خرید، مشخصات و قیمت نهال گردو پوست کاغذی

نهال گردو پوست کاغذی

یکی از بهترین و پرفروش ترین محصولات نهالستان پالیز گردو، نهال گردو پوست کاغذی است؛ این نهال که اصالت ایرانی هم دارد محبوبیت خوبی دارد و محصول آن نیز با مرغوبیت بالایی همراه است. همچنین عمر اقتصادی بالایی داشته و از جهت کمیت محصول هم در جایگاه خوبی می‌باشد. در ادامه خصوصیات نهال گردو پوست کاغذی را بهمراه نکات مهمی درباره کاشت آن خواهیم گفت.

مشخصات نهال گردو پوست کاغذی

از مشخصات نهال گردو پوست کاغذی که باید به آن توجه ویژه داشت این است که این نهال نسبت به گرما و سرمای بیش از حد و ناگهانی حساس است.  این نهال توانایی تحمل سرمای منفی 11 درجه را در زمستان دارد، اما در هنگام رشد در فصول بهار و تابستان، حتی دمای منفی 2 و منفی 3 درجه به شدت به نهال آسیب میرساند.

 اگر نهال گردو پوست کاغذی در فصل تابستان تحت گرمای بیش از 38 درجه قرار بگیرد، برگ‌هایش میسوزد و به میوه‌ی نهال آسیب جدی وارد میشود.

خصوصیات نهال گردو پوست کاغذی

نهال گردو پوست کاغذی باید در مناطق معتدل و نیمه گرمسیر کاشته شود تا بتواند به خوبی رشد کند و محصول با کیفیتی را به باغدار ارائه دهد.

از خصوصیات نهال گردو پوست کاغذی این است که ریشه آن تا حدود 3 متر رشد میکند، پس باید خاک زیرین درخت تا عمق 3 متری، شن مانند باشد و در آن سنگ و رس سفت شده وجود نداشته باشد؛ همچنین در مسیر رشد ریشه نباید لایه‌هایی وجود داشته باشد که نفوذ از آن ممکن نیست؛ تا ریشه بتواند به خوبی رشد کند.

درصد چربی

میوه این نهال دارای 70 درصد چربی میباشد. همانطور که گفتیم این چربی ها مفید  هستند و با چربی های محصولات بازاری تفاوت دارند.

 شکل گردو

در بحث شکل میوه حاصل از نهال درخت گردو پوست کاغذی باید بگوییم که ظاهر این گردو به شکل کمی کشیده و بصورت بیضی مانند می‌باشد.

ضخامت پوست چربی

ضخامت پوست چوبی میوه این نهال، همانطور که از نامش پیداست، بسیار نازک میباشد؛ به طوری که اگر کمی فشار بر آن وارد شود خرد میشود و مغز آن به راحتی با یک فشار کوچک از پوست چوبی جدا میشود.

تحمل خشکی

نهال گردو پوست کاغذی نسبت به خشکی و کم آبی به میزان قابل توجهی مقاوم است. این موضوع سبب میشود تا در مناطق خشک هم مورد توجه باغداران واقع شود.

فاصله کاشت نهال گردو پوست کاغذی

فاصله کاشت مناسب برای نهال گردو پوست کاغذی حداقل 7 در 7 و حداکثر 8 در 8 میباشد. رعایت این فاصله به بهبود کیفیت محصول شما کمک میکند و با توجه به ریشه‌ی بلند این نهال، از درهم تنیدگی آن در زیر زمین جلوگیری میکند.

کشور سازنده نهال گردو پوست کاغذی

کشور سازنده نهال گردو پوست کاغذی ایران است و نکته قابل توجه این است که بهترین نوع این نهال نیز در کشور ایران تولید میشود.

نیاز سرمایی نهال گردو پوست کاغذی

جوانه‌های نهال گردو پوست کاغذی برای بیدار شدن از خواب زمستانه و شکوفا شدن در فصل بهار نیاز دارند که یک دوره سرما در فصل پاییز و زمستان را تجربه کنند؛ این دوره حدودا 700 الی 1500 ساعت به طول می‌انجامد که در آن دما باید زیر 7 درجه باشد.

سهولت جدا شدن مغز از پوست چوبی

مغز چرب میوه‌ی نهال پوست کاغذی به سهولت و بدون دردسر مانند مغز میوه‌ی نهال مقاوم به سرما از پوست چوبی خود جدا میشود.

عمر اقتصادی نهال گردو پوست کاغذی

عمر اقتصادی و مفید درخت گردو پوست کاغذی بیش از 100 سال تخمین زده شده است؛ این خود میتواند قابلیت‌های این نهال برای سرمایه گذاری موفق و بلند مدت را بیان کند.

رنگ مغز گردو

رنگ مغز میوه نهال گردو پوست کاغذی سفید مایل به شیری است. طعم مغز گردوی این نهال نیز مطبوع است.

وزن گردو

وزن هر عدد میوه‌ی این نهال حدودا 13 گرم میباشد، که این وزن همراه با پوست چوبی اندازه گرفته شده است و وزن خالص مغز گردو حدود 6 گرم است.

ارتفاع از سطح دریا

در خصوص ارتفاع کاشت نهال گردو پوست کاغذی باید بگوییم که طبق نظر کارشناسان 1800 متر، ارتفاع مطلوبی برای کاشت این نهال است.

مقاومت در برابر آفت

به طور کلی میتوان گفت که مقاومت نهال گردو پوست کاغذی نسبت به بیماری‌ها و آفات بالا میباشد و این یک مزیت مهم است.

در آخرای فصل بهار و در تابستان به علت بالا رفتن رطوبت، بیماری بلایت شیوع پیدا میکند و گونه‌هایی از این نهال که دیرتر برگ میدهند در اینجا سود میکنند، چراکه احتمال ابتلا به این بیماری در آنها بسیار کم است.

حداکثر ارتفاع درخت گردو پوست کاغذی

درباره ارتفاع درخت گردو پوست کاغذی بالغ، حدود 6 متر بیان شده است. توجه به این نکته ضروری است که به طور غالبی هر چه ارتفاع نهال گردو کم تر باشد، کیفیت محصول افزایش میابد پس باید به امر هرس کردن توجه ویژه داشت تا کیفیت محصول برداشتی بهتر شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

برداشت محصول از این نهال در هر هکتار حدود 3.5 تن است. اما برخی منابع محصول این نهال را از سال هشتم در حدود 9 تن تخمین زده‌اند.

شروع به محصول دهی نهال گردو پوست کاغذی

نهال گردو پوست کاغذی در همان سال اول و بصورت نوبری حدود 30 عدد گردو به ثمر میرساند و نهایتا با مراقبت و گذشت زمان، این محصول در سالهای بعد افزایش پیدا میکند.

قدرت رشد درخت گردو پوست کاغذی

قدرت رشد در نهال گردو پوست کاغذی متوسط ارزیابی شده است و با آبیاری منظم و مراقبت اصولی میتوان رشد بهتری را در این نهال شاهد بود.

رقم گرده افشان

این نهال به دلیل همزمان نبودن گرده افشانی گل های نر و ماده، برای گرده افشانی به درخت گرده افشان نیاز دارند که بهترین رقم برای گرده افشانی این نهال، درختان گردوی اسرائیلی و تویسرکان است.

میزان آبیاری نهال گردو پوست کاغذی

اگر نهال گردو پوست کاغذی، آب مورد نیازش را در زمان مشخص و معین دریافت نکند، باغدار با کاهش قابل توجه در رشد نهال و همچنین کاهش محصولات مواجه خواهد شد. از طرفی اگر آب بیش از نیازش به آن داده شود و آبیاری بی نظم باشد، این نهال دچار بیماری‌هایی در طوقه و ریشه میشود.

در نهال گردوی بالغ که در آن ریشه ها رشد یافته و تکامل پیدا کرده‌اند، میزان آبیاری باید کم شود. به طور کلی نیاز است که در فصل بهار نهال، هر 10 روز آبیاری شود و در فصل تابستان، هر 7 روز آبیاری شود.

قیمت نهال گردو پوست کاغذی

در بحث خرید نهال گردو پوست کاغذی باید بگوییم که قبل از هرچیزی باید از کیفیت این محصول اطمینان حاصل کنید و بعد بتوانید با قیمت مناسب این نهال را خریداری کنید؛ هر دو مغوله تاثیرات مهمی در تجارت و کار شما دارند. ما در مجموعه نهالستان پالیز گردو بمدیریت مهندس سعید قاسمی، برای راحت شدن کار شما فروش نهال گردو پوست کاغذی را با قیمت مناسب و کیفیت بالا به عهده میگیریم تا خیال شما از کیفیت بالای این محصول آسوده باشد  و از آنجایی که روش ما سود کم در فروش بالا است، میتوانید با پایین ترین قیمت ها، این محصول را از ما خریداری کنید. علاوه بر این محصول، نهال های گردوی خوشه ای فرانسه، خوشه ای ترکیه، خوشه ای انگوری پربازده و خوشه ای ایرانی را جهت عرضه به شما آماده کرده‌ایم.

اطلاعات تماس جهت مشاوره و خرید نهال گردو پوست کاغذی