خرید، مشخصات و قیمت نهال گردو تویسرکان

گردو تویسرکان همیشه از بهترین انواع گردو بوده که در تویسرکان واقع در همدان کشت میشود؛ در نهالستان پالیز گردو، ضمن تعریف و بررسی تخصصی نهال گردو تویسرکان قصد داریم بصورت جامع و خلاصه‌وار، نکات ناب و طلایی درباره‌ی نهال گردو تویسرکان را بگوییم. برای شروع باید بدانید که ارزش غذایی گردو تویسرکان بسیار بالا است و این ماده خواص فوق‌العاده‌ای دارد.

خصوصیات نهال گردو تویسرکان

“غذای مغز” لقبی است که در تویسرکان به این گردو داده‌اند؛ چراکه هم شبیه به مغز می‌باشد و هم سرشار از امگا۳، به گونه‌ای که مصرف روزانه ۴ عدد از گردو تویسرکان موجب افزایش اسید چرب ضروری امگا ۳ میشود؛ از طرفی مقدار فسفر موجود در گردو با ماهی و برنج و حتی تخم مرغ برابری می‌کند!

در نهالستان گردو تویسرکان، نهال گردو تویسرکان ریشه‌ای و نهال گردو تویسرکان گلدانی از انواع گردو تویسرکان است، این موضوع باعث میشود که تنوعی در انواع گردو تویسرکان داشته باشیم، که میتوان گفت به عبارتی، بهترین نهال گردو تویسرکان نوع دوم است و تفاوت در قیمت نهال گردو تویسرکان به این مطلب وابسته است.

مشخصات نهال درخت گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان طالب آب وهوای کوهستانی و دره‌ای میباشد، در ایران این نهال بیشتر در تویسرکان که در  شهر همدان واقع در جنوب کوه الوند قرار گرفته است دیده میشود، به گونه‌ای که تویسرکان به بهشت گردو در کشور ایران شناخته شده است. اگر قصد سرمایه گذاری بر این محصول را دارید و یا حتی میخواهید صاحب یک نهالستان گردو شوید، نام نهال گردو تویسرکان را نشانشگر کیفیت در نهالستان پالیز گردو است.

حداکثر ارتفاع درخت

درباره‌ی حداکثر ارتفاع نهال تویسرکان باید بگوییم که در نهالستان گردو تویسرکان امکان دارد که حداکثر ارتفاع درختی به حدود ۲۰ تا ۳۰ متر نیز برسد.

کشور سازنده نهال گردو تویسرکان

شاید کشور سازنده و مبدا نهال گردو تویسرکان برایتان سوال باشد و یا حتی فکر کنید که این نهال گردو تنها در ایران وجود دارد؛ اما باید بدانید که علاوه بر ایران در کشورهای چین، فرانسه، ژاپن و آمریکا نیز نهال گردو تویسرکان به عمل می‌آید؛ اما کیفیت گردو تولیدی تویسرکان نسبت به دیگر مکان‌ها بالاتر است.

فاصله کاشت نهال گردو تویسرکان

فاصله‌ی کاشت بین نهال‌های گردو تویسرکان هم موضوع مهمی است که هنگام احداث نهالستان باید به آن توجه کنیم؛ حداقل فاصله کاشت در نهالستان گردو تویسرکان باید ۱۰ متر باشد، چون با گذشت زمان و رشد کردن شاخه و برگ‌های نهال تویسرکان، ممکن است این شاخ و برگ‌ها درهم پیچیده شوند و در نتیجه بازدهی را کاهش دهند؛ اگر فاصله کاشت ۱۲ در ۱۲ باشد مناسب است. اما در گونه‌هایی مثل نهال گردو جمال به گفته‌ی کارشناسان این فاصله اگر ۷ در ۷ هم باشد کافیست.

ارتفاع از سطح دریا

جالب توجه است که ارتفاع از سطح دریا برای نهال گردو تویسرکان هیچ گونه محدودیت خاصی ایجاد نمیکند؛ بر خلاف نهال گردو دماوند که نیازمند ارتفاع ۵۰۰ الی ۱۵۰۰ متر است.

شروع به محصول دهی نهال گردو تویسرکان

اوایل فصل زیبای بهار زمان بسیار مناسبی برا کاشتن نهال‌های تویسرکان است؛ به همین دلیل معمولاً این نهال را اوایل بهار می‌کارند. فصل برداشت گردو تویسرکان نیز به عوامل محیطی بستگی دارد، اما معمولاً برداشت محصول در اواخر شهریور و یا مهرماه صورت میگیرد.

شروع به محصول دهی در بین درختان تویسرکان نسبتا زود است و تقریبا از سال پنجم به بار مینشینند و حتی دیده شده که گاهی زودتر هم به بار نشسته اند.

یک درخت گردو تویسرکان ۱۰ ساله میتواند ۸۰ تا ۱۰۰ کیلو محصول بدهد!

شکل میوه گردو تویسرکان

محصول یا میوه‌های درختان تویسرکان از نظر شکل میوه، گردوهای گردی می باشند که اندکی به بیضی شکل متمایل شده‌اند. در میوه‌های درختان تویسرکانی نسبت مغز گردو بالا میباشد یعنی چیزی حدود ۵۰ تا ۶۰  میوه درصد است.

ضخامت پوست چوبی گردو تویسرکان

 اندازه و ضخامت پوست گردو تقریبا ۳۲ میلی متر است که دو پوسته دارند که یکی نرم و سبز رنگ است که به تدریج خشک میشود و دیگری سخت و چوبی است. این ضخامت در گردوی شیلی کمتر است و نهال گردو شیلی محصول را با پوست بسیار نازک به ثمر میرساند.

سهولت جدا شدن مغز از پوست چوبی

 این محصول از آن جایی که زمان دقیقی برای برداشتش تعریف نشده است میتوان به هنگام برداشت کردن به این نکته مهم توجه ویژه کرد، اینکه زمان مناسب برای برداشت هنگامی است که رنگ مغز میوه به رنگ قهوه‌ای مایل به خاکی یا همان قهوه‌ای روشن درآمده باشد، در این حالت میتوان سهولت جدا شدن مغز از پوست چوبی را دید.

رنگ مغز گردو تویسرکان

رنگ مغز میوه‌ی رسیده و آماده برداشت نهال گردو تویسرکان، به رنگ قهوه‌ای مایل به خاکی یا همان قهوه‌ای روشن دیده میشود.

وزن گردو تویسرکان

به طور متوسط وزن هر میوه یا همان گردو حاصل از درختان تویسرکان تقریبا ۱۶ گرم است.

حداکثر عملکرد گردو تویسرکان در هکتار

درباره‌ی حداکثر عملکرد نهال تویسرکان برای میوه دهی باید گفت در هر هکتار تقریبا ۳ تا ۳٫۵ تن برداشت گردو برآورد میشود.

درصد چربی گردو تویسرکان

مغز این نوع گردو درصد چربی و روغن فراوانی دارد، همچنین دارای پروتئین، قند، آب و ویتامین، املاح معدنی و فسفر نیز می‌باشد.

نیاز سرمایی

جوانه‌های نهال تویسرکانی برای فعال شدن به ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت دمای زیر صفر نیاز دارند تا فعال شوند.

نهال گردو تویسرکان نسبت به سرما و گرمای بیش از حد حساس است، بنابراین این نوع نهال تنها در هنگام خواب زمستانه قادر به تحمل دمای حدود منفی ۱۱ است ولی در مواقع دیگر سرمای منفی ‌۲ و منفی ۳ برای از بین رفتن شاخه‌ها، برگ‌ها و گل‌ها کافی است.

 همچنین در فصل تابستان نیز دمای بالاتر از ۳۸ درجه موجب آفتاب سوختگی و چروک شدن مغز گردو یا حتی پوچ شدن آن می‌شود و دمای خیلی پایین هم در فصل تابستان باعث میشود تا مغز میوه به خوبی پر نشود. نهال گردو تویسرکان برای محصول دادن با کیفیت، نیازمند رطوبت نسبی نیز میباشد.

مقاومت در برابر آفت

آفات درخت گردو شامل؛ کرم سیب، کرم به، شته گردو، کرم کدو، مگس پوست گردو، کنه گال زگیلی برگ گردو و پروانه فری یا کرم خراط است که خطرناک‌ترین آفت، پروانه فری یا همان کرم خراط است. اما جالب توجه است که نوع پیوندی نهال گردو تویسرکان مقاومت بیشتری در برابر آفت‌ها دارد.

میزان آبیاری نهال گردو تویسرکان

به طور متوسط میزان آبیاری درخت گردو باید بین ۷۰۰۰_۱۰۰۰ متر مکعب در هر هکتار باشد که با توجه به سن درختان و شرایط آب و هوای منطقه، این عدد تغییر میکند، ضمنا نیاز است که آبیاری هر ۷-۱۰ روز یکبار در سایه انداز درخت انجام شود.

تحمل خشکی

در مورد تحمل خشکی درخت گردو تویسرکان نیز میتوان گفت که اگر در آبیاری این نوع درخت کوتاهی صورت بگیرد، خسارت بزرگی در بر دارد و نه تنها محصول سال جاری، بلکه محصولات سال‌های آینده را نیز کاهش میدهد.

این نکته هم برای داشتن نهالستان گردو مهم است؛ اگر مقدار زیادی کلراید، کربنات، بی کربنات و سایر املاح  در آبی که به جهت آبیاری درختان استفاده میشود باشد، برای درختان مشکل ساز خواهد شد و مناسب نیست.

عمر اقتصادی نهال گردو تویسرکان

درختان گردو غالبا عمر اقتصادی بالا و مطلوبی دارند، درباره عمر اقتصادی نهال گردو تویسرکان نیز این موضوع صادق است و کارشناسان عمر اقتصادی این نهال گردو را بین ۴۰ تا ۵۰ سال تخمین زده‌اند. از این رو سرمایه گذاری بر آن بصرفه است و فروش نهال گردو پیوندی تویسرکان هم بازار خوبی دارد که در نهالستان پالیز گردو نیز عرضه میشود.

قدرت رشد درخت گردو تویسرکان

خوب است بدانید که درختان گردو تویسرکانی نسبتاً گسترده هستند و قدرت رویشی بالایی نیز دارند. در بحث ارتفاع نهال گردو تویسرکان گفتیم که طول هر نهال ممکن است حتی به درختی ۲۰ الی۳۰ متری تبدیل شود.

رقم گرده افشانی نهال گردو تویسرکان

با توجه به اینکه گل‌های نر و ماده هردو بر درخت گردو تویسرکان وجود دارند؛ ترکیب آنها و رقم گرده افشانی‌شان به کمک باد و حشرات صورت میگیرد.

در درختان تویسرکانی تاریخ گرده افشانی گل نر قبل از تاریخ پذیرش گل ماده است.

نهال گردو تویسرکان؛ انتخاب خوب یا بد؟!

با توجه به تمامی نکاتی که در بررسی نهال گردو تویسرکان گفتیم باید بگوییم که سرمایه گذاری بر این نهال، میتواند سود خوبی در بلند مدت داشته باشد و باید بدانید که این امر، تنها با رعایت اصول و نکات نگهداری و حفاظت از نهالستان میوه صورت میگیرد.

شما میتوانید برای خرید نهال گردو تویسرکان، آن را با قیمتی مناسب و کیفیتی تکرار نشدنی از فروشگاه نهالستان پالیز گردو با مدیریت مهندس سعید قاسمی، تهیه کنید و با خرید نهال بصورت عمده، تخفیف خوبی دریافت کنید.

قیمت نهال گردو تویسرکان

خرید نهال گردو تویسرکان از نهالستان پالیز گردو، نوید کیفیت و بازدهی مناسب است. نهالستان پالیز گردو، برای ارائه خدمت به شما فروش نهال گردو تویسرکان شما را به عهده میگیرد تا در این بورس گردو انواع مختلف نهال گردو از جمله “نهال گردو پیوندی تویسرکان” و یا “نهال درخت گردو تویسرکان کاغذی” اشاره کرد.

اطلاعات تماس جهت مشاوره و خرید نهال گردو تویسرکان