خرید نهال گردو در ماکو✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار ماکو

اگر جزو سرمایه‌گذارانی هستید که تصمیم به احداث باغ گردو در شهر مرزی ماکو گرفته‌اید می‌توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در خصوص  نهالستان‌های معتبر، شرایط اقلیمی و نحوه خرید نهال گردوی سازگار داشته باشید و از موقعیت جغرافیایی و مرزی این شهر برای صادرات محصول گردوی خود و فروش و سودآوری چندین برابری آن استفاده کنید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی ماکو

از اقلیم‌های بسیار مناسب برای ارقام سردسیری و نیمه سردسیری نهال گردو شهر مرزی ماکو واقع در استان آذربایجان غربی است. این شهر به دلیل واقع شدن در دره و وجود رود زینگمار و ارتفاع از سطح دریای ۱۳۰۰ متری دارای آب و هوای نیمه خشک و سردسیری است. قرارگیری آن در نزدیکی رشته کوه‌های زاگرس و وجود جلگه‌های سرسبز آن را ناحیه‌ای مطلوب برای باغات گردو و پرورش نهال گردو کرده است.

تاریخچه باغات گردو در ماکو

با  یه تحقیق سازده می‌توان نتیجه گرفت که شهر ماکو و استان آذربایجان غربی به دلیل حاصلخیز بودن و شرایط اقلیمی مناسب از دیرباز میزبان باغات متعدد گردو در این ناحیه بوده‌اند. با توجه به شرایط کره زمین و تغییر محسوس میزان بارندگی‌ها داشتن باغ پرسود مستلزم توجه به پیشینه باغداری و انتخاب ارقام مقاوم و پر بازده با کمترین میزان رسیدگی است. ارقامی که جدا از مقاومت به سرما بتوانند در مواجهه با کم آبی و خشکسالی بازدهی و باروری خود را حفظ کنند. با توجه به شرایط اقلیمی و نوع بافت خاک منطقه باید باغات قدیمی و ارقام کاشته شده در آن مورد تحقیق قرار بگیرد و رقم مناسب و سازگار جهت احداث باغ انتخاب شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ماکو

فرایند احداث باغ در ماکو مانند دیگر باغات میوه مستلزم مهیاسازی زیرساخت‌های لازم برای موفقیت در سال‌های باری آینده است. از جمله مواردی که در رابطه با احداث باغ گردو باید رعایت شود؛

 • توجه به شرایط اقلیمی منطقه و انتخاب زمین باغ
 • خرید نهال گردوی مناسب با شرایط اقلیمی
 • انتخاب ارقام پربازده، پربارده و مقاوم
 • مناسب بودن بستر خاک
 • انتخاب نهال گردو مطابق با میزان بارندگی منطقه
 • مهیاسازی زمین
 • شناخت کشاورز از زمان کاشت و اصول کاشت
 • توجه به نیازهای آبی خاکی و تغذیه‌ای نهال گردو

آیا کاشت نهال گردو در ماکو حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به اینکه این شهر ماکو در بخش غربی و در نزدیکی رشته کوه‌های زاگرس بوده و تاثیر جریانات مدیترانه و بادهای موسمی قرار دارد انتخاب ارقام سردسیری و نیمه سردسیری برای این مناطق می‌تواند کاشت نهال گردو را اقتصادی و سودآور توجیه کند. کاشت ارقام نهال گردویی که با هوای سردسیری، نیمه خشک و کوهستانی ماکو بیشترین سازگاری را داشته و کمترین خسارت را در مواجهه با تنش‌های آبی، یخبندان و سرما داشته باشد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو ارومیه

خرید نهال گردو در ماکو

خرید نهال گردو در ماکو باید از مراجع و نهالستان‌های با اعتبار و شناخته شده صورت بگیرد، زیرا مراکز نامعتبر با ارائه ارقام بی‌هویت و بدون گارانتی نمی‌توانند تضمینی در خصوص کیفیت، مرغوبیت و سلامت نهال به سرمایه‌گذار ارائه کنند. هنگام خرید به موارد زیر توجه کنید.

 • نهال مورد نظر دارای تنه یک، دست بدون زخم و شکستگی باشد.
 • ریشه‌های نهال پرالیناژ شده و با بسته بندی مناسب باشد.
 • این ریشه‌ها بدون سوختگی، تیرگی و گره خوردگی باشد.
 • ریشه‌های نهال مویی و متراکم بوده و بدون گره خورده‌گی باشد و زمخت نباشد.

فروش نهال گردو در ماکو

مهمترین مبحث و قدم در داشتن باغی پربازده و با کیفیت انتخاب رقم مناسب هنگام خرید نهال گردو است. این انتخاب می‌تواند تحت تاثیر موارد زیر دستخوش تغییرات شود.

 • پس هنگام خرید از مراکز فروش نهال گردو سعی کنید از مجوزدار بودن و معتبر بودن نهالستان اطمینان حاصل کنید.
 • سعی کنید نهالستان‌هایی را انتخاب کنید که دارای مجوز باشند، چون پرسنل این مراکز موظف به پرورش گیاه در بستر حاصل و تحت آزمایشات گیاه پزشکی هستند.
 • ارائه کارت قرنطینه، گواهی سلامت، لیبل اصالت و ضمانت برگشت به مشتری
 • این نهالستان‌ها در خصوص انتخاب رقم مناسب با اقلیم و دادن مشاوره‌های تخصصی می‌توانند بهترین راهنما باشند.

نهال گردو مناسب ماکو

 • نهال گردو کانادایی : نهال گردوی کانادایی مناسب برای هر اقلیم و در ارتفاعات ،۰ تا ۲۵۰۰ متری بیشترین بهره‌وری را دارد بسیار زودبازده، پربار، دیر برگ مناسب برای مناطق سردسیری
 • نهال گردو ژنوتیپ تیپ۸,۹ : گردو ژنوتیپ پالیز مناسب برای ارتفاع ۰ تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا، تحمل سرما منفی ۳۰ درجه، تحمل گرما تا ۴۵ درجه، دیرگل
 • گردو چندلر: مناسب در ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر تحمل سرما منفی ۳۰ گرما تا ۴۰ درجه، دیرگل
 • گردو فرنور: از ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تحمل سرما منفی ۳۰درجه، تحمل گرما چهل درجه، دیرگل

انواع نهال گردو در ماکو

گفتیم که با توجه به شرایط جوی و اقلیمی سردسیری و کوهستانی ماکو ارقام سردسیری و مقاوم به سرما می‌توانند بهترین گزینه برای کاشت در این ناحیه باشند. ارقامی مقاوم به سرما که نیازمند چندین ساعت دمای منفی ۷ درجه هستند از جمله؛ نهال گردوی ژنوتیپ تیپ  و ۹ ، گردوی کانادایی، نهال گردوی فرنور نهال گردوی اسرائیلی

قیمت نهال گردو در ماکو

با توجه به رقم نهال گردو یعنی بذری و پیوندی یا ژنتیک  و اصلاحی بودن آن، سن نهال، مرجع و مراکز فروش نهال گردو و میزان اعتبار آن می‌تواند در قیمت نهایی دخیل باشد. البته شما عزیزان می‌توانید با استعلام قیمت نهال گردو در ماکو از سایت معتبر برتر نهال با قیمتی بسیار مطلوب نهال‌های با کیفیت و ضمانت‌دار را خریداری کنید.

بهترین نهال گردو

مسلماً تمامی سرمایه‌گذاران و باغداران ماکویی بهترین نهال گردو را نهالی می‌دانند که  بیشترین تناژ باردهی را در هکتار داشته و میوه آن بسیار مرغوب و با کیفیت باشد، از نظر رسیدگی و نگهداری کمترین هزینه را برای باغدار داشته باشد. یعنی مقاومت حداکثری در برابر آفات و بیماری‌ها و تنش‌های دمایی، آبی و خاکی داشته باشد.

نهالستان گردو در ماکو

در شهر ماکو به دلیل مستعد بودن و مناسب بودن شرایط کاشت، نهالستان‌های متعددی در زمینه تولید، پرورش و فروش نهال گردو فعالیت می‌کنند که میزان کیفیت کار آنها و اعتبار مجموعه بسیار در مرغوبیت نهال خریداری شده نقش دارد، هوشمندانه ترین تصمیم مراجعه به مراکز و نهالستان‌های شناخته شده و با اعتبار مثل برتر نهال است که تمامی ارقام نهال گردو را با ضمانت و کیفیت بالا به مشتری ارائه می‌کند.

همچنین برای خرید نهال گردو تهران اینجا کلیک کنید.

کلام آخر

با توجه به ذخایر آبی شهر ماکو و شرایط اقلیمی و جوی آن احداث باغ گردو می‌تواند تصمیمی اقتصادی جهت سرمایه‌گذاری باشد. با در نظر گرفتن پارامترهای موثر در احداث باغ گردو شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به برتر نهال و خرید نهال گردوی با کیفیت و سازگار، مهمترین و تاثیرگذار ترین قدم را در پروسه احداث باغ گردوی خود بردارید. همچنین شما عزیزان می‌توانید با کمک متخصصین و مهندسین این نهالستان در طول پروسه باغداری از مشاوره‌های تخصصی بهره‌مند شوید.

مطالعه بیش‌تر: خرید نهال در ماکو

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال