خرید، فروش و قیمت نهال گردو خوشه ای فرانسه

گردو از میوه ­های مغزدار و با­ارزشی است که به عنوان آجیل هم از آن استفاده می­کنیم. نهال­های گردو انواع مختلف و زیادی دارند. از انواع نهال گردو خوشه ­ای می­توان به نهال گردو خوشه ­ای ترکیه­ای) ایران و فرانسه اشاره کرد؛ در این مقاله از نهالستان پالیز گردو، قصد داریم به بررسی نهال گردو خوشه ای فرانسه بپردازیم.

نهال گردو خوشه ای فرانسه

خصوصیات نهال گردو خوشه ­ای فرانسه

نهال گردو خوشه ­ای فرانسه در گروه بهترین نهال گردو خوشه ­ای پیوندی قرار دارد که در سرما رشد میکند و مناسب برای مناطق سرد­سیر می­باشد. این نوع نهال گردو نسبت به انواع دیگر زود بار­ده‌تر است و در سال اول و دوم بعد از کاشت، شروع به باردهی می­کند و میوه می­دهد. از سال سوم به بعد باردهی درخت بیشتر می­شود و تقریبا در سال پنجم بیشترین باردهی را دارد. گردوی درخت خوشه ­ای فرانسه پر مغز و باکیفیت است و چربی بالایی دارد و پوست آن نازک می­باشد.

از دیگر خصوصیات نهال گردو خوشه ­ای می­توان به مقاوم بودن آن در برابر سرمای شدید اشاره کرد.

هرس درخت گردو خوشه ­ای به دلیل پایه کوتاه بودن و خوشه ­ای بودن آن بسیار راحت است. همچنین سمپاشی و برداشت محصول نیز راحت­تر صورت می­گیرد. علاوه بر آن راحت­تر می­توان بیماری­ها و آفات درختان خوشه ­ای را کنترل کرد.

مشخصات نهال گردو خوشه ­ای فرانسه

از مشخصات نهال گردو خوشه ­ای فرانسه باید به این نکته اشاره کرد که گردو­های آن بیشتر در انتهای هر شاخه و به صورت جانبی نمایان می­شوند.

نهال گردو خوشه ای همانطور که از اسمش پیداست به صورت خوشه ای است و شاخ و برگی گسترده دارد. این نوع گردوها، درختانی متوسط دارند و جزء درختان گردو پایه کوتاه محسوب می­شوند. گردوهای این درخت پربار و شکل ظاهری آن­ها گرد و مایل به بیضی است. همچنین گردوهای آن نسبت به دیگر گردوها درشت­تر می­باشد.

تعداد خوشه ­های درخت گردو خوشه ­ای فرانسه بین10 تا 15 خوشه  است که در هر شاخه حدود 5 تا 12 گردو وجود دارد.

گردو­های درخت خوشه ­ای فرانسه مانند تمامی گردوها، دارای دو پوسته می­باشند که یکی از آن پوسته­ها سبز رنگ و نرم است که کم کم و به مرور زمان خشک می­شود و از بین می­رود و پوسته­ی دیگر آن، چوبی مانند و سخت می­باشد.

فاصله کاشت نهال گردو خوشه ای

در مبحث فاصله کاشت نخال گردو خوشه ای فرانسه همانطور که در “نهال گردو بوانات”(backlink) گفتیم، این فاصله منجر به افتراق و عدم پیچش ریشه ها و همچنین شاخه های درختان میشود و کیفیت تابش نور را بیشتر میکند؛ در این نوع نهال به دلیل خوشه ­ای بودن آن، فاصله کاشت بین هر نهال باید 5 در 7 متر باشد.

کشور سازنده 

همانطور که از نام این نهال مشخص است کشور سازنده­اش فرانسه است. همچنین بهترین و باکیفیت­ترین محصول نیز از فرانسه برداشت می­شود. البته قابلیت رشد و پرورش آن در ایران هم وجود دارد و تنها کافیست با خرید آن از نهالستان پالیز گردو و استفاده از آموزش‌هایی که نهالستان پالیز گردو برای شما تدارک دیده است، به پرورش این نهال فرانسوی بپردازید.

درصد چربی گردو

مغز گردو درخت خوشه ­ای فرانسه درصد چربی بسیار بالا و روغن فراوانی دارد. در تکمله بحث چربی گردو که در بخش “نهال گردو دیرگل”(backlink) صورت گرفت، باید بیان کنیم که چربی‌هایی که از دل طبیعت و بدون ترکیبات شیمیایی و صنعتی به بدن ما میرسند بسیار مفید هستند، البته باید به سخن حکیم ابو علی سینا توجه داشت که فرموند: هرچیزی کمش دارو است، متوسطش غذا است و زیادش سم!

شکل گردو

همانطور که گفتیم شکل ظاهری این گردو، گرد و بیضی شکل است و تقریبا شبیه به شکل میوه‌ی “نهال گردو خوشه ای پربازده” است؛ ولی درشت­تر از دیگر گردوها می­باشد. می­توان با درنظر گرفتن پوسته سبز اولیه، آن را به شکل یک تخم­مرغ تشبیه کرد.

ضخامت پوست چوبی

گردو نهال گردو خوشه ­ای فرانسه از لحاظ ضخامت پوست تقریبا مانند “نهال گردو خوشه ای ترکیه” است و دارای پوستی نازک می‌باشد.

حداکثر ارتفاع درخت گردو خوشه ­ای فرانسه

ارتفاع درخت گردو خوشه ­ای فرانسه مانند سایر درختان گردو وابسته به سطح مراقبت و نگهداری آن دارد و البته باید بدانیم که ارتفاع بلند در باردهی همه چیز نیست و فاکتورهای مهم دیگری هم در افزاریش نرخ تولید هستند که اهمیت بالایی دارند. حداکثر ارتفاع درخت گردو خوشه ­ای فرانسه نسبت به سایر انواع نهال‌های گردو حد متوسطی دارد.

تحمل خشکی

در بحث تحمل خشکی نهال گردو خوشه ­ای فرانسه، به دلیل تناسب این نوع نهال گردو با آب و هوای معتدل و سرد، برای این نهال گردو تحمل بالایی در برابر خشکی و سرما ذکر کرده‌اند.

نیاز سرمایی

همانطور که گفتیم این نهال گردو سردسیر است و در آب و هوایی نسبتا سرد رشد می­کند و دمایی تا 11- درجه را می­تواند تحمل کند. می­توان گفت جوانه­های گردو به 700 تا 1500 ساعت دمای 7- درجه احتیاج دارند.

سهولت جدا شدن مغز از پوست چوبی

این نوع گردو پوستی نازک دارد و به راحتی می­توان مغز آن را از پوست چوبی­اش جدا کرد. اگر عادت دارید که گردو را با پوست چوبی نگهداری کنید، سهولت جدا شدن مغز از پوست چوبی باید برایتان مهم باشد.

عمر اقتصادی 

عمر اقتصادی این نهال گردو بسیار زیاد می­باشد یعنی گفته میشود که حدود 100 سال باردهی دارد و بیشترین میزان باردهی آن از سال پنجم کاشت شروع می­شود. این مهم نشانگر این است که برای سرمایه گذاری بلند مدت میتوان حساب ویژه‌ای بر این نهال گردو باز کرد.

رنگ مغز گردو

رنگ مغز گردوهای درخت خوشه ­ای فرانسه مایل به رنگ سفید می­باشد.

وزن گردو

وزن میوه این درخت تقریبا 11 تا 12 گرم است که البته با درنظر گرفتن پوسته چوبی نازک آن، میتوان دریافت که حجم بالایی از این وزن به مغز گردو اختصاص دارد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع کاشت نهال گردو خوشه ­ای فرانسه میتواند بین 500 تا 1500 متر از سطح دریا باشد.

مقاومت نهال گردو خوشه ­ای  در برابر آفت

از بیماری­های شایع در بین درختان گردو، بیماری باکتریوز یا همان بلایت گردو می­باشد. این بیماری به قدری برای درختان گردو خطرناک است که می­تواند به بیش از 60 درصد محصول صدمه وارد کند و محصول را نابود کند. هیچکدام از انواع درختان گردو نسبت به این بیماری مقاوم نیستد و باید بدانید که درخت گردو خوشه ­ای فرانسه نسبت به این آفت، در معرض خطر قرار دارد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

می­توان گفت حداکثر عملکرد میوه در هر هکتار تقریبا 7 تن می­باشد. این عدد هم نشانگر اقتصادی بودن این نهال گردو می‌باشد.

شروع به محصول­ دهی 

این نوع درخت گردو از همان سال اول شروع به باردهی و محصول­دهی می­کند و بیشترین میزان باردهی درخت گردو خوشه ­ای فرانسه از سال سوم به بعد است و همانطور که گفته شد در سال پنجم اوج میگیرد. البته باید توجه داشت که سطح مراقبت‌ها از این نهال، تاثیر شایانی در میزان باردهی آن دارد.

قدرت رشد درخت گردو خوشه ­ای فرانسه

درختان خوشه ­ای همانطور که از اسمشان پیداست درختانی تقریبا کوتاه قد و پاکوتاه هستند؛ اما از آنجایی که باردهی درخت گردو خوشه ­ای فرانسه زود آغاز میشود، میتوان به این نهال برای سرمایه گذاری اعتماد کرد.

رقم گرده افشان

نهال گردو خوشه ­ای فرانسه، با نهال­های هارتلی، فرانکت، پدرو، چندلر و پالیز میتواند گرده افشانی شود.

میزان آبیاری نهال خوشه ­ای فرانسه

می­توان گفت میزان آبیاری نهال گردو خوشه ­ای فرانسه حدودا 20 لیتر در مدت 10 روز است.

قیمت نهال گردو خوشه ­ای فرانسه

اگر به تجارت و تاسیس نهالستان گردو فکر میکنید، باید بدانید که اولین قدم برای شروع، انتخاب نهالستانی مناسب برای خرید نهال گردو خوشه ای فرانسه است، مرکز فروش نهال درخت گردوی پالیز گردو، با مدیریت مهندس سعید قاسمی آماده ارائه انواع نهال گردو با کیفیت بالا و قیمتی مناسب به شما است. ما در نهالستان پالیز گردو، علاوه بر فروش نهال گردو خوشه ای فرانسه و سایر نهال‌ها، نحوه‌ی مراقبت و نگهداری از نهال‌ها را نیز به شما آموزش میدهیم.

اطلاعات تماس جهت مشاوره و خرید نهال گردو خوشه ای فرانسه