوع نهال گردو، تنظیم جایگاه درختان، اختصاص فضاهای مختلف برای عملیات زراعی و تولید است.
● تهیه زمین و خاک‌رس: قبل از خرید نهال گردو در قطرویه، زمین مناسب و حاصلخیز برای رشد گردو انتخاب شود، اگر خاک زمین بی‌کیفیت یا ضعیف باشد، می‌توان اقداماتی مانند خاک رسی و تجدید خاک را انجام داد.
● انتخاب نوع گردو: بعد از بررسی و تهیه زمین، نوع گردویی که قصد کاشت دارید انتخاب می‌شود. عواملی مانند شرایط آب و هوایی، خاک و توانایی بازارپسندی محصول بر روی انتخاب نوع گردو و خرید نهال گردو در قطرویه تاثیر بگذارد.
● کاشت گردو: در این مرحله، درختان گردو در زمین کاشت می‌شوند، الگوی کاشت باید به نحوی طراحی شود که بهره‌وری بیشتری در تولید محصول داشته باشد، معمولاً توصیه می‌شود در فواصل منظم و با طول و عرض مشخصی کاشت انجام شود.
● مراقبت و آبیاری: اگرچه گردو در برخی مناطق جهان می‌تواند تحمل نسبتاً بالایی در مقابل خشکی داشته باشد، اما در سال‌های اولیه رشد آن به آبیاری مناسب نیاز دارد، محافظت از درختان در برابر آفات و بیماری‌ها نیز باید در این مرحله مد نظر قرار گیرد.
● برداشت محصول: درختان گردو زود بازده در حدود 4 تا ۵ سال پس از کاشت باردهی اقتصادی خود را شروع می‌کند، محصول به دست آمده درختان گردو جمع آوری و برای فروش آماده می‌شود.
● بازاریابی و فروش: در نهایت، محصول باغ گردو به بازار عرضه و به صورت مختلف (تازه یا فرآوری شده) به مشتریان عرضه می‌شود، این مرحله شامل تبلیغات، بسته‌بندی، توزیع و فروش محصول می‌شود.

آیا کاشت نهال گردو در قطرویه حالت اقتصادی دارد؟

زمانی خرید نهال گردو در قطرویه و کاشت آن در مزرعه سودآور و اقتصادی خواهد بود که کشاورزان نهال‌های اصلاح شده و ژنوتیپ را خریداری کنند، چون سیستم دفاعی این درختان در برابر تنش‌های هوایی و آفات مختلف قوی‌تر بوده و ریشه زایی عمیق‌تری دارند.

خرید نهال گردو در قطرویه

جستجو آنلاین برای خرید نهال گردو در قطرویه پیشنهاد می‌شود، نهالستان‌های آنلاین معتبر در این زمینه راهکارهایی ارائه می‌دهند، کشاورزان با مراجعه به سایت نهالستان‌ در قطرویه و گفتگو با کارشناسان و مشاوران بهترین راهکار هست، کارشناسان شما را راهنمایی مرده و نهال گردویی که در شرایط گرمسیر موفقیت دارد را به شما معرفی کنند.

فروش نهال گردو در قطرویه

نکته مهمی که باید به هنگام احداث باغ گردو به آن توجه داشته باشید انتخاب یک نهال مناسب با توجه به شرایط اقلیمی و خاکی منطقه‌تان است، در این زمینه، مشاوره حرفه‌ای یک کارشناس یا متخصص می‌تواند به شما کمک کند.

نهال گردو مناسب قطرویه

از ویژگی‌های مهم نهال گردو مناسب برای احداث باغ در قطرویه باید به موارد زیر اشاره کنیم:
1. حتماً نهال‌های اصلاح شده و پیوندی را انتخاب کنید چون این نهال‌ها عملکرد بهتری نسبت به نهال‌های سنتی و بذری دارند.
2. نهال‌های گرمسیری که گلدهی آنها اواخر اسفند ماه آغاز شود گزینه مناسبی برای کاشت در قطرویه است.
3. در خرید نهال گردو در قطرویه به میزان باردهی و تجاری بودن میوه تولیدی توجه داشته باشید، اگر درخت شما کمیت و کیفیت پایین‌تری داشته باشد بازگشت سرمایه اولیه باغ شما تضمین نمی‌شود.

انواع نهال گردو در قطرویه

از انواع نهال گردو گرمسیری سازگار با منطقه قطرویه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
● نهال گردو تویسرکان
● نهال گردو اسرائیلی
● نهال گردو لارا
● نهال گردو ژنوتیپ مراغه
● نهال گردو دماوند
● نهال گردو شیلی
● نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۶

قیمت نهال گردو در قطرویه

برای کشاورزان قطرویه قیمت نهال گردو در قطرویه یک فاکتور مهم تلقی می‌شود چون میزان سرمایه اولیه مورد نیاز آنها را مشخص می‌کند:
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در قطرویه 

بهترین نهال گردو برای کاشت در قطرویه نهال ژنوتیپ کانادایی و نهال فرنور پیوندی است.

نهالستان گردو در قطرویه

معتبر بودن یک نهالستان تاثیر بسزایی در عملکرد باغ گردو در شهر قطرویه خواهد گذاشت، چون نهالستان‌های معتبر محصولات با کیفیتی ارائه می‌دهند که تضمین کننده سرمایه اولیه کشاورزان است.

کلام آخر

اگر باغداران شهر قطرویه با انواع نهال گردو گرمسیری آشنا شده و مراحل کاشت آن را طبق استانداردهای بین المللی کشاورزی انجام دهند، از سوددهی باغ گردو اطمینان خاطر داشته باشند، البته در این سرزمین نهال‌های متنوع نیز قابل کاشت است برای شناختن این نهال‌ها به صفحه خرید نهال میوه در قطرویه مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال