خرید نهال گردو در نوجین✔️ قیمت انواع نهال گردو نوجین

شهر نوجین در شهرستان فراشبند در استان فارس قرار گرفته است موقعیت جغرافیایی این شهر روی نقشه ۲۹٫۰۷۲۱°شمالی ۵۲٫۰۰۴۷°شرقی هست، مساحت آن حدود ۱۵۰ هکتار بوده و ۴۰۰۰ نفر نیز در این شهر زندگی می‌کنند.
این شهر جزو مناطق گرمسیری محسوب شده و هیچ روز یخبندانی را در فصل زمستان تجربه نمی‌کند، در واقع زمستان سرد و خنکی را دارد، با وجود گرمسیری بودن منطقه، صنعت کشاورزی در شهر فراشبند رونق زیادی دارد و اکثر ساکنین این شهر از طریق احداث باغات درختان گرمسیری مانند گردو و بادام به درآمد مناسبی رسیده‌اند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی نوجین

بررسی شرایط اقلیمی شهر نوجین کمک زیادی به کشاورزان این منطقه می‌کند تا در خرید نهال گردو در نوجی موفق شده و باغات پرباری را راه اندازی کنند:
• میانگین دمای سالانه شهر نوجین ۲۷ درجه سانتیگراد بوده و این نشانگر تابستان‌های گرم و زمستان خنک است.
• بارش دمایی شهر نوجین کمتر از ۳۰۰ میلی‌متر هست، به همین خاطر درصد رطوبت این شهر به طور متوسط کمتر از ۵۰ درصد است.
• به خاطر زمستان‌های خنک هیچ روز یخبندانی در زمستان شهر نوجین مشاهده نشده است.
• متاسفانه در سال‌های اخیر میزان ذخایر آبی این شهر در حال کاهش است بنابراین کشاورزان در خرید نهال گردو در نوجین توجه کرده و نهال‌های گرمسیری و زودگل را انتخاب کنند
• ارتفاع شهر ن.جبن از سطح دریا ۷۴۵ متر هست.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در فارس

تاریخچه باغات گردو در نوجین

قدمت شهر نوجین ۱۶۰۰ ساله بوده، کشاورزی و باغداری از همان گذشته در این شهر رونق خاصی را داشته؛ ولی متاسفانه درصد تولید میوه گردو در شهر نوجین کمتر از حد انتظار است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در نوجین

با تحقیق در مورد انواع درخت گردو مناسب که نسبت به شرایط گرمسیری و خشک شهر نوحین مقاوم هستند، احداث باغ گردو در نوجین را شروع کنید؛ به دنبال ارقامی باشید که به طور خاص برای مناطقی با آب و هوای مشابه پرورش داده شده اند، مانند گردو “چندلر” یا “هارتلی”.
درختان گردو برای رشد بهتر خاک عمیق و با زهکشی خوب را ترجیح می‌دهند؛ شرایط خاک در باغ خود را ارزیابی کرده و اصلاحات لازم را برای بهبود زهکشی انجام دهید؛ مواد آلی مانند کمپوست را قبل از کاشت به منظور افزایش حاصلخیزی خاک اضافه کنید.
زمان بهینه برای خرید نهال گردو در نوجین و کاشت کاشت درختان گردو در منطقه خود را تعیین کنید؛ با توجه به گرما و خشکسالی فصل تابستان، بهتر است گردو را در ماه های سردتر و اواسط آذر ماه کاشت کنید، چون فصل زمستان شهر نوجین خنک بوده احتمال یخ زدگی نهال جوان نبوده و رطوبت و دمای مناسبی برای ریشه زایی نهال گردو فراهم می‌شود.
مطمئن باشید که درختان در مکانی کاشته می‌شوند که حداقل شش ساعت در روز آفتاب کامل داشته باشند، آبیاری کافی به ویژه در مناطق گرمسیری و خشک بسیار مانند نوحین بسیار مهم است؛ درختان جوان گردو برای ایجاد سیستم ریشه ای قوی نیاز به آبیاری منظم دارند، نصب یک سیستم آبیاری قطره ای را برای تامین رطوبت ثابت و کارآمد درختان در نظر بگیرید.
نهال گردو ژنوتیپ معمولاً 3-4 سال طول می‌کشد تا به دوره میوه دهی اقتصادی برسد؛ گردوی رسیده را زمانی که پوسته آن باز شد و مغز آن قهوه‌ای یا سفید شیری شد برداشت کنید، آجیل های برداشت شده را قبل از نگهداری یا مصرف به مدت چند هفته در یک مکان سایه دار و دارای تهویه مناسب خشک کنید.

آیا کاشت نهال گردو در نوجین حالت اقتصادی دارد؟

راه اندازی باغ گردو در نوحین و مناطق گرمسیری و خشک با توجه به شرایط آب و هوایی خاص درختان گردو چالش هایی را به همراه دارد؛ اما با برنامه ریزی دقیق و مراقبت مناسب می توان یک باغ گردو موفق و پر سود در این مناطق ایجاد کرد.
به یاد داشته باشید که خرید نهال گردو در نوجین و رشد گردو در مناطق گرمسیری و خشک ممکن است به تلاش و تخصص بیشتری نیاز داشته باشد، کارشناسان نهالستان و مهندسین کشاورزی راهنمایی‌های ارزشمندی را متناسب با موقعیت مکانی و شرایط آب و هوایی خاص شما ارائه می‌دهند، بهتر است از افراد تحصیل کرده و متخصص کمک بگیرید

خرید نهال گردو در نوجین

برای خرید نهال گردو در نوجین لازم است نکات زیر را رعایت کنید:
1. یک نهال با کیفیت باید دارای برگ‌های سبز رنگ پر جنب و جوش و شاداب و بدون هیچ گونه نشانه ای از تغییر رنگ، آفات یا بیماری هست.
2. یک نهال خوب سیستم ریشه ای توسعه یافته و قوی خواهد داشت که نشان دهنده توانایی آن در جذب موثر مواد مغذی و آب است.
3. ساقه نهال با کیفیت باید محکم، صاف و عاری از هرگونه آسیب و خمشی باشد.

فروش نهال گردو در نوجین

به خاطر تنش‌های آبی و کمبود رطوبت در شهر نوجین به هنکام فروش نهال گردو در نوجین باید موارد زیر رعایت شود:
• مقاومت در برابر استرس: نهال‌های با کیفیت اغلب در برابر شرایط نامطلوب محیطی مانند تغییرات دما یا قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید مقاوم و کمبود آب مقاوم هستند.
• مقاومت در برابر بیماری و آفات: یک نهال با کیفیت باید در برابر بیماری و آفات رایج شهر نوجین از جمله پوسیدگی ریشه، شانکر پوستی و برگ نقره‌ای مقاومت نشان دهد.

نهال گردو مناسب نوجین

با توجه به شرایط اقلیمی شهر نوجین نهال‌های گرمسیری و نهال‌های زودگل برای کاشت در این منطقه مناسب هستند.

انواع نهال گردو در نوجین

از انواع نهال گردو در نوجین که سازگاری بالایی با اکوسیستم این منطقه دارد می‌توان به نهال گردو پکان آمریکایی اشاره کرد از ویژگی‌های این نهال موارد زیر هستند:
• این نهال زودبازده است و برای باردهی یک سال زمان نیاز دارد.
• باردهی نهال گردو پکان آمریکایی بیشتر از ۴ تن در هکتار است.
• نهال گردو پکان آمریکایی به صورت ژنتیکی تا دمای ۴۵ درجه سانتیگراد را به راحتی تحمل می‌کند.

قیمت نهال گردو در نوجین

برای استعلام قیمت نهال گردو در نوجین حتماً به لینک زیر مراجعه کنید، چون در این لینک بر اساس مصوبه وزارت جهاد کشاورزی قیمت نهال تعیین شده است.
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در نوجین

طبق بررسی‌های انجام شده بهترین نهال گردو در نوجین نهال آمریکایی است، چون این نهال به صورت ژنتیکی قدرت بالایی داشته و می‌تواند شرایط خشکسالی را به خوبی تحمل کند.

نهالستان گردو در نوجین

یک نهالستان قابل اعتماد نهال گردویی را ارائه می‌دهد که سالم، عاری از بیماری و دارای تنوع ژنتیکی بوده و تضمین رشد موفق و بهره وری طولانی مدت نیز داشته باشد؛ نهالستان گردو در نوجین باید طیف متنوعی از نهال‌ها و گونه های درخت گردو را برای پاسخگویی به ترجیحات مختلف مشتریان و شرایط رشد منطقه ای ارائه دهد.

کلام آخر

برای موفقیت در خرید نهال گردو در نوجین، باید باغ گردو را به طور مداوم تحت نظر داشته و مراقبت منظم از جمله هرس، کود دهی، آبیاری و کنترل آفات را انجام دهید؛ در مورد نیازهای خاص درختان گردو در منطقه خود مطلع باشید و بر اساس آن برنامه‌ریزی صحیح را انجام دهید، البته مقالات علمی و تخصصی در سایت برتر نهال درج شده که اطلاعات کاملاً به روز در مورد نگهداری باغ گردو و تمام مشکلات و بیماری‌های آن ارائه می‌دهد.رای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب آستارا و خرید نهال در نوجین اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال