خرید نهال گردو در مشکان✔️ قیمت انواع نهال گردو مشکان

برای شناختن شهر مشکان باید بگوییم این شهر حدود ۳۰۵ کیلومتری از شیراز فاصله داشته و در نزدیکی نی‌ریز قرار گرفته است؛ مختصات جغرافیایی شهر مشکان در استان فارس بر روی نقشه ایران ۲۹٫۴۷۶۷۰۶° شمالی ۵۴٫۳۳۳۰۱۷° شرقی درج شده است.
از محصولات مهم شهر مشکان می‌توان به آلو، به، سیب، بادام، انگور، انجیر مخصوصاً زعفران و گردو اشاره کرد؛ این شهر در کوهستان‌های مرتفع واقع شده و ۲۲۰۰ متر از سطح زمین ارتفاع دارد؛ از دلایل پر رونق بودن باغات گردو در شهر مشکان باید به اقلیم سردسیری و کوهستانی آن اشاره کنیم که سازگاری بالایی با درخت گردو دارد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی مشکان

از ویژگی‌ها و شرایط اقلیمی شهر مشکان که تاثیرگذار و کوثر در خرید نهال گردو در مشکان است باید به موارد زیر اشاره کنیم:
• اقلیم منطقه مشکان سرد و خشک است.
• زمستان منطقه مشکان یخبندان بوده و حداقل ۴۰ روز دمای کمتر از ۱۰ درجه سانتیگراد را تجربه می‌کند.
• این شهر تابستان معتدلی دارد و حداکثر دمای آن ۳۸ درجه سانتیگراد است.
• به خاطر اینکه میانگین بارندگی برف و باران در شهر مشکات کمتر از ۲۵۰ میلی‌متر است باید بگوییم در زیر مجموعه مناطق خشک قرار گرفته است و رطوبت آن کمتر از ۶۰ درصد است.
• البته ذخایر آبی شهر مشکان برای آبیاری باغات گردو و دیگر باغات میوه کاملاً مطلوب است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در مشکان

طبق بررسی‌های انجام شده ره‌آورد اصلی شهر مشکان میوه گردو و زعفران است؛ درصد بیشتری از اراضی کشاورزی شهر مشکان مربوط به باغ گردو بوده و این نشانگر علاقه بیشتر مردم برای احداث باغ گردو در مشکان است؛ اکثر باغات آن نیز قدمت بیشتر از ۲۰۰ سال دارند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در مشکان

برای خرید نهال گردو در مشکان و مناطق کوهستانی و سردسیر، چند شرط مهم باید در نظر گرفته شود:
• ارقام نهال گردو را شناسایی کنید و رقم‌هایی را انتخاب کنید تا بتوانید در این سرما و یخبندان آنها را کاشت کنید؛ مخصوصا رقم‌های آمریکایی و فرانسوی که قدرت تحمل سرما و یخبندان را دارند.
• درختان گردو در معرض نور خورشید رشد می‌کنند؛ مطمئن باشید محل کاشت درخت گردو حداقل 6-8 ساعت در روز نور مستقیم خورشید را دریافت می‌کند؛ فراموش نکنید کوهستانی بودن منطقه مشکان تاثیر زیادی بر زاویه تابش نور خورشید دارد.
• قبل از خرید نهال گردو در مشکان حتماً آنالیز خاک را انجام دهید؛ خاک باید حاصلخیز بوده و سطح pH بین 6.0 تا 7.5 را داشته باشد؛ یک آزمایش خاک برای تعیین محتوای مواد مغذی آن انجام داده و کود دهی خاک بر اساس آن تنظیم کنید.
• در دوره استقرار اولیه، گردو به آبیاری منظم نیاز دارد. رطوبت کافی بسیار مهم است، اما از شرایط غرقابی، به خصوص در فصل زمستان اجتناب کنید.
• برای احداث باغ گردو در مشکان، مکانی را انتخاب کنید تا گردش هوای خوبی داشته و از یخ زدگی جلوگیری شود؛ از مناطق کم ارتفاع مستعد یخبندان دیررس خودداری کنید و به جای آن مناطق مرتفع را انتخاب کنید.

آیا کاشت نهال گردو در مشکان حالت اقتصادی دارد؟

درصد تولیدات میوه گردو در شهر مشکان و فروش آن در بازار خارجی و صادرات آن به بازار برون مرزی نشانگر مقرون به صرفه بودن باغات گردو در این شهر است.

خرید نهال گردو در مشکان

با توجه به اقلیم شهر مشکان، باغداران به هنگام خرید نهال گردو در مشکان باید نکات زیر را رعایت کنند:
• مقاومت به سرما: نهال‌های سردسیری گردو را انتخاب کنند چون این نهال‌ها قادرند دماهای بسیار پایین را تحمل کرده و به خاطر یخبندان هوا در فصل زمستان دچار آسیب بیماری نمی‌شوند.
• خواب زودهنگام: درختان گردو دیرگل و سردسیری در پاسخ به کاهش دما زودتر وارد خواب شده و خود را از آسیب‌های ناشی از سرما محافظت می‌کنند.
• تحمل به یخبندان: نهال‌های گردو سازگار با سرما تحمل خود را در برابر رویدادهای یخبندان افزایش داده و حتی پس از قرار گرفتن در شرایط یخ زدگی بهبود یافته و رشد طبیعی خود را از سر می‌گیرند.
• مقاومت در برابر بیماری: این درختان مقاومت بهتری نسبت به بیماری‌هایی دارند که معمولاً با شرایط سرد و مرطوب مرتبط هستند، مانند عفونت‌های قارچی و باکتریایی
خرید نهال:

فروش نهال گردو در مشکان

متخصصین نهالستان به هنگام فروش نهال گردو در مشکان به سیستم ریشه‌زایی آن توجه زیادی دارند چون نهال‌های سازگار با سرما سیستم ریشه‌ای توسعه یافته‌ای داشته و به جذب مواد مغذی و رطوبت حتی در خاک‌های سرد کمک می‌کند.

نهال گردو مناسب مشکان

همانطور که اشاره‌ شد نهال‌های گردویی مناسب کاشت در مشکان هستند که ریشه آنها بتواند در خاک سرد مواد غذایی و رطوبت لازم را جذب کرده و به خاطر یخبندان هوا دچار یخ زدگی و آسیب نشوند.

انواع نهال گردو در مشکان

از فاکتورهای مهم برای خرید نهال گردو در مشکان باید به زود بازده بودن، باردهی بالا و عمر طولانی درخت اشاره کنیم؛ البته نباید ویژگی‌های سردسیری و دیرگل بودن آن را نیز فراموش کنیم؛ درختانی را انتخاب کنید که قدرت گرده‌افشانی بالایی داشته باشد؛ انواع نهال گردو در مشکان عبارتند از:
• نهال گردو ژنتیک خالص تیپ ۹
• نهال گردو فرنور فرانسوی
• نهال گردو فرانکت فرانسوی
• نهال گردو جمالی پیوندی ایرانی
• نهال گردو خوشه‌ای اسرائیلی
• نهال گردو تویسرکان کلاسیک ایرانی

قیمت نهال گردو در مشکان

نهال گردو سازگار با مناطق سردسیر ممکن است دارای شرایط خاصی باشند؛ ویژگی‌های مهم برای آنها تحمل شرایط سخت و سازگار با سرما هست؛ برخی از این ویژگی‌ها به طور بالقوه در درخت گردو وجود دارد ولی برخی دیگر به خاطر روش تکثیر و نگهداری نهال گردو بوده و نیاز به هزینه بیشتری دارد؛ این نهال‌ها گرانتر هست ولی عملکرد بهتری برای کشاورزان مشکان دارد؛ برای استعلام قیمت نهال گردو در مشکان وارد لینک زیر شوید:
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در مشکان

بهترین نهال گردو در مشکان نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ است؛ از ویژگی‌های این نهال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ نه بر پایه ژنوتیپ تکثیر شده، بنابراین سیستم دفاعی قوی‌تری دارد.
2. قدرت باروری نهال گردو ژنوتیپ ثابت شده است چون این درخت در یک هکتار زمین ۶ تا ۸ تن گردو تولید می‌کند.
3. قدرت ریشه زایی قوی دارد.
4. عمر این درخت طولانی است.
5. رسیدگی به درخت گردو ژنوتیپ پالیز راحت بوده و جزو درختان پایه کوتاه است.

نهالستان گردو در مشکان

کارکنان بهترین نهالستان گردو در مشکان آموزش دیده و با تجربه هستند و تنها هدف و سیاست آنها رفاه حال کشاورزان است؛ نهالستان باید فضای امن برای فعالیت‌های باغداری و تکثیر نهال‌های با کیفیت و مرغوب ایجاد کنند تا کشاورزان از خرید خود نهایت رضایت را داشته باشند.

کلام آخر

یک نهالستان خوب مانند برتر نهال باید برنامه آموزشی متعادلی را برای کشاورزان منطقه ارائه دهند تا باغداران بر مهارت‌های فیزیکی و شناختی کشاورزی تمرکز کرده و به راحتی از باغات خود نگهداری کنند؛ ارائه مطالب علمی و تخصصی کمک زیادی به کشاورزان می‌کند تا عملکرد خود را ارتقا ببخشند.
آب و هوای ایده‌آل شهر مشکان با وجود کوهستانی و سردسیری بودن باعث شده تا علاوه بر نهال گردو تنوع محصولات بالا باشد؛ کشاورزان در این منطقه می‌توانند انواع نهال سیب، گلابی، به، گیلاس، آلبالو را کاشت کنند بدون اینکه مشکل خاصی داشته باشند؛ برای مطالعه جدول نهال سازگار با این منطقه به صفحه خرید نهال در مشکان مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال