توضیحات نهال بادام شاهرودی 7

نهال بادام شاهرودی 7، دیرگل است. نهال شاهرودی 7 در طی سال نیاز به آبیاری دارد که برنامه آبیاری این رقم نهال در تابستان با بهار و فواصل سرد تفاوت دارد. به طور میانگین این درخت در هر هکتار مقدار 2 تا 4 تن بار می دهد. ایران زادگاه و اصلی‌ترین تولید کننده نهال شاهرودی 7 می باشد.

خواستگاه بومی :

ایران زادگاه و اصلی‌ترین تولید کننده نهال شاهرودی 7 می باشد.

پایه اصلی نهال  :

اصلیترین پایه برای نهال‌ بادام شاهرودی 7 ، پایه بادام تلخ است.

ویژگی نهال  :

نهال بادام شاهرودی 7 برگ هایی نیزه مانند و دراز و دارد. این نهال در فصل بهار زمانی که جوانهها به شکوفه تبدیل می‌شوند، مملو از شکوفه‌های سفید و صورتی می‌شوند. این نهال دارای دو نوع گرده دهنده و گزده گیرنده است. این نهال دارای دو مرحله رویشی و زایشی می‌باشد.

فاصله مناسب برای کاشت :

در علم مهندسی کشاورزی ما استانداردی داریم تحت عنوان فاصله‌ی کشت. فاصله استاندارد مناسب برای ایجاد چاله‌های کاشت نهال شاهرودی 4 در 4 متر مربع تعریف کرده‌اند (البته لازم به ذکر است در ابتدا خاک باغ را به خوبی شخم بزنید و زه کشی کنید). همچنین با توجه به شرایط محیطی این استاندارد می تواند تغییر کند. به طور مثل در زمین‌های شیبدار با توجه به تغیر ارتفاع و کم شدن سایه درختان بر روی یکدیگر می‌تون این فاصله را کاهش داد.

ارتفاع درخت در طول عمر

نهال شاهرودی 7 پس از کاشت نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. در این مرحله با توجه به شرایط محیطی (اقلیمی) و نگهداری مناسب که شامل هرس درخت و آبیاری کافی علاوه بر افزایش باردهی ارتفاع درخت نیز می تواند به 6تا 8 متر برسد.

نیاز سرمایی لازم برای خواب زمستانی :

نهال شاهرودی 7 برای باردهی بهتر و مطلوبتر نیاز به طی کردن یک دوره سرمایی دارند. همچنین برای اینکه جوانه های این نهال بتوانند در فصل بهار گل بدهند نیاز است که در فصل پاییز و زمستان به مدت یک الی چهار هفته در دمایی کمتر ازدمای 20 درجه سیلسیوس قرار بگیرد. البته این رقم نهال تحمل سرما تا 20- درجه را هم دارد. در این دما سطح قند درخت بالا می رود. این قندها در فاصله زمانی بین جوانه زدن و گلدهی درخت مصرف شده و کمک می کند که درخت این روند را با سرعت بیشتر و زمان کمتری طی می کند.

عمر مفید نهال :

در صورت مراقبت و کاشت نهال شاهرودی 7 در منطقه مناسب از لحاظ آب و هوایی نهال‌ بادام شاهرودی 7 از سال‌های اول شروع به باردهی می‌کند. البته تا زمان رسیدن به سن بلوغ نباید انتظار باردهی زیاد و با کیفیت جهت عرضه به بازار را داشت.

میزان وزن هر میوه :

با توجه به اینکه پوسته میوه نهال شاهرودی 7 بسیار نازک است، برخلاف اینکه این رقم جزوه خانواده بادام تلخ محسوب می‌شود نهال‌ بادام شاهرودی 7 مغز بسیار شیرین و خوشمزه دارد که 40 درصد از کل میوه را مغز آن تشکیل داده است.

ارتفاع  از سطح دریا مناسب کاشت نهال :

با توجه به اینکه درختان به شرایط آب و هوایی و ارتفاع از سطح دریا برای افزایش باربری حساسند، بهترین شهرها برای کاشت و فروش نهال بادام شاهرودی 7 شهرهای هستند که ارتفاع آنها از سطح دریا زیاد نباشد.

مصونیت و مقاومت در برابر آفات و بیماری ها :

نهال شاهرودی 7 دارای مقاومت نسبی خوبی در برابر افت می باشد. اما نوعی از عفونت قارچی است که می‌تواند به نهال شاهرودی 7 آسیب وارد کند. برای جلوگیری و محافظت از اسیب می‌توانید از روش سمپاشی ضد قارچ استافاده کرد تا از انگل، قارچ و کنه در امان باشند.

میزان باردهی محصول در هر هکتار :

به طور میانگین این درخت در هر هکتار مقدار 2 تا 4 تن بار می دهد. این نسبت می‌تواند بسته به سازگاری و نوع نگهداری کاهش و یا افزایش یابد.

شروع باردهی محصول  :

البته باید اشاره کرد که نهال شاهرودی 7 معمولا سالهای اولیه قادر به باردهی هست ولی نباید انتظار محصول زیاد و با کیفیتی را داشته باشید.

رقم مناسب برای گرده افشان در صورت نیاز :

نهال‌ بادام شاهرودی 7 دو نوع گرده دهنده و گزده گیرنده که ارقام گرده دهنده شاهرودی 12، 15، 17، 18، 21 می‌باشد.

نحوه و مدت آبیاری درخت :

نهال شاهرودی 7 در طی سال نیاز به آبیاری دارد که برنامه آبیاری این رقم نهال در تابستان با بهار و فواصل سرد تفاوت دارد. به طور مثال در فصل بهار هر ده روز یکبار نیاز به آبیاری دارند و در طول تابستان این زمان باید کاهش یابد و به هفته‌ای یکبار برسد.

زمان شکوفایی درخت :

نهال بادام شاهرودی 7، دیرگل است.

نتیجه گیری

نهال بادام شاهرودی 7 از جمله ارقام مناسب برای کاشت در تمام مناطق ایران است. بازار فروش نهال بادام شاهرودی 7 در ایران با توجه به تغییرات اقلیمی بسیار داغ است. قیمت نهال بادام شاهرودی 7 نسبت به محصول‌دهی و سن آن بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. شما می‌توانید برای خرید نهال شاهرودی 7 به مجموعه نهالستان پاییز مراجعه کنید. این مجموعه با ارائه خدمات مناسب و مشاورهای تخصصی راه خرید نهال شاهرودی 7 را برای تمام کشاورزان و مصرف کنندگان عزیز هموار کرده است. از جمله این امکانات شما می‌توانید با خرید نهال شاهرودی 7 از خدمات ارسال رایگان و مشاوره تخصصی این مجموعه استفاده کنید.

مجموعه نهالستان پاییز افتخار دارد با نیم قرن تجربه خدمت در این عرصه علاوه بر دریافت شناسنامه معتبر و تمام مجوزهای لازم از جهاد کشاورزی با ارتقا و به روزرسانی تجهیزات و سیستمهای پیشرفته، استانداردهای خود را در سطح بین‌المللی برای تولید نهال بادام شاهرودی 7 بالا برده است. برای دریافت اطلاع از قیمت نهال شاهرودی 7 و نحوه خرید نهال شاهرودی 7 با کارشناسان فروش مجموعه نهالستان پاییز در تماس باشد.