خرید نهال گردو در آباد ✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار آباد

مختصات جغرافیایی شهر آباد بر روی نقشه ایران ۲۹٫۰۲۸۳° شمالی و ۵۱٫۲۴۹۱° شرقی درح شده است، این شهر در شهرستان تنگستان در استان بوشهر قرار گرفته؛ در گذشته آن را با نام گزفاق می‌شناختند؛ نزدیک به ۳۵۰۰ نفر در سال ۱۳۹۵ در این شهر زندگی می‌کنند و شغل اکثر آنها کشاورزی و دامداری بوده و مهمترین ره‌آورد شهرآباد خرما و صنایع دستی هست، برای شناختن شرایط اقلیمی آباد و نکات مهم برای احداث باغ گردو در آباد همراه ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی آباد

از مهم‌ترین ویژگی‌های اقلیمی آباد که تاثیر بسزایی در خرید نهال گردو در آباد می‌گذارد باید به نکات زیر اشاره کرد:
• میزان بارندگی این شهر در طول سال کمتر از ۲۰۰ میلیمتر هست.
• زمستان معتدل و تابستان گرمسیری از مهم‌ترین ویژگی اقلیمی این شهر محسوب می‌شود.
• زاویه تابش نور خورشید در بیشتر مواقع باعث آفتاب سوختگی درختان میوه می‌شود.
• ارتفاع شهر آباد از سطح دریا تنها ۴۵ متر هست.
• رطوبت این شهر در طول سال بیشتر از ۶۰ درصد هست.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بوشهر

تاریخچه باغات گردو در آباد

شما به عنوان یک کشاورز می‌توانید تاریخ ساز باغات گردو در آباد باشید، اکثر ساکنین در این شهر علاقه زیادی به احداث نخلستان دارند؛ اگر امکان کاشت نهال گردو در آباد باشد سوددهی زیادی داشته و به عنوان یکی از محصولات متنوع شناخته می‌شود؛ ایجاد تنوع در تاریخچه باغات یک شهر در مراحل اولیه سوددهی زیادی برای کشاورزان به ارمغان خواهد آورد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در آباد

برای احداث باغ گردو در آباد توصیه می‌کنیم حتماً شرایط زیر را مطالعه کرده و علم باغداری خود را ارتقا دهید:
• نهال گردو در شرایط گرمسیری و شرجی به آب زیادی نیاز دارد؛ بنابراین، سیستم آبیاری مناسبی را برای باغ خود در نظر بگیرید؛ استفاده از روش‌های آبیاری قطره‌ای مناسبی هست.
• در شهر آباد با توجه به اقلیم گرمسیری و شرجی شیوع بیماری‌های باکتریایی و قارچی و آفات مختلف زیاد است، از روش‌های مدیریت بیولوژیکی یا شیمیایی مناسب استفاده کنید.
• کوددهی: استفاده از کودهای ارگانیک و شیمیایی با ترکیب متعادل می‌تواند رشد و عملکرد گردو را بهبود بخشد، از روش‌های کوددهی منظم و با توجه به نیازهای باغ استفاده کنید.
• مدیریت تغذیه گیاه: علاوه بر کود دهی، تغذیه مناسب گیاه نقش مهمی در رشد و توسعه آن دارد، بهتر است کارشناسان نهالستان در آباد برای تعیین نیازهای تغذیه‌ای اطلاعات لازم را کسب کنید.

 

آیا کاشت نهال گردو در آباد حالت اقتصادی دارد؟

در مورد اقتصادی و پرسود بودن نهال گردو در آباد نمی‌توان به طور مطمئن نظر داد، این کار توسط مهندسین نهالستان و کارشناسان کشاورزی انجام می‌شود، ما در این مقاله فقط می‌خواهیم نهال گردو را به شما معرفی کنیم که قابل کاشت در اکوسیستم ساحلی و شرجی آباد هست.

 

خرید نهال گردو در آباد

کشاورزان برای خرید نهال گردو در آباد باید به موارد زیر توجه داشته باشند:
• نهال خریداری شده حتماً لیبل رسمی را از وزارت جهاد کشاورزی داشته باشد.
• نهالستان عرضه کننده به عنوان نماینده رسمی وزارت جهاد کشاورزی گواهینامه و مدارک کافی برای تکثیر و فروش نهال گردو را داشته باشد.
• نهال عرضه شده و همراه کارت گارانتی و کارت سلامت باشد.

فروش نهال گردو در آباد

آمار فروش نهال گردو در آباد چندان جالب و جذاب نیست البته اکوسیستم این منطقه برای کاشت نهال گردو هم مناسب نیست، تنها می‌توان نهال‌های گردو گرمسیری را در این منطقه کاشت کرد که به صورت ژنتیکی مقاوم بوده و به روش ژنوتیپ تکثیر شده باشد.
نهال گردو مناسب آباد
از مهمترین ویژگی‌های نهال گردو که کشاورز برای خرید نهال گردو در آباد باید به آن توجه داشته باشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• میزان رطوبتی که نهال گردو می‌تواند تحمل کند.
• بازه دمایی که به نهالگی دور صدمه نمی‌زند.
• میزان باردهی نهال گردو
• دوره بازدهی نهال گردو
• سن اقتصادی نهال گردو

نهال گردو مناسب آباد

باغداران شهرآباد زمانی می‌توانند بالاترین بازدهی باردهی و کیفیت محصول را از باغات گردو یا نهال‌های کاشته خود دریافت کنند که نهال گردو مناسب شهرآباد را انتخاب کرده باشند. این مناسبت از چندین جهت قابل تامل است مناسبت از نظر سنخیت نهال با آب و هوای شهرآباد و همچنین مناسبت از نظر کیفیت و قیمت نهال است. پس رقم انتخابی باید نیاز سرمایی کمتر و همچنین استقامت بیشتر در برابر خشکی، بادهای سوزان و گرما داشته باشد.

انواع نهال گردو در آباد

از آنجایی که ارتفاع شهر آباد در سطح دریا تنها ۴۵ متر بوده بنابراین کشاورزان باید نهال گردو انتخاب کنند تا هیچ محدودیتی نداشته و بتواند در زمین‌های کم ارتفاع و مسطح نیز رشد مناسبی از خود نشان دهد؛ چون تنها نهال گردو گرمسیری امریکایی می‌تواند بدون محدودیت ارتفاعی آب و هوای گرم و شرجی این منطقه را تحمل کند باید بگوییم نهال گردو پکان آمریکایی را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

قیمت نهال گردو در آباد

تنها یک نهال آمریکایی قابل کاشت در شهر آباد هست، باید بگوییم قیمت نهال گردو آمریکایی در سال ۱۴۰۲ ۱۱۰ هزار تومان به صورت عمده ثبت کرده‌اند؛ برای آشنایی بیشتر با انواع نهال گردو و قیمت نهال گردو در آباد به لینک زیر مراجعه کنید:

بهترین نهال گردو

تنها و بهترین نهال گردو در آباد که می‌تواند با رطوبت بالای ۶۰ درجه سانتیگراد همچنین درجه حرارت ۵۰ درجه سانتیگراد خود را سازگاری داده و خلل زیادی در میوه‌دهی آن ایجاد نشود نهال گردو پکان آمریکایی هست، از مزایای مهم نهال گردو پکان آمریکایی باید به مقاومت شاخه و برگ آن در برابر آفتاب سوختگی اشاره کنیم، همین امر باعث می‌شود تا نسبت به آفات مختلف از خود مقاومت نشان دهد.

نهالستان گردو در آباد

مدیران نهالستان گردو در آباد تنها می‌توانند نهال گردو پکان آمریکایی را به کشاورزان پیشنهاد دهند؛ البته آنها قبل از فروش نهال گردو در این منطقه تمامی جوانب را سنجیده و مطمئن می‌شوند که این نهال با منطقه ساحلی آباد سازگاری دارد یا نه؟

کلام آخر

چون اقلیم غالب شهر آباد به عنوان اقلیم گرمسیری و شرجی شناخته می‌شود، پس کشاورزان قبل از خرید نهال گردو در آباد با مراکز معتبری تماس گرفته تا این مراکز بدون تبلیغات سودجویانه به کشاورزان کمک کرده و شرایط احداث باغ گردو در آباد را توضیح دهند، البته به غیر از نهال گردو باغداران باید با نهال‌های گرمسیری و دیمی نیز آشنا شوند برای این منظور به صفحه خرید نهال میوه در آباد در سایت برتر نهال مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر شهرآباد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در آباد مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال