خرید نهال گردو در مبارک آباد دیز✔️ قیمت انواع نهال گردو مبارک آباد دیز

شهر مبارک آباد دیز از توابع شهرستان کارزین بوده و در جنوب استان فارس قرار گرفته است، مساحت این شهر تنها
۷۸۰ کیلومتر مربع بوده و به خاطر قرار گرفتن بر روی کوه‌های کم ارتفاع، ارتفاع شهر مبارک آباد دیز از سطح دریا ۷۵۰ متر هست، در آخرین آمار سرشماری شهر مبارک آباد دیز تعداد ساکنین ۴٬۷۰۷ بوده است، این شهر به خاطر بارش برف و باران کم جزو مناطق خشک قرار گرفته است البته اقلیم شهر مبارک آباد دیز گرمسیری و خشک بوده با این وجود بیشتر از ۵۰ درصد خانواده‌ها مشغول به کشاورزی و دامداری هستند، در ادامه همراه ما باشید تا در مورد تاریخچه باغات گردو در مبارک آباد دیز و شرایط اقلیمی این شهر مطالب بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی مبارک آباد دیز

موقعیت جغرافیایی شهر مبارک‌آباد دیز روی نقشه ایران برابر است با ۲۸٫۳۵۸۹۷۹°شمالی ۵۳٫۳۲۷۶۸۱°شرقی هست، طبق آمار به دست آمده از سازمان هواشناسی میانگین دمای سالانه شهر مبارک آباد دیز حدود ۳۴ درجه سانتیگراد است پس کشاورزان در خرید نهال گردو در مبارک آباد دیز باید توجه داشته نهال‌های گرمسیری را خریداری کنند که نسبت به دمای بالای ۴۵ درجه نیز از خود مقاومت نشان دهند.
این شهر در فصل زمستان تقریباً هیچ روز یخبندانی را تجربه نکرده و ارتفاع بارش باران آن حداقل ۱۹۰ سانتی‌متر است، مبارک آباد دیز تحت تاثیر تندبادهای بسیار سخت قرار نمی‌گیرد ولی میزان رطوبت آن به طور سالانه کمتر از ۵۰ درصد است پس مهم‌ترین فاکتور برای باغداران این منطقه تامین آب مورد نیاز باغ احداثی هست.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در مبارک آباد دیز

شهر مبارک آباد دیز یکی از شهرهای قدیمی استان فارس است بخاطر گرمسیری بودن این منطقه افراد زیادی علاقه به راه‌اندازی باغ گردو نشان نمی‌دادند، ولی امروزه فروش نهال گردو در مبارک آباد دیز به صورت اصلاح شده و تضمینی باعث شده تا تقاضا برای احداث باغ گردو در این شهر افزایش یابد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در مبارک آباد دیز

مهمترین موضوعی که در احداث باغ گردو در مبارک آباد دیز باید با آن توجه داشت عبارتند از:
• از آنجایی که شهر مبارک آباد دیر دوره یخبندانی را تجربه نمی‌کند بنابراین به هنگام خرید نهال گردو در مبارک آباد دیز توجه داشته باشید نهال‌های گرمسیری را خریداری کنید که نیاز سرمایی طولانی مدت نداشته باشد.
• توجه داشته باشید روزهای تابستان این شهر طولانی و زاویه تابش آفتاب مستقیم است، پس فاصله کاشت درختان و هرس درختان را به گونه‌ای انجام دهید تا کمتر دچار آفتاب سوختگی شوند.
• از آنجایی که سفره‌های زیرزمینی شهر مبارک آباد دیز در سال‌های گذشته کاهش چشمگیری پیدا کرده و باغداران با چالش آبیاری باغات گردو روبرو هستند، حتماً از تجهیزات نوین آبیاری استفاده کنید تا با حفظ ذخایر آبی منطقه مطمئن باشید که باغ شما همیشه مرطوب خواهد بود، روش دیگر برای حفظ رطوبت خاک استفاده از مالچ پاشی است.

آیا کاشت نهال گردو در مبارک آباد دیز حالت اقتصادی دارد؟

زمانی کاشت و خرید نهال گردو در مناطق گرمسیری و خشک مانند شهر مبارک آباد دیز اقتصادی و پرسود خواهد بود که باغدار به اصول کاشت نهال توجه کافی داشته باشد،
• خاک مناسب: گردوها به خاک‌های نیاز دارد که pH متعادل و خاک‌هایی و دارای زهکشی مناسب باشند؛ خاک باید غنی از مواد آلی و خاک رس باشد، قبل از خرید نهال در مبارک آباد دیز آنالیز خاک را انجام دهید تا مطمئن شوید نهال‌های شما پس از کاشت تلفات نخواهند داد، هر تلفات نهال در یکسان یک سال باعث خسارات به باغدار می‌شود‌
• آبیاری: در این مناطق آبیاری منظم و کافی برای رشد و نمو نهال‌ها بسیار مهم است؛ با توجه به شرایط خشک، هر 7 تا 10 روز یکبار آبیاری برای نهال‌ها توصیه می‌شود؛ البته نهال‌های آمریکایی نیاز آبی کمتری دارند، در هر صورت آبیاری باغ گردو یکی از فاکتورهای مهم سوددهی آن است.
• تهویه مناسب: گردوها نیاز به تهویه مناسب هوا دارند تا بتوانند در شرایط گرم و خشک رشد کنند؛ انتخاب منطقه‌ای با جریان هوای مطلوب و عبور آزاد باد توصیه می‌شود.
• محافظت از نهال‌ها: در این مناطق، نهال‌ها باید در برابر حملات حشرات و بیماری‌های گردو محافظت شوند.
اگر کشاورز موفق شود موارد فوق را رعایت کرده و در ۵ سال اول رشد گردو از آن محافظت کردن و مانع از صدمه و تلف شدن آن شود مطمئن باشد که خرید نهال گردو در آباددیز و احداث باغ آن سودآور خواهد بود.

خرید نهال گردو در مبارک آباد دیز

برای کاشت در مناطق گرمسیری و خشک، بهتر است از ارقامی با مقاومت بالا در برابر شرایط خشکی و حرارت بالا استفاده شود؛ پس در خرید نهال گردو در مبارک آباد دیز و مناطق خشک و گرمسیری باید به نکات زیر توجه شود.
• زمان مناسب کاشت
• فاصله کاشت بین نهال‌ها
• روش‌های بهبود تولید محصول
• اصالت نهال گردو
• بازی دمایی که نهال گردو می‌تواند تحمل کند.
خرید نهال:

فروش نهال گردو در مبارک آباد دیز

زمان مناسب برای خرید نهال گردو در مبارک آباد دیز و مناطق گرمسیری و خشک پاییز و بهار است، مخصوصاً در اواسط فصل پاییز که هوا کم کم به خنکی می‌رود کاشت نهال گردو باعث می‌شود تا این درخت استقامت بیشتری در فصل تابستان و گرمای خرماپزان داشته باشد.
به طور خاص در فصل بهار قبل از آغاز گرمای شدید تابستان عملیات کاشت نهال گردو را به پایان برسانید چون در این زمان در این زمان، خاک هنوز مرطوب است و ریشه‌های نهال می‌توانند بهتر رشد کرده و درصد بقا و سلامتی نهال‌ها بیشتر است؛ همچنین، در بهار نیز نهال‌ها به راحتی می‌توانند به شرایط جدید تطبیق پیدا کرده و ریشه‌ها بهتر به خاک متصل می‌شوند.

نهال گردو مناسب مبارک آباد  دیز

درخت گردو در دو نژاد دیرگل و سردسیری، نژاد زودگل و گرمسیری به بازار عرضه می‌شود، با توجه به میانگین دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و بهار زودرس در شهر مبارک آباد دیز بهترین نژاد برای فروش نهال گردو در مبارک آباد دیز نهال گردو زودگل خواهد بود که هفته آخر اسفند ماه شروع به گلدهی می‌کند.

انواع نهال گردو در مبارک آباد

از انواع نهال گردو گرمسیری که سازگاری زیادی با این منطقه دارند می‌توان به نهادهای زیر اشاره کرد:
1. نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۵: این نهال مخصوص مناطق گرمسیری از جزو درختان پایه کوتاه بوده و فاصله آن برای کاشت ۶ متر است، نیاز آبی آن در ماه سه بار آبیاری عمیق و یک الی دو بار آبیاری سطحی است این درخت در یک هکتار بیشتر از ۶ تن میوه گردو تولید می‌کند.
2. نهال گردو لارا نهال گرمسیری آمریکایی است که جزو درختان پایه کوتاه بوده الگوی کاشت آن مستطیلی با ابعاد ۷ در ۵ متر است این درخت توانایی تولید ۴ تن میوه در هکتار را دارد و نیاز آبی آن دو بار آبیاری عمیق و دو بار آبیاری سطحی است.
3. نهال گردو پکان نهال پایه بلند و فاصله کاشت آن ۱۲ در ۱۲ متر است، تعداد نهال‌هایی که در یک هکتار جای می‌گیرد کمتر از ۱۰۰ اصله نهال گردو است، حداقل باردهی نهال گردو پکان ۴ تن بوده و جزو محصولات لوکس و صادراتی شناخته می‌شود، شکل ظاهری میوه گردو پکان شبیه به خرما بوده و پوسته آن کاغذی است.

قیمت نهال گردو در مبارک آباد

برای استعلام قیمت نهال گردو در مبارک آبادی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در مبارک آباد دیز

با توجه به اینکه نهال آمریکایی پکان به صورت ژنتیکی می‌توان به تحمل حرارت این درخت تا دمای ۵۳ درجه سانتیگراد اشاره کرد، از مزایای مهم نهال گردو پیکان باید به باردهی بالای ۴ تن آن اشاره کرد، چون این برند جزو برندهای صادراتی است باغداران این خطه با تولید و صادرات میوه گردو پکان می‌توانند درآمد مناسبی داشته باشند.

نهالستان گردو در مبارک آباد دیز

کشاورزان برای خرید درخت گردو باید بهترین نهالستان در مبارک آباد دیز را مانند برتر نهال را شناسایی کنند، نهالستان‌هایی که سابقه طولانی در تکثیر و فروش نهال داشته و تمامی محصولات خود را به صورت تضمینی ارائه می‌دهند.

کلام آخر

کشاورزان شهر آباد دیز برای سرمایه گذاری در صنعت تولید گردو بهتر است آگاهی‌های خود را در مورد باغ حرفه‌ای و مدرن گردو ارتقا ببخشند، برای این منظور به سایت تخصصی برتر نهال مراجعه کرده و با کارشناسان این مرکز در ارتباط باشند.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب آستارا و خرید نهال در مبارک آباد دیزه اینجا کلیک کنید

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال