همه چیز درباره زردآلوی ملایر

خواستگاه بومی :

نهال زردآلوی ملایر در کشور ایران کشت می شود. زردآلوها نمونه ای از خانواده گلسرخیان می باشد. این نوع درختان میوه های خوراکی تولید می کنند که از زمان های پیش و تاریخی آنها را کشت می کردند.

پایه اصلی نهال  :

یکی از آسان ترین راه های تکثیر و رشد درخت زردآلو قلمه زدن آن است. رشد و تکثیر این نوع درخت از روش قلمه زدن به عنوان یکی از بهترین روش ها در پاییز شناخته می شود. پایه نهال زردآلو ملایر بر اساس آلو و زردآلو تلخ است.

ویژگی نهال  :

بهترین زمان برای رسیدن نهال زردآلوی ملایر اوایل تابستان است. این میوه با رنگی زرد و لکه های قرمز در بین مردم بسیار محبوب است. همانطور که بالاتر اشاره کردیم عمر اقتصادی نهال زردآلوی ملایر حدود 25 سال است. همچنین با گذشت زمان می توانید از میزان کیفیت آن بهره مند شوید.

لازم به ذکر است که این محصول دارای توانایی ها و قابلیت های بسیار خاصی در برابر سرما می باشد. یکی از مهمترین ویژگی های نهال زردآلوی ملایر این است که به صورت خشکبار نیز می توانید از آن ها استفاده کنید.

همچنین به آسانی می توان به آن دسترسی یافت و قیمت آن بسیار پایین است.  شما برای قیمت نهال زردآلو ملایر میتوانید به سایت پالیز نهال مراجعه کنید.

این محصول می تواند در دمای 25 تا 15- درجه رشد کند به همین دلیل بهترین منطقه برای کشت آن مناطق سردسیری است. برای کاشت هر نهال زردآلو می بایست فاصله ای حدود 4 الی 3 متر از یکدیگر داشته باشند.

اگر قصد دارید این میوه را به صورت خشکبار و یا برگ خشک استفاده کنید؛ می بایست در اوایل ماه ژوئن که این میوه به رنگ زرد و مایل به رنگ صورتی است برداشت کنید. پایه درخت زردآلو ملایر می تواند آلوچه وحشی یا زردآلو تلخ باشد.

فاصله مناسب برای کاشت :

میزان فاصله کاشت نهال زردآلوی ملایر باید حداقل 3*4 متر از همدیگر فاصله داشته باشند. زردآلوی ملایر میوه ای است که اوایل خرداد ماه می رسد و میتوانید آن را به صورت خشک و تازه برداشت کنید.  شما برای قیمت نهال زردآلو ملایر میتوانید به سایت پالیز نهال مراجعه کنید.

میزان وزن هر میوه :

زردآلوی ملایر یکی از میوه های شهر ملایر بوده و رنگ این میوه به صورت زرد با هاله های قرمز رنگ است. شما می توانید این میوه را به صورت خشکبار یا تازه مصرف نمایید.

نیاز سرمایی لازم برای خواب زمستانی :

نهال زردآلوی ملایر تنها در شرایط آب و هوایی سرد رشد می کند. به این دلیل هر چه در مناطق سردتری این نهال را بکارید. شما برای قیمت نهال زردآلو ملایر میتوانید به سایت پالیز نهال مراجعه کنید.

ارتفاع درخت در طول عمر

ارتفاع یک متر به بالا و سن آن پایه و پیوند دو ساله ای دارد. باردهی آن از سال سوم بوده و پایه آن زردآلو است. شما برای قیمت نهال زردآلو ملایر میتوانید به سایت پالیز نهال مراجعه کنید.

عمر مفید نهال :

حدود 25 سال عمر اقتصادی نهال زردآلوی ملایر است. شما برای قیمت نهال زردآلو ملایر میتوانید به سایت پالیز نهال مراجعه کنید.

ارتفاع  از سطح دریا مناسب کاشت نهال :

ارتفاع این نهال از سطح دریا 0 الی 3000 متر است.

مصونیت و مقاومت در برابر آفات و بیماری ها :

این نهال در برابر بیماری ها مقاومت بالایی دارد.

میزان باردهی محصول در هر هکتار :

عمر اقتصادی این میوه حدود 25 سال است. همچنین این میوه عمدتاً در شهرهای سردسیر از جمله ملایر کشت می شود؛ چرا که دارای قابلیت هایی همچون مقاومت هایی بالا در برابر سرما را دارد. میزان نیاز آبی این نهال 10 لیتر در هفته می باشد.

شروع باردهی محصول  :

زمان رسید و برداشت زردآلوی ملایر اوایل خرداد ماه بوده و تحمل سرمای آن بین 20 تا 15- درجه سانتی گراد می باشد.  شما برای قیمت نهال زردآلو ملایر میتوانید به سایت پالیز نهال مراجعه کنید.

رقم مناسب برای گرده افشان در صورت نیاز :

گرده افشانی توسط حشرات انجام می شود و اصولاً میوه های زردآلوی ملایر از طرف میخک های دو ساله تشکیل می شود. هر میخک بعد از سه سال باربری خشک می شود.

به همین دلیل با هرس سبک تحریک به تولید شاخه های باربر جدید می کند و نتیجه بهتری حاصل می شود. شما برای قیمت نهال زردآلو ملایر میتوانید به سایت پالیز نهال مراجعه کنید.

نحوه و مدت آبیاری درخت :

نهال زردآلوی ملایر اصولاً در سال های اول رشد خود مخصوصاً در فصل اول نیاز به آبیاری بسیار دارد. لازم به ذکر است که آبیاری به این نهال به روش کرت بندی امکان پذیر است.

این روش باعث می شود که اجازه تنفس به ریشه ها داده نشود و از طریق تماس مستقیم که طوقه ها با آب دارند درخت را بیمار کند.

زمان شکوفایی درخت :

نهال زردآلو ملایر جزو نهال های دیرگل است.

نتیجه گیری

مجموعه پالیز نهال یکی از معتبرترین مجموعه های ارائه دهنده نهال های زردآلو است. شما برای این که بتوانید محصولات پربار و خوبی را بتوانید پرورش دهید.

نیاز به یک نهال مناسب دارید. تمامی نهال های مجموعه پالیز نهال دارای شناسنامه و مجوز جهاد کشاورزی بوده است پس با خیال راحت می توانید به این مجموعه اعتماد کرده و نهال مورد نظر خود را تهیه کنید.

مهمترین هدف مجموعه پالیذ نهال تولید با کیفیت ارقام نهال ها است. به این ترتیب شما برای خرید نهال زردآلوی ملایر می توانید به ما مراجعه نمایید.

اگر میخواهید این  نهال  را با بهترین قیمت و کیفیت و مناسب ترین شرایط خریداری کنید با شماره های  09141832393 و  09144501003 تماس حاصل نمایید.