خرید نهال گردو در لاهرود✔️ قیمت انواع نهال گردو لاهرود

به درخت گردو لقب طلای سبز را داده‌اند زیرا یکی از مهمترین خشکبارهای جهان است و درآمد قابل توجهی عاید کشورهای تولید کننده آن می‌شود ایران بعد از چین و آمریکا در رتبه سوم تولید گردو در دنیا قرار دارد و این درخت در اغلب نقاط کشور پرورش داده می‌شود از همین رو باید تمام بسترهای لازم برای پرورش و تولید گردویی با ارزش صادراتی را در کشور به وجود آورد و برای رسیدن به این مهم اقدامات بنیادی انجام داد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

شرایط اقلیمی لاهرود

شهر لاهرود یکی از شهرهای تاریخی و توریستی استان اردبیل است که در 16 کیلومتری مشگین شهر واقع شده است و در ارتفاع1220 متری از سطح دریا قرار دارد و تقریبا نیمی از روزهای فصل زمستان دارای آب و هوایی سرد و برفی و روزهای تابستان دارای آب و هوایی نسبتا گرم است. همچنین برای خرید نهال از شهر اردبیل به صفحه خرید نهال در اردبیل مراجعه کنید.

تاریخچه باغات گردو در لاهرود

شهرستان لاهرود با داشتن اقلیم مساعد، منابع آبی فراوان و خاک حاصلخیز یکی از مناطق مهم گردو کاری در کشور به شمار می‌آید و از گذشته تا به حال گردو یکی از مهمترین محصولات این شهرستان به شمار می‌آید و درختان گردو کهنسال و مسن این شهر با داشتن شاخساری متراکم و انبوه سایبانی دل انگیز را به وجود آورده‌اند از همین رو به طبیعت این شهر جلوه‌ای بی نظیر و فوق العاده بخشیده‌اند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در لاهرود

امروزه احداث باغ با گذشته تفاوت‌های زیادی پیدا کرده است یکی از این تفاوت‌ها مکانیزه شدن مراحل انجام کار است امروزه برخلاف گذشته از مراحل کاشت تا برداشت به کمک انواع مختلفی از اداوات کشاورزی صورت می‌گیرد و این امر سبب شده نه تنها ظرف مدت کوتاهی مراحل مختلف کار به انجام برسد بلکه درصد خطای کار نیز کاهش یابد و در نهایت بتوان بدون کمترین تلفات محصولی با کیفیت برداشت کرد.

آیا کاشت نهال گردو در لاهرود حالت اقتصادی دارد؟

برای این که به این سوال پاسخ دهیم باید میزان عرضه و تقاضا گردو را در بازار لاهرود و سایر شهرها برآورد کنیم چنانچه میزان عرضه کمتر از تقاضا باشد کاشت گردو در لاهرود صرفه‌ی اقتصادی خواهد داشت در مرحله بعدی باید بدانیم چه نوع گردویی در بازار به قیمت بالاتری به فروش می‌رسد و بعد از شناسایی نوع رقم مورد نظر سپس می‌توان اقدام به کاشت گردو کنیم.

خرید نهال گردو در لاهرود

هر باغداری قبل از خرید نهال گردو باید به بررسی شرایط اقلیمی منطقه خود بپردازد به این معنی حداقل و حداکثر درجه حرارت در طی سال ، شدت تابش نور خورشید، میزان بارندگی سالانه، سرعت وزش باد، ارتفاع منطقه از سطح دریا و غیره را بدست آورد سپس با توجه به داده‌های بدست آمده و اقلیم منطقه را به طور دقیق تشخیص دهد و در نهایت بهترین نهال گردو را که سازگار با اقلیم منطقه است را خریدداری کند. همجنین برای خرید نهال گردو از کرج به صفحه خرید نهال گردو در کرج مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در لاهرود

فروشندگان نهال در لاهرود که از تخصص و تجربه کافی در زمینه فروش نهال گردو برخوردار هستند قبل از فروش نهال، شروع به پرسش سوالاتی از قبیل محل دقیق باغ، نوع بافت خاک باغ، نحوه‌ی آبیاری و غیره از باغدار می‌کنند و بعد از این که پاسخ سوالات را ارزیابی کردند بهترین نهال گردو را به باغدار معرفی می‌کنند.

نهال گردو مناسب لاهرود

منظور از نهال گردو مناسب در لاهرود این است که نهال با شرایط آب و هوایی لاهرود، ارتفاع آن از سطح دریا، آفات و بیماری‌های موجود در لاهرود، شرایط خاکی لاهرود و با منابع آبی یا بارش‌های منطقه کاملا سازگار باشد و بتواند در برابر عوامل نامساعد از خود مقاومت نشان دهد.

انواع نهال گردو در لاهرود

اگر بخواهیم به معرفی نهال‌های گردو سازگار و مناسب در لاهرود بپردازیم می‌توان به نهال گردو وینا، نهال گردو هاروارد، نهال گردو شبین، نهال گردو، کانادایی، نهال گردو پارزین، نهال گردو پالیز تیپ 7، نهال گردو بوانات، نهال گردو دماوند اشاره کنیم.

قیمت نهال گردو در لاهرود

باغداران گردو همیشه به دنبال یافتن بهترین نهال گردو اما به کمترین قیمت هستند به این باغداران پیشنهاد می‌شود به صفحه قیمت نهال گردو مراجعه کنند و بهترین و خاص‌ترین ارقام گردو را با کمترین قیمت خریدداری کنند.

بهترین نهال گردو

شهر لاهرود در دامنه کوه سبلان قرار گرفته است از همه رو آب و هوایی تقریبا سرد و کوهستانی دارد بنابراین بهترین نهال گردو برای آن می‌توان گفت نهال گردو پالیز تیپ 7 است زیرا:

  • سازگار با اقلیم سرد و کوهستانی و یک نهال دیر گل است.
  • از سال اول کاشت باردهی را آغاز می‌کند.
  • 10-8 تن در هکتار محصول تولید می‌‌کند.
  • تا ارتفاع 3000 متری از سطح دریا قابلیت کاشت دارد.

نهالستان گردو در لاهرود

اگر بخواهیم بدون اغراق و غرضی از بین تمامی نهالستان‌های کشور یکی از بهترین آن‌ها را معرفی کنیم می‌توان گفت نهالستان برتر نهال به دلایل زیر یک سر و گردن از سایرین جلوتر است.

  • از سال 1310 فعالیت خود را آغاز کرده است.
  • سالانه بیش 400 هزار نهال گردو تولید می‌کند.
  • 35 نوع از بهترین ارقام گردو را به فروش می‌رساند.
  • نهال‌های فروخته شده توسط آن‌ها دارای کارت ضمانت هستند.
  • در اغلب شهرهای کشور نمایندگی دارند.

کلام آخر

درخت گردو محصولی اقتصادی است و چه بهتر که در زمان احداث باغ آن از بهترین ارقام آن برای کاشت استفاده کرد زیرا تقریبا تمام هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت یک نهال پیوندی یا اصلاح شده با یک نهال محلی یا بذری برابر است اما میزان تولیدی محصول آن‌ها با یکدیگر تفاوت معنی دارد به طوری که یک نهال اصلاح شده چندین برابر بیشتر از یک نهال محلی محصول تولید می‌کند پس توصیه می‌شود از همان ابتدا در انتخاب نهال گردو بسیار دقت و کنجکاوری به خرج داد.  همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های  دیگر که در شهر لاهورد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در لاهورد مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال