خرید، مشخصات و قیمت نهال گردو گرمسیری

نهال گردو گرمسیری یکی از انواع پرفروش نهال در نهالستان پالیز گردو است؛ ظاهر زیبا و متفاوت و طعم خوب مغز این گردو، نام او را از سایر گردوها متفاوت میکند. نهال گردو گرمسیری در مقابل آفات مقاومت بالایی دارد و درضمن نیاز به گرما، نیاز سرمایی پایینی دارد. در مجموعه نهالستان پالیز گردو، این نهال را با جزئیات معرفی خواهیم کرد.

مشخصات نهال گردو گرمسیری

نهال گردو گرمسیری، درواقع یک نهال گردو مقاوم به گرما است که تنها در مناطق گرمسیری و معتدل توانایی رشد دارد.

نهال گردو مقاوم به گرما بعد از چند سال رشد به یک درخت بلند تیدیل میشود که شاخه‌ها و برگ‌هایش برافراشته میشود، به طوری که قطر یک درخت بالغ گردو گرمسیری حدودا ۲ متر است و همچنین ضخامت هر برگش به طور تقریبی ۱۲ سانتی متر و طول هر برگ آن ۴۵ سانتی متر خواهد بود.

برگ‌های درشت نهال گردو گرمسیری به رنگ سبز روشن دیده میشوند و اندازه سایه اندازی که برای درخت به وجود میاورند، به قدر حدودی یک سایه انداز متوسط است. یکی از نیازهای نهال گردو گرمسیری، نیاز به هرس شدن است که این عمل را در فصل زمستان و یا ابتدای فصل بهار انجام میدهند.

خصوصیات نهال گردو گرمسیری

از خصوصیات نهال گردو گرمسیری این است که این نهال به طور کاملا مستقیم نور خورشید را دریافت میکند و قادر است در دمای ۲۴ تا ۳۰ درجه و رطوبت بالا به خوبی رشد کند.

از دیگر خصوصیات نهال گردو گرمسیری باید به این موضوع اشاره کنیم که این نهال گردو، مقاوم به گرما است و برای افزایش محصولش نیاز به گرمای زیاد فصل تابستان دارد (برخلاف دیگر درختان گردو که در گرمای زیاد برگ‌هایشان میسوزد)

نهال گردو گرمسیری نیاز دارد تا در فصل بهار کود شیمیایی و در فصل پاییز کود دامی پوسیده دریافت کند. یکی دیگر از مشخصات نهال گردو گرمسیری این است که محصول این درخت سرشار از اسید اولئیک میباشد. قطعا مزیت های این نهال بر سایر نهال های گردو سبب شده تا میزان فروش نهال گردو گرمسیری بالا برود.

همچنین نهال گردو گرمسیری دارای ریشه‌های عمیق است و بخاطر این موضوع، خاکی که در آن کاشته میشود باید خاک لومی باشد که دارای رطوبت است.

فاصله کاشت نهال گردو گرمسیری

فاصله پیشنهاد شده برای کاشت نهال گردو گرمسیری در زمین شیب دار ۵ در ۵ و در زمین مسطح ۷ در ۷ است. رعایت این نکته به افزایش باردهی و کیفیت محصول می‌انجامد.

کشور سازنده نهال گردو گرمسیری

نهال گردو مقاوم به گرما یا همان نهال گردو گرمسیری از نهال‌های گردوی جنوب شرقی آمریکا و مکزیک میباشد. جالب است بدانید که کشور آمریکا، بزرگترین قطب تولیدکننده گردو گرمسیری است.

علاوه بر آمریکا، نهال گردو گرمسیری در مناطق دیگر جهان نیز کشت میشود، برای نمونه در مناطق گرمسیری کشور ایران نیز به بار مینشیند و از جمله این مناطق میتوان به خرمشهر، اهواز، دزفول، کیش، قشم، بندعباس و آبادان اشاره کرد و بطور کلی نهال گردو گرمسیری مخصوص مناطق گرمسیری ایران است.

درصد چربی

یکی از مشخصات نهال گردو گرمسیری این است که میوه نهال گردو مقاوم به گرما، درصد چربی بالایی دارد و این میزان در حدود ۷۰ درصد تخمین زده شده است. میوه این نهال به علت درصد چربی بالا در تهیه کیک نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

شکل گردو

میوه نهال گردو گرمسیری، تقریبا مانند میوه نهال گردو خوشه ای فرانسه است، ظاهر این گردو به شکل بیضی کشیده میباشد.

 ضخامت پوست چوبی

ضخامت پوست چوبی میوه این نهال بسیار کم  و همچنین نسبتا صاف میباشد به طوری که میزان چسبندگی بین دو نیمه آن نیز ضعیف بوده و درصد بالایی از این گردو را مغز تشکیل داده است.

حداکثر ارتفاع درخت گردو گرمسیری

یکی از مشخصات نهال گردو گرمسیری ارتفاع بلند این درخت است؛ جالب است بدانید که ارتفاع این درخت بین ۱۷ تا ۴۰ متر تخمین زده شده است؛ این یعنی به ارتفاع یک ساختمان چند طبقه!

تحمل خشکی

این گردو برای کشت در مناطق گرمسیری مناسب است و نیاز به گرمای زیادی دارد؛ پس نتیجه میگیریم که در مقابل خشکی هم تحمل نسبتا بالایی داشته باشد.

نیاز سرمایی نهال گردو گرمسیری

نهال گردو گرمسیری از معدود نهال های گردویی میباشد که که نیاز سرمایی پایینی دارد و فقط در مناطق گرمسیری رشد میکند.

سهولت جدا شدن از مغز پوست چوبی

باید بدانید که مغز میوه نهال گردو مقاوم به گرما، همانند مغز میوه نهال گردو شیلی، به راحتی از پوست چوبی اش جدا میشود.

عمر اقتصادی نهال گردو گرمسیری

در خصوص عمر اقتصادی نهال گردو گرمسیری باید بگوییم که کارشناسان عمر اقتصادی این نهال را بیش از ۱۰۰ سال تخمین زده‌اند.

رنگ مغز گردو

رنگ مغز میوه نهال گردو گرمسیری، کهربایی روشن میباشد که توسط یک پوست چوبی بسیار نازک احاطه شده است و رنگ خود آن پوست چوبی، قهوه ای است.

وزن گردو

وزن میوه‌ی نهال گردو گرمسیری حدود ۱۶ گرم است و وزن مغز آن را در حدود ۷٫۱ گرم تخمین زده‌اند؛ همچنین جالب است بدانید که در میان مغز میوه، جداره‌ای که دو نیم کره‌ی مغز را هم جدا کند نیز وجود ندارد.

ارتفاع از سطح دریا

در بحث ارتفاع مطلوب کاشت نهال گردو گرمسیری باید مطرح کنیم که کارشناسان ارتفاع ۰ تا ۲۵۰۰ متر از سطح دریا را برای آن مناسب دانسته‌اند.

مقاومت در برابر آفت

بطور کلی برای نهال گردو گرمسیری مقاومت بالایی دربرابر آفت گفته شده که این موضوع نیز بر محبوبیت این نهال می‌افزاید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

در هر هکتار از زمینی که نهال گردو گرمسیری در آن کشت میشود، به طور متوسط هر ساله حدود ۵ تن محصول برداشت میشود.

 شروع به محصول دهی نهال گردو گرمسیری

نهال گردو گرمسیری همانند نهال گردو پکان آمریکایی از سن ۵ سالگی شروع به تولید محصول میکند. خوب است بدانید که محصول نهال گردو گرمسیری در اواخر مرداد ماه و اوایل شهریور ماه برداشت میشود.

قدرت رشد درخت گردو گرمسیری

نهال گردو گرمسیری در چند سال اول کاشته شدن رشد کمی دارد؛ اما پس از مدتی سرعت رشد آن افزایش یافته و به خوبی رشد میکند. البته این موضوع به مراقبت های باغدار هم بستگی دارد؛ با خرید نهال گردو گرمسیری از نهالستان پالیز گردو، بصورت رایگان از آموزش های نگهداری این نوع نهال گرمسیری استفاده کنید.

رقم گرده افشان

خوب است بدانید که برای رقم گرده افشان نهال گردو گرمسیری، رقم فرانکت فرانسوی را ذکر کرده‌اند.

میزان آبیاری نهال گردو گرمسیری

نهال گردو گرمسیری نیاز دارد که در فصل بهار هر ۱۰ الی ۱۵ روز یکبار آبیاری شود. و همچنین در فصل تابستان برای اینکه به بار بنشیند، هر هفته یک مرتبه نیاز به آبیاری دارد. در فصول سرد سال نیز، ماهی یکبار آبیاری درختان گردو گرمسیری کفایت میکند.

قیمت نهال گردو گرمسیری

برای خرید نهال گردو گرمسیری با کیفیت بالا و قیمت مناسب پیشنهاد میکنیم که نهالستان معتبری را انتخاب کنید؛ چراکه مرغوبیت نهال در بازدهی آن تاثیر دارد و با خرید نهال گردو گرمسیری با قیمت مناسب میتوانید بک سرمایه گذاری مقرون به صرفه را آغاز کنید. نهالستان پالیز گردو با مدیریت مهندس سعید قاسمی، آماده فروش نهال گردو گرمسیری با قیمت مناسب و کیفیت بالا است و ضمن فروش محصولاتی چون؛ نهال گردو پا کوتاه، نهال گردو خوشه ای ایرانی، نهال گردو فرنور و… آموزش نگهداری و مراقبت از آن‌ها را هم به شما ارائه میکند.

اطلاعات تماس جهت مشاوره و خرید نهال گردو گرمسیری