خرید نهال گردو در دهاقان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار دهاقان

این روزها یکی از باغاتی که بسیار طرفدار پیدا کرده و سرمایه‌گذاری‌ها معطوف آن می‌شود باغ گردو است. زیر گردو نه تنها میوه آن از ارزش تغذیه‌ای و اقتصادی بالای برخورد دار است پوست گردو و همچنین چوب آن نیز در بازارهای داخلی و خارجی بسیار پر مشتری است. جزو نهال‌هایی است که هیچگونه دورریز و هدر رفت میوه‌ای ندارد و به همین خاطر در این مقاله با بررسی آب و هوای شهر دهاقان اصفهان می‌خواهیم امکان کاشت نهال گردو و ارقام سازگار در آن را به سرمایه‌گذاران مشتاق معرفی کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی دهاقان

آب و هوای شهر دهاقان بسیار دلپذیر و مطبوع است این شهر به واسطه قرارگیری در ارتفاعات ۲۰۵۰ متری از دریا از مراتع سرسبز و آب و هوای سردسیری و کوهستانی برخوردار است. در زمستان‌ها با سردی و نزولات جوی بالا روبرو است و همچنین تابستان‌های آن به جهت برخورداری از وزش بادهای خنک بسیار معتدل و مطلوب است. فاصله آن تا اصفهان ۹۶ کیلومتر است که در بخش جنوب غربی آن واقع شده و به دلیل قرارگیری در دامنه‌های شرقی زاگرس از طبیعت و خاکی حاصلخیزی برخوردار است.

جغرافیایی این شهر نشان دهنده احاطه آن با چندین کوه از جمله کوه برآفتاب در غرب، کوه قلاری در جنوب و کوه دزجا در مرکز است، وجود این ارتفاعات در اقلیم سردسیری و کوهستانی منطقه بسیار موثر است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در اصفهان

تاریخچه باغات گردو در دهاقان

شهر دهاقان که بیشتر تاریخ شناسان آن را به روستای آقایان و چشمه سارها می‌‌شناسند به دلیل برخورداری از منابع آبی پربار و بارندگی‌های خوب و همچنین آب و هوای سردسیری و کوهستانی دارای باغات میوه از جمله باغ‌های گردوی زیادی در اطراف و پیرامون شهر است که بر زیبایی مناظر و چشم اندازهای شهر نیز افزوده است. سالیانه با تولیدات گردوی بالا توانسته به اقتصاد منطقه و اهالی شهر نیز بسیار کمک کند

برای احداث باغ گردو باید  با گذری بر باغات شهر ارقام سازگار و مناسب و پربار را شناسایی کنید و اطلاعات دقیقی از آفات منطقه و شرایط اقلیمی آن نیز داشته باشید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در دهاقان

در رابطه با احداث باغ گردو در شهر دهاقان مهم‌ترین فاکتورها در وهله اول شناخت موارد زیر است که می‌تواند کیفیت و کمیت باردهی نهال را تحت تاثیر قرار دهد پس موقع خرید نهال این موارد را مد نظر قرار دهید.

 • نوسانات دمایی منطقه
 • نوع آب و هوای دهاقان
 • ارتفاع آن از سطح دریا
 • میزان بارندگی‌ها و ذخایر آبی منطقه
 • خرید نهال‌های گردوی سازگار و سالم
 • شناخت بافت خاک
 • انتخاب زمین حاصلخیز و آماده‌سازی آن

آیا کاشت نهال گردو در دهاقان حالت اقتصادی دارد؟

بهترین بستر برای اینکه نهال گردو بتواند بازدهی و باردهی بالای خود را ارائه کند مناطقی هستند که سردسیری و کوهستانی هستند و نیاز سرمایی نهال را برطرف می‌شود. پس با توجه به سردسیری بودن منطقه دهاقان می‌توان با کاشت ارقام سردسیری و نیمه سردسیری نهال گردو بیشترین رشد و باردهی را از آن شاهد بود.

خرید نهال گردو در دهاقان

برتر نهال بزرگترین و تخصصی‌ترین نهالستان کشور است که نهال‌های گردوی اصلاحی و پیوندی را با خصوصیات باردهی و بازدهی فوق العاده با روش‌های جدید و نوین تولید می‌کند و به صورت کاملاً سالم و آفت زدایی شده در اختیار کشاورزان و خریداران در هر نقطه از کشور قرار می‌دهند. شما می‌توانید برای خرید نهال گردو در دهاقان به صورت تضمین شده و مطمئن از طریق اینترنت و با کمک مشاوره‌های تخصصی رقم‌های سازگار و تضمین شده از نظر کیفیت را با قیمتی معقول تهیه کنید.

فروش نهال گردو در دهاقان

اگر جزو افراد تازه کاری هستید که برای احداث باغ گردو شناخت درستی از استانداردهای نهال خوب ندارید و نمی‌دانید چه نوع نهالی را خریداری کنید می‌توانید مطلب زیر را مطالعه کنید. سپس با مراجعه به مراکز معتبر فروش نهال گردو در دهاقان نهال‌های مورد نظر خود را خریداری کنید.

 • نهال‌های گردو باید از نظر باردهی و کیفیت جز ارقام پربار، تجاری و مقاوم باشند.
 • به ریشه‌های نهال توجه کنید که هیچ گونه سوختگی، تیرگی، لهیدگی نداشته باشد.
 • این ریشه‌ها باید جوان، مویی و پر باشند.
 • به تنه نهال نیز دقت کنید که دچار شکستگی یا زخم نباشد و هیچگونه لک و سیاهی بر روی آن وجود نداشته باشد.
 • ارتفاع نهال‌ها باید حداکثر ۲ متر و سن آنها یک و نیم الی دو ساله باشد تا بتواند بیشترین عملکرد را در باغات مورد نظر شما داشته باشد.
 • هنگام تحویل نهال باید نهال مورد نظر دارای شناسنامه، لیبل اصالت، کارت سلامت و قرنطینه و ضمانت دو ساله باشد.

نهال گردو مناسب دهاقان

 • نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی با پوست میوه نیمه کاغذی، پایه کوتاه مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری پربازده، با باردهی ۹ تن در هکتار دیرگل مقاوم به سرمای بهاره
 • نهال گردو فرنور: مناسب برای ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰، تحمل سرما منفی سی و گرما چهل درجه، دیرگل با تناژ ۶ تن در هکتار
 • نهال گردو کانادایی: نهالی زود بازده، دیرگل مقاوم به سرمای دیررس بهاره تناژ محصول دهی ۸ در هکتار مناسب برای ارتفاعات ۱۵۰۰ متری به بالا
 • نهال گردوی خوشه‌ای: مناسب برای ارتفاع ۱۵۰۰ به بالا، با باردهی بالای ۴ تن پایه کوتاه با مغز با کیفیت

انواع نهال گردو در دهاقان

 • نهال گردوی کانادایی
 • نهال گردوی فرنور پیوندی
 • نهال گردوی خوشه‌ای
 • نهال گردوی ژنوتیپ پالیز
 • نهال گردو پوست کاغذی
 • نهال گردوی یالووا

 قیمت نهال گردو در دهاقان

دانستن قیمت نهال گردو در دهاقان به سرمایه‌گذاران و باغداران کمک می‌کند که با توجه به بودجه خود و همچنین هدف خود از کاشت، رقم مناسب را انتخاب کنند در این راستا برتر نهال بسیار به رفاه حال مشتریان خود اندیشیده و با ایجاد صفحه قیمت نهال گردو نرخ تمامی ارقام را به صورت به روز و دقیق درج کرده است و شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به لینک زیر تمامی این قیمت‌ها را ملاحظه کنید.

بهترین نهال گردو دهاقان

برای معرفی بهترین نهال گردو در دهاقان باید عنوان کنیم که نهال‌های مقاوم به سرما، یخبندان و سرمای دیررس بهاره می‌توانند بسیار کارساز باشند این نهال‌ها در صورت رسیدگی‌های اصولی می‌توانند بیشترین باردهی محصول را با مرغوبیت بالا داشته باشند و به عنوان بهترین نهال گردو شناخته شوند.

نهالستان گردو در دهاقان

سرمایه‌گذاران و باغداران شهر دهاقان می‌توانند هم از نهالستان‌های معتبر سطح شهر خرید خود را انجام دهند و هم به مجموعه‌های معتبر و با سابقه اطمینان کرده و به صورت اینترنتی از برتر نهال ارقام سازگار با اقلیم دهاقان را با قیمتی منصفانه و ریشه‌های بسته‌بندی و پرالیناژ شده و ضمانت ۲ ساله خریداری کنند و از سرمایه‌گذاری خود مطمئن باشند‌ همچنین می‌توانند برای شناخت بیشتر ارقام نهال میوه به صفحه خرید نهال میوه در دهاقان مراجعه کنند.

کلام آخر

شهر دهاقان بهشتی بی‌نظیر و چشم نواز در شهر اصفهان است که وجود رودخانه‌ها، چشمه سارها و بارندگی‌های مطلوب اراضی و مراتع و جلگه‌های آن را بسیار حاصل خیز کرده است. می‌توان با احداث باغ گردو و کاشت نهال گردوی نیمه سردسیری در آن بیشترین بهره را از این منابع طبیعی و بالقوه داشت.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال