خرید نهال گردو در میانشهر✔️ قیمت انواع نهال گردو میانشهر

مختصات جغرافیایی شهر میانشهر بر روی نقشه ایران ۲۸٫۵۵° شمالی ۵۳٫۳۹° شرقی درج شده، این شهر در شهرستان فسا استان فارس قرار گرفته و ۱۱۱۷ متر از سطح دریا ارتفاع دارد؛ طبق بررسی‌های انجام شده اقلیم شهر میانشهر معتدل رو به گرمسیری هست، به خاطر رطوبت کمتر از ۴۰ درصد و بارش باران کمتر از ۳۰۰ میلی‌متر در طول سال جزو مناطق خشک شناخته شده است.
اقتصاد اصلی میانشهر بر پایه کشاورزی باغداری و دامداری بنا شده است، شما می‌توانید مزارع وسیع گندم، باغات گردو و دیگر خشکبار را در این شهر مشاهده کنید، در ادامه مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی در مورد اقلیم میان شهر و احداث باغ گردو در میانشهر به شما ارائه دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی میانشهر

با بررسی و مطالعه شرایط اقلیمی میانشهر متوجه خواهید شد، این شهر پتانسیل بالایی برای خرید نهال گردو در میانشهر و احداث باغ آن دارد.
1. اقلیم معتدل رو به گرمسیری میانشهر باعث شده تا باغداران انواع نهال‌های گرمسیری و سردسیری را در باغات خود کاشت کنند، بدون اینکه با نوسانات دمایی فروردین ماه دچار مشکلی شوند.
2. درجه حرارت فصل تابستان در میانشهر حداکثر ۴۲ درجه سانتیگراد و در فصل زمستان منفی ۸ درجه سانتیگراد هست، این بازه دمایی برای احداث باغ گردو در میانشهر کاملاً مناسب است.
3. متوسط روزهای یخبندان در میانشهر ۱۵ الی ۲۰ روز است که باعث می‌شود تا درختان گردو نیاز سرمایی خود را برطرف سازند.
4. البته به خاطر بارش باران کمتر از ۳۳۰ میلیمتر توصیه می‌شود باغداران حتماً از تجهیزات پیشرفته و مکانیزه آبیاری استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در فارس

تاریخچه باغات گردو در میانشهر

همانطور که میان شهر قدیمی و قدمت‌دار بوده و قدمت آن مربوط به دوره هخامنشیان است، با مطالعه باغات گردو در این شهر متوجه خواهید شد که مردم به خاطر ایده آل بودن آب و هوا و اکوسیستم منطقه علاقه زیادی به احداث باغ گردو در میانشهر داشتند، امروزه نیز می‌توانید باغات وسیع گردو را در این شهر مشاهده کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در میانشهر

وسعت زمین‌های کشاورزی در میانشهر نشانگر حاصلخیز بودن خاک و ایده‍ آل بودن آب و هوای منطقه است، با اینکه در زمره مناطق خشک قرار گرفته و ولی ذخایر سفره‌های زیرزمینی و جویبارهای این شهر باعث شده تا باغداران در آبیاری باغات گردو دچار مشکل نشوند، نکات طلایی در رابطه با احداث باغ گردو در میانشهر عبارتند از:
• به خاطر کوهپایه‌ای بودن میانشهر باغداران حتماً شیب زمین را مشخص کرده، الگوی کاشت آن را طراحی و فاصله بین درختان گردو را تعیین کنند.
• سرعت باد را در منطقه مشخص کنند در صورت آسیب زدن به نهال‌های جوان حتماً از اقدامات پیشگیرانه مانند دیوار باد شکن استفاده کنند.
• آنالیز خاک جزو مهم‌ترین وظایف کشاورزان این منطقه محسوب می‌شود.
• قبل از خرید نهال گردو در میانشهر و کاشت آن در مزرعه نوع آبیاری باغات را مشخص کرده و در صورت لزوم تجهیزات را نصب و آماده سازی کنید.

آیا کاشت نهال گردو در میانشهر حالت اقتصادی دارد؟

قدمت احداث باغ گردو در میانشهر و درصد تولید میوه گردو در این شهر که نزدیک به ۲۰ درصد از محصولات سردرختی را تشکیل می‌دهد، نشانگر سودآور و اقتصادی بودن کاشت نهال گردو در میانشهر است.

خرید نهال گردو در میانشهر

ما توصیه می‌کنیم برای خرید نهال گردو در میانشهر حتماً به نکات زیر توجه داشته باشید تا در سال اول هیچ تلفاتی را تجربه نکنید:
• باغداران نهال‌های اصلاح شده و بر پایه ژنوتیپ را خریداری کنند این نهال‌ها سیستم دفاعی قوی‌تری دارد.
• حتماً به سازگار بودن پایه و پیوندک نیز توجه داشته باشید، به هنگام کاشت به محل پیوند دقت کنید تا هیچگونه گره خوردگی، تورم، سیاه شدگی یا کج شدگی وجود نداشته باشد.
• نهال سالم ۴۰ الی ۱۰۰ سانتی‌متر ارتفاع داشته و بین پراکندگی ریشه و تنه درخت تناسب وجود دارد.
• شکل ظاهری نهال گردو نشانگر سلامت و تندرستی آن است.
خرید نهال:

فروش نهال گردو در میانشهر

فصل فروش نهال گردو در میانشهر فصل پاییز و اواخر نیمه دوم فصل زمستان است، شرایط ایده‌آل میانشهر باعث شده تا باغداران در دوبازه زمانی متفاوت نهال گردو را در زمین کشاورزی کاشت کنند.

نهال گردو مناسب میانشهر

در واقع تمامی نهال‌ها برای کاشت در منطقه میانشهر مناسب هستند و کشاورز حق انتخاب بیشتری برای خرید نهال گردو در میانشهر دارد.

انواع نهال گردو در میانشهر

انواع نهال گردو در میانشهر عبارتند از:
1. نهال گردو ژنوتیپ تیپ ۹ کانادایی، به دو روش ژنوتیپ و پیوندی تکثیر می‌شود نهال پیوندی آن سیستم دفاعی قوی‌تری دارد؛ به صورت ژنتیکی این درخت پایه کوتاه است و در یک هکتار زمین ۲۸۰ اصل نهال گردو کاشته می‌شود، تحقیقات میدانی و تجربی مشخص شده هزینه نگهداری و مراقبت از باغات گردو ژنوتیپ کانادایی بسیار کمتر از باغات دیگر است.
2. نهال گردو فرنور فرانسوی نیز به دو روش ژنوتیپ و پیوندی تکثیر می‌شود، فروش نهال گردو فرنور مشخصه محبوبیت این نهال در بین کشاورزان ایرانی است، این درخت دیرگل بوده و گلدهی خود را اواخر فروردین آغاز می‌کند.
3. نهال گردو چندلر امریکایی یک نهال میانگل بوده و برای کاشت در مناطق معتدل مانند شهر میانشهر مناسب و گزینه اقتصادی محسوب می‌شود، درخت چندلر زود بازده است و یک سال پس از کاشت شروع به باردهی می‌کند.

قیمت نهال گردو در میانشهر

برای استعلام قیمت نهال گردو در میانشهر حتماً به سایت و لینک‌های معتبری مراجعه کنید که مجوز رسمی خود را از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کرده باشند:
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در میانشهر

از نظر متخصصین نهالستان در میانشهر نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ و نهال گردو فرنور پیوندی جزو بهترین نهال‌ها برای کاشت در این شهر محسوب می‌شود، از لحاظ ژنتیکی هر دو نهاد تقریباً شبیه به هم بوده و ویژگی‌های زیر را دارند:
• باردهی آنها در هر هکتار حداقل ۵ تن میوه گردو گزارش شده است.
• عمر اقتصادی طولانی مدتی داشته و نزدیک به ۱۰۰ سال می‌توانند به صورت متناوب میوه گردو تولید کنند.
• میوه‌های تولید شده در حد صادراتی مرغوب هستند.

نهالستان گردو در میانشهر

برای شناختن معتبرترین نهالستان گردو در میانشهر می‌توانید به سایت تخصصی و معتبر برتر نهال مراجعه کرده و از کارشناسان این سایت مشاوره و راهنمایی بخواهید.

کلام آخر

از آنجایی که هزینه مراقبت و نگهداری باغات گردو در شهر میانشهر کمتر است، و با توجه به ارزش ریالی میوه گردو در کشور ایران؛ کشاورزان و باغداران مشغول احداث باغ گردو در میانشهر هستند؛ ما علاوه بر احداث باغ گردو پیشنهادهای دیگری نیز برای کشاورزان میانشهر داریم.
انواع نهال‌های گرمسیری و سردسیری را می‌توان در شهر میانشهر کاشت، با مراجعه به صفحه خرید نهال در میانشهر می‌توانید جدول نهال‌های سازگار با شهر میانشهر را مطالعه کرده و اطلاعات به روزتری به دست بیاورید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال