خرید نهال در نشتیفان ✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان نشتیفان

شهر نشتیفان از جمله شهرهایی است که در مسیر جاده قائن و در جنوب شرقی خواف قرار گرفته و یکی از شهرهای خراسان رضوی است. این شهر به دلیل قرارگیری در مسیر بادهای ۱۲۰ روزه از قدیمی‌ترین شهرهای دارای آسیا بادی است. با قرارگیری در ارتفاعات ۸۳۹ متری و میانگین دمای سالیانه ۲۶ درجه سانتیگراد جزو اقلیم‌های گرم و خشک محسوب می‌شود. از گذشته‌های دور به دلیل در امان بودن از ورزش بادهای پر سرعت کاشت نهال توسط اهالی انجام می‌شد که این رویه باعث شده امروزه این شهر در تولید نهال پیشرفت چشمگیری داشته باشد.
کشاورزان و باغداران این شهر با خرید نهال میوه و کاشت آن محصولاتی مانند انگور، انار، توت، پسته، بادام، عناب، گندم، جو، غلات، سیر و زعفران در تناژ خوب برداشت می‌کنند. اگرچه این شهر در اراضی پست نزدیک به کویر و رود کال شور قرار گرفته است اما کشاورزان و باغداران در جهت تامین امنیت غذایی. اشتغال زایی و امرار و معاش از قنات‌ها و چاه‌های عمیق آب در جهت حفظ تولیدات خود استفاده می‌کنند. بیشترین روزهای یخبندان این شهر متعلق به ماه بهمن بوده و در بیشتر اراضی باغی برای جلوگیری از خسارت‌های سهمگین به نهال‌های میوه از قیم‌گذاری استفاده می‌شود تا استقرار نهال در زمین بهتر صورت بگیرد.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در نشتیفان

بخش بزرگی از زمین­های کشاورزی و حاصلخیز در نشتیفان به کشت برنج و شالیزارها تخصص دارد اما خرید نهال در نشتیفان و احداث باغات مدرن نیز از رویکردهای کشاورزی نوینی است که در این شهر در حال توسعه است، باغداران می­توانند نهال مورد نظر خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه خریداری کرده و با احداث باغ میوه سرمایه گذاری بلند مدت و کم زحمت­تری نسبت به شالیزارها داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در مشهد

نهالستان نشتیفان

با توجه به اینکه در شهر نشتیفان تولید نهال یکی از مشاغل اکثریت اهالی است تعداد نهالستان نشتیفان بسیار بالا بوده و در این نهالستان‌ها نهال‌های زینتی مانند سرو خمره‌ای، کاج تاج دار، سرو نقره‌ای و نهال‌های مثمر و میوه‌ای در ارقام متنوع تولید می‌شوند. لذا افرادی که تمایل به احداث باغ و خرید نهال میوه در نشتیفان دارند می‌توانند با مراجعه به چنین نهالستان‌هایی نیاز خود را برطرف کنند. البته میزان مرغوبیت و سطح کیفی پرورش نهال‌ها باید مد نظر قرار گرفته و از نهالستان‌های تخصصی و با سابقه این خرید صورت بگیرد.

باغداری در نشتیفان

با توجه به وجود بادهای ۱۲۰ روزه و قرارگیری شهر نشتیفان در ارتفاعات هموار و پست، میانگین و پراکنش بارش‌ها در آن کمتر بوده، لذا برای شروع باغداری در نشتیفان باید از روش‌های جدید علمی و باغبانی بهره گرفت این روش‌ها می‌توانند استفاده از سیستم‌های آبیاری قطره‌ای، قیم‌گذاری نهال‌ها هنگام کاشت و استفاده از ارقام مقاوم به خشکی، گرما و کم آبی باشد.

 

نهال فروشی در نشتیفان

سطح تخصص کادر فعال نهال فروشی در نشتیفان می‌تواند کیفیت خرید نهال میوه را برای باغداران بسیار بالا ببرد. زیرا پرسنلی که کارآزموده و دارای تخصص کشاورزی و گیاه شناسی باشند می‌توانند با توجه به خشکی و گرمی هوا در نشتیفان و کمبود آب، نهال‌های سازگار و مقاوم به خشکی را به خریداران معرفی کنند. در نتیجه نهال‌ها در این گونه نواحی کمتر دچار معضل و بحران‌های گیاهی خواهند شد. سعی کنید مراکزی را انتخاب کنید که طبق مجوزهای دریافتی از مراجع ذیع صلاح و با تیم متخصص و کاربلد اداره شود.

فروش نهال در نشتیفان

نهالستان‌ها و افرادی که مبادرت به فروش نهال در نشتیفان می‌کنند باید در جهت تایید سلامت و کیفیت نهال‌های خود به باغدار پاسخگو باشند، این پاسخگویی می‌تواند با ارائه اعتبارنامه‌های زیر همراه باشد.
* ارائه کارت قرنطینه برای نهال به منظور تایید آفت زدایی ریشه و عدم وجود بیماری و مقاومت بالا به آفات
* ارائه کارت سلامت و لیبل اصالت به منظور اصیل بودن نهال و سلامت فیزیکی و عملکرد باردهی آن
* تضمین مرغوبیت و باردهی نهال به مدت ۲ سال و پشتیبانی ۲۴ ساعته از باغدار

قیمت نهال در نشتیفان

اگر در راستای خرید نهال میوه در نشتیفان با قیمت‌های متعددی روبرو شده‌اید و این تفاوت قیمت‌ها شما را در انتخاب درست دچار سردرگمی کرده است می‌توانید استعلام قیمت نهال در نشتیفان را از لینک جامع و به روز زیر داشته باشید.

خرید نهال بادام در نشتیفان

از میان انواع نهال بادام، نهال بادام آذر خوشه‌ای، بادام تونو و بادام مامایی جز ارقام تجاری و پرباری هستند که قابلیت کاشت در تمامی اقلیم‌ها را دارند. زیرا ذاتاً این نهال مقاوم به خشکی و کم آبی است و می‌تواند در شهرهای مانند نشتیفان عملکرد خوبی را داشته باشد. پس شما عزیزان می‌توانید با خرید نهال بادام در نشتیفان، رسیدگی‌های اصولی و استفاده از قیم هنگام کاشت با پرورش این نهال میوه‌های پرمغز و ارزشمندی را برداشت و به فروش برسانید. برای دریافت اطلاعات تخصصی در رابطه با کاشت نهال بادام و خرید آن به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در نشتیفان

برای خرید نهال میوه در نشتیفان مطالعه جدول زیر به باغداران عزیز پیشنهاد می‌شود آنها می‌توانند نهال‌های مطابق با آب و هوای گرم و خشک نشتیفان را با کمک تیم مهندسی برتر نهال از ارقام سازگار انتخاب کرده و برای رسیدگی بهتر و اصولی‌تر و افزایش راندمان تولید نهال‌ها، اطلاعات گیاهی و تخصصی را از کارشناسان این مجموعه به طور رایگان دریافت کنند.

خرید نهال میوه در نشتیفان

نهال سیب سیب رندرز، سیب عروس،  سیب مراغه، سیب گلدن ورد قرمز
نهال انگور انگور سیاه سردشت، انگور شمشیری، انگور لعل، انگور صاحبی
نهال بادام بادام پالیز، بادام تاجری، بادام پسته‌ای، بادام خوشه‌ای ،
نهال پسته پسته کله قوچی، پسته خنجری  دامغان، پسته  هیبریدی
نهال آلو آلو مراغه، آلو تخم مرغی ، آلو شابلون زودرس
نهال زردآلو زردآلو انبه ای ، زردآلو پرتقالی، زردآلو تبرزه سلطنتی،
نهال آلبالو آلبالو بوترمو، آلبالو مورلو آلبالو سیکانی
نهال انار انار فردوس، انار بردسکن، انار پایه کوتاه
نهال گیلاس گیلاس بارلت، گیلاس بینگ، گیلاس رژینا
نهال گلابی گلابی دوشیز، گلابی بیروتی، گلابی درگزی
نهال گوجه سبز گوجه سبز سردرودی، گوجه سبز مراغه، گوجه سبز آذرشهر
نهال فندق فندق دو کوتارد، فندق قزوین، فندق دو پیمون
نهال هلو هلو ردتاپ، هلو سان کرست، هلو مخملی
نهال شلیل شلیل سان گلد، شلیل شبرنگ، شلیل شمس
نهال انجیر انجیر گلابی، انجیر بنفش، انجیر سبز
نهال عناب عناب ارمنی، عناب گلابی، عناب بیرجند
نهال خرمالو خرمالو فویو، خرمالو آرموند، خرمالو موزی
نهال سنجد سنجد قزل، سنجد حسینی
نهال زینتی نهال اقاقیا، نهال صنوبر نیگرا، نهال بید
نهال زیتون زیتون ماری، زیتون پیکودو، زیتون خوراکی
نهال زرشک زرشک بیدانه، زرشک دانه انار شیراز ، زرشک سیاه
نهال به به ایتالیایی، به اصفهان ، به گلابی، به پا کوتاه، به وحشی
نهال توت شاه توت، توت موزی ، توت محلی سفید
نهال بلوبری بلوبری  دوک، بلوبری  چندلر، بلوبری  ایرانی
نهال ازگیل ازگیل وحشی، ازگیل پیوندی، ازگیل ژاپنی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی بی خار، گل‌محمدی دیم ، گل‌محمدی خاردار
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته محلی، زغال‌اخته فومینا، زغال‌اخته سیاه
نهال ازگیل ازگیل آمریکایی، وحشی،  پیوندی، ژاپنی

 

 

کلام آخر

با توجه به قرارگیری شهر نشتیفان در مسیر بادهای ۱۲۰ روزه، پراکنش بارندگی‌ها و خشکی و گرمی هوا در این بخش برای داشتن باغات میوه پربار و با کیفیت باید از ابزار آلات مکانیزه و روش‌های نوین باغبانی مانند هرس مضاعف، آبیاری قطره‌ای و اطلاعات تخصصی استفاده کرد و با کاشت نهال‌های نیمه گرمسیری در این خطه هزینه‌های باغداری را پایین آورد.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر نشتیفان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در نشتیفان مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال