خرید نهال در کلور✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان کلور

معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر کلور

میزان بارندگی‌های، حاصلخیزی خاک و شرایط اقلیمی شهرستان کِلور به گونه‌ایست که ساکنین این منطقه غالبا به زراعت و باغداری مشغول هستند و از محصولات زراعی مهم و عمده آن‌های می‌توان به گندم، جو، برنج، عدس، نخود، لوبیا، سیب زمینی و ذرت و از محصولات باغی مهم آن‌ها می‌توان به گلابی، سیب، گوجه سبز، آلبالو، گیلاس، توت، زردآلو و آلو اشاره کرد که گاها برخی از باغداران آن انگور و انجیر را نیز کشت می‌کنند.

خرید نهال در کلور

نه تنها باغداران کلور بلکه سایرین باغداران در سراسر کشور در زمان خرید نهال باید چند مورد را مورد ارزیابی قرار دهند از جمله:

  • ارتفاع منطقه از سطح دریا: بدین معنی که نهال میوه در چه مناطقی با چه ارتفاعی از سطح دریا قابلیت رشد دارد.
  • میزان بارش منطقه: آیا نهال مقاوم به خشکی است و یا نیاز به رطوبت نسبی بالایی دارد.
  • بافت خاک: نهال در چه نوع خاکی می‌تواند رشد ‌کند آیا قادر به تحمل خاک‎‌های سنگین و شور است یا خیر.
  • میزان مقاومت نهال: در برابر آفات و امراض منطقه تا چه حدی مقاوم یا آسیب پذیر است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

نهالستان کلور

نهالستان یک مرکز تولید و فروش نهال است که باید حتما از چندین نهاد یا سازمان زیر صلاح (جهاد کشاورزی و غیره) مجوز فعالیت در این زمینه را دریافت کرده باشد زیرا در این صورت استاندارهای لازم در زمینه تولید و فروش نهال را رعایت می‌کند بنابراین نهالستان‌هایی که در کلور مشغول فعالیت هستند لازم است دارای چنین شرایطی داشته باشند و زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی اقدام به تولید و عرضه نهال کنند. همچنین برای خرید نهال میوه از شهر اصفهان به صفحه خرید نهال میوه در اصفهان مراجعه کنید.

باغداری در کلور

در سال‌های اخیر با توجه به کاهش میزان بارندگی و افزایش دما در کشور کشت محصولاتی مانند برنج که نیاز آبی بالایی دارند کاهش یافته است و در عوض کاشت انواع گیاهان دارویی و گل محمدی رواج پیدا کرده است که از این محصولات علاوه بر تولید عرقیجات می‌توان در صنایع دارویی و بهداشتی نیز استفاده کرد.

نهال فروشی در کلور

اگر دقت کرده باشید تاکید زیادی بر خرید نهال از نهالستان‌ها یا نهال فروشی‌ها معتبر می‌شود دلیل این امر این است که این نهالستان‌ها دارای چندین ویژگی هستند از جمله:

  • تضمین کیفیت برای نهال‌های فروخته شده
  • ارائه کارت ضمانت یا گارنتی
  • تولید مستقیم و عرضه بی واسطه نهال
  • تولید انواع مختلف نهال حتی کمیاب‌ترین آن‌ها
  • ارائه مشاوره رایگان به خریداران خود

فروش نهال در کلور

یکی از موارد مهم که باید در زمان فروش نهال به آن توجه کرد دریافت شناسنامه و کارت گارنتی از نهالستان است زیرا تمام اطلاعات یا ویژگی‌های مربوط به نهال در این شناسنامه درج شده است و نهالستان ضمانت می‌کند که این نهال تمام این ویژگی‌ها را دارد و چنانچه پس از کاشت نهال اگر خلاف این موضوع ثابت شود خریددار می‌تواند هزینه‌ایی که بابت خرید نهال کرده است را به راحتی از نهالستان پس بگیرد.

قیمت نهال در کلور

باغداران کلور باید به موضوع مهمی توجه کنند که آیا نهالستانی که قصد دارند از آن نهال خریدداری کنند تنها فروشنده نهال است یا علاوه بر فروش، نهال نیز تولید می‌کند دلیل اهمیت این موضوع این است که قیمت نهال در دو صورت متفاوت خواهد بود و مسلما نهالستان‌هایی که تولید کننده و عرضه کننده مستقیم نهال هستند به قیمت پایین‌تری نهال‌ها را به فروش می‌رسانند.

یکی از نهالستان‌های مورد تائید سازمان جهاد کشاورزی، نهالستان برتر نهال  است که این نهالستان هم تولید کننده و هم فروشنده مستقیم نهال است و با کیفیت‌ترین نهال‌ها را با بهترین قیمت به فروش می‌رساند.

خرید نهال میوه در کلور

یکی از مزیت‌های نهالستان کلور در این است که انواع نهال میوه را به فروش می‌رسانند و معمولا باغداران استان اردبیل می‌توانند برای خرید نهال میوه به نهالستان‌های کلور مراجعه کنند زیرا قیمت نهال میوه در این نهالستان‌ها نسبت به دیگر نهالستان‌های استان اردبیل پایین‌تر است.

باغداران کلور علاوه بر این که به طور مستقیم و از نهالستان‌های این شهر نهال خریدداری می‌کنند به صورت آنلاین نیز و با مراجعه به لینک زیر انواع نهال میوه را سفارش می‌دهند. برای شهر کلور ارقام زیر را پیشنهاد می کنیم …………

نوع نهال ارقام نهال
نهال گلابی نهال گلابی بیروتی، نهال گلابی بلادی جونیو، نهال گلابی مشو، نهال گلابی دم کج، نهال گلابی فورل، نهال گلابی جنگلی، نهال گلابی بارتلت، نهال گلابی دوچی و غیره
نهال سیب نهال سیب مراغه، نهال سیب سوپرچف، نهال سیب عروس، نهال سیب جوناتان، نهال سیب گالا، نهال سیب ترش مصری و غیره
نهال گوجه سبز. نهال گوجه سبز نخجوان، نهال گوجه سبز مراغه، نهال گوجه سبز سردری، نهال گوجه سبز بزغانی، نهال گوجه سبز قرمز آمریکایی و غیره
نهال آلبالو نهال آلبالو دیررس، خوشه‌ای مورلو، نهال آلبالو گیسی، نهال آلبالو کلریس 16، نهال آلبالو بوترمو، نهال آلبالو فرانسوی و غیره
نهال گیلاس نهال گیلاس رژینا، نهال گیلاس ناپلئون، نهال گیلاس سفید، نهال گیلاس بارلت، و غیره
نهال توت نهال توت کاکوزا، نهال توت چتری، نهال توت سفید محلی، نهال توت مینیاتوری و غیره
نهال زردآلو نهال زرد آلو نادری، نهال زرد آلو سلطنتی، نهال زرد آلو رجبعلی، نهال زرد آلو ملایر، نهال زرد آلو قیسی، نهال زرد آلو قرمز و غیره
نهال آلو نهال آلو یلواک خورشتی، نهال آلو کهربا، نهال آلو میروبالان، نهال آلو قرمز بخارا، نهال آلو شایرو، نهال آلو آلینا، نهال آلو آنجلا و غیره
نهال انگور نهال انگور لعل، نهال انگور صاحبی، نهال انگور ریش بابا قرمز، نهال انگور پیکامی، نهال انگور گریمسون، نهال انگور قزل اوزوم و غیره
نهال انجیر نهال انجیر یزدی، نهال انجیر سیاه، نهال انجیر سه فصله، نهال انجیر ببری، نهال انجیر
استهبان، نهال انجیر بورسا و غیره
نهال گل محمدی نهال گل محمدی بدون خار، نهال گل محمدی خاردار و نهال گل محمدی دیم

خرید نهال بادام در کلور

شرایط اقلیمی مناسب کلور برای کاشت نهال بادام بسیار مطلوب است از همین رو می‌توان ارقامی مانند نهال بادام منقا، نهال بادام شکوفه، نهال بادام ربیع، نهال بادام پسته‌ای، نهال بادام اسکندر، نهال بادام دیر گل فرانسه، نهال بادام علی بابا، نهال بادام کاغذی و غیره در این منطقه پرورش داد. همچنین برای خرید نهال از شهر اردبیل به صفحه خرید نهال در اردبیل مراجعه کنید.

کلام آخر

با توجه به تنوع شرایط آب و هوایی در کشور امکان کاشت و پرورش انواع نهال میوه میسر است و برخی مناطقی همچون کلور دارای آب و هوایی مطبوع برای رشد اکثر درختان میوه است که کافیست مهندسان کشاورزی کلور باغداران این منطقه را با نهال‌های اصلاح شده میوه آشنا کنند تا این باغداران بتوانند بهترین و با کیفیت‌ترین میوه‌ها را تولید کنند که قابلیت صادرات به دیگر کشورها را داشته باشد. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر کلور می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در کلور مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال