خرید، مشخصات و قیمت نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان ، از دیگر نهال‌ های اصیل ایرانی است که مرغوبیت بالایی دارد و میتوان با تاسیس باغ گردو، روی این نهال ایرانی سرمایه گذاری بلند مدت کرد. خصوصیات و مشخصات این نهال را برای شما بازگو خواهیم کرد. ضمن اینکه شما میتوانید خرید این نهال را از طریق ارتباط با نهالستان پالیز گردو انجام دهید.

نهال گردو تویسرکان

مشخصات نهال گردو تویسرکان

درخت گردوی تویسرکان، یکی از انواع درختان گردو است. این درخت در آب و هوای خاص و بسیار معتدل تویسرکانِ همدان رشد خوبی دارد. فراوانی آب این منطقه بالاست و این مطلب تویسرکان را به منطقه‌ای پرنشاط تبدیل کرده است که در بَدو ورود هر گردشگری به این منطقه، بیننده از زیبایی آن متحیر می‌شود.

به همین علت، وزارت کشاورزی در چند سال اخیر، بانک پیوندک گردو و نمونه‌ی اصلاح شده‌ی نهال گردو تویسرکان را در این شهر دایر کرده است. باید بدانید که این موضوع نیاز کشور به پیوندک را تا حد بسیار زیادی مرتفع نموده است. البته توجه داشته باشید که نمونه ی اصلاح شده، بسیار پر بارتر است و تقریبا در هر هکتار، چهار تن گردو را به راحتی تامین می‌نماید. اگر قصد خرید نهال گردوی تویسرکان را دارید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

فاصله کاشت 

در نهالستان گردو تویسرکان برای کاشت نهال باید فاصله بین نهال‌ها را بین ۷ تا ۸ متر در نظر گرفت. نکته بسیار مهم درباره این درخت، هرس نمودن آن در هنگام خواب زمستانی است که باید پس از برگ ریزی آن انجام بگیرد.

کشور سازنده 

نهال گردو تویسرکان در کشور ایران به عمل می‌آید. این نهال ریشه در منطقه تویسرکانِ همدان دارد

درصد چربی گردو

از دیگر مشخصات گردوی تویسرکان، درصد بالای چربی آن است؛ چربی خالصی که از دل طبیعت برخاسته و هیچ تهدیدی برای سلامت انسان ندارد. البته در صورت ابتلا به بیماری‌هایی نظیر چربی خون، این محصول باید با مشورت پزشک مصرف شود.

شکل گردو

شکل گردو نهال تویسرکان بیضی شکل است

ضخامت پوست چوبی

پوست چوبی اینگونه از گردو، دارای ضخامت کمی است و در این خصوصیت، تاجایی مشابه کاغذی می‌باشد.

تحمل خشکی

یکی از خصوصیات منحصر به فرد این نهال مقاومت این نهال در برابر خشکی است

نیاز سرمایی 

این نهال ایرانی الاصل، جهت بیدار شدن از خواب زمستانه، مانند دیگر نهال‌های گردو، به مقداری سرما نیاز دارد.

سهولت جدا شدن مغز از پوست چوبی

با توجه به نازک بودن پوسته چوبی میوه‌ی این نهال، باید گفت که جدا سازی مغز گردو از پوسته چوبی برای گردوهای تویسرکانی، امری آسان است؛ این موضوع برای میوه‌ی حاصل از نهال گردو اصلاح شده تویسرکان نیز صدق می‌کند.

عمر اقتصادی 

این نهال گردو، عمر اقتصادی حدود ۴۰ تا ۵۰ ساله دارد.

رنگ مغز گردو

مغز گردوی تویسرکان، علاوه بر طعم و مرغوبیت، رنگ روشنی نیز دارد؛ مرغوبیت یکی از مواردی است که بدون شک در قیمت نهال گردو تویسرکان، نقش دارد.

وزن گردو

خوب است بدانید که به طور میانگین، هر عدد گردوی تویسرکان به همراه پوسته چوبی، وزنی در حدود ۱۶ گرم دارد.

ارتفاع از سطح دریا

کاشت نهال گردو تویسرکان، باید در منطقه‌ای انجام شود که ارتفاعی در حدود ۸۰۰ تا ۲۵۰۰ متر از سطح دریا داشته باشد.

مقاومت در برابر آفت

این نهال در برابر آفات مقاومت مطلوبی از خود نشان داده است؛ اما نیاز به سم پاشی موضوعی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

میزان باردهی نهال گردو تویسرکان پس از رسیدن به بلوغ، حدود یک و نیم تن گردو در هر هکتار است. البته باید توجه داشت که این رقم کمی دیر بازده است و در ابتدا نیز رشد کمی دارد؛ اما در حدود ۳ سالگی، سرعت رشد و باردهی آن به طور قابل ملاحظه‌ای بیشتر می‌شود. در بحث باردهی نهال تویسرکان، گفته می‌شود که میزان آن به ۶ تن در هکتار هم می‌تواند برسد. شاید دیر بازده بودن در فروش نهال گردوی تویسرکان، تاثیر منفی بگذارد؛ اما بدون شک برای کیفیت عالی باید صبر بالایی داشته باشیم.

شروع به محصول دهی نهال گردو تویسرکان

این نهال از 5 تا 7 سالگی شروع به میوه دادن میکند

قدرت رشد 

این محصول در اوایل کاشت سرعت رشد متوسطی دارد ولی بعد از بلوغ، گفته شده که سرعت آن افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.

رقم گرده افشان

ارقام فرنت، فرانکوت و روند، گزینه‌های مناسبی برای گرده افشانی نهال گردوی تویسرکان می‌باشند.

قیمت نهال گردو تویسرکان

برای خرید بهترین نهال گردو باید نهال‌های خود را از نهالستان معتبری فراهم کنید؛ نهالستان پالیز گردو با مدیریت مهندس سعید قاسمی، در ضمن فروش این نهال گردو، انواع نهال‌های گردو از جمله نهال گردو خوشه ای ایرانی، نهال گردو دیرگل نهال گردو تویسرکان و… را ارائه میدهد تا مشتریان عزیز بتوانند با قیمت کمتر و کیفیت بالاتری، این محصولات را خریداری کنند. آموزش نگهداری و مراقبت از نهال در هنگام خرید، حسن نیت ما برای پیشرفت اقتصادی شما را میرساند.

اطلاعات تماس جهت مشاوره و خرید نهال گردو تویسرکان