خرید نهال گردو در شهررضا✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار شهررضا

سرمایه‌گذاران و کشاورزان شهرضا برای سرمایه‌گذاری در صنعت کشاورزی می‌توانند به فکر احداث باغ گردو باشند، گردو به خاطر فروش بیشتر و صادرات آن به کشورهای برون مرزی به عنوان یک تجارت سودآور در بین کشاورزان شهرضا شناخته شده است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی شهر رضا

شهرضا در فلات مرکزی ایران و در دامنه رشته‌‌ کوه‌های زاگرس مرکزی واقع شده، یکی از شهرستان‌های استان اصفهان است، در جنوب غرب این شهرستان نواحی کوهستانی و در سمت شمال شرقی آن نواحی کویری قرار دارد، این شهرستان جزو نواحی خشک و کوهستانی محسوب می‌شود، شهرضا دارای آب‌ و هوای متفاوتی است شهرضا دارای اقلیم سرد و خشک بیابانی است.

طبق آمار هواشناسان این منطقه، تابستان‌های گرم و زمستان‌های سردی دارد، ارتفاع این شهر از سطح دریا ۱۸۲۰متر و میانگین دما‌ی سالانه در این شهر ۱۳درجه سانتیگراد و میانگین بارش سالانه۱۵۰ میلیمتر است، با توجه به اطلاعات فوق کشاورزان به هنگام خرید نهال گردو بهتر از نهادهای ژنتیک و اصلاح شده را خریداری کنند تا بتوانند خشکی هوا و کم آبی را به راحتی تحمل کند.

 بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهر اصفهان

تاریخچه باغات گردو در شهر رضا

اکثر باغاتی که در شهرضا وجود دارد قدیمی بوده و ارثیه اجداد آنها است، بنابراین می‌توان گفت که قدمت باغات گردو در شهر رضا چند صد سال پیش است چون به گفته کشاورزان اکثر این باغات از نسل‌های گذشته به ارث رسیده است.

 

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در شهر رضا

اقداماتی را باید قبل از خرید نهال گردو و احداث باغ گردو بدانید و بعد اقدام کنید، عبارتند از:

  1. آنالیز خاک و استفاده از کودهای طبیعی و شیمیایی برای مقوی کردن خاک باغ در شهرضا
  2. شناخت و انتخاب و خرید نهال گردو سازگار با این منطقه
  3. بعد از طی کردن مراحل بالا باید گودالی دو الی سه برابر ریشه حفر کنید ریشه نهال را به آرامی در گودال قرار دهید سپس گودال را پر کنید و سپس آبیاری مورد نیاز گیاه را انجام دهید نهال تازه کاشته شده همانند نوزاد به مراقبت زیادی نیاز دارد.

 

آیا کاشت نهال گردو در شهرضا حالت اقتصادی دارد؟

اگر کشاورزان تمامی مراحل احداث باغ گردوی حرفه‌ای و مدرن را طبق نظر کارشناسان انجام داده و توجه زیادی به نگهداری و مراقبت از باغات خود داشته باشند، سالیانه در یک هکتار زمین ۴ الی ۸ نوع میوه با کیفیت گردو برداشت خواهند کرد که کاملاً اقتصادی و مقرون به صرفه است.

 

خرید نهال گردو در شهر رضا

برای خرید نهال به نهالستان‌‌های معتبر مراجعه کنید که زیر نظر جهاد کشاورزی فعالیت می‌کند و از اصالت نهال آگاه باشید. همچنین برای خرید نهال در شهر ارومیه اینجا کلیک کنید.

 

فروش نهال گردو در شهر رضا

فروش نهال گردو در نهالستان‌ها باید  با شناسنامه، کارت سلامت و قرنطینه و تحت نظر بهترین مهندسین جهاد کشاورزی باشد.

نهال گردو مناسب شهر رضا

از نظر مهندسین نهالستان به هنگام فروش نهال گردو در شهرضا تاکید می‌کنند که نهال‌های دیرگل با سیستم دفاعی قوی را که بر پایه ژنوتیپ تکثیر شده باشند را خریداری کنید این نهال‌ها پایه کوتاه بوده و در یک هکتار زمین حداقل ۲۸۰ اصله نهال گردو جای می‌گیرد.

 

انواع نهال گردو در شهر رضا

کشاورزان شهرضا باید نهال‌هایی را انتخاب کنند که بتواند ارتفاع ۱۶۰۰ متری از سطح دریا را تحمل کرده و نسبت به خشکی هوا نیز حساسیت نداشته باشند.

  • نهال گردوی فرنور دیر گل است در سال اول بعد از کاشت شروع به باردهی می‌کند،برای مناطق سردسیر و کوهستانی مناسب است در برابر سرما و انواع بیماری و افت بسیار مقاوم است این نهال ۱۲روز یکبار به آبیاری نیاز دارد.
  • نهال گردوی کانادایی متعلق به کشور کانادا، دیرگل است واز سرمای اولیه بهار در امان است و تا دمای منفی ۴۰ درجه از سرما را تحمل می‌کند حدودا ۶۰۰ الی۸۰۰ ساعت نیاز سرمایی دارد در طول فصل پاییز و زمستان بخواب زمستانی فرو رفته و این نیاز سرمایی را برطرف می‌کند.
  • نهال گردوی اسرائیلی دیر گل است، متعلق به کشور فلسطین است باردهی بالا و کیفیت بالایی دارد ارتفاع مناسب برای کاشت ۱۰۰۰تا ۱۶۰۰ متر است پایه و ارتفاع کوتاهی دارد.

 

قیمت نهال گردو در شهر رضا

برای استعلام قیمت نهال گردو به سایت نهالستان معتبر مانند برتر نهال مراجعه کنید و با کارشناسان و متخصصین  در ارتباط باشید و اطلاعات لازم را در مورد نهال سازگار با منطقه‌ی خود کسب کنید.

 

بهترین نهال گردو در شهر رضا

در این مناطق احتمال بروز سرمای بهاره وجود دارد پس به همین دلیل بهترین نهال گردو برای مناطق سردسیر باید دیرگل باشد و مقاومت بالایی در برابر سرما داشته باشد، نهال‌های کانادایی گزینه مناسبی برای کاشت در شهرضا هستند.

نهالستان گردو در شهر رضا

نهالستان باید در مناطقی احداث شود که مدیریت اکوسیستمی آن آسان و غنی باشد، افرادی که در آن شاغل هستند آموزش‌های لازم را دیده باشند و خاک نهالستان  زهکشی و بافت خوبی داشته باشد، نهال‌هایی که در این نوع نهالستان‌ها تکثیر و به فروش می‌رسد کیفیت لازم را دارد، مدیران نهالستان به هنگام فروش نهال گردو در شهرضا سعی می‌کنند شرایط ویژه‌ای را برای کشاورزان این منطقه فراهم سازند.

 

کلام آخر

البته کشاورزان شهرضا علاوه بر خرید نهال گردو می‌توانند انواع نهال خشکبار و میوه را در باغات خود احداث کنند توصیه می‌کنیم به صفحه خرید نهال در شهرضا در سایت برتر نهال مراجعه کنید، تا از مجلات تخصصی و علمی این سایت نهایت استفاده را ببرید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال