خرید نهال در شاندیز✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان شاندیز

شهر شاندیز از جمله شهرهای نزدیک به مرکز استان و ییلاقی و کوهستانی است که کشاورزی و باغداری در آن به لطف وجود سلسله جبال بینالود، بارندگی‌های خوب، آب و هوای کوهستانی، دره‌های پر آب و رودخانه‌های جاری و خاک حاصلخیز بسیار پررونق است. این شهر یکی از قطب‌های تولید گیلاس، زعفران، پسته و انار است و با میانگین بارشی ۴۰۰ میلی‌متر در سال دارای مساحت ۳۷۸۲۵ کیلومتر مربع بوده و یکی از شهرهای توریستی، سرسبز و گردش پذیر است.
این شهر از گذشته به دلیل قرارگیری در ارتفاع ۱۴۰۰ متری از سطح دریا و آب و هوای ییلاقی و مدیترانه‌ای و نزدیکی به دامنه‌های کوهپایه‌ای ظرفیت‌های بالقوه‌ای در تولید محصولات کشاورزی و باغی داشته است و از مجموع ۱۳۶۴ هکتار اراضی کشاورزی حدود ۴۶ هزار تن محصول زراعی برداشت شده و از ۸۸۰۰ هکتار سطح زیر کشت محصولات باغی، تولیدات باغی از جمله گیلاس و آلبالو مقام‌های اول استانی را کسب کرده‌اند. این تولیدات در بخش صادرات به کشورهای آذربایجان، ارمنستان، عراق، امارات، افغانستان و ترکمنستان باعث ارزآوری چند برابری برای باغداران و کشاورزان شده است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در شاندیز

بخش بزرگی از زمین­های کشاورزی و حاصلخیز در شاندیز به کشت برنج و شالیزارها تخصص دارد اما خرید نهال در شاندیز و احداث باغات مدرن نیز از رویکردهای کشاورزی نوینی است که در این شهر در حال توسعه است، باغداران می­توانند نهال مورد نظر خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه خریداری کرده و با احداث باغ میوه سرمایه گذاری بلند مدت و کم زحمت­تری نسبت به شالیزارها داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در مشهد

نهالستان شاندیز

عمده فعالیت‌هایی که در نهالستان شاندیز انجام می‌شود، پرورش نهال‌های میوه، مثمر و غیر مثمر است که نهال‌های مثمر در باغات تجاری، باغ ویلاها و حیات‌های خانه‌ها در جهت برداشت محصول کشت می‌شود و نهال‌های زینتی در جهت زیباسازی بوستان‌ها و محوطه‌های تفریحی بسیار کاربرد دارد. در این مراکز نهال‌های میوه به سه روش قلمه زنی، پیوندی و بذری تولید و در سنین یک الی دو ساله آماده کاشت در زمین اصلی هستند. سرمایه‌گذاران می‌توانند با شناخت نهالستان‌های مجوزدار و مطرح خرید نهال میوه در شاندیز را انجام دهند.

باغداری در شاندیز

اکثر اهالی شهر شاندیز در حوزه گردشگری و باغداری مشغول به کار هستند، در حوزه باغداری در شاندیز تولیدات خشکبار، زراعی و میوه‌هایی مانند آلبالو، گیلاس، پسته، سیب، گلابی، انار به وفور برداشت می‌شود. دلیل رونق این تولیدات، آب و هوای ییلاقی و کوهستانی، قرارگیری شهر در دامنه‌های کوه پایه‌ای و بارندگی‌های بسیار خوب و خاک حاصلخیز و غنی آن است‌ بسیاری از باغداران در جهت افزایش راندمان تولید از ابزار آلات مکانیزه و روش‌های نوین باغبانی استفاده می‌کنند.

 

نهال فروشی در شاندیز

در شهر شاندیز با مهیا بودن شرایط کشاورزی و منابع طبیعی بسیاری از افراد به باغداری روی می‌آورند که برای احداث باغ میوه نیازمند نهال‌های ۱ الی ۲ ساله هستند. از این رو نهال فروشی در شاندیز از جمله شغل‌هایی است که به پرورش و تولید نهال‌های میوه می‌پردازد و باغداران می‌توانند نهال‌های آماده کاشت را از این مجموعه‌ها خریداری کنند و نیازی به پرورش نهال از پایه و بذر نیست.

فروش نهال در شاندیز

افرادی که در بخش فروش نهال در شاندیز فعالیت می‌کنند برای جلب رضایت مشتریان و افزایش فروش خود سعی می‌کنند خدمات ویژه‌ای را نسبت به دیگر رقبا داشته باشند. اما در نهایت این تصمیم باغدار است که می‌تواند کیفیت خرید را تحت تاثیر قرار دهد. پس برای داشتن باغات سالم، بدون بیماری و پربار سعی کنید به مراکزی با ویژگی‌های زیر مراجعه کنید.
* تمامی فعالیت‌های پرورشی نهالستان زیر نظر جهاد کشاورزی و نهادهای گیاه شناسی باشد و نهال‌ها بر اساس اصول و آزمایشات علمی تولید شوند.
* برای آگاهی باغدار از رقم نهال و خصوصیات باردهی و ژنتیکی آن، نهال باید دارای لیبل اصالت و شناسنامه باشد.
* به دلیل مشخص نبودن بسیاری از بیماری‌های نهال، باید از حیث عدم وجود بیماری و مقاومت بالا به آفات آزمایشات لازم را پشت سر گذاشته و دارای کارت قرنطینه باشد.
* همچنین نهالستان در خصوص میزان باردهی و عملکرد موفق نهال به مدت دو سال آن را تضمین کند.

قیمت نهال در شاندیز

برای آشنایی با قیمت نهال در شاندیز می‌توانید با کلیک بر روی لینک زیر اطلاعات دقیق و به روزی را کسب کنید و سپس با آگاهی از قیمت ارقام و مطابقت آن با سرمایه خود خریدی ضمانت شده و اصیل را از برتر نهال داشته باشید.

خرید نهال بادام در شاندیز

نهال بادام دارای ریشه‌های سطحی اما بسیار مقاوم است که می‌تواند در مناطق کم آب نیز کاشته شود، این نهال در مناطق پر آب و کوهستانی مانند شاندیز می‌تواند به صورت دیو نیز کشت شود. زیرا با توجه به بارندگی‌های خوب و وجود روان آب‌ها نیاز آبی آن تامین شده و احتیاجی به آبیاری منظم ندارد. البته این نهال دارای رشد سریع شاخ و برگ بوده و هرس به موقع می‌تواند تاثیر متقابلی در میزان باردهی آن داشته باشد. پس برای خرید نهال بادام در شاندیز و اطلاع از روش‌های مراقبتی اصولی آن به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در شاندیز

با خرید نهال میوه در شاندیز از نهالستان‌های بزرگ و با تجربه مانند برتر نهال می‌توانید از آب و هوای کوهستانی، ییلاقی و منابع طبیعی پربار آن در جهت درآمدزایی استفاده کنید. با کمک جدول ارقام نهال میوه زیر و تخصص کارشناسان برتر نهال می‌توانید نهال میوه سازگار و مناسب را برای این شهر ییلاقی انتخاب کنید.

نهال سیب سیب پینک لیدی، سیب  گالا، سیب دو رنگ فرانسه، سیب میراکل، سیب ردچف، سیب سبز
نهال بادام بادام تونو، بادام سنگی، بادام پسته‌ای، بادام منقا
نهال پسته پسته پیوندی احمدآقایی، پسته اکبری، پسته بنه، پسته زرندی
نهال انگور انگور عسگری، انگور لعل، انگور صاحبی، انگور یاقوتی
نهال گیلاس گیلاس خوشه‌ای فرانسه، گیلاس فرنگی، گیلاس هارت
نهال گلابی گلابی ویلیام دوشیز، گلابی شاه میوه، گلابی بیرونی، گلابی دوچی
نهال عناب عناب قائنات، عناب ارمنی، عناب ژاپنی
نهال انار انار کلود، انار گراندا، انار ساوه، انار سفید
نهال خرمالو خرمالو تاباتا، گریت وال، خرمالو ژاپنی، خرمالو ایورکا
نهال زینتی بیدمشک، بید مجنون، پالونیا، صنوبر،
نهال زرشک زرشک بیدانه سیاه، زرشک بیدانه قائنات، زرشک بی دانه پفکی
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی
نهال هلو هلو قجیر قانات، هلو معطر، هلو کاظمی، هلو ۶۰ روزه
نهال شلیل شلیل فانتاریا، شلیل بیگ تاپ، شلیل شبرنگ، شلیل پالیز
نهال گوجه سبز گوجه سبز نخجوان،  گوجه سبز زودرس، گوجه سبز مراغه
نهال به به اصفهان، به گلابی، به کوزه‌ای
نهال زردآلو زردآلو نوری، زردآلو نادری، زردآلو عسگرآبادی
نهال آلبالو آلبالو مجاری، آلبالو پربار سیکانی، آلبالو گیسی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی خار
نهال آلو آلو انجیری، آلو غول پاییزه، آلو مراغه
نهال توت توت سیاه، توت قرمز، توت هرات، توت چتری
نهال فندق فندق نخجوان، فندق موری،  فندق باتلر
نهال بلوبری بلوبری گراپ، بلوبری ایرانی، بلوبری نلسون
نهال سنجد سنجد محلی، سنجد حاج حسینی، سنجد قزل
نهال زیتون زیتون دافینکا، زیتون خوراکی، زیتون ماری
نهال انجیر انجیر زرد، انجیر گلابی، انجیر استهبان
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، بی خار، خاردار
نهال ازگیل ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی ، ازگیل قرمز

 

کلام آخر

نزدیکی شهر شاندیز به مرکز استان و همچنین وجود سلسله جبال بینالود در جنوب آن و قرارگیری شهر در مناطق مرتفع، حاصلخیز و بارندگی‌های بسیار مطلوب، این شهر را مقصد سرمایه‌گذاری بسیاری از افراد قرار داده است. با سرمایه‌گذاری در احداث باغ و خرید نهال میوه در این بخش می‌توان بیشترین میوه‌های صادراتی را برداشت کرده و در مسیر اشتغال زایی و درآمدزایی قدم‌های بسیار مثبتی را برداشت.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر شاندیز می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در شاندیز مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال