خرید نهال در سنگان✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان سنگان

همانطور که از ظواهر امر پیداست موقعیت جغرافیایی شهر سنگان و قرارگیری آن در همجواری مناطق کویری و در معرض بادهای موسمی ۱۲۰ روزه بودن باعث آب و هوای گرم و خشک این منطقه شده است. این شهر یکی از شهرهای واقع در ۳۰۰ کیلومتری مشهد و ۲۴ کیلومتری خواف با بزرگترین معدن سنگ آهن جهان است. اگرچه این شهر در ارتفاعات ۱۷۰۰ متری از سطح دریا واقع شده و اما نزدیکی آن به مناطق بیابانی و کم بودن بارش‌ها باعث زمستان‌های کوتاه و سرد در آن شده است. کمینه دمایی در این شهر منفی ۱۱ درجه و بیشینه دمایی آن ۳۷ درجه را نشان می‌دهد.
مهم‌ترین محصولات زراعی و کشاورزی که در این بخش تولید می‌شود گندم، جو، غلات، پسته، چغندر قند، پنبه، زرشک، سیب و میوه‌های گرمسیری هستند. با توجه به محدود بودن منابع آبی بسیاری از کشاورزان و باغداران از دیرباز با حفر قنات‌ها و کاریزهای متعدد و برداشت آب از منابع زیرزمینی تولیدات باغی و کشاورزی خود را اداره کرده و علاوه بر اشتغال غذایی و امرار معاش، طبیعت ذاتی و تامین امنیت غذایی اهالی منطقه را حفظ کرده‌اند.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در سنگان

بخش بزرگی از زمین­های کشاورزی و حاصلخیز در سنگان به کشت برنج و شالیزارها تخصص دارد اما خرید نهال در سنگان و احداث باغات مدرن نیز از رویکردهای کشاورزی نوینی است که در این شهر در حال توسعه است، باغداران می­توانند نهال مورد نظر خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه خریداری کرده و با احداث باغ میوه سرمایه گذاری بلند مدت و کم زحمت­تری نسبت به شالیزارها داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در مشهد

نهالستان سنگان

برای افرادی که تازه در مسیر باغداری و کشاورزی در این خطه اقدام می‌کنند توصیه می‌شود در مراجعه به نهالستان سنگان حتماً خرید نهال را متناسب با آب و هوا و منابع آبی منطقه انجام دهند. در چنین نهالستان‌های اگر کارگروه آن تخصص و تجربه کافی داشته باشند می‌توانند باغداران را در رابطه با چگونگی مرتفع سازی نیازهای نهال من جمله کوددهی و آبیاری آموزش دهند تا باغداران بتوانند با خرید نهال میوه مقاوم به گرما و خشکی و اطلاعات علمی باغات خود را اداره کنند.

باغداری در سنگان

مهمترین لازمه ای که باغداری در سنگان باید لحاظ شود آماده سازی منطقه رشد نهال از لحاظ بافت خاکی مناسب با زهکشی اصولی مهیا سازی منابع آبی و پیاده‌سازی سیستم‌های آبیاری نوین است تا در مواجهه با بادهای پرسرعت و گرم و سوزان و همچنین خشکی بالای هوا نهال دچار بی‌حالی و ضعف نشود. موقع کاشت نهال در چنین اقلیم‌هایی توصیه می‌شود از قیم گذاری استفاده شود تا در مواجهه با بادهای پرسرعت، دچار شکستگی نشود. البته باغداری در شهر سنگان به جهت کمبود منابع طبیعی باید طبق تخصص و اطلاعات دقیق پیش برود.

 

نهال فروشی در سنگان

برای اینکه بتوانید خرید ایده‌آل و مطمئنی داشته باشید باید هنگام مراجعه به نهال فروشی در سنگان سعی کنید نهال‌های زود بازده و مقاوم به گرما و کم آبی را خریداری کنید. همچنین در قبال کیفیت، مرغوبیت و رقم نهال اعتبارنامه‌ها و گواهی‌های لازم را کسب کنید.

فروش نهال در سنگان

امروز فروش نهال در سنگان حول محور نهال‌های مقاوم به گرما و خشکی صورت می‌پذیرد و درصد تقاضا برای خرید چنین رقم‌هایی بالا است. اما به دلیل تنوع ارقام ایرانی و وارداتی و متفاوت بودن میزان بازدهی آنها توصیه می‌شود قبل از خرید از مشاوره‌های تخصصی کارگروه نهالستان در جهت انتخاب صحیح بهره‌مند شوید. بزرگترین و با سابقه‌ترین نهالستانی که شما عزیزان می‌توانید خرید ایمن همراه با قیمت منصفانه را در آن تجربه کنید برتر نهال است که نهال‌های لیبل‌دار و قوی را مناسب با هر اقلیمی ارائه می‌دهد.

قیمت نهال در سنگان

جدولی که در بخش زیر ملاحظه می‌کنید نشانگر بالا بودن تعدد نهال‌های میوه و ارقام آن است. آگاهی باغدار از قیمت تمامی این ارقام می‌تواند در مراجعات حضوری بسیار زمانبر باشد به همین جهت برای استعلام قیمت نهال در سنگان می‌توانید مسیر کوتاهی را برگزینید و با کلیک بر روی لینک زیر به اطلاعات مفیدی دست پیدا کرده و با ذهنی آگاه نسبت به انتخاب رقم خاص اقدام کنید.

خرید نهال بادام در سنگان

از جمله نهال‌های میوه‌ای که همیشه بازار فروش ثابت و تضمین شده‌ای داشته نهال بادام است. زیرا ثمره این نهال به دلیل داشتن خواص بی‌نظیر و املاح مفید بالا مصارف متعددی در صنایع مختلف علاوه بر مصرف خوراکی و آجیلی دارد. خرید نهال بادام در سنگان و کاشت آن می‌تواند شغلی بسیار سودمند و ایده آل باشد. لذا برای خرید و انتخاب ارقام مناسب با این اقلیم می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در سنگان

ارقام نهال میوه موجود در جدول زیر برای کاشت در شهر سنگان توصیه می‌شود که عزیزان می‌توانند برای خرید نهال میوه در سنگان با مراجعه اینترنتی و آسان به برتر نهال، رقم‌های مقاوم به گرما و خشکی را با اصالت و مرغوبیت و قیمتی مناسب خریداری کنند‌
همچنین برای افزایش آگاهی خود از نهال‌های گردوی قابل کاشت و سازگار با این اقلیم می‌توانید به صفحه خرید نهال گردوی سنگان مراجعه کنید.

نهال سیب سیب جوناتان، سیب دماوند گلدن، سیب گالا، سیب کهنز، سبب گرنی اسمیت
نهال بادام بادام حریر، بادام اسکندر ،مامایی، بادام خوشه‌ای ، بادام فرانیس
نهال پسته پسته زرند، پسته کله قوچی، پسته اکبری، پسته احمدآقایی ، پسته دامغان
نهال انگور انگور تبرزه، انگور یاقوتی، شاهانه
نهال آلو آلو یلواک خورشتی، آلو قطره طلا، آلو بخارا، آلو شابلون
نهال آلبالو آلبالو گیسی، آلبالو مجاری، آلبالو سیکانی
نهال زردآلو زردآلو سلطنتی، زردآلو
نهال به  به کوزه‌ای، به گلابی
نهال عناب عناب ژاپنی، عناب ارمنی
نهال انار انار بردسکن، انار پوست سیاه، انار سیاه سردشت
نهال گلابی گلابی ویلیام دوشیز، گلابی بیروتی
نهال فندق فندق ماکادمیا، فندق باتلر، فندق توندا
نهال هلو هلو پاییزه، هلو دوبار فرانسه، هلو خونی
نهال خرمالو خرمالو انبه‌ای، خرمالو تاباتا، خرمالو گوجه‌ای
نهال شلیل شلیل سفید دیر، شلیل شمس ، شلیل شبرنگ
نهال توت توت سفید محلی، شاه توت، توت موزی
نهال سنجد سنجد حاج حسینی، سنجد محلی، سنجد قزل
نهال گوجه سبز گوجه سبز نخجوان، گوجه  سبز شهریار، گوجه سبز سردرودی، گوجه سبز زودرس
نهال زیتون زیتون دافینکا، زیتون شنگه
نهال زینتی  نهال پالونیا، صنوبر، بید
نهال انجیر انجیر گلابی، انجیر قرمز فرانسه ، انجیر دیم
نهال گیلاس گیلاس هارت، گیلاس ناپلئونی، گیلاس سیاه مشهد
نهال زرشک زرشک بیدانه سیاه، زرشک پفکی
نهال بلوبری بلوبری کراپ، بلوبری نلسون، بلوبری دوک
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی خار
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته فلوریدا، زغال‌اخته سیاه، زغال‌اخته محلی
نهال ازگیل ازگیل آمریکایی، ازگیل ژاپنی، ازگیل پیوندی

کلام آخر

احداث باغ میوه در تمامی اقلیم‌ها خصوصاً اقلیم‌هایی با منابع آبی کم مانند سنگان بیش از پیش نیازمند اطلاعات تخصصی و نهال‌های مقاوم به خشکی و سالم است. در همین رابطه توصیه می‌شود تمامی مراحل مهیاسازی منطقه رشد نهال و خرید ارقام سازگار آن را از نهالستان‌های شناخته شده و مطرح پیگیری کنید. با کاشت نهال‌های زودبازده و سازگار با نوسانات دمایی و گرمایی این بخش، با برداشت میوه‌های با کیفیت و مرغوب در تناژ بالا میزان سود نهایی از باغات خود را افزایش دهید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر سنگان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در سنگان مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال