خرید نهال گردو در مزایجان ✔️ قیمت انواع نهال گردو مزایجان

مختصات مزایجان روی نقشه ایران ۳۰٫۲۵°شمالی ۵۳٫۴۰°شرقی است، شهر مزاجان به عنوان پایتخت تولید میوه گردوی جنوب شناخته شده است این شهر کوهستانی در سال ۱۳۹۷ سند شهری خود را دریافت کرده و به خاطر مناطق سرسبز و اماکن دیدنی زیادی که دارد یک شهر توریستی و گردشگری در استان فارس محسوب می‌شود.
در واقع شهر مزایجان به خاطر باغات وسیع گردو، رودخانه مزایجان و چشمه پیرکدو معروف است، جمعیت این شهر نزدیک به ۳٬۵۶۷ تن هست؛ شرایط ایده‌آل شهر مزایجان برای کاشت نهال‌های سردسیری مخصوصاً نهال گردو باعث شده تا تناژ تولید میوه گردو در این شهر افزایش چشمگیری داشته، همچنین میوه‌های تولید شده کیفیت بالا و صادراتی دارند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی مزایجان

شهر مزایجان استان فارس با ارتفاع ۲۲۰۰ متری از سطح دریا دارای اقلیم سردسیری کوهستانی است، همین امر باعث شده تا مهم‌ترین محصولات تولید شده در این شهر میوه انگور، بادام و گردو باشد؛ از مهم‌ترین دلایل موفقیت خرید نهال گردو در مزایجان باید به میانگین بارش سالانه این شهر اشاره کنیم که بیشتر از ۴۰۰ میلی‌متر است، از دیگر ویژگی‌های اقلیمی بارز شهر مزاجان نکات زیر است:
• میانگین دمای سالانه شهر مزاجان کمتر از ۱۰ درجه سانتیگراد است.
• روزهای یخبندان شهر مزاجان اواخر آذر ماه آغاز شده و تا اوایل اسفند ادامه دارد، و این نشانگر طولانی بودن روزهای یخبندان در این شهر است.
• بهار شهر مزایجان دیررس بوده و شکوفه دهی درختان اواخر ماه فروردین شروع می‌شود.
• زاویه تابش در شهر مزایجان کاملاً مورب است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در مزایجان

با توجه به اینکه بیشتر از ۳۰ درصد تولیدات محصول سردرختی شهر مزایجان مربوط به میوه گردو بوده، نشانگر تاریخچه طولانی و قدمت باغات گردو در این شهر است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در مزایجان

احداث باغ گردو در مناطق کوهستانی و سردسیری با ارتفاع بالای ۲۰۰۰ متری مانند شهر مزاجان در استان فارس، چالش‌های خاصی دارد؛ این مناطق شرایط آب و هوایی سختی در فصل زمستان دارند و برای احداث باغ گردو در مزایجان باید به نکات زیر توجه کرد:

• ارتفاع و شیب زمین:
مناطق کوهستانی عموماً شیبدار هستند؛ برای احداث باغ گردو نیاز است تا زمین‌های با شیب مناسب و قابل کشت را انتخاب کنید.

• شرایط آب و هوایی:
مناطق کوهستانی و سردسیری شهر مزایجان تا حد زیادی دماهای سرد، یخبندان و آب و هوای نامناسب دارد، احداث باغ گردو در این نواحی نیاز به مقاومت بالا در برابر سرما و آب و هوای نامساعد دارد، لازم است ارقام مناسبی را انتخاب کنید که بتوانند در شرایط سرمایی و فشار ارتفاعات رشد و باروری مناسبی داشته باشد.

• خاک مناسب:
خاک‌های مناطق کوهستانی شهر مزایجان شرایط ایده آلی برای رشد درختان گردو ندارد، ارزیابی خاک و اصلاح آن قبل از احداث باغ گردو در مزایجان اهمیت دارد.

• آبیاری:
منابع آب در مناطق کوهستانی معمولاً کمیاب هستند، لازم است برای باغ گردو سیستم‌های آبیاری کارآمد و اقتصادی را پیش بگیرید.

آیا کاشت نهال گردو در مزایجان حالت اقتصادی دارد؟

کاشت نهال گردو در مناطق کوهستانی با ارتفاع بیشتر از ۲۱۰۰ متر از سطح دریا سودآور خواهد بود؛ اما برای بهره‌برداری سودمند از خرید نهال گردو در مزایجان باید عوامل زیستی و طبیعی محیط را در نظر گرفت؛ درخت گردو در ارتفاعات به دمای پایین استقامت بیشتری داشته و در مقابل برخی آفات و بیماری‌ها نیز مقاوم است؛ البته بدون در نظر گرفتن بحث‌های علمی اگر بخواهیم به صورت تجربی به این سوال جواب دهیم، تناژ بالای تولید میوه گردو در شهر مزایجان دلیل سودآور و مقرون به صرفه بودن باغات گردو در این شهر است.

خرید نهال گردو در مزایجان

برای خرید نهال گردو در مزایجان می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
خرید نهال:

فروش نهال گردو در مزایجان

باغداران توجه داشته باشند که فروش نهال گردو در مزایجان باید شرایط ویژه‌ای داشته باشد و مهم‌ترین شرط آن فروش نهال‌های شناسنامه‌دار به صورت گارانتی دار و تضمینی است‌

نهال گردو مناسب مزایجان

یک ویژگی مهم نهال گردو مناسب برای کاشت در مناطق کوهستانی و سردسیری استحکام آن در برابر سرما و شرایط سخت آب و هوایی است، این ویژگی می‌تواند باعث تحمل بهتر نهال در برابر سرمازدگی شده و به آن کمک کند که در طول فصل سرما، کوچکترین آسیبی نبیند.
سازگاری با خاک‌های فقیر و کمبود آب نیز یک ویژگی مطلوب است، زیرا مناطق کوهستانی و سردسیری معمولاً دسترسی محدود به منابع آب دارند، علاوه بر این، نهال گردو باید قادر به تولید میوه به در تناژ بالا بوده و محصول با کیفیتی را در شرایط سنگین آب و هوایی تولید کند.
در نهایت، نهال گردو مناسب مزایجان قابلیت تکثیر و انتقال برخی از ویژگی‌های خوب به نسل‌های بعدی را داشته باشد تا بتوان آن را به صورت پایدار در مناطق کوهستانی و سردسیری کاشت کرد، بهتر است کشاورز قبل از خرید نهال گردو در مزایجان با انواع نهال گردو بومی و غیر بومی آشنایی کافی داشته باشد.

انواع نهال گردو در مزایجان

از انواع نهال‌های گردو مناسب و سازگار در شهر مزاجان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• نهال گردو ژنوتیپ ۹ قدرت باروری قوی دارد، در یک هکتار حداقل ۶ تن میوه گردو تولید می‌کند، این درخت پایه کوتاه بوده و فاصله کاشت آن را تنها ۶ متر در نظر می‌گیرند، منشا نهال گردو ژنوتیپ کانادایی بوده توسط نهالستان برتر نهال بومی‌سازی شده است.
• نهال گردو فرنور فرانسوی از ارتفاع ۱۰۰ تا ۲۸۰۰ متری قابل کاشت بوده و فشار اتمسفر هیچ تاثیر منفی بر باردهی آن نمی‌گذارد، این درخت حداقل ۱۰۰ سال عمر کرده میوه‌های آن کیفیت کاملاً صادراتی داشته و مورد پسند بازار جهانی است.
• نهال گردو خوشه‌ای اسرائیلی در برابر روزهای یخبندان فصل زمستان مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد، سرعت رشد این نهال بالا بوده به طوری که یک سال پس از کاشت شروع به باردهی می‌کند و از سال پنجم باردهی اقتصادی آن آغاز می‌شود، این درخت به صورت خوشه‌ای میوه گردو تولید می‌کند و در هر خوشه آن حداقل ۱۸ تا ۲۵ عدد میوه گردو درشت با پوست کاغذی وجود دارد.

قیمت نهال گردو در مزایجان

عوامل تاثیرگذار بر قیمت نهال گردو در مزایجان عبارتند از:
• شرایط آب و هوایی: این شرایط شامل درجه حرارت، باران، برف و رطوبت است که می‌تواند قابلیت رشد و تکثیر نهال‌ها را تحت تأثیر قرار دهد.
• ویژگی‌های خاک: این ویژگی‌ها شامل نوع خاک، pH، انسداد خاکی و مواد آلی موجود در خاک است، کشاورزان برای افزایش باروری باغات گردو باید نهال‌های اصلاح شده را خریداری کنند که گرانتر است.
• شیوه تولید نهال: شیوه تولید نهال نیز می‌تواند قیمت آن را تحت تأثیر قرار دهد.
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در مزایجان

در مناطق مزایجان به خاطر ارتفاع بالای آن توصیه می‌شود نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ و نهال گردو پیوندی را خریداری کنید، چون این نهال‌ها مقاومت بالایی در برابر یخبندان فصل زمستان داشته و هیچ محدودیت ارتفاعی برای کاشت ندارند.

نهالستان گردو در مزایجان

نهالستان‌های معتبر و شناخته شده دارای سابقه و تجربه طولانی در فعالیت‌های گوناگون مرتبط با نهال‌ها هستند، آنها به طور معمول در زمینه فروش نهال ، تولید هیبریدها ، تحقیقات و توسعه و نگهداری از نهال‌ها فعالیت می‌کنند؛ مسئولین نهالستان گردو در مزایجان تلاش می‌کنند تا محصولاتی با کیفیت عالی ارائه دهند، آنها از روش‌های به روز و علمی برای زراعت و کشت نهال‌ها استفاده کرده و مطمئن هستند که نهال‌های تولید شده سالم و با کیفیت به مشتریان منتقل می‌شوند.

کلام آخر

با توجه به چالش‌هایی که در احداث باغ گردو در مناطق کوهستانی و سردسیری و با ارتفاع بالای ۲۰۰۰ متری مانند شهر مزایجان وجود دارد، توصیه می‌شود قبل از خرید نهال گردو در مزایجان، به کارشناسان و متخصصان در این زمینه مراجعه کرده و با استفاده از تکنولوژی‌های مناسب، میزان موفقیت احداث باغ گردو را افزایش دهید، کارشناسان برتر نهال آماده ارائه مشاوره به کشاورزان مزایجان هستند.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب آستارا و خرید نهال در مزایجان اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال