خرید نهال در آباد ✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان آباد

برای معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر آباد بهتر است بدانیم اقلیم غالب شهر آباد گرمسیری و شرجی هست، رطوبت این منطقه بیشتر از ۶۰ درصد گزارش شده و مختصات جغرافیایی شهر آباد بر روی نقشه ایران ۲۹٫۰۲۸۳° شمالی و ۵۱٫۲۴۹۱° شرقی درج شده است، این شهر در شهرستان تنگستان و در بخش مرکزی استان بوشهر قرار گرفته است.
به خاطر اقلیم گرم و خشک شهر آباد احداث باغ میوه رواج چندانی در این شهر ندارد؛ در عوض شما شاهد نخلستان‌های وسیع و زمین‌های زراعی خواهید بود که به تولید گوجه فرنگی و انواع صیفی جات و غلات پرداخته‌اند؛ ما در این مقاله می‌خواهیم شرایط خرید نهال در آباد را مورد بررسی قرار داده و بدانیم احداث باغ درختان گرمسیری در آباد سوددهی اقتصادی خواهد داشت یا نه؟

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در شهرآباد

کشاورزان شهرآباد برای خرید نهال در آباد باید به موارد زیر دقت کرده چون نهال‌های خریداری شده بعد از چند سال تلف نشوند:
• میانگین دما در طول سال در شهر آباد بیشتر از ۲۴ درجه سانتیگراد هست، همین امر نشانگر زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم و خشک هست، نهال خریداری شده باید بتواند بازه دمایی صفر تا ۴۸ درجه سانتیگراد را به راحتی تحمل کند.
• باغداران باید در خرید نهال در آباد توجه کرده نهال‌هایی را خریداری کنند که هیچ محدودیت ارتفاعی نداشته باشد، چون ارتفاع این شهر از سطح دریا تنها ۴۵ متر گزارش داده‌اند.
• بارش باران در آباد کمتر از ۲۰۰ میلی‌متر است، یعنی ذخایر سفره‌های زیرزمینی در این منطقه کمتر از حد مجاز بوده و تنش خشکی زیاد هست؛ تا حد امکان کشاورزان نهال‌هایی را انتخاب کنند که به صورت دیم قابل کاشت بوده نسبت به تنش‌های خشکی مقاوم باشد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در بوشهر

نهالستان آباد

مدیران نهالستان در آباد به هیچ عنوان نهال‌های بذری و سنتی را برای کاشت در باغات این شهر توصیه نمی‌کنند، نهال‌های بذری و سنتی نه تنها قدرت باروری کمتری داشته عمر اقتصادی آنها کمتر از حد انتظار بوده و با توجه به اقلیم گرمسیری و خشک آباد سریعتر از حد انتظار دوره باردهی خود را از دست می‌دهند؛ در عوض نهال‌هایی که بر پایه پیوندی تکثیر شده‌اند یا نهال‌های پایه رویشی سیستم دفاعی قوی تری در برابر تنش‌های هوایی خواهند داشت.

باغداری در آباد

برای احداث باغ در آباد و سرمایه‌گذاری در صنعت باغداری در آباد کشاورزان باید چند نکته مهم را مد نظر قرار داده و حتماً از کارشناسان نهالستان و مهندسین کشاورزی کمک بخواهند:
• بارش باران در این منطقه کمتر از حد انتظار است بنابراین فاصله درختان را به خوبی رعایت کنید.
• تابش مستقیم نور خورشید باعث آفتاب سوختگی درختان میوه می‌شود کشاورزان باید با شرایط هرس درختان در مناطق گرمسیری آشنا باشند.
• در سال‌های گذشته ذخایر سفره‌های زیرزمینی در این شهر با کاهش زیادی روبرو شده است، برای آبیاری باغات در آباد حتماً از روش‌های نوین کشاورزی و باغداری استفاده کنید.

 

نهال فروشی در آباد

با توجه به اینکه ریسک خرید نهال در آباد بالا بوده و امکان ناسازگاری نهال با اکوسیستم منطقه بالا است بنابراین مدیران نهال فروشی در آباد ابتدا اطلاعات دقیقی در مورد زمین‌های کشاورزی این منطقه کسب کرده سپس نهال‌های سازگار با این منطقه را پیشنهاد می‌دهند.

فروش نهال در آباد

به خاطر شرایط گرمسیری و شرجی شهر آباد فروش نهال در این منطقه با بررسی‌های زیادی انجام می‌شود؛ مهمترین اطلاعاتی که مراکز معتبر برای فروش نهال در آباد در نظر می‌گیرند عبارتند از:
• سرعت باد در منطقه
• شرایط آبیاری درختان
• میزان سرمایه اولیه کشاورز
• مساحت زمین
• بافت خاک زمین
• فاصله زمین زراعی با خلیج فارس

قیمت نهال در آباد

چون توصیه می‌شود نهال میوه کاشته شده در آباد به روش‌های ژنوتیپ‌، پیوندی و پایه رویشی تکثیر شود؛ بنابراین تاثیر زیادی بر قیمت نهال در آباد خواهد گذاشت جهت استعلام قیمت نهال می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

خرید نهال بادام در آباد

یکی از نهال‌هایی که به صورت دیم کاشته شده و می‌تواند شرایط نیمه بیابانی شهر آباد را تا حد زیادی تحمل کند ارقام گرمسیری بادام هست، مخصوصاً بادام تلخ و بادام کوهی به راحتی در این منطقه رشد کرده و دچار مشکل زیادی نمی‌شوند برای خرید نهال بادام در آباد بهتر است به نهال سال‌های معتبر مراجعه کنید که محصولات خود را با تضمین قیمت و تضمین کیفیت ارائه می‌دهند.

خرید نهال میوه در آباد

فراموش نکنید ما به صورت تئوری به خرید نهال میوه در آباد می‌پردازیم، اگر شما مشتاق احداث باغ گرمسیری در این منطقه هستید حتماً به لینک زیر مراجعه کرده و با کارشناسان در ارتباط باشید تا آنها اطلاعات کاملی در مورد انواع نهال گرمسیری در اختیار شما قرار دهند.
• نهال‌ انگور ریشه زایی قوی داشته و امکان کاشت دیمی آنها وجود دارد؛ کشاورزان با کاشت نهال انگور در مناطق کمی سایه روشن در شهر آباد می‌توانند باردهی خوبی تجربه کنند.
• نهال انجیر مخصوصاً نهال‌های انجیر سیاه جزو نهال‌های گرمسیری و بیابانی شناخته می‌شود و در اکثر مناطق گرمسیری به صورت خودرو رشد کرده و آبیاری آنها دیمی است.
• نهال زیتون از دیگر نهال‌هایی است که امکان کاشت آن در استان بوشهر وجود دارد ولی برای خرید نهال زیتون در آباد باید از مهندسین نهالستان در آباد کمک بخواهید.

 

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملاً علمی و اختصاصی در مورد شرایط اقلیمی شهر آباد در استان بوشهر در اختیار شما قرار دهیم، اگر شما هم آوازه سوددهی باغ گردو در مناطق گرمسیری را شنیده‌اید توصیه می‌کنیم به صفحه خرید نهال گردو در آباد در سایت برتر نهال مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر شهرآباد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در شهرآباد مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال