خرید، مشخصات و قیمت نهال گردو خوشه ای ترکیه

نهال گردو خوشه ای ترکیه

انواع نهال گردو خوشه ای ترکیه کیفیت مطلوب و رضایت بخشی دارند؛ طعم گردوهای حاصل از این نهال ها خاطره انگیز و دلنشین است؛ باردهی بالای این نهال و عمر اقتصادی طولانی آن، مزایایی هستند که این نهال را برای تجارت و راه اندازی باغ گردو مناسب میکنند. نهال گردو ترکیه یکی از محصولاتی است که در مجموعه نهالستان پالیز گردو عرضه میشود. در ادامه به مشخصات این نهال خواهیم پرداخت.

مشخصات نهال گردو خوشه ای ترکیه

نهال های گردو خوشه ای ترکیه، یکی از بهترین نهال های گردو هستند که تقریبا در تمامی نقاط جهان دیده میشوند؛ این نهال ها که با آب و هوای کوهستانی و سرمای شدید سازگاری دارند در اصل مربوط به کشور ترکیه میباشند و جالب توجه است که در هر شاخه حدود 10 الی 15 عدد گردو دیده میشود. از مشخصات نهال گردو خوشه ای میتوان به تحمل بالای آن دربرابر خشکی و عمر اقتصادی بالای آن اشاره کرد.

این نهال ارتفاعش از 4 متر الی 10 متر است. گردوی این نهال را به خاطر طعم خوشش درکیک پزی‌ها استفاده میکنند.

خصوصیات نهال گردو خوشه ای ترکیه

انواع نهال گردو خوشه ای بطور کلی به یکدیگر شباهت‌های زیادی دارند و تنها در مواردی جزئی با یکدیگر متفاوت هستند؛ در اینجا به دو مورد از نهال های گردو خوشه ای ترکیه اشاره میکنیم:

نهال اول، نهال گردو یالووا ترکیه است که این نهال به دلیل داشتن پایه‌های بسیار قوی در برابر سرمای بهاره برخلاف نهال های دیگر، مقاومت بالایی دارد. همچنین این نهال دیر گل، در دمای 42 تا 50 درجه آسیب میبیند. نهال گردو خوشه ای یالووا برای پر شدن مغز میوه‌هایش قبل از برداشت به دمای 27 تا 33 درجه احتیاج دارد. 

نهال دیگری از دسته نهال های گردو خوشه ای ترکیه که در اینجا به آن میپردازیم، نهال گردو خوشه ای پا کوتاه ترکیه‌ است. نهال پا کوتاه زود گل بوده و اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت گل میدهد، به همین دلیل اگر این نهال تحت تاثیر سرمای فصل بهار قرار بگیرد گل‌هایش میریزد.

نهال پا کوتاه ترکیه ای مناسب کاشته شدن در مناطق کوهستانی و ساحلی است، این نهال توانایی تحمل سرمای منفی 25 درجه در فصل زمستان و همچنین تحمل دمای بالاتر از 35 درجه در فصل تابستان را دارد.

فاصله کاشت نهال گردو خوشه ای 

فاصله مناسب کاشت برای نهال های گردو خوشه ای ترکیه  حدود 7 در 5 میباشد. البته این فاصله ممکن است با توجه به منطقه جغرافیایی و جنس خاک متغیر باشد؛ البته نگران نباشید، چون در هنگام خرید از نهالستان پالیز گردو، نکات لازم برای کاشت به شما گفته خواهد شد.

کشور سازنده نهال گردو خوشه ای ترکیه

کشور سازنده نهال گردو خوشه ای همان طور که اسمش پیدا است، کشور ترکیه میباشد. این نهال بعدها به کشور‌های دیگر مثل ایران صادر شده است و جالب است بدانید که در کشور ایران نیز سازگاری خوبی با آب و هوا پیدا کرده است.

درصد چربی

درصد چربی مغز میوه این نهال ها بسیار بالا است. علاوه بر درصد چربی بالا، این گردو مغز بسیار خوش طعمی دارد و به همین دلیل در سراسر جهان طرفداران فراوانی به ویژه در صنعت کیک پزی دارد. بدون شک یکی از دلایل معروفیت این گردو، طعم خوب آن است.

شکل گردو

شکل میوه نهال گردو خوشه ای ترکیه گرد و متوسط است و میتوان از آن برای آجیل استفاده نمود.

ضخامت پوست چوبی

ضخامت پوست چوبی میوه‌های نهال گردو خوشه ای ترکیه، مانند پوست گردوی نهال پوست کاغذی(backlink)، بصورت کاغذی بوده و نازک میباشند. به طور تقریبی انداره قطر یک گردو حدود 32 میلی متر است.

حداکثر ارتفاع درخت گردو خوشه ای ترکیه

نهال های گردو خوشه ای ترکیه رشد بسیار خوبی دارند و میتوانند تا حدود 6 متر به طور متوسط رشد کنند، اما نکته قابل توجه در مورد این نهال این است که میزان باردهی آنها با ارتفاعشان رابطه عکس دارد یعنی هر چه این نهال ها ارتفاعشان بیشتر شود محصول کمتری به باغدار تحویل میدهند؛ بدین ترتیب باغدار باید برای اینکه محصول بیشتری از نهال دریافت کند به طور مداوم آن را هرس کند.

تحمل خشکی

نهال های گردو خوشه ای ترکیه نسبت به خشکی تحمل بسیار بالایی دارند. این موضوع یکی از مزیت‌های این نهال است و بطور کلی باید هنگام خرید نهال گردو به مسایل این‌چنینی اهمیت بدهید، البته شما میتوانید از تجربه‌ی کارشناسان باتجربه‌ی نهالستان پالیز گردو نیز استفاده کنید و با ترسیم منطقه‌ی جغرافیایی خود برای آن‌ها، پیشنهادات خوبی برای کاشت دریافت کنید.

نیاز سرمایی 

به طور کلی در مورد نهال های گردو خوشه ای ترکیه گفته میشود که این نهال ها نسبت به سرما مقاومت بسیار بالایی دارند، این در حالی است که دیگر نهال ها در صورت سرمای بهاره آسیب میبینند، همچنین این نهال ها  مناسب کشت در آب و هوای سرد، خشک و معتدل میباشند.

سهولت جدا شدن مغز از پوست چوبی

مغز میوه‌ی حاصل از زحمات یکساله باغدار برای نهال های گردو خوشه ای ترکیه به سهولت از پوست چوبی خود جدا میشود. این سهولت در جدا سازی مغر از پوست چوبی را در نهال گردو پا کوتاه نیز شاهد بودیم.

عمر اقتصادی 

عمر اقتصادی نهال های گردو خوشه ای ترکیه به طور متوسط بالای 100 سال میباشد. که این نشانگر قابلیت سرمایه گذاری بزرگ بر این نهال است، با تاسیس یک باغ گردوی اصولی میتوانید سالها محصول با کیفیت داشته باشید و سود خوبی بدست آورید.

رنگ مغز گردو

گفته میشود که مغز میوه این نهال ها به رنگ قهوه‌ای روشن است.

وزن گردو

به طور متوسط وزن یک گردو حاصل از این نهال ترکیه‌ای حدودا بین 11 تا 13 گرم میباشد، همچنین مغز آنها نیز به طور متوسط 5.4 گرم میباشد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع مناسب برای کاشت نهال گردو خوشه ای ترکیه 1200 متر از سطح دریا است.

مقاومت در برابر آفت

خوب است بدانید که این نهال گردو ترکیه، نسبت به بسیاری از بیماری ها و آفت ها مقاومت بالایی دارد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

به طور متوسط محصول هر هکتار از باغ های این نهال حدودا 5 تن است.

شروع به محصول دهی نهال گردو خوشه ای ترکیه

این نهال ها در صورت مناسب بودن شرایط محیطی و گرده افشانی و آبیاری به موقع، از سال اول قادر به باردهی هستند. بدون شک مراقبت و رسیدگی به این نهال، محصول سالهای بعد را افزایش خواهد داد.

قدرت رشد درخت گردو خوشه ای ترکیه

قدرت رشد نهال های گردو خوشه ای ترکیه به نسبت متوسط میباشد.

رقم گرده افشان

یک نکته‌ای را  باید بدانید، اگر گرده افشانی برای این دسته از نهال ها به خوبی صورت بگیرد، محصولات این نهال ها هم کیفیت بهتری خواهند داشت.

میزان آبیاری نهال گردو خوشه ای ترکیه

آب مورد نیاز برای هر هکتار از باغ های این نوع از نهال ها بین 1000 تا 7000 متر مکعب است و باید هر 7 تا 10 روز در سایه انداز آبیاری شوند.

قیمت نهال گردو خوشه ای ترکیه

برای خرید نهال گردو خوشه ای ترکیه، میتوانید آن را با کیفیت بالا و قیمت مناسب، به همراه آموزش رایگان نگهداری از این نهال، از مجموعه‌ی نهالستان پالیز گردو بمدیریت مهندس سعید قاسمی، خریداری کنید.

فروش نهال گردو خوشه ای توسط این نهالستان رونق خوبی دارد و این نشانگر مرغوبیت و قیمت ارزان آن است. انواع نهال گردو خوشه ای ترکیه در نهالستان پالیز گردو موجود می‌باشد و شما میتوانید علاوه بر خرید این محصول، محصولات دیگری از جمله؛ نهال گردو بوانات، نهال گردو پا کوتاه، نهال گردو تویسرکان و… را نیز خریداری کنید و لذت یک کشاورزی حرفه‌ای و پر سود را تجربه کنید.

اطلاعات تماس جهت مشاوره و خرید نهال گردو خوشه ای ترکیه